vyber kvalitneho loveckeho noza

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41154 od medard
Odpoveď od medard na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
napr. skostnatenie hrudnej kosti, keď pri rozrábke ju režieš durch, vylupovanie kíbov a hlavne otrváranie zámku... na kostiach tam sa ti ukáže, ktorý nôž je dobrý a ako drží ostrie, tá F1 ustála tie 2 kusy bez ostrenia, kedysi som tiež kamarátovi vyvrhoval svojim starým mikovom lanštiaka a bol to boj v porovnaní s F1 (ale ten od Brixiho sa mi zdal o triedu ešte lepší, vzhľadom ešte viac), od mikovu sú celkom pekné a prakticky vyzerajúce nože, ale AK5 je blato...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41165 od mirek
Odpoveď od mirek na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
MEDARD - ja na vyvrhovanie používam Wictorinox postačuje mi jeho trojkomb. nôž, pílka, vyvrhovák. Použitím pílky skorej rozrežem hrudný kôš a zámok ako bojovať z nožom ktorý má pevnú čepeľ. Pri tejto činnosti nemusím šomrať ktorá a aká oceľ je lepšia. Na dranie kože a iné používam nože z pevnou čepeľou či už nerez alebo damast.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41207 od medard
Odpoveď od medard na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ja si beriem príklad a učím sa stále od môjho kolegu - vyučeného mäsiara a ten pílku do ruky nezoberie a je až neuveriteľné, že ak človek vie, dokáže toho nožom neuveriteľne veľa...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41220 od LEON
Odpoveď od LEON na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
mám několik slušných nožu a vzít někdo můj nůž na kosti tak vykostím já jeho:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41386 od medard
Odpoveď od medard na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ako som písal: kto vie, ten vie....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41389 od LEON
Odpoveď od LEON na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
kdo ví ví a kdoví jestli neví kulový:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41394 od medard
Odpoveď od medard na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
mne stačí to, čo u neho vidím... a zrak čistím pravidelne :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41472 od romanprivrel
Odpoveď od romanprivrel na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
dakujem ti kurt , som rád že si s mojim nožom spokojný ,tento konkrétne ktorý si tu ukázal je ešte z čias ked som robil pod Laskym , teraz už vybavujem vlastnú dieľničku - viac času,viac možností na (hranie) sa s nožmi, rytinami atď. čo sa týka toho čo všetko sa dá urobiť s nožom ohladne kostí , naozaj všetko ludia sme rôzny - 100 majstrov - 100 spôsobou , niektorý po chrbte noža v pohode bijú kladivom , alebo iným predmetom pri sekaní kostí atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41583 od kurt
Odpoveď od kurt na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Spomínal som ti tento nožík v BA na výstave pred vianocami. Ešte šťastie, že som mal len 500 Sk, inak by som musel doma obhajovať ďaľší kúsok od teba. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41894 od romanprivrel
Odpoveď od romanprivrel na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
áno pamatam si ta už teraz , prepáč ale v tedy som ta nespoznal, ale ako si mi povedal o aký nôž ide tak mi svitlo. teraz pripravujem zopár kusov s náročnými rytinami zvery v RWL34, striebornou a zlatou tauziou , striebornými záštitami a korenovicou tmavého orecha, bude to ako set v sadené do orechovej kazety. stahovák , velký nôž a ešte jeden menší. keď ich dokončim pošlem foto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41992 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Kontakt na Brixiho máš, prípadne kde môžem vidieť jeho nože?
<br/>Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41997 od medard
Odpoveď od medard na tému vyber kvalitneho loveckeho noza

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42781 od lovec100
Odpoveď od lovec100 na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
zdravím ťa Roman Privrel, mal by som záujem o výrobu noža môžeš poslať nejaké foto , v akých cenách , aké ocele lovec 100 a kontakt na teba aby sme sa pohovorili. lovec100.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42801 od romanprivrel
Odpoveď od romanprivrel na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
ahoj lovec 100, vyrábam s rôznych ocelí od uhlíkových ocelí , uhlíkové damašky, nerezové damašky, 440C, ak9, N695, 390M, rwl34, ats34,a iné ono niektoré ocele sú skoro rovnakého zloženia len sú pod iným označením (iná norma), alebo sú vyrábané práškovou metalurgiou. čo sa týka fotiek , to by som ti radšej poslal na tvoj mail , aby som tu nezaťažoval server, alebo pozri mojú stránku aj keď som ju už niekolko rokov neaktualizoval , čiže niesú tam novšie veci. ohľadom ceny tak tu je to rôzne žáleží od materialov a náročnosti ale viem urobiť nôž od 50 E do ..... pri cene okolo 65-100 E už aj nejakú malú ornamentálnu rytinu iniciál a od 160E s rytinou zvery tieto ceny platia pri použití ak9, 440c, N695. ono by bolo lepšie keby si mi zavolal , alebo poslal mail o aký druh noža máš záujem a... môj mail je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. tel .:0903 168 012

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53670 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Dobry den pani, chcem mam na vas otazocku, ci tu ma niekto skusenosti s nozmi znacky EKA a konkretne Eka Swingblade.Velmi o tomto nozi rozmyslam, len je o nom dost malo info na nete

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53801 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Už niekoľko sezón používam EKA Combiknife E8, (čepeľ Stainless Sandvik 12C27, 57-59 Rc, dåžka 80mm, hrúbka 3,25 mm, celková dåžka noža 190 mm) k mojej maximálnej spokojnosti. Aj keď z estetického hľadiska nie je najkrajší (črienka z čierneho polypropylénu a nitované pozdro z čierneho nylonu), patrí k mojim najobľúbenejším nožom pre svoju praktickosť, výborné držanie ostria a ľahké čistenie pre dokonalú hygienu, nakoľko nôž je do detailov rozoberateľný bez použitia náradia, stačí jedna minca na rozskrutkovanie a opätovné zloženie po umytí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53910 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
dakujem za odpoved.. uz dlhsiu dobu pokukujem po tom nozi a rozhodujem sa nad nim.Len som o nom nic blizsie nevedel najst iba nejake slabe recenzie inak nic blizsie a tu u nas ho nema ziadna predajna.Takze rozhodnute uz mam, len ho niekde najst na nete kde sa da objednat za rozumny peniaz :))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60038 od Dunaj
Odpoveď od Dunaj na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Zdravim mam dotaz ake mate skusenosti s nožom Venger s rukoveťou s parožia ,na čepeli duď rovna alebo s očkom a okrem šepele vyvrhovak a pilka Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #60054 od kurt
Odpoveď od kurt na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Wenger je Wenger a paroh je paroh. Tým chcem povedať, že čepele sú tie isté ako na &quot;obyčajných&quot; Wengeroch a paroh bude svojimi vlastnosťami rovnaký na Wengeri ako na ktoromkoľvek inom noži. Použitie parohu na črienky je len dizajnová záležitosť a podľa mňa veľmi vydarená. Čo sa týka opracovania parohu, na to ti neviem odpovedať, lebo som tento nôž v ruke nemal. Kombinácia nástrojov dobrá, žiadne zbytočnosti. Ešte ja by som vyhodil aj ten vyvrhovák, ale to záleží na vkuse každého súdruha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #60056 od Dunaj
Odpoveď od Dunaj na tému vyber kvalitneho loveckeho noza
Ďakujem za kvalifikovaný názor ,čo som ja zatial počul je to dobrý nôž ,nie som veľký odborník na kvalitu materiu samotného noža ale rozhodujem sa o kúpe zdravim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 393 návštevníkov a žiadni členovia on-line