Welsh terrier

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52610 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
chalani no tak, kaslite na to, inac roman ma okrem BL tusim aj lesne a duricske a farbiarske. a musim povedat, ze nevymeta len vystavy, so mnou bol tusim na 5 spolocnych a brlhovat sme boli tiez zoparkrat uz v tomto roku.
<br/>ked sa stretneme na MsBLT tak potom ti vysvetlim chov a lov a z neho plynuce financie nevyhnutne pre zveladovanie kvalitneho chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52611 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52612 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
teraz vážne.
<br/>
<br/>budem rád keď sa stretneme a pokecáme.zatial lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52623 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Oky, naozaj nemám dôvod robiť si nepriateľov:) Welšíkom Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52627 od HaHu
Odpoveď od HaHu na tému Welsh terrier
hm....ako tu citam tak z mojej povodnej otazky nezostalo nic....;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52631 od TondaURBAN
Odpoveď od TondaURBAN na tému Welsh terrier
Nemco
<br/> Tedy smekám, jsi gentleman.:liar:Tonda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52634 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Veď sa Ťa spider pýtal na akú konkrétnu prácu chceš welšíka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52635 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Welsh terrier
Nazdar. Osobne welšov nechovám, no môžem potvrdiť, že Roman sa zo svojimi welšami zúčatňuje spoločných na diviaky, bol som na viacerých tomu svedkom. Čo sa týka norovačiek v prírode, taktiež viem že chodí s nimi norovať, pretože z Matom chodia norovať aj ku nám do združenia. kynológii ZDAR!!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52690 od briadka
Odpoveď od briadka na tému Welsh terrier
Pozdravujem všetkých chovateľov a majiteľov najlepších welšov na svete.Je to tu celkom
<br/>fajn &quot;čtení&quot;,ale hádam by ste mohli trochu spomaliť a prestať rýpať jeden do druhého.
<br/>Skúste sa pozrieť,v čom je zásadný problém:Do chovu žiadna skúška, &quot;oficiálna&quot; selekcia len na exteriér !
<br/>Ak aj máte teraz v rukách niečo súce(myslím po pracovnej stránke), za pár rokov môžete mať problém kde ísť kryť.Za tie roky, čo sa welšom venujem, viem o čom hovorím.
<br/>A ešte k tej super robote.14s hrdlo je paráda, ale nora nie je všetko.Ja budem spokojný, až keď mi ten istý pes bude hlásiť teplú stopu,spoľahlivo robiť diviaky a v noci
<br/>dohľadá kamarátovho srnca ...To je adrenalín! Tam sú možnosti! Norovačka je dobrá na prezentáciu(áno, aj ja som sa na vlaňajších klubovkách &quot;predviedol&quot;), ale pre poľovníka je podstatnejšia práca na povrchu, aj keď bez pohárov a popularity.Je to o hľadaní,skúšaní,ale aj o šťastnom výbere a niekedy náhode.
<br/>Takže HaHu, daj si odpoveď na otázku spidera a potom vyberaj.Prajem šťastnú ruku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52729 od bombarder
Odpoveď od bombarder na tému Welsh terrier
Velmi dobre napisane;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52736 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
v niecom sa da suhlasit ale je tu jeden velky problem, ktory spolu s vystavnymi fanatikmi pokazil plno pracovnych plemien. welsh terrier ako taky je brlohar takze najprv brloh. to len v europe sa robi z kazdeho plemena univerzal. takze moze byt super duric, hlasity, aporter dohladavac ale ked nie je brloh tak to nie je welsh terrier. ked nechces brlohovat tak si kup prepeliciara, farbiara, durica .... plemeno ma plnit svoje poslanie za akym bolo vyslachtene. a co a tyka 14s hrdlo, to je spolocenska akcia kde sa stretavaju kamarati, pokial pes nevie robit prirodnom brlohu tak zase nic

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52738 od briadka
Odpoveď od briadka na tému Welsh terrier
Ďakujem za poučenie, je obdivuhodné ako sa vyznáš.
<br/>Nespomínam si, že by som niekedy vyhlásil,že welš nemá norovať (mimiochodom,naše klubovky zatiaľ vyhrali zo slovenských welšov len zvieratá odo mňa: 2000-Gaja Bôrcov,2002-Harko z Agačiny,2006-Fanny Bôrcov).Ja hovorím, že pre mňa(a nielen pre mňa) len nora nestačí a welš má na to,aby urobil viac.Ak potrebuješ,prepeličiara,farbiara a duriča si kúp Ty.
<br/> A ešte niečo, Ty si už mal psa, ktorý robil len umelú noru a vonku nie ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52745 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
ano viem, ktore psy vyhrali a gratulujem, len poznamenam jednu vyhrat na jedno kolo nie je az taka bomba ako na dve. tusim aj viktor by vyhral keby sa pocital len prvy den.
<br/>ano ked robi pes aj povrch je to super, ale zaklad je brloh a ci som videl psa co robi umelu a nie prirodu :) kopu psov aj cacitovych. aj welshov aj jagov aj jazvecikov, patterdalov, borderov, foxov. vela ani nevbehlo pod zem a na umelej lietaju dekle, ale aj takych co vbehli ako majstri sveta liska im nacala usmev a koniec, alebo co vbehli nevedeli si rady a koniec. je velmi malo psov co roby poriadnu poctivu robotu pod zemov a nevzdaju sa. a welshov som takych videl na vlastne oci 2 co makali ako diabli v prirode a mali nanorovanych spustu kusov, posledne som videl jednu mladu welsku po sirovi co krasne hlasila lisku cca 2 hodiny. urcite je ich viac ale nie vela.
<br/>a co welsh Borcov co ma prvu cenu na umelej robi povrch super, nos super, liska na povrchu hned vybavena ale prirodna nora slabucke, skoro nic.
<br/>
<br/>este raz poviem svoj nazor, viktor ma najlepsie pracovne welshe u nas, nora spicka a aj povrch super, hlasitost neviem nemal som moznost ale to nie je az take podstatne. pevne verim, ze aj ceny za parenie adekvatne zvihne, vsak kto nechce nech si kryje cim chce, viktor suku ma takze stence budu. povedal by som tak min. 4 krat. cenu schvalne nepoviem ty co boli parit vedia o com hovorim.
<br/>
<br/>rad zoberiem norovat aj Vas s Vasimi velsami do prirody, moznost dostanu nech sa predvedu, chodime partia takze psy sa vykopu keby daco, dame lokator, bude to len na nich.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52746 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
robi:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52748 od spider
Odpoveď od spider na tému Welsh terrier
úplne s tebou súhlasím nora je málo na welša
<br/>problém je aj v tom párení-malý výber materiálu
<br/>ja som sa zriekol welša kvôli úprave srsti,hoci sa mi to plemeno páči ako exteriérovo tak aj ohladom temperamentu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52750 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
Len som sa chcela spýtať &quot;povrch super a hlasitosť...... tam nie je až taká podstatná&quot;? Potom čo je také super na povrchu? Len sa pýtam na nikoho neútočím, (aby mi zase niekto nenadal :-)))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52751 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
ako povrch bola myslena povrchova praca, hladanie, sliedenie, durenie, ostrost na diviaka, skodnu, skrat povrchova praca psa. aj ked mam u svojich psov 4 hlasitost, resp tak bola ohodnotena rozhodcami, nepovazujem to za podstatnu vlohu, myslim teda hlasitost na stope nie na videnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52753 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Welsh terrier
ďakujem, takto mi to už dáva zmysel, už som sa zľakla že nie je podstatné že pes na videnú nehlási:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52760 od briadka
Odpoveď od briadka na tému Welsh terrier
Ešte jeden pokus: Ja Ti Tvoj názor neberiem, každý chová, cvičí a používa psov na to, čo potrebuje.
<br/>O tom že Viktor má výborné,tvrdé psi na norovačku viem a ani to nespochybňujem(tiež som bol u neho páriť).Fandím mu a bodaj by mal čím viac nasledovníkov,dobrých psov nikdy nie je dosť.Ja som mal pôvodne v úmysle poukázať na smerovanie chovu zo strany klubu,ktorý chov riadi, a je choré aby sa tých pár ľudí, ktorí sa venujú robote,medzi sebou hrýzlo a ohováralo.
<br/>Za ponuku na norovačku ďakujem,ale je mi to trochu od ruky.Predpokladám, že môj nezáujem vzápätí využiješ na to,aké mám neschopné psi,ale pravdu povediac od Teba to beriem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52763 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welsh terrier
asi Vas trosku sklamem nebudem hodnotit Vasich psov, nevidel som ich pracu v zivej nore, preto ani ked sa ma niekto opyta ci ma dobrych, poviem mal dobrych, pes je podla mna prerasteny, suku som nevidel, informacie mam len z pocutia. videl som psa na medzinarodkach a to je vsetko. k smerovaniu klubu sa nevyjadrujem, ale suhlasim s myslienkou prac plemeno by malo mat povinnu skusku, teda terier brloh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 369 návštevníkov a žiadni členovia on-line