Kynologická rada SPK

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60103 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
Štefan, o 09:49 som mal na mysli prečo SPZ môže viesť plemennú knihu psov a ostanú agendu týkajúcu sa chovu psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60104 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
téma je KR SPK. v jej rámci sa majú phybovať kynologické kluby združené v KR SPZ. na čo ma upozorňuješ? ja som stále v téme!!! ale ty neodpovedáš! sú OZ - kynologické kluby poľovníckymi organizáciami?otázka bola položená dávno! bez odpovede!!! sú členmi SPZ????? ak áno, museli by byť PO, ale to nie sú!!!! koho chce KR SPK riadiť, zastupovať???? odpovedaj na otázky a prestaň s vulgárnosťou, tá je prejavom slabosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60105 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
A tá vaša rozkazovačnosť je prejavom čoho? Vy idete radšej na vec silou ako rozumom, však?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60106 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
jasnéééééééééééééééé:] čímže rozkazujem? obávam sa však, že odpovede sa nedočkám, ani ja, ani ostatní. prosím ťa, vyjadri sa k mojím otázkam ohľadom témy _ KR SPK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60107 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
Už radšej nie, viac ráz som skúsil a teraz by bolo byť už skutočne vulgárne. Skúste si sám urobiť rešerš mojich príspevkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60108 od gustav
Odpoveď od gustav na tému Kynologická rada SPK
Nastavenie podmienok pre členstvo v SKJ by malo preskúmať ministerstvo vnútra SR.
<br/>MVSR by tiež malo upozorniť chovateľské kluby na nesúlad ich stanov so zákonmi SR.
<br/>
<br/>Ministerstvo pôdohospodárstva by malo riešiť činnosť SPZ, pretože táto nie je v súlade so zákonom 274 o poľovníctve. Poľovnícka organizácia - SPZ zasahuje do činnosti občianskych združení - chovateľských klubov. To isté platí aj pre SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60109 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
rešerš z toho, čo je k veci je tu:
<br/>[r]Táto téma je venovaná KR SPK a dovolím si tvrdiť, že práve kvalita práce našich poľovných psov by mala byť hlavnou náplňou činnosti KR SPK. [/r]
<br/> tak sa pýtam, na základe čoho je opodstatnený vznik a jej existencia, na základe čoho chce zasahovať a riadiť poľovnícku kynológiu? na základe čoho chce zasahovať do činnosti OZ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60110 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
gustav, čo v prípade, ak sa zistí, že do činnosti OZ (chovateľských klubov) nezasaduje PO (SPZ), ale KR SPZ, ktorá nie je PO, ani organizačnou zložkou PO, má samostatný štatút na úrovni stanov a zástupcov do nej si volia kluby? KR SPZ nevolí, neurčuje SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60111 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
a čo keď sa ukáže, že nečítaš stanovy?
<br/>§ 3 Úlohy SPZ:
<br/>
<br/>3. Prostredníctvom kynologickej rady SPZ a kynologických klubov organizuje a riadi kynológiu, zabezpečuje chov a výcvik čistokrvných psov, organizuje skúšky psov a skúšky poľovne upotrebiteľných psov, vytvára podmienky pre zabezpečenie dostatočného počtu poľovne upotrebiteľných psov v poľovných revíroch, vedie plemennú knihu pre plemená združené v kynologických kluboch pri SPZ, organizuje výstavy psov, zabezpečuje výchovu, preskúšanie, menovanie a delegovanie kynologických rozhodcov, vypracováva a predkladá orgánom štátnej správy na schválenie skúšobné poriadky pre skúšky poľovnej upotrebiteľnosti a chovnej spôsobilosti, spolupracuje doma i v zahraničí s ďalšími organizáciami, ktoré sa zaoberajú kynológiou.
<br/>
<br/>a čo keď sa ukáže, že KR SPZ nie je nikde registrovaná ako OZ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60112 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
a čo keď sa ukáže, že je súčasťou organizačnej zložky ÚSTREDIE?
<br/>
<br/>§ 31
<br/>Ústredie SPZ
<br/>Ústredie SPZ tvoria:
<br/>1.Vrcholné orgány SPZ, ktorými sú:
<br/>a)snem SPZ
<br/>b)rada SPZ
<br/>c)prezídium SPZ
<br/>d)dozorná rada SPZ
<br/>e)kynologická rada SPZ
<br/>2.Kancelária SPZ
<br/>
<br/> a čo to má spoločné s tým, že SPZ vykonáva túto činnosť v rozpore so zákonmi SR?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60113 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
už chýba iba napísať, ktorému zákonu to odporuje, príp. ktorému paragrafu predmetného zákona

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60114 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
zákonu 274/2009, zákonu 83/1990, a ty mi na oplátku povedz, v zmysle akej - akejkoľvek právnej normy môže poľovnícka organizácia zasahovať do činnosti občianskeho združenia. súčasne ťa poprosím o odpoveď na predošlú otázku položenú o 12.00

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60115 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
odpovedať otázkou nie slušné, ale ani vulgárne preto sa pýtajme: prečo OZ dovolí PO zasahovať do svojej činnosti? A môžeme si i odpovedať: pretože to OZ chce :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60116 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
ešte raz: členstvo v PO musí splňať podmienky zo zákona a nie, či chceš alebo nechceš:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60117 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
alebo sa opýtajme: prečo to SKJ dovolí ? a odpovedajme si: lebo jej to takto vyhovuje :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60118 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
bingo :x ale potom sa to dá chápať aj tak, žwe existencia takého OZ je protizákonná :x a teda ako je to s našimi chovateľskými klubmi, ktoré nie sú priamo pod SKJ :x :x :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60119 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
kluby pod spz si musia dať na poriadok stanovy, spz ich nemá čo zastupovať v skj, ani nemôžu byť jeho členmi...a neviem, čo s klubmi čo nie sú pod skj... pokiaľ sú aj s chovom a regulami fci, tak také nemôžu byť. ak sú napr agility, tak čo by sa malo s nimi udiať? nič... sú riadne zaregistrované oz a basta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60120 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
SKJ je naším národným kynologickým zväzom a voči FCI má povinnosť zastrešiť každé plemeno so štandardnom FCI.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60121 od papo
Odpoveď od papo na tému Kynologická rada SPK
a tie, čo sú pod spz... nuž to je už popísané.. zmeniť stanovy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60122 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kynologická rada SPK
fajn, a keď chovateľské klubu prejdú priamo pod SKJ, kto by sa mal starať o prácu poľovných psov? Ja som za to, aby to boli poľovníci prostredníctvom KR SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 212 návštevníkov a žiadni členovia on-line