Welsh terrier

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52766 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Welsh terrier
V tomto zdielam nazor, ktory ma Matulkoh. Vsestrannost u Welsha je urcite super vec. Je pekne ked vynikne aj na povrchu, ci nebodaj na vode- tam vsade vyniknut moze, ale ako terrier pod zemou- musi! Alebo by aspon mal! Tam je jeho spacializacia, tam by mal byt doma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52767 od briadka
Odpoveď od briadka na tému Welsh terrier
Vzdávam sa(len si neviem spomenúť,kedy som povedal, že welš nemá norovať)...
<br/>Hovorím:&quot;NIE LEN brloh&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52793 od TondaURBAN
Odpoveď od TondaURBAN na tému Welsh terrier
Plně s tebou souhlasím. Někdy mi to připadá, že pes který nenoruje dělá aspoñ povrch.A majitel pak říká perfektní práce na povrchu. Teriéra na povrchu zastane i jiné plemeno, ale co v noře? Jinak souhlas s Briadka, měla by se najít společná řeč pro chovatele prac.velšů. A Matěj napsal jen svůj názor na práci velšů tak jak je viděl minulý rok. Pokud si mohu vybrat raději ostrého velše a rychla práce v noře, než mrznout cca 2 hod při -15 C. Záleží jak toto plemeno dál udrží chovatelé a zda se bude radost podívat na jejich práci. Tonda:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #53918 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Welsh terrier
Zdravím všetkých. Ak máte záujem pozrieť si výsledky (velšterierov) všetkých skúšok konaných na Slovensku v roku 2009, tak tu ich nájdete: www.welshterrier.sk/vysledky.htm
<br/>Velšom zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55461 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Rada by som sa s priaznivcami welšíkov podelila o pre mňa veľmi radostnú udalosť, 23.6.2010 sa v mojej chovateľskej stanici narodil PRVÝ VRH welšíčatiek. Fotky čisto chlapčenskej zostavy si môžete pozrieť na www.welshterrier.webnode.sk v sekcii "novinky"
<br/>Naozaj som veľmi rada, že šteniatka sú zdravé, rýchlo rastú a tešia sa zo života:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55466 od SamueloS
Odpoveď od SamueloS na tému Welsh terrier
ja by som len rad reagoval na prispevok od matulkoh...vravite, ze chodievate s kamaratmi norovat a ze nie je problem psov vykopat, keby nieco. Ja sa len chcem opytat, ci sa vam uz niekedy stalo, ze vam jazvec psa zahrabal. Ja som mal jedneho jagosa a jedneho foxa a ani raz sa mi to nestalo, tak preto sa pytam ake to je, ci to psik vobec vydrzi v tej nore? A este jedna otazka...obidvaja psici, jagos aj fox, mi vyhnali z diery jazveca, ale to tak, ze jazvec vybehol von a ked ma zbadal, tak hned naspat. Niektory polovnici hovoria, ze ak pes dokaze vyhnat v zime stareho jazveca z diery, tak je to dobry pes. Da sa podla toho posudzovat? Ako vlastne cvicite psy na norovanie. Ja som mladym psikom stale zohnal najprv nejake macata neskor velku macku, hodil som ju do garaze a zavrel, tam nech si uz pes robi svoje. Nie som ziadny kynolog ani chovatel, mam psika len pre vlastne potesenie a radost z polovacky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55476 od medard
Odpoveď od medard na tému Welsh terrier
Gratulujem! Počul som sa vás o tom, že čakáte zhovárať na BL v Belušských slatinách, ako vidím dopadlo to dobre, nech sa vám teda darí! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55477 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Jé ten svet je malý:] tak Ďakujem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55484 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Welsh terrier
matulkoh používa lokátory na krk psa. Treba poznať psa a vedieť čo robí. Ked sa škodnej nechce von, zapne vodič lokátor a najde psa pod zemou a vykope ho. Výhoda je tá, že sa kope jedna jama, max. dve. Je to rýchlejšie a tým aj pre psa čo nechce ísť von bezpečnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55493 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
co sa tyka vycvikovych metod, kazdy ma svoje a treba si ich nechat pre seba alebo na osobne stretnutia. ja brlohujem jazvece u susedov v rakusku kde je tento sposob lovu povoleny, ale ak by sa cistou nahodou stalo, ze pes ti vbehne do nory treba mu vediet pomoct. co sa tyka,tej frazy, ze st. polovnici hovoria... tak to je ....... ako svet. pes jazveca nevyzenie, jazvec sas nim nahana a on sa pomyli resp. ak je to mlady jazvec mozno,ale stary a v zime? pes nie je super pre jazveca, 15kg a viac resp stary 20kg a viac, ked takeho ulovis a stiahnes z koze tak uvidis co za supera stoji proti psovi. jedna rada, vyhybaj sa jazvecom ak mas rad svojich psov, jazveca radsej strel a psov ak je to nevyhnutne setri na lisky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55888 od Nemco
Odpoveď od Nemco na tému Welsh terrier
Prosím Vás , viete mi niekto vysvetliť pojem &quot; pracovný &quot; welsh terriér ?????? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55890 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Ahoj Nemco, prečo sa to pýtaš v súvislosti s mojim príspevkom? Alebo omylom?
<br/>P.S. ale keď už píšem tak na to zareagujem: ja by som to skôr formulovala ako &quot;poľovne vedený&quot; nie &quot;pracovný&quot; a myslím že to slovné spojenie vystihuje podstatu. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55892 od Nemco
Odpoveď od Nemco na tému Welsh terrier
Ahoj 6Petka1 , v suvislosti s tvojim prispevkom to nema nic spolocne a nebol v tom ziadny umysel. P.S. Neviem, ci si mi spravne odpovedala na otazku.......ked niekto polovne vedie welsha , tak je welsh automaticky &quot;pracovny&quot; ??????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55897 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Ja sa do tej vašej diskusie zapájať nejdem, viem kde táto otázka vznikla tak si to spolu vydiskutujte :) len hovorím že to &quot;pracovný&quot; je široký pojem a v spojení s poľovníckym psom by som ho nepoužila. Ja som za poľovne vedený pri čom si predstavujem že okrem skúšky poľovnej upotrebiteľnosti je samozrejme aj používaný v poľovníckej praxi. To je všetko čo som chcela napísať...pekný deň :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55900 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Welsh terrier
SamueloS já mám doma hladkosrstou jezevčici. Za svůj život byla u jezevce několikrát. Vloni v zimě jednoho vyhnala z brlohu (ikdyž nevím jak se jí to povedlo) , od jednoho měla rozkousaný nos. Jinak se jí nikdy nic nestalo. Líbí se mi na ní že nejde do kontaktu a prostě štěká. Půl, třičtvrtě hodiny si tam poštěká a když se jezevcovi nechce ven tak se jde podívat ven a tam jí musím chytit. Samozřejmě že jí do jezevčích nor nepuštím záměrně, ale některé brlohy v zimě osidlují jak jezevci tak lišky. Jsem rád že je míň ostrá. Myslím že bych nebyl velmi rád za psa, který vlítne do nory a za chvilku volám UNC, nebo barg abych vůbec zachránil psa. To myslím není umění psa norovat. To můžeme rovnou hrabat jezevce bargama:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55966 od Nemco
Odpoveď od Nemco na tému Welsh terrier
Skusky polovnej upotrebitelnosti psika okrem BL skuskach je tragedia a zbytocnost. Pri ostatnych skuskach v dnesnej dobe je skuska ovplyvnena voditkom kamaratskym pristupom, miestom konania skusok a podobne. Samozrejme cest vynimkam. Nechce sa mi konkretizovat , ale kolko psov polovne upotrebitelnych , CACTovych , CACITovych sme videli v praxi polovat a ich vykon bol podla ceny skusky ??? Terriere maju vseobecne problem s hlasitostou a ked sa pozrieme na vysledky skusok napr. disciplina hlasitost a potom psikov vidime v praxi , tak je realita uplne niekde inde a dane jedince maju len &quot;papierovu&quot; polovnu upotrebitelnost(samozrejme to plati aj pri inych disciplinach). Som za to, aby pri plemene WT bola povinna skuska do chovu, ale dalsou podmienkou je znamka VYBORNY, tak ako pri inych pracovnych plemenach napr. Jagos a Kopov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57542 od vierka01
Odpoveď od vierka01 na tému Welsh terrier
Ahojte, hľadám psíka na krytie našej fenky. Bude mať tri roky a predpokladaný termín hárania marec - apríl. Aj keď teraz to má nejak trošku pomýlené.Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57543 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Welsh terrier
vierka1 - tu si môžeš pre fenku vybrať : www.terriers.sk/?page=clanky&page2=chovne_psy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57561 od vierka01
Odpoveď od vierka01 na tému Welsh terrier
Ďakujem. Určite si vyberieme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57692 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Prosím o pomoc pri hľadaní mladej fenky welšteriéra. Stratila sa ešte koncom októbra 2010 v Ilavskom okrese ale môže byť kdekoľvek. Bola tetovaná v ušiach: 21717. Budem vďačná za akékoľvek informácie. Kontakt: 0902 727 850

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 404 návštevníkov a žiadni členovia on-line