priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44624 od jancim
dobry den napiste prosim vas vase tipy a rady co sa tyka pripravy psa na skusky a pocas skusok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44629 od Jaro
jancim sak tych skusok je neurekom a tych rad a tipov je na dve knizky min. skus byt konkretnejsi ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44669 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
mna naviaczaujmavu SD a PF

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44683 od Jaro
tak toho vobec nechces vela je to tak na pol dna rozpravania a este by sme neskoncili. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44705 od kefas
Sadni k počítaču, hľadaj a čítaj. Najprv skúšobné poriadky, potom ostatné. Na tomto fóre je toho naozaj dosť (aspoň čo sa týka DS a PF). Ak ti potom nebude niečo jasné, tak sa pýtaj na konkrétnu vec. Pokiaľ to nebude už 10x rozoberané na týchto stránkach, budeš mať aspoň väčšiu nádej, že sa niekto toho problému chytí, poprípade sa okolo toho rozvinie hlbšia diskusia. Bez urážky, ale reagovať na takýto príspevok je pre skúseného kynológa pod úroveň. A vieš prečo? Pretože ich píšu ľudia, ktorí PU psa držia len preto, lebo im to niekto nariadil. Zámerne nepíšem chovajú, pretože pre nich je pes vlastne iba nejakou vecou, ktorú musia strpieť, ak chcú poľovať. Bohužiaľ, aj preto to s nimi tak vyzerá. Ak chceš všetko ako na podnose, pretože už teraz nemáš čas, tak sa na to radšej vykašli a kúp hotového psa. Ak je pre teba drahý, tak si zaobstaraj bez psa bez PP a tie si zožeň dodatočne. Keby si najprv toto fórum prešiel, dozvedel by si sa, že aj toto sa robí...a mal by si o problém menej.
<br/> Aj napriek všetkému pevne verím, že si tu len proste nový a to čo som napísal na teba vôbec nesedí. A že to pre mňa nebola len strata času...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44710 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
kefas no vo všetkej ucte ,ale to že si ma dodatočne zohnat papiere aj ked sa to robi by si mu tu tak verejne nemal radit,neviem aky si kynolog,ale toto je pod uroven.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44754 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
mno ja som tuto temu otvoril preto lebo mam 16 rokov studujem elektriku na priemyslovke a toto forum je pre mna jediny zdroj informacii a preto dufam ze vy skuseny kynologovia mi daako poradite a svojmu slovenskemu kopovovy venujem kazdu vonlnu chvilu a snazim sa s nim kazdy den chodit do hory atd a moc ma polovnictvo zaujma

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44756 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
vybral si si narocne plemeno pre zaciatok, moja rada znie ak nechces si pokazit psika tak chod asleduj a uc sa od skusenych kynologov co uz nieco pripravili a vytrenovali. s textou na monitore pochytis omacku ale ty to potrebujes vidiet a potrebujesniekoho kto ta bude viest a opravovat. nech sa ti dari.
<br/>kefas ide ma rozdrapit ked nieco take pocujem, kup psa a potom papiere, ze sa to robi? aj ludia sa strielaju, znasilnuju, predavaju.....super rada fakt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44759 od medard
Odpoveď od medard na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
jancim: pri všetkej úcte k tebe sa o mnoho viac dozvieš od skúsenejšieho kynológa (túto osobu trpí takmer každé PZ :))) pri jednej fľaši trúnku, než na tomto fóre... ver mi ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44762 od DKo
Jancim, vzhľadom na tvoj záujem, predpokladám, že máš duriča. Nechcem tu zbytočne búriť vášne, len u duriča by som najprv šiel na DS, aby som nepotlačil čo v ňom drieme a až v neskoršie, keď už by mal aj rozum, tak PF. Univerzálny podrobný návod prípravy asi nikde nenájdeš, lebo nie je pes ako pes, tak maj na pamäti, že trpezlivosť ruže prináša.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44809 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
hhmm dakujem za pochopenie mno ted ma moj kopov uz 10 mesiacov myslite ze uz je dost zdatny aby isiel do diviacej obory? Idem do hory cawes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44827 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
určite to môžeš skúsiť, ale neunahli sa, psovi treba dať čas aby dozrel. Jedna rada ber ho na stopy diviakov a nechaj ho na nich pracovať na farbiarskom remeni srnčia stopa musi byť pre neho ťažke pokarhanie, stopa vysokej nechaj ho tak nech si ju v kľude oňucha ale diviača stopa vychvaliť do neba. Nepúšťaj ho na voľno v hore, ale rob to zatial takto, nebolo by velmi dobre keby nahodou natrafil teraz na sviňu s prascami lebo by mu dala riadnu nakladačku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44829 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
Odkial si?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44921 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
mno ja ked chodim s do hory tak ho dam na voditko a na luke ho pustam mno sak v pondelok duril srncie tak ked prisiel som mu dal prutom po chrbate ale ved vtedy som videl kam pozrel samesrncie hadam dokopy aj 30 kusov a troska som kukal aj po zhodoch a vsetko len co srnci odieraju liko mno a som z dohnan to je 5 km od puchovA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44922 od Jaro
[r]Prva velka chyba ! Tlcies psa ked sa ti vratil. [/r] Ten pes nevie ze to bolo za to ze prehanal srncie :x On si to tvoje trieskanie prutom spoji s tym, ze ked sa vrati dostane takto budes mat nakoniec problem ho dostat k sebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44926 od DKo
To čo označuješ za durenie, by som označil ako všimnutie si živej zveri. Poľovný pes by si mal zver všímať aj kedy mal po 2 infarktoch dostať tretí a odísť do večných lovíšť. Ja osobne &quot;čarovný prútik&quot; neuznávam, ale chápem, že pri výcviku psa môže pomôcť napr. pri osvojovaní si chôdze pri nohe na remeni alebo nasledovaní vodiča tzv. šoulačke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44939 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
on ich nevidel tych srncou on isiel za nimi po cerstvej stope on ich mohol len tak zavetrit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44942 od DKo
Pes si všíma zver aj (hlavne) nosom. Kopov má na to ideálnu výšku, bo nemusí k stope príliš hlavu kloniť a tak môže za zverou trieliť ako strela a k tomu si po kopovsky pískať (hlásiť) 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44969 od medard
Odpoveď od medard na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
Jancim, chodiť po zhodoch je ideálna príležitosť učiť psa vodeniu na remeni, neskôr na voľno a kľude pred zverou, ja tak začínam vždy a osvedčilo sa mi to...;) Kriaky, pne, kmene, potôčky, rôzne husté porasty ti poskytnú výborné podmienky... Chce to iba trpezlivosť, psa neurobíš za 2 vychádzky a už vôbec nie kopova. Prvoradá je poslušnosť, ostatné by mal mať pes už v sebe, len to v ňom musíš objaviť a umožniť mu to potom na plno ukázať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44970 od medard
Odpoveď od medard na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
Si z Dohňan? To máš takmer ideálny revír pre výcvik kopova, diviakov ako maku, vysoký odstrel... Výcvikový oplôtok blízko, aj keď na začiatok s tak mladým psom by som ti práve ten v Zbore neodporúčal (je malý a je tam ťažký bahnitý terén), hlavne ak sa pes ukazuje byť trošku ostrejší...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 432 návštevníkov a žiadni členovia on-line