vyber kvalitneho loveckeho noza

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26238 od mirek
Odpoveď od mirek na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Ináč je zaujímavé ! ... že nôž po jednom naostrení je schopný rezať tak dlo, tak dlho, tak nádherne dlho...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26241 od bosax
Odpoveď od bosax na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
No realita je už taká:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26335 od Rob
Odpoveď od Rob na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
OK........prave som odjednal: Cold Steel OUDOORSMAN. Rucka sice nieje z prir. materialu , ale zato cepel je 15 cm. 3 x prekladana VG-1 san mai III nerez , na chrbte cepele je tzv. sakac kosti. Ma niekto skusenosti z touto znackov a tymto modelom ? .... Z informacii vyrobcu a prilozenych fotografii to vyzeral byt skovny noz; .... len dufam, ze ked mi pride tak si nezacnem si mlatit hlavu o stenu.....:] :] ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27448 od Basky
Odpoveď od Basky na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
jakobb, opýtať sa sem to už nešlo? :liar: ;/:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27519 od ardus
Odpoveď od ardus na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
reagujem na jakobba. Dostal som 370 -NP -3. Krasny nôž, velmi si vazim tento dar, ale v praxi katastrofa. Klasicka Mikov ocel aku si pamatam este za socializmu, da sa vsak lahsie nabrusit ale ostrie nevydrzi ani jedno vyvrhnutie jelena!!! Priatel ho ma tiez a taky isty vysledok. Okrem toho riešenie vyklapania pilky z rukovate je podla mna totalne nebezpecne, pretoze pri prepilovani zamku ste celou svojou vahou nakloneny bruchom nad hrozivu cepel a ak vam ujdu nohy / lahko mozne - sneh , listie, strmy svah / tak uz vyvrhujete seba !!! Je to nôž urcite vhodny na okrasu, pripadne sebeobranu , lebo vyzera impozantne ale najskor na krajanie klobasky. Ked som ho mal prvy krat v ruke tak ma hned napadlo - ze na toto riesenie uz davo nikto neprisiel ?! Teraz uz viem preco a myslim ze keby o nom vedela obchodna inspekcia tak je okamzite ztiahnuty z predaja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27530 od mirek
Odpoveď od mirek na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ARDUS - Videl som takýto nôž pri používaní, má ho kamarát (výrobca noža Solingen ). Nôž je opatrený deleným, koženým púzdrom. Púzdro je riešené tak, že sa odňať z opasku a na čepeli noža ostane len samotné púzdro. Pri používaní pílky kamarát na ostrie noža navlečie púzdro a tým predchádza poraneniu sa pri práci s pílkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27531 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Kde si ho objednal?Na Googl som pozeral-Japonska vyroba?-ak je to on podla nazvu-vyzera velmi velmi dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27544 od steyr
Odpoveď od steyr na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Zatiaľ som nevidel nič lepšie v akcii, ako messer 440c od sollingenu. Žiadne hrubé čepele, s tými si ani parizer nenakrojíte! Mikovy - tie staré, čo hrdzaveli - tie ešte boli dobré, nové sa môžu proti nim skryť. Ešte Victorinoxy sú teraz v pohode a za primeranú cenu. S USA nožmi skúsenosti nemám. Ak by som vyberal ja , určite Germána, Švajčiara, alebo Fína. Rozhodne však niečo okolo 440c , prípadne b a pod. s obdobným pomerom uhlíka, chromu atď. s tenšou čepeľou. (nie úzkou, aby šlo aj lúpanie v pohode) Inak, kosti a nože sa neľúbia.;) Kurnik, len keby som ich tak netratil, :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27549 od Rob
Odpoveď od Rob na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Objednal som ho cez www.knifecenter.com/kc_new/store_detail.html?s=CS18H ; ale zatial mi neprisiel - pred vianocami su vypredany ;/ . A vyroba sa udajne prestahovala z Juhoafrickej Rep. do Japonska , nooooo uvidime :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27569 od ardus
Odpoveď od ardus na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Na ceskom Mikove sa neda nic z opasku snat, musel by si ho vyvliect a cely noz riadne zasunut a upnut v puzdre. Predpokladam ze po ukonceni vyvrhovanioa mozes cele puzdro zahodit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27584 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Aky je to material ked je cepel z mat. AUS-8A

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27597 od steyr
Odpoveď od steyr na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Veľmi podobná oceľ 440c, naviac má trošku molybdénu - ak vyhovuje tvarovo, mal by to byť kvalitný nôž. Kúpil si dobre.
<br/> Nevieš výrobcu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27598 od steyr
Odpoveď od steyr na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Mal by byť mäkší (asi žiada častejšie 2-3 x potiahnuť po ocieľke), ale reže určite brilantne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27599 od steyr
Odpoveď od steyr na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Dnes som sa trochu pokukal a odporúšam napr. www.noze-nuz.com/nozirske_oceli/AUS8-A.php - 45k, kde sa človek veľa dozvie a môže mu to napomôcť pri rozhodovaní sa. Avšak veľa závisí aj od tvaru čepele, aby sme nemuseli nosiť so sebou viac ako 1 - 2 nože na poľovku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27600 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Mam flintu Browning a aj tento noz je Brow.Chcem to ,,zladiť,, Dalsi s oznacenim Kodiak je mat.440C. a povlakovany nejakou matnou vrstvou.V BA 5tis sk ne nete za 90 USD:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27601 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Prave ze 1 uz mam-a asi mas pravdu.Uz potrebuje naostrit.Len sa bojim to niekomu dat.Ked zarovnam ostrie na ocielke-vydrzi 1eden vyvrh a hotovo.Ale inak super.Pred 3omi r. vydrzal viac.:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27602 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Na webe noze-nuz.com je Browning 828. Tak ten som kupil.Dufam,ze dobre.
<br/>Otec mi droval klasiku-kamos mu pred 35r.vykoval v Mostarnach v Brezne na pamiatku-co ten s nim zazil.-a funguje super.Hold celny pancier z BVP je asi kvalita,:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27603 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Vdaka za radu.a info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27616 od steyr
Odpoveď od steyr na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Za málo, mám kamoša, čo tomu rozumie trochu viac, tak občas z neho pri vínku na chate ťahám rozumy. :D. Všetko je na webe, ale zažil som veľa trápností v špec. obchodoch, kde nemali ani šajnu o oceliach, výrobcoch atď. Nemusia byť odborníci, ale základné info by mali vedieť poskytnúť. Nuž, nech tie čúra nenosíme do lesa len na slaninku;). Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27640 od Rob
Odpoveď od Rob na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
...tak ako som slubil; podavam hlasenie ohladne: Cold Steel OUTDOORSMAN.....
<br/>vcera som musel zrusit objednavku z USA a kupit ho tu v Canade lokalne , za rovnaku cenu a instantnu dodavku.
<br/> Nadherny noz , velmi - velmi kvalitny pouzity material cepele ktora je prekladana nerez: VG - 1 san mai III ;rucka je pogumovana stilu rybia supina a ukoncena je nerezovou patkou ; cierne kozene puzdro.... no nemozem sa nan vynadivat :D . A tiez som sa opytal na vyrobcu : Firma je vlastnena Americanmi , ktory v Caifornii stale vyrabaju niektore, vedsinov zatvaracie noze . V Juznej Afrike ich podocka vyraba machety a fukacie trubice na lov sipkamy. Podocka v Japonsku vyraba samurajske mece a mnohe noze z pevnov cepelov - mnohe z nich v KATANA stile. V Japonsku bol vyrobreny i moj noz a puzdro...............a kvalita je poznat .:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 408 návštevníkov a žiadni členovia on-line