priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49218 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
ok skusim sa na to popitat ved mama sa s nou pozna tak jej poviem ze nech jej zavola a diki za radu a mam jednu otazku nastal u mna problem takeho typu ze ked strelim petardu tak pes pri odlozeny zacne stekat a hladat zastrelenu zver ked ho uvolnim. nemate na to niaky osvedceny sposob ako to odstranit mlatit ho nechcem ale normalne odlozenie pohodicka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49219 od medard
Odpoveď od medard na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
jancim: možno si niekde na začiatku urobil chybu, ktorú si si neuvedomoval, ktorá sa teraz odhalila, o tom ale život je, o chybách, ale aj o ich náprave a ponaučení sa z nich ;) psík je ešte mladý, nevybúrený a dostatočne neutvrdený v poslušnosti, "to jsou ale mouchy mládí" :) možno si pes spojil výstrel s úlovkom alebo možnosťou duriť zver, neveril by si, aké majú psy asociácie a ako rýchlo sa "učia", možno bude treba len docvičiť kľud pri výstrele, či kľud na stanovišti, kde ho môžeš ovládať a potom odloženie psa... a možno budeš musieť začať všetko od znova a sám sa pri tom učiť nanovo dôslednosti a bezodkladnosti postupovať jednotlivo krok za tým krokom, ktorý už pes na 100% zvládne... výcvik psa je o trpezlivosti a dôslednosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49470 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
ahojte chcel by som sa pochvalit s vykonom mojho psa ktory predviedol v sobotu vecer. Takze takto sa to zacalo prisli sme s polovacky z vychodu. Bol som doma len hodinu a zvoni mi telefon volal jeden polovnik ktory mi pomaha so psom ze" kosia kukuricu a ze su tam diviaky ze ak chcem mam prist " tam som nevahal hodil som sa do polovnickeho zobral psa a utekal som na miesto. Ked som tam dosiel tak som dostal koordinaty co a ako tak som sa postavil na urcene miesto a cakal kedy zacnu vybiehat uz zostaval len 1 ha a prestali kosit ze zajtra dokosia tak strelci sa rozostavili pustuli sme psov " kopovku a mojho kopova" a zacali hlasit tak sme styria vbehli dnu a len diviaky prebehli popred mna asik 1 meter tak sme vysli z nej. Kopovka tam behala mimo kukurice a stekala moj zas vbehol dnu a po 30 sekundach zacal hlasit a vyhnal bachinu s mladymi a zrazu len rana prasiatko dostalo na zadok po prednych utekalo asik 20 m a dostalo na krk a moj pes pribehol a zacal ho hasit. Potom prisiel za mno jeden polovnik ktory uz roky chova kopov a povedal ze na prvy kontak s diviakom to bolo super len hlavov krutil co tam robil ja som bol taky pisny na psa neviem ako to budete vy hodnotit ale ja som nadseny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49530 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
gratulujem nic nie je lepsie ako kontak zo zivov zverou. a dobre je ked si moze pobrechat do mrtveho kusa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49540 od pali
Takouto polovačkou by som sa tu nechvalil. Mne osobne je to jedno ale čítať to môže kde kto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49556 od Lubo1
Len tak zo spasu, lebo reportaz som cital - uvedomujes si co pises? Pocitam, ze tak do tyzdna z oho bude riadny poprask, ak sa toho chyti nejaky chytrak /a predpokladam, ze ludi, co to maju v zuboch mate naokolo dost/. A este si zavolali aj Kurilcovu. Ako sa to vola, ked poluju traja a viac? A povedz, nakolko si cenis vlastny zivot? Behat v kukurici plnej diviakov, ked su dookola sami nadrzani polovnici, to musi byt super adrenalin. Este ze sa isli len pozerat na diviakov, lebo chceli zistit stavy a zbran mali len na pripadny utok diviaka, ved zver je nevypocitatelna.. Neber to tak, ze som vrtak, ale pomaly dalej zajdes. Niekedy to za to nestoji. Super postup, ako prist o polovny listok. Berme to tak, ze skoro nikto nemal pusku, len ste si isli potrenovat psov. To by som doporucoval tvrdit, pre dobro veci. Ber to ako dobru radu zadarmo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49557 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
Aha dobre vediet

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49558 od jancim
Odpoveď od jancim na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
a inac dnes som bol so psom na 24 hodinovej stope a bol som prekvapeny ze ako dobre isiel:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49570 od medard
Odpoveď od medard na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
Jancim má 16 alebo 17 rokov a ešte všeličo sa musí naučiť, hlavne si naštudovať nový zákon o poľovníctve a zakázaných spôsoboch lovu, keď už chce byť poľovníkom... Ale ešte horšie je, ak sa nemá od koho učiť, keď ho dotyční zneužívajú pre jeho terajší zápal alebo ako nevedomého :{ Morálka niektorých členov PZ či celých PZ je až pričasto slabá a je až zarážajúce, že sa tým ešte prezentujú na verejnosti... Potom sa nedivme ako nás verejnosť aj berie :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55557 od saris
Neviete o niekom kto by mi pripravil Štajerského duriča na duričské skúšky??? Z pracovných dvôvodov to nestíham. Poslušnosť, odloženie ovláda. Na stopu už bol cvičený. Viac info mailom. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>&quot;východné Slovensko&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55622 od peter87
Odpoveď od peter87 na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
potreboval by som pomoct chcel by som tento rok absolvovat skusky mimo nasho okresu terminy som nasiel v kalendary kynologickych akcii na tento rok len neviem nikde najst adresy kam poslat prihlasky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55625 od yegi
Peter,na toto sa Ti nedá odpovedať.:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55626 od peter87
Odpoveď od peter87 na tému priprava psa na skusky polovnej upotrebilosti
myslel som kde najdem adresy alebo tel.cisla na okresne polovne komory,ale uz ma

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58321 od Miri
Skúšky poľovnej upotrebiteľnosti sa konajú pod hlavičkou SPZ a nie SPK! Takže prihlášky sa zasielajú na príslušné OkO-RgO SPZ. Zoznam je na stranke SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 218 návštevníkov a žiadni členovia on-line