vyber kvalitneho loveckeho noza

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37457 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
zdravim ,my tu "hracku" volame kliker, ja to pouzivam kazdy den v praci stoji to okolo 40-60 libier v UK, este stoji za zmienku ze ja to mam znacky DICK ale su rozne mexicke a pod. a presnejsie napisem ze nozik to nenabrusi! ale udrzuje to ostrie na uz nabrusenom nozi co sa mi zda dost dolezite lebo ked vidim ako poniektory mlatia do toho tupim nozom ... napina ma8o :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37618 od lubi
Odpoveď od lubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
mate niekto skusenosti s nozom elk ridge?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37689 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ked som objednalval moj novy Helle z norska, objednal som ich viac aby sa oplatilo postovne, zostal mi este jeden Helle Fjellmann tak ak by mal niekto zaujem je za 2500 Sk. tel. 0905 842391

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37702 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
sako prosim ta daj daky link kde si ho mozme omrknut, vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37771 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
tak tu ho mozete vidiet: www.ragweedforge.com/helle/fjellman.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37772 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
tu je popis,prekladal to prekladac:DNa Fjellmann ( "horský člověk") je silný kůže nůž. Má 9cm čepel z laminované nerez oceli. Na kudrnaté bříza rukojeť vyplní vaše ruce a poskytuje bezpečné uchopení za obtížných podmínek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38069 od theCat
Odpoveď od theCat na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
V poslednom case listuje po roznych knife forach, aby som si vybral nejaku tu rybicku. Natrafil som na jeden zaujimavy model, ktory je vraj vhodny pre caste pouzivanie. Jeho majitelia si pochvaluje najme to, že vyborne drži ostrie, vyborne sa drži a hlavne to, ze kvoli pouzitym materialom je velmi lahky na udrzbu. Hlavnou vyhodou je asi jeho cena, takze je vhodny pre tych, co radi zabudaju veci na posedoch. A kvoli jeho vzhladu sa nemusite strachovat, ze vam ho ukradnu :D www.sema-louny.cz/product_info.php?cPath...amp;products_id=2621 [/] KJ Eriksson Mora 2000

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38070 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému vyber kvalitneho loveckeho noza

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38071 od theCat
Odpoveď od theCat na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Hmm... a ake mas s ni skusenosti? Pytam sa preto, ze je tam pouzita AK-34, ktora je vraj vskutku dobra a tak trocha uvazujem na niecom z toho materialu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38072 od theCat
Odpoveď od theCat na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ATS 34 :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38074 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Nazdar! Otestoval som ho zatial iba raz, na srncovi. Ja som este ostrejsi noz v ruke nemal. Teraz sa mozno budu odbornici smiat, ale je to tak. Doteraz som pouzival Victorinox(srnec). Inak myslim, ze ten v pohode staci na vsetko, co normalny polovnik potrebuje s nozom robit. No kedze som mal narodky, tak ma moja manzelka prekvapila peknym darcekom. Co sa tyka materialu, tak kvality zistim mozno neskor... Ale ako hovorim, nie som ziadny fachman na noze :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38076 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Je pekný,ale chýba mi na ňom pílka na kosti.Ja som si tento rok kúpil Wenger , používa podľa všetkého materiál ako viktorinox . Môžem povedať že je tiež veľmi ostrý -doslova holí ,ale čo je pre mňa dôležitejšie dobre drží ostrie.Kvalitu ostria zistíš na nejakom starom diviakovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38081 od mirek
Odpoveď od mirek na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
... ako resp. podľa čoho zistíš kvalitu ostria na starom divikovi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38086 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Asi tak,že koľko krát budeš musieť nôž pretiahnuť na brúsnom kameni než ho celého oderieš.Kamarát strelil medailového a keď ho drali tak jeden brúsil a druhý dral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38088 od kurt
Odpoveď od kurt na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Možno si mali zobrať iný nôž a nie príborový. :D Robím si srandu, ale ak mali aspoň trochu kvalitný žabykláč, tak to až také strašné byť nemohlo. Hlavne ak už bol vyvrhnutý. Pre mňa teda drať znamená sťahovať deku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38090 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Máš pravdu,mali kuchynské nože (nie príborové), ktoré používa pri zabíjačkách.Ja som používal doteraz Mikovácky- pílka + nôž( neviem teraz presné označenie),ale žiadna sláva to nebola.Aj keď som dral lanštiaka minimálne raz som ho musel prebrúsiť na ocieľke.A čo mi na ňom najviac vadilo ,tak keď som chcel vytiahnúť pílku tak som musel mať pri sebe nejaký nástroj napr.kľúče od auta aby som ju mohol otvoriť,tak hlboko mi zapadávala do rukoväte noža.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38092 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Mirek ,pozrel som si tvoje diviače trofeje , ty čím derieš ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38157 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
No na tej fotke vyzerá síce dosť nevábivo, ale v skutočnosti je to pekný nôž (chcem tým povedať, že mňa by na tú zlodejinu lákal) s perfektnou rúčkou . Myslím príjemnosť úchopu a jej nekåzavosť. Ruku si na ňom jednoducho neotlačíš! Ja ho používam už tretí rok ako môj najpracovnejší nôž. Za tú cenu asi lepší nezoženieš. Slušne drží ostrie a púzdro je tiež pomerne bezpečné. Používam ho cez rok na bežné práce prevažne spracovanie srnčej. Snáď by som mu možno doprial nejaké desatinky mm v hrúbke čepele. Ale na rezanie je to fajn nôž. Nie je moc na páčenie.Keď ale idem na viac dní a do revíru, kde sa rysujú ťažšie kusy a väčšia záťaž noža (prípravy jedál, vývrhy a sťahovanie kože z väčšej zveri) tak tam už siahnem po vyššej triede noža z ešte kvalitnejšej ocele, aby som nemusel brúsiť. Skrátka Mora 2000 je nôž ktorý by som doporučil ako lacnejšiu alternatívu pre poľovníkov ktrí nemajú peniaze na rozhadzovanie. Nie je to nôž až na posranie ale za tú cenu veľmi solídny a príjemný, ktorým nič nepokazíš. Strčí do vrecka mnoho nožov u nás predávaných za cenu 1500 až 2200 Sk. Toľko odo mňa k More 2000.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38185 od miso
Odpoveď od miso na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Ja pouzivam www.wenger.ch/scripts/Modules/Products/l...ucts=201&idn=139[/]tento
<br/>
<br/>Je tam vsetko co spravny polovny noz ma mat- pilkou pocnuc, vyvrtkou konciac. Dobre drzi ostrie, je prakticky a dobre sa mi drzi v dlani. A navyse je aj cenovo dostupny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38217 od minoC
Odpoveď od minoC na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Podľa mňa dobrá voľba . Nemáte niekto skúsenosti s leathermann-mi konkrétne poľovnícke modely napr. STEENS???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 357 návštevníkov a žiadni členovia on-line