farbiarske skúšky stavačov - nepoľovník musí mať zbraň pri šúlačke?

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47653 od weimarka
Keďže sme poctivo cvičili, verím, že nemusím používať žiadne ženské zbrane a skúšky
<br/>urobíme v pohode. Ďakujem, určite sa ozvem ako sme dopadli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47654 od weimarka
Myslím si, že pravidlá skúšok boli robené pre poľovníkov. Ale doba sa zmenila a z niektorých poľovných plemien sa stali módne plemená / mňa sa to netýka, ja mám už druhého weimara
<br/>prvého som mala vtedy, keď ich ešte bolo na Slovensku veľmi málo/, myslím, že sa to týka nielen weimarov, ale aj vižiel. Napr. v našom klube je 50% členov nepoľovníkov.
<br/>A ak nepoľovník chce splniť podmienky chovnosti, jednoducho musí so psom pracovať a ísť na skúšky. Tak že asi bude nutné sa s týmto problémom zaoberať a niečo prispôsobiť.
<br/>Ale to je len môj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47655 od DKo
Veď ono sa to rýchlo prispôsobí. Vzorov je požehnane. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47658 od papo
ja začínam pochybovať o solídnosti tunajších informácií. Tri stránky popísané chovateľmi a rozhodcom a žiadna solídna info. Potvrdzuje sa, že kynológia na tom nie je najlepšie, ba ani znalosť zákona o zbraniach... verím, že si z toho poučenie na skúšky nevezmeš. Len lubenko a ondro vedia, o čom hovoria... ostatok sú nepodstatné, prázdne reči, ktoré ti nič nedajú. Len ťa domýlia.
<br/> Pokiaľ ideš na skúšky, tak je potrebné vedieť, do akých podmienok ideš, teda aspoň si to prečítať. Realita je taká, že rozhodcovia sa snažia pomôcť, prižmúriť oko, čo im je tolerované, lebo je to akosi v záujme veci. Fungovať to však bude len dovtedy, kým sa niečo nemilé nestane... prípadne sa nejaký poľovník nenaštve a nedá protest. Potom máš smolu aj ty, aj rozhodca... je aj riešenie, ale to by sa museli aj rozhodcovia, aj ostatní dotknutí ozvať a trvať na zmene pravidiel. Tie musia byť nastavené tak, aby skúšky prebiehali aj v právnom zabezpečení. Pre teba je naprosto legálnym riešením požiadať poľovníka, aby bol vodičom, a všetko je v suchu, nespochybniteľné.
<br/> Ešte raz citácia z predpisu... druhá časť sa týka tých vodičov, ktorí sú menovaní v prvej časti. Rozhodujúca je však úplne prvá veta.
<br/> Prajem ti úspešné absolvovanie skúšok.
<br/>
<br/>
<br/>VŠEOBECNÉ ZÁSADY PRE SKÚŠKY POĽOVNEJ UPOTREBITEĽNOSTI PSOV
<br/>
<br/>4. Účasť na skúškach a prihlášky
<br/> ... Na skúškach môžu predvádzať psy členovia SPZ, členovia alebo pracovníci ostatných užívateľov poľovných revírov, mladiství vodiči (starší ako 15 rokov) a cudzinci. Pri prehliadke sa vodiči psov, nevlastniaci platný poľovný lístok na území SR, musia preukázať, že sú poistení zo zodpovednosti za spôsobené škody (môže to byť aj jednorazové poistenie). Od tejto povinnosti sú oslobodení účastníci brlohárskych skúšok. ...
<br/>... Na všetkých druhoch povrchových skúšok môže vodič predvádzať len jedného psa. Na skúškach je vodič povinný strieľať si zver sám. Mladiství vodiči a vodiči, ktorí nemajú oprávnenie na držbu poľovnej zbrane, si na skúšky, kde sa použitie zbrane vyžaduje, musia zabezpečiť strelca s platným poľovným lístkom a zbrojným preukazom. Ten sa na skúškach musí podriadiť pokynom rozhodcov a usporiadateľov. Náklady spojené s jeho účasťou na skúškach znáša vodič psa. Vodičovi, ktorý na skúškach zle strieľa, môže rozhodca prideliť náhradného strelca. Zásadne je neprípustné, aby namiesto vodiča strieľal zver rozhodca. ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47659 od weimarka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47660 od lubenko
dakujem papovi tak som si to nejak predstavoval aj ja

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47662 od DKo
Nedá mi neopýtať sa: na akú zver sa strieľa pri disciplíne Posliedka na FSS ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47664 od maxiM
Ziadnu - 1 vystrel do vzduchu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47667 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47668 od maxiM
neni mi uplne jasne, ci vlastne pises o tom, ze weimarka nemoze predvadzat psa, alebo nema mat co v rukach zbran.
<br/>Predpokladam, ze ako clenka klubu chovatelov polovneho plemena je Weimarka zaroven aj clenom SPZ (kolektivne clenstvo v SPZ a pritom nieje polovnicka) takze na zaklade citovaneho skusobneho poriadku moze viest psa.
<br/>Co sa tyka zbrane je myslim, vsetkym jasne ze ju v ruke nema mat pokial nema zbrojny pas daneho typu pre danu zbran. Prave problem je len pri posliedke, lebo ak sa ma urobit aby sa co najviac podobala praxi tak tu zbran by asi mala mat (mozno urobit si maketu by nebolo zle ;) ).
<br/>A opytam sa este na poistenie, o ktorom si v starsich prispevkoch pisal - na koho vsetkeho sa presne vztahuje poistenie, ktore je vybavene cez SPZ? Plati na drztelov polovneho listka, clenov SPZ, riadnych, kolektivnych??? Na toto ani na SPZ nevedeli dat jasnu odpoved (ako spomenula Cechurik).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47670 od papo
napíš, v čom máš iný názor, inú vedomosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47671 od Jenda
Možná tím myslel že když nestřílíš na zvěř tak k tomu nenní nutný zbroják a lovecký lístek :x:x:x:x...papo ty nic nechápeš,,,,,,:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47672 od papo
jasná odpoveď na poistenie zo škôd spôsobených poľovníckou činnosťou: má ju ten, kto ho má zaplatené! a tak stavaj otázku tak, kto ho má zaplatené. kto ho zaplatené nemá, nemá tam čo robiť.... ja nechcem diskutovať, o tom, ako by to mohlo byť, ale ako to v súčasnej úprave má byť! a skús si to prečítať znovu, je to citácia, nie môj názor. nedávaj mi otázky na to, čo je tam napísané... to si predsa prečítaš. kde je napísané, že spåňa podmieky na vedenie psa na takejto skúške?
<br/> a napíš prosím, kto ti na spz nevedel dať odpoveď.
<br/>a že je to tak, že poľovné psy chovajú aj nepoľovníci a samozrejme ich chcú aj predviesť na skúškach pu, je v poriadku. ale musia sa držať platnej legislatívy. pokiaľ sa to na niečiu zodpovednosť obchádza, tak som weimarku len varoval, že to môže mať následky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47673 od DKo
Môj názor na Posliedku: za najdôležitejšie považujem, či pes dokáže zostať ticho v odložení, keď nevidí vodiča, hlavne keď sa stieľa. Náhradný strelec na vodiča-nestelca môže kľudne počkať na mieste steľby, keď pes aj tak nebude vidieť kto stieľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47674 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47676 od papo
a teraz mi tvoj odborný názor chovateľa odôvodni v predpisoch.. dopredu ďakujem, naozaj rád sa priučím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47677 od kurt
Myslím, že maxim mala na mysli, že weimarka ako členka chovateľského klubu je členkou SPZ. Nepíše sa o tom, že musí byť riadnou členkou, takže kolektívne členstvo podľa mňa stačí. Keď som ja bol kolektívnym členom, dostával som každoročne členskú známku SPZ, ktorú som lepil do preukazu kolektívneho člena. Jedine treba vyriešiť to poistenie, neviem ako je to pri kolektívnych členoch. Samozrejme, bez zbrojáku nemá ani čo chytať zbraň do rúk, nieto ešte strieľať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47678 od Jenda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47679 od papo
nuž povedz teda jasný rezultát, mýlim sa v niečom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47680 od DKo
Kedže nič nie je dokonalé, tak ani skúšobné poriadky poľovných psov. Preto je výhodou, ak sa rozhodca dokáže uvážene reagovať na vzniknuté situácie a nie sa iba striktne riadiť predpismi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 217 návštevníkov a žiadni členovia on-line