Welsh terrier

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48135 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Welsh terrier
Miloš čomu si rád tomu že Ti idu na odbyt šťeňata pozri sa dobre na tu suku Zuzky ved je tam mäkká srsť a už nehovorím o farbe tým by som sa nechválil už si zabudol na Bučkovho Fialovho GUšTAFíKOVHOalebo Šustekovho psa tak maju vyzerať psi a suky.JE my ľúto že sa ťešite ale treba sa dobre zamyslieť či budete mať aj čím poriadným kryť. Nech bol Bučko mrcha ale teraz vidím ked to nevedie že to ide dolu vodou kto to kedy videl bez skúšok uchovniť ved to je hanba welš to je pracant ale ked ho takto doseriete tak za 10rokov sa tu nenajde dobrý chovný material.Máš veľke šťastie že sa na chov vykašlal Guštafík soSustekom mal by si to ťažké take jedince sa len tak ľahko nenajdú či už si to priznaš alebo nie mne to je už jedno mal som od Teba 3welšov no to ostatne si domysli.Len dúfam že aspoň paríš v zahraničí lebo inak kastrofa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48171 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Welsh terrier
Pollo najprv by si sa nám mohol predstaviť, lebo odomňa troch velšov nikto nemá, ani nemal. Čomu som rád? Veď som to napísal dosť jasne, že luďom, ktorý majú záujem o prac. stránku velšov. Neviem o akej suke Zuzky píšeš? Ten Bučkov pes aj niečo robil? Guštafíkov a Fialov ano, ale exterier asi nemali až taký oslňujúci a o ten ani tak nejde. Neboj sa ty či nebudeme mať čím poriadným kryť. V čom bol borec Bučko? S tým uchovneným s tebou jednoznačne súhlasím, ale s tými klubovými podmienkami asi nič moc nenarobíme. Bučko kým bol poradca chovu, tak bol názoru, aby sa poľovná skúška zrušila. O akom šťastí tu píšeš, že Guštafík so Šustekom sa na chov vykašľali? Veď to je len na škodu, že už nechovajú pracovných velšov a tým pádom by bolo aj viac genetického materiálu. Schválne pozri si výsledky na mojej stránke www. welshterrier.sk, sú tam len výsledky všetkých brlohárskych skúšok všetkých velšov na slovensku a uvidíš, ktorý robia. Bl skúšky najviac odrážajú povahy terierov - ostosť a odvahu predovšetkým. Čo si mám domyslieť? Odomňa 3 velšov nikto nikdy nemal. A neviem, prečo by som mal páriť len v zahraničí? Keď práve so zahraničia chodia poľovníci zaujímajúci sa o tvrdú prácu velšov pod zemou a hlasitú na povrchu páriť ku mne (hlavne z ČR) - napr. spomínaný Fiala. 8 z 18 párení som mal v zahraničí. Neviem o čo ti išlo, ale vypadá to na strašnú závisť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48174 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Welsh terrier
Pollo tak už som si zistil, kto si. Palo Šustek, čo tu o ňom píšeš v druhej osobe a o človeku, ktorý bol chovateľom velšov s veľkým CH na Slovensku a pravda je úplne inde.Kedy si mal ty troch velšov odomňa? Mal si jedného jediného - sučku - Bessy z Bôrovej dolinky po tvojom psovi. A s tým Zuzkyným mám čo spoločné? Myslel si asi Peťku, ktorá si možno svuju sučku ostrihala a preto má mäkšiu srsť. S tým nemám rovnako nič spoločné. Keď chceš prispievať do fóra, tak tu píš pravdu a nie vymyslené bludy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48188 od papo
Odpoveď od papo na tému Welsh terrier
na margo:---Bučko kým bol poradca chovu, tak bol názoru, aby sa poľovná skúška zrušila. ---
<br/> akosi mi nejde www.terriers.sk/Vybor_info/ZK051210.htm , kde bola zápisnica o zasadaní, kde sa zrušila skúška BL do chovnosti... pán bučko sa nezúčastnil, ale odkázal, že súhlasí s tým, čo navrhne predseda... a tak prišiel welš o skúšku.
<br/> nie je to prvá obeť nenažranosti, ani posledná. je to obraz činnosti KR SPZ, ktorá systematicky rozvracia chov poľovných psov a na pomoc si priberá aj prezídium spz...viď kopovy.
<br/> takže ani nejdem tipovať, kto bude v čele kynológie po ustavení komory

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48190 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Welsh terrier
Papo s tým Bučkom to tam nebolo také podstatné i keď predomňou sa vyjadril, že u velšov sme jediná krajina kde velši musia mať poľovnú skúšku do chovnosti a nemá nejaký význam, takže preňho zbytočnosť. Varga dokonca zato bojoval. Tu šlo o tie nezmysli čo tu natáral Palo Šustek &quot;pollo&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48195 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
čaute chlapi.nehádajte sa o jednom plemene.pozrite sa na celý klub teriérov.aj bývalí výcvikár odstúpil a vie prečo.jedine borderom schválili zase skúšku tuším už dva roky aj to len preto lebo jedna rodina,ktorej česť za to,sa o to pokúsila a vyšlo to.nielen že welši pracovne,exteriérovo a hlavne početne upadajú ale aj fox.pozrite sa na skúšky psov ktoré plemená sú zastúpené.hanba že volakedy špičkový foxi dnes nestoja za nič.nehovoriac o ostatných plemenách ktoré kazí komercia.na skúšky z msbl je viac psov z čiech ako z domu.dúfam miloš že sa stretneme na msbl.štartuješ s niečím?a už tento rok nerobím brlohmajstra.
<br/>
<br/>a ešte,hrabú sa do klubu taký ludia ktorý na všetko se.ú.potom sa nečudujme ako to vyzerá.kynológii zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48197 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Welsh terrier
Jasne, že štartujem na MSBL. A s tymy čechmi je to asi tak, že majú väčší záujem o takéto podujatia ako mi. Sú oveľa pružnejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48198 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
som rád.tak sa v nedelu stretneme,pojdem sa pozrieť,aj na nových brlohmajstrov.držím ti palce.mimochodom nebol si na farbiarkach?jožko bol ale neviem ako skončil.mohol by zase vyhrať nejaký welš.čo ti na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48199 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Welsh terrier
I ja som rád i keď stále neviem o koho sa jedná. Na farbiarkach som nebol. Jožko nedopadol podľa svojich predstáv. Velšov tam bude dosť veľmi dobrých.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48213 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
nehnevaj sa že som sa ti nepredstavil ale až v nedelu ti to vysvetlím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48216 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Welsh terrier
Myslim, ze to vsetko vobec nie je o skuskach, ci podmienkach do chovu...Je to skor o konkretnom chovatelskom zaujme, o serioznosti toho ci oneho chovatela, a od toho co vo svojom chove, ci od svojho chovu vobec ocakava. Ak by tu aj trebars fungoval volny chov- comu sa nebranim, som presvedcena, ze napr. Milos Baca pojde aj nadalej pracovnou cestou a bude vo svojom chove preferovat zvierata v prvom rade- pracovne vyborne. A zelam mu, nech mu to vydrzi!!! Kto bude chciet krasavca, a nevadi mu, ze sa trebars po macke neobzrie, ten nech si ho kupi od chovatela, ktory kladie doraz na exterier, a ma vysledky vo vystavnom kruhu. Kompromis sa rodi tazko- sampion vo vystavnom kruhu, ktory je zaroven aj hviezdou pod zemou sa skor vyskytne. Preto skor plati- kto chce byt spica, zvacsa sa specializuje- bud robota, ci exterier! Kompromis Aj- Aj, zvacsa nie je elitou v tej ci onej kategorii, aj ked moze byt vyborny v oboch. Tu zalezi na tom, ci sa vobec chcete dopracovat k elitnym jedincom. Verim, ze ano! Je na kazdom z nas za kolko, od koho a po akych rodicoch si stena kupi. Ja konkretne chciet welsha, tak ho kupim prave od Milosa. A ak by mi tam vysla robota, ktoru vo svojom chove presadzuje, tak ma trebars vobec nebude trapit nejaka makksia srst, ci volnejsie ucho! Doraz v chovoch by sa podla mna mal skor zamerat na udrzanie typickeho prejavu toho ci onoho plemena, a samozrejme na zdravie psa.( preslachtenie, vrodene chyby) A este jedno- kto nic nerobi, nic nepokazi! Krytizuju najviac ti, ktori nikdy nechovali a casto netusia, o com to je. Drz sa Milos!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48223 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
ahoj zuzanka.máš pravdu čo sa týka chovatela aj majitela.každý si zaobstará takého psa akého chce.len s tým volným chovom stebou príliš nesúhlasím.pozri sa ako dopadol volný chov v maďarsku.nevieš tam zohnať poriadneho velša či foxa.mám teraz velša z maďarska ale slabota.je tam anglická exteriérová krv.
<br/>v maďarsku sa preferujú jagoše a miešance velš+fox a neviem čo ešte.čo sa týka nás na slovensku treba sa pozrieť aké množstvo je jagošov a jazvečíkov.ktorý ešte stále potrebujú aj tú skúšku do chovu.nehovorím že tie plemená sú 100% né.na záver len tolko,fandime každému dobrému chovatelovi polovných plemien aby bu tu bol dobrý materiál.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48226 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Welsh terrier
Zuzanka ja sa určite budem držať. Ďakujem. Veď tie nijaké podmienjky do chovu platia už dlhšie. Inak moji psy ani jeden nemajú mäkkú srsť, to tu písal pollo - Palo šustek na neviem akú sučku, ale nie odomňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48235 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Welsh terrier
Spider, veris v serioznost Slovace? Nepoviem u ktoreho plemena, ale viem o pripade, ked sa k papierovemu vrhu pridali nepapierove stence, nahlasili, otetovali, predali s PP! Viem o najdenom psovi netetovanom, ktoreho vysoky funkcionar isteho klubu otetoval samozrejme na iny PP, dostal ho do chovu, dokonca sa nim krylo! A nie raz! Ani dva razy! Viem o kryti, ked kryl iny pes ako bol doporuceny, udal sa samozrejme ten doporuceny! Mozete mat akekolvek podmienky do chovu, doporucenia, hajzlici system a pravidla aj tak kludne obidu! Spravit tak komplet v chovoch DNA testy, mnohi pani poradcovia chovu mozu pozahadzovat svoju agendu, alebo aspon jej cast. Zazila som skusky, ktore psov katapultovali do chovu a bola to vyslovena davacka! Papier znesie, ucastni pani rozhodcovia v pohode a znechutenej korone tiez uz samozrejme nic ine nezostavalo! Je to naozaj len a len o ludoch, a mam pocit, ze znacna cast nasho naroda naozaj prilisnym kultom neovplyva! Nebudme naivni, v tomto state sa v ovela zavaznejsich zalezitostiach robia do neba volajuce zlodejiny a podvody, nie v nejakom chove psov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48238 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
ahoj.to čo si napísala je úplná pravda.mal som s tým skúsenosti.taký jednoduchý moj názor:prečo mám páriť so psom,sukou ktorím som videl rodokmeň kde má zviera perfektné výsledky na skúškach aj na výstavách?doporučí ho poradca a keď poviem že ho chcem vidieť robiť tak sa majitel ohrnie že nemá čas alebo to skrátka vtedy nevišlo.takže radšej budem páriť s tým,ak sa dá a je tá možnosť,čo poznám a viem ako to robí.nemám žial ešte moc skúseností ale obklopujú ma seriózny polovníci/chovatelia/ s dlhodobými skúsenosťami tak že je to aj ich názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49343 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51157 od marvinka
Odpoveď od marvinka na tému Welsh terrier
my máme doma welsha, sice nema papiere, ale pracovať vie dobre, aj hlasi, ničoho sa nebojí, ale bez vodítka neposlúcha. Mohli by ste mi poradiť ako ho to naučiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52147 od HaHu
Odpoveď od HaHu na tému Welsh terrier
viete mi poradit kde zozeniem kvalitne stena welsika po pracovne vybornych rodicoch? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52206 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Welsh terrier
nazdar možná budou mít welshterrier-cz.webnode.cz[/]tady je to na moravě a na fotce je ukázka co všechno najdou welšíci v jedné noře welshterrier-cz.webnode.cz/news/jedna-nora[/]foto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52222 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
ked chces ozaj kvalitu tak skus Viktora Stelara ten ma to najlpsie po pracovnej stranke kazdy jeden pes u neho na dvore je spicka, v cechach zas tono urban a pedro fiala, u nas este aj milos baca ale ja by som zacal u Viktora, vudel som posledny odchov a parada.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 430 návštevníkov a žiadni členovia on-line