vyber kvalitneho loveckeho noza

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38228 od miso
Odpoveď od miso na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Skúsenosti nemám, ale tu je vcelku dobré opisy niektorích modelov. Odporúčam prečítať. hunting.about.com/lr/leatherman/34400/5/[/]TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38229 od miso
Odpoveď od miso na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
tu sú som chcel napísať...vidno,že je pokročilá hodina.. :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38246 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Máte skúsenosti s nožmi zn.PUMA? Momentálne sa predávajú aj na polovnickepotreby.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38255 od medard
Odpoveď od medard na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
vsetci tu pisete o kadeakych znackach masovej produkcie a zabudate, ze aj ma SVK je mnoho vybornych noziarov, ktori na svoje noze poskytuju certifikay aj zaruku...mal som aj mam mnoho nozov vsemoznych znaciek, ale kvalite rucne robeneho noza sa doteraz vyrovnal maloktorý(mozno fallkniven)... mal som kamosa pozicany noz od Brixiho (cz) - ocel D2 - a doteraz som ruke nic lepsie nemal a jednoznacne idem nan!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38258 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Vyrobok slovenskeho majstra z Badina. Max. spokojnost.
<br/>
<br/>[img]www.polovnik.com/lasky.jpg[/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38259 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Jaro, a nie náhodou z Hrochoti? Lebo ak je to to, čo podľa fotky si myslím, potom je to ale aj úplne iná ako kvalitatívna tak aj cenová úroveň, ako o čom doteraz tu chlapi písali. Mala by to byť ručná práca z damaškovej oceli od Laskyho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38260 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Je to od Laskyho vtedy byval v Badine ked ten noz robil ;) Viem ze sa potom stahoval do Hrochoti. Hej cenovo aj kvalitativne je to niekde inde. Mam od neho este jeden noz tam bola cena do 5000sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38261 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
www.noze.sk/noze/SAN/titulka.htm [/]Tu najdete prace nasich majstrov staci kliknut na meno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38262 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
tak to mi nevyslo :[
<br/>
<br/>www.noze.sk/noze/SAN/titulka.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38263 od kurt
Odpoveď od kurt na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Nezabúdame. ;) Toto je dielo Romana Privrela z BB a bol aj za veľmi priaznivú cenu. Čo sa vypracovania týka tak továrenská produkcia nemá oproti šikovnému nožiarovi šancu. Okrem toho &quot;Originál je len jeden.&quot; [#15188#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38276 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
To máš pravdu,najmä v cene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38359 od kurt
Odpoveď od kurt na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Ceny sú v poriadku, len my by sme potrebovali dostávať výplatu aspoň 2x za mesiac. :D:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38574 od dtomi
Odpoveď od dtomi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Zdravim, cital som viacero prispevkov na tomto fore. Zaujímam sa o noze najme z praktickeho hladiska. Casto som cital otazku, ze ako si vybrat pol. noz.
<br/>Pri vybere noza treba mat na zreteli, na co ten noz vlastne chcem pouzivat. Podla toho potom vybrat typ noza (zatvaraceie alebo s pevnou čepelou), vybrat material cepele, rukovate, puzdra a podobne.
<br/>Ja osobne preferujem zatvaracie, ale mam aj s pevnou čepelou na tvrdsiu pracu (napr. sekanie a štiepenie dreva).
<br/>Pri vybere typu ocle je dôležite si uvedomiť ze ocel ma urcity stupen drzaniia ostria, huzevnatosti a odolnosti voci korozii. Pri kupe noza je potrebne najst podla mojho nazoru optimalnu strednu cestu, lebo noze, ktore drzia velmi dobre osrtie su vacsinou menej huzevnate a nachylnejsie na hrdzavenie. Zase naopak noze huzevnatejsie sa vacsinou skorej otupia. Netvrdim, ze to je pravidlo ale, ze je lepsie venovat pozornost vsetkym trom vlastnostiam ocele. Celkom dobre prehlady roznych typoch oceli je mozne bezne najst na internete. Dalej treba mať na mysli, že nôž bude potrebne aj občas nabrusiť, preto nôž velmi tvrdej ocele si podla mojho nazoru vyzaduje aj dodatocnu investiciu do kvalitnej brusky - pripadne sady brusnych kamenov - alebo potom obcasnu navstevu nejakeho noziara na nabrusenie noza. Vacsina vyrobcov nozov ponuka aj prusky pre svoje noze.
<br/>Rovnako sa stotoznujem s nazorom, ze ocel s tym istym oznacenim od roznych vyrobcov moze byt velmi roznej kvality.
<br/>Material a tvar rukovate by mal byt taky, aby sadol do ruky a drzal sa dobre a pohodlne. Vacsinou zatvaracie sedia menej pohodlne ako noze s pevnou cepelou, ale to je individualne od typu noza a pouzivatela. Preto je dobre si pred kupou noz chytit do ruky na par minut a vyskusat rozna sposoby drzania, ci tam nieco nevadi.
<br/>Puzdro by malo byt take aby sa pohodlne nosilo na boku a noz zabezpecoval pred stratou. Sucasne ale aby sa tan noz z toho pozdra dal aj vybrat bez nejakych komplikovanych ukonov :). Ci koza alebo nejaky iny material je individualne. Syneteicke materialy ako kydex alebo Cordura sa asi lahsie čistia, koža je zase podla mna krajsia.
<br/>
<br/>Na zaver, ja použivam momentalen ako pol. nož victorinox hunter spolu s keramickou bruskou od victorinoxu s koženym puzdrom rovnako od victorinoxu. Je to momentalne moj oblubeny noz, v podstate mi na vsetko postacuje a nabrusim si ho v podstate hocikedy a hocikde (prakticke riesenie). Vyhotovenie je vysoko kvalitné, rovnako ako aj materiáli povazujem za postacujuce.
<br/>
<br/>Zaujimalo by ma ake mate praktické skusenosti so zatvaracimi polovnickymi nozmi znaciek Puma, Weidmansheil, Boker, Diefenthal alebo Herbertz?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38578 od mirek
Odpoveď od mirek na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Nepomýlil si sa ? Na Sekanie a štiepanie dreva sa používa sekera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38581 od dtomi
Odpoveď od dtomi na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Da sa aj noz s pevnou cepelou (aj niektore otvaraky len je otazne to preziju), na mensie kusy bez problemov ak nemas po ruke sekeru. Obcas to je celkom uzitocne ovladat :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40903 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Noze ma velmi neberu a uz x rokov pouzivam mikovacku klasiku podla hesla na stratenie staci ... ale prave som sa vratil z par polovaciek z Nemecka a celkom prijemne ma prekvapil jeden zazitok: Po velkej polovacke sme sedeli popijajuc, debatujuc ... zrazu sa v spolocnosti objavil ujcok, z handriciek povybaloval ocielky, brusky ( diamantove, keramicke, ... rozne zrnitosti) a dal sa pritomnym polovnikom brusit noze. Kedze ten moj to uz potreboval, tak som mu ho zveril, pozrel nan, prevratil ocami (doteraz som si ho brusil sam) a dal sa do prace ... este som tak nabruseny noz v ruke nedrzal. Ujcok za robotu nepytal nic, no vacsina polovnikov mu nechala euro ... 5 euro. Ked boli vsetci vybavení ujcok porozdavali par rozumov nieco zajedli, vypili a nenapadne sa vytratili. Pytal som sa na to majitela reviru a organizatora polovacky zaroven a potvrdil mi, ze je to unho dlho zauzivana prax a ze to prispieva k pohode, spokojnosti, ... ucastnikov polovacky. Fakt dobry napad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41111 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Medard, už máš ten nôž?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41115 od medard
Odpoveď od medard na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
nie, kúpil so flintu a na taký nôž si budem asi musieť ešte chvíľu počkať :-o mám teraz na skúšku fallkniven F1 (okolo 2500sk), nieje to žiaden krásavec, umelá rúčka (tuším zytel) a je to úple porovnaťeľné, bez ostrenia mi vydržal vyvrhnutie starého jeleňa, vyvrhnutie a rozobratie lanštiaka, len keby nemal tú umelú rúčku (na nožiarstvo.sk som ale videl aj holé čepele, ak bude aj F1 tak potom nebude na ňu problém niečo vyrobiť z peknej koreňovice či parohu) a momentálne mám aj doma niečo rozrobené, podarilo sa mi zohnať kus 19573 - D2 - kedysi boli z toho na lepších hobľovkách nože, ale je to porod, až to dorobím, tak to sem zavesím :D
<br/>každopádne ale taký nôž ako má kamarát od Brixiho je podľa mňa výborná investícia, musím uznať, že je fakt výborný, ako po úžitkovej aj vzhľadovej stránke...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41140 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Brixi je dobry-mám od neho 2 ks

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41145 od mirek
Odpoveď od mirek na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Napíš mi prosím Ťa, aký alebo v čom je rozdiel pri vyvrhovaní starého a mladého jeleňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 189 návštevníkov a žiadni členovia on-line