vyber kvalitneho loveckeho noza

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27667 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Pozeral som ho.Parada.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27811 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
hosi chystam sa otcovi kupit lovecky noz na vianoce....prosim piste svoje typy a ja sa pre jeden urcite rozhodnem....mal by to byt rozkladaci noz..aby tam bola pilka aj......predtym mal wenger, ale mu ho ukradli tak mu xcem kupit...nieco na ten styl....mozno aj cosi lepsie ak nieco lepsie v tejto triede vobec je..DAKUJEM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27820 od LEON
Odpoveď od LEON na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
podle mě v cenový třídě wengeru nic lepšího nekoupíš když ho umíš nabrousit tak sním v pohodě rozrušíš lončáka optáhneš na ocílce ale pořádný né těch šmejdech z marketu a můžeš se jít oholit;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27821 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
takze take nieco ako browing,bereta atd. ne<???..myslite, ze radsej wenger<?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27827 od LEON
Odpoveď od LEON na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
jaký browning brousil jsem jeden ocel byla jestli si pamatuju 440c ale tam byla cena ůplně jinde ten stál 4000kč a berretu jsem v ruce neměl tak nevím a wenger je taky 440 a už je to osvětčená kvalita tak sním chybu určitě neuděláš a pokuď bych chtěl dát čtyři táci za nůž tak si ho raději nechám udělat a nebo si koupím polotovar a dodělám si ho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28181 od tomasfox
Odpoveď od tomasfox na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ktym victorinox nozom su dobre zodral som ich okolo 30 az 40 pouzivali sme ich v praci maju aj primeranu cenu ale teraz na pracu z masom jednoznacne Dick Carbonium je to nemecka znacka ma to lepsi grip na rucke lepsie sadne do ruky a nezatupi sa tak lahko ako victor. a ked staci dobra ocielka a ide to dalej kolegovia to jednoznacne schvaluju :D:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28201 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ja používam už 3 rok wenger a nemenil by som. mam na nom čepel, pílku a vyvrhovací nôž. Maximálna spokojnosť. Myslím že vynikajúci pomer kvalita a cena .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28608 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
odporucam noz znacky GERBER a to Freeman sklapaci SV30 a ktomu vynikajucu samostatnu pilku GERBER E-Z SAW

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31893 od frenki
Odpoveď od frenki na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Píšete tu o materiáloch na výrobu čepelí. Ja sám vyrábam amatérsky nože z rakúskej ocele Bohler N 695, ktorá sa tepelné spracuváva na tvrdosť 62 rockwelov a po popúšťaní má okolo 58 rockwelov. To aby sa znížilo pnutie a čepeľ nebola moc krehká.Na rukoväte používam väčšinou drevo, počnúc orechom a končiac africkým amazakue. Tieto exotické drevá sú ale poriadne drahé.Pekné sú aj naše domáce.Nechcem si týmto robiť reklamu,ale ak chcete pozrite si www.knives.migishop.eu[/]moju stránku, kde sú fotografie mojich výrobkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33085 od Finder
Odpoveď od Finder na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Noz umoznujuci sekanie a sucasne pomerne jemnu pracu by mohol splnat Kukri - original je to z Tibetu od Gurghkov. Nie je zrovna najmensi, ale daju sa najst vhodne kompromisy. V podmienkach prezitia sa brusia az na 3 rozne ostia - bezna cepel, sekanie, a jemna, napriklad na stahovanie. Cena v zavislosti na vyrobcovi co dovozcovi sa moze hybat do 1000 sk vyssie, co ale za takyto nastroj je mozno aj primerana cena.
<br/>
<br/>V zavislosti na modifikacii moze obsahovat aj ciastocne zubate ostrie (pilku).
<br/> www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/set.asp?Level=168[/]Origo verzie
<br/> www.supernoze.sk/military/kukri.htm[/]Modernejsie modifikacie
<br/> www.supernoze.sk/military/golem.htm[/]Verzie s pilkou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33466 od shunter
Odpoveď od shunter na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Pozdravujem. Chcel by som s ata spytat, ak to nie je tajomstvo, s cim ostrit noze o takjto, alebo vecsej tvrdosti. Mam noz Katz, ocel XT 80 59 r.c. Nejak mi to nejde nabrusit. Myslim,dobre nabrusit. Tie tvoje noze su skutocne pekne, Da sa ti, predpokladam, ze bez vecsich problemov, vryt aj monogram do cepele? Ak by som chcel moj noz dat prerobit na iny tvar /&quot;skositô brucho/ a vymenit kratonovu rucku za kostenu, ci dreveu, vedel by si to spravit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33966 od hardon
Odpoveď od hardon na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Frenki, kde by som sa dopracoval k tvojím výrobkom a cenám. príp. prosím posli mi viac podrobnosti na meil:hardon@centrum.sk Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34164 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Chlapi, poprosím o radu, v tomto nie som doma. Mám od Laskyho nôž z damašku, a ešte som dostal aj Pumu. K tej Pume mi dali aj nejakú diamantovú malú osličku, vraj to mám iba s tým brúsiť. Nejako extra mi to nedrží ostrie. Málinko potiahnem po kosti a je tupý. Môžem to dať aj na filcový kotúč s jemnou pastou a tam ho potiahnúť ? A ten damašk mám ako brúsiť ? Ja sa to bojím na kotúči, aby som neprehrial ostrie. Brusiči u nás vedľa vo fabrike mi vraveli, že to mám kludne dať na ten filc. Mám strach, tak sa radšej opýtam niekoho skúseného a znalého. Vďaka. A ide ma drbnúť od zlosti, lebo mi kamarát z Nórska doniesol dýku v prepočte za 25,-Sk a tá mi oderie celého diviaka a ešte je pomerne ostrá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34186 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Mám len jednu otázku. Načo chceš brúsiť ten damašk? To predsa nie je nôž na každodenné používanie. Neviem čo Ťa vyšiel, predpokladám že nebol lacný, ale ja by som si ho sám brúsiť netrúfol, aj keď nie som babrák a technický antitalent!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34216 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
damaskova cepel sa brusi tak isto ako ocel! V ziadnom pripade by som nedoporucoval nikomu aby skusal brusit cepel noza na kotucovej bruske ci uz kamenom, gumou alebo filcom, hlavne ked nevie ako na to -tym si len noz mozes znicit! Ak nevies ako spravne nabrusit noz (rucne) radsej si to daj nabrusit niekomu kto to vie! Nesnazim sa tu nikoho podrazat alebo si z niekoho robit blba, ale viem ze to moc nezoberie poskodit cepel na smirglovke!!!!!!MImochodom, starsie noze Puma boli urobene z nekvalitnej ocele, asi s porovnanim Mikov, tak ze aj ked mas Pumu to neznamena ze mas kvalitny noz! Ak si ho chces nechat tak sa musis naucit brusit-bohuzial!;):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34320 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
mám niekolko nožov a jeden aj od Laskyho,ale ak ti môžem poradiť,zver to do rúk odborníkovi...Ja si nože bežne brúsim sám a mám s nimi bezproblémovú robotu,ale na drahý a špičkový nôž od Laskyho som si ešte netrúfol,no ale ani ma to neláka..,a ved aj prečo ....mám u neho doživotné brúsenie zdarma tak dvakrát do roka si ten čas nájdem a potom sam počas jeho prebrusovania musím premáhať aby som niečo ponúkané nekúpil,alebo neobjednal..,len ma tak klepe...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34381 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Tú Pumu mám asi 3 roky a ten damašk stál myslím 8.000,-SK. Je to možné ťahať aj na tej súprave ktorá to brúsi pod uhlami? Skúšal som to, boha už som na to nemal nervy, Puma ako-tak, ale z toho damašku ma išlo rozhodiť, trochu ho naostrilo, ale slabota. A veď ma už nedrbte chlapi, vravím že v tom brúsení nie som doma, tak sa opýtam skúsených o radu, aby som niečo nepokazil. Ozaj, nemáme kontakt na Laskyho?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34382 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Tú Pumu mám asi 3 roky a ten damašk stál myslím 8.000,-SK. Je to možné ťahať aj na tej súprave ktorá to brúsi pod uhlami? Skúšal som to, boha už som na to nemal nervy, Puma ako-tak, ale z toho damašku ma išlo rozhodiť, trochu ho naostrilo, ale slabota. A veď ma už nedrbte chlapi, vravím že v tom brúsení nie som doma, tak sa opýtam skúsených o radu, aby som niečo nepokazil. Ozaj, nemáme kontakt na Laskyho?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34404 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
V žiadnom prípade nedávaj žiadny nôž na kotúčovú brúsku! Keďže máš kvalitný damaškový nôž, tak ten si vyžaduje aj kvalitné brusivo. Čo Ti môžem doporučiť je sada diamantových brúskov od Lansky(nastavíš si presný uhol a ideš). Nepoškriabeš tým čepeľ, neprehreješ ju a dokážeš tým nabrúsiť aj tvrdé materiála a damašky a nakoniec nie sú náročné na použitie. Doporučil by som aj japonské brúsne kamene, ktoré brúsia úžasne, ale tie si vyžadujú určité know-how a cvik.Rada v tom zmysle, že damaškový nôž nie je na každodenné použitie je blbosť. Krása damašku nie je len v jeho vzhľade ale aj v kvalite - rezavosť, tvrdosť, húževnatosť a schopnosť držať ostrie. Je len potrebné sa oň starať, keďže damašky sú vyrobené spravidla z uhlíkových ocelí, ktoré hrdzavejú. Stačí čepeľ natrieť tukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34406 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému vyber kvalitneho loveckeho noza

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.177 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 296 návštevníkov a žiadni členovia on-line