Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31263 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Jak je starý ?? Já Mám Hannoveráka od Jagera kterému je 8 měsíců. Přidal jsem pár fotek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31279 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
moja otazka znie, co robi farbiar na oplotku? preco chces, aby na ne nadabil v lese?chce mat farbiara alebo durica?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31281 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
matej vsak nevies ako sa najlepsie kazi farbiar :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31287 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Já nevidím na tom nic špatného, vzít mladého barváře 1-2x za život do oplotku s divočákama.Jsem to tak udělal,nejdřív jenom na řemenu a pak ve dvojku se starým barvářem, ať mu ukáže, co má při štvaní a stavění dělat.Dělám dosledy jak na vysoké, tak na černé a řekl bych, že víc na černé, tak si myslím,že není na škodu,aby se mladý nezkušený pes s divočákem seznámil,když s ním při štvaní a stavění při dohledávce na ostro do kontaktu přijde.A taková malá zkušenost z něho honiče automaticky neudělá.
<br/>Samozřejmě potom neexistuje ho pouštět na společných lovech a ani ho nenechat zbytečně v revíru honit,ale to by mělo být jasné každému farbiaristovi,o tom už tady kdysi řeč byla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31337 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Tak jak Brit Jaro nemůžu s tebou souhlasit. Každopádně bych s barvářem nehonil, ale přijít do kontaktu s divočákem? Na tom není nic špatného, vím že se barvář nemůže nechat svést stopou černé zvěře, ale vzít ho několikrát do oburky, aby nebyl překvapen že ho může prase napadnout??? Rád si poslechnu dalších názorů

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31341 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Radku , Brit dobre pise neda sa mi nesuhlasit s nim ale... Moj nazor je taky do predbeznych farbiarok ziadne durenie ziadne oborky . Po PF je dostatok casu pripravit psa do praxe a hlavne na IHF kde potrebuje hlasitost , durenie , stavanie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31342 od eros
Odpoveď od eros na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
to, ze chcem vediet ako reaguje farbiar na diviaka, ci ma &quot;chut&quot;, neboji sa, este neznamena, ze ho pustim do oplotku a skusam durenie v ohrade. Na foto je vidiet, ze pes je vonku a hlasi na diviaka z vonkajsej strany. Nemal pred tym este moznost byt pri postrelenom kuse, takto sme urobili &quot;prvy&quot; asi dvadsatminutovy kontakt s malym diviačikom.Ak by ho toto malo pokazit, potom ho pokazi aj kazde zviera, s ktorym pride do kontaktu, ci uz na prechadzke, alebo aj cudzia macka, ktora omylom zabludi do nasho dvora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31343 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
eros vysvetlil som svoj postoj len asi sme sucasne pisali prespevky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31345 od eros
Odpoveď od eros na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
nie som si isty, ale asi maju rovnakeho otca - IWAN von der Konigsbuche.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31367 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Ano mají stejného otce.
<br/>
<br/>Jinak na oplotku nevidím nic špatného . I v příručkách Farbiar se píš že hlasitost u psů se může zkoušet i na volně se pastvícím dobytku tak proč ne na divočákovi v oplotku (obůrce ). u nás se ve skušebním řádu píše toto - Zkouška hlasitost - Zkouší se pouze u psů, kteří absolvovali IHb, ale z důvodu dosledu zhaslé zvěře neměli možnost hlasitého štvaní a stavění.
<br/>Zkoušku hlasitosti je možné předvést, ve volné honitbě vyhledáním zdravé zvěře. Při jejím hlasitém štvaní se prokáže hlasitost psa. Dále je možno využít obůrek a podobných zařízení, kde pes může hlasitost prokázat.
<br/>Při zkoušce na zvěři v zajetí je nutno zajistit, aby nedošlo ke zranění psa nebo zvěře. 1br&gt; Zkouška hlasitosti se neznámkuje, pouze se provede zápis do průkazu původu - pes prokázal hlasitost.......... Reakci psa můžeme vyzkoušet prakticky všude a na všem.
<br/>Praxe je stejně jiná

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31381 od jager
Odpoveď od jager na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Zdravím Priateľu,
<br/>To že som mal pár otázok, je iba dôsledok chovateľskej deformácie, čomu sa len ťažko aj Ty ubrániš ak prepadneš chovu týchto prekrásnych zvierat.
<br/>Tihuanna, vidím, že si rozhodnutý, preto mi prosím ťa závazne potvrď záujem, aby som si ťa pohol poznačiť. A tiež mi daj vedieť, v prípade, že sa Brita omešká z háraním, či budeš ochotný počkať. Lebo aj toto sa môže stať, a tiež sa aj stáva.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31392 od jager
Odpoveď od jager na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Zdravím Marek,
<br/>
<br/>Pozeral som foto a musím povedať, že Jumbo je Krasavec. Ak máš aj iné foto, myslím v postoji v predu v zadu, budem rád ak mi pošleš. Mám svoju www.farbiar.estranky.cz, kde je aj Plemenná kniha do ktorej mám pripravené nejaké materiály a Jumbo by tam nemal chýbať.
<br/>
<br/>K tomu či Diviak v oplôtku ano alebo nie som si tu prečítal veľa dobrých príspevkov a k tvojmu článku, ako na dôvažok uvediem jeden príklad z IHF.
<br/>Požiadal ma jeden známi, či by som bol ochotný pripraviť a tiaž predviesť jeho HF na IHF. Súhlasil som a po dohode drobných formalít o pár dní som mal jeho Astora doma.
<br/>Nebudem rozpisovať všetky podrobnosti s prípravy a prejdem rovno k podstate, či diviak v oplôtku je vhodným tréningovým prostredím pre farbiara s ktorým máme ambície dosiahnuť až na vrchol pracovnej vyspelosti.
<br/>Aj keď som sa zo všetkých sil snažil, nedokázal som si Dianu nakloniť natoľko aby som svoje snaženie korunoval loveckým úspechom a urobil tak postrel na I. c.
<br/>Poprosil som preto kamarátov o pomoc. Večer zvoní telefón a kamoš mi oznamuje, že pred hodinou postrelil jelenicu pekne s posedu na kolienko zadného behu. Ešte večer som si dohodol rozhodcu a ráno o 8 00h sme vyrazili na nástrel.
<br/>Odložil som psa a šiel som si overiť nástrel, na ktorom som našiel farbu, úlomky trubkových kostí a tiež krátku striž. Riadne som sa rozhodcovi zahlásil, potvrdil postrelenie na zadný beh a na jeho pokyn som nasadil psa na nástrel. Pes zaľahol do remeňa hneď od nástrelu a s veľkou dávkou chuti sledoval stopu, podľa odhadu rozhodcu cca 5000m. Užasli sme nad tým keď sme museli dohľadávku ukončiť. Dôvod bol veľmi kuriózny, až málo pravdepodobný. Na konci 5 km stopy sme nenašli postrieľaný kus jelenice, ale len jej asi 2h starý vývrh. Tu nastala dilema pre rozhodcu. Pes pracoval na 100%. Bez chybičky vypracoval stopu a aj vratistopi. Podľa akých ale tabuliek budeme známkovať, keď v našich tabuľkách takáto alternatíva nie je?
<br/>Jediným riešením bolo požiadať o radu poradcu chovu. Ten prácu psa odobril a uznal s tým, že ak má ale skončiť v I.c. musí sa odskúšať hlasitosť psa v obore, čí už na zveri jelenej, ako si aj Ty Marek napísal, alebo aj diviačej. Rozhodca rozhodol, že hlasitosť odskúšame v miestnej diviačej obôrke.
<br/>Tu sme sa dostali k našej problematike. Ako by bola dopadla skúšaná hlasitosť ak by predtým nevytvoril psovi príležitosť pracovať aj v diviačom oplôtku? Je celkom možné, že dobre. Nato ja ale nespolieham.
<br/>Podľa mojích skúseností, nemôžete nič pokaziť pretože pri dohľadávkach budete od psa očakávať, že bude poranenú zver musieť aj duriť a tiež aj hlasito stavať.
<br/>Podľa prepisu z Hannoverského dvora, keď psík úspešne zvláda poslušnosť a absolvoval v príprave,
<br/>1. Srnčia stopa, FUJ!
<br/>2. Diviačia, NECHVÁLIM, NEHANÍM
<br/>3. Vysoká, TAK JE DOBRÝ, UKÁŽ ĎALEJ a toto stále utvrdzujem....
<br/>Je vhodné prísť na čriedu vysokej v prehľadnom poraste a nechať psíka aby si ju prehnal. Potom keď sa vráti nešetrím pochvalou. Po povele na remeň, psa uviažem a dureniu zdravej zveri je koniec. Všetko, čo v príprave robíme má svoje opodstatnenie. Myslím si však, že nie je potrebné vysvetľovať podrobnosti, prečo.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31408 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Miro dobra stranka hlavne tie tabulky dohladavok su super . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31412 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Ahoj Miro. Hodně dobrá stránka.Ještě by to chtělo trochu popsat výcvik na stopě. Máš zkušenosti a každá rada se hodí. Jsou mezi námi i tací , kteří dostali , nebo si pořídili psa a vůbec nevědí co s ním.Hlavně vícvik na stopě jim dělá problém.Tím ale nepíšu o sobě. Jumbo mi hodně pomohl , i když jsem to ze začátku také neměl jednoduché.
<br/>Dnes jsem ho vážil už má 34 kg a měří 52cm. Možná že ho brzy uvidíš , chystáme se s rodinkou na slovensko a Jumbo cestuje s námi. Mělo by to být koncem února nebo začátkem března ,ale to bych se ozval. Tak zatím Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31415 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Jager pěkná stranka:) a navíc,zjistil jsem,že jsi vlastně skoro z ,,druhé strany kopca&quot; a podle fotek máme společné známé:) Jožku K. a Marka Š.:) Nech se daří a Horidoo:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31454 od eros
Odpoveď od eros na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
naozaj pekne urobena stranka.Ked som si ju ale presiel, zaujala ma fotografia, ktoru ponukas v rubrike standard. Je to fotka mojho psa Erosa Vidov vrch, ktoru som Ti poslal spolu s dalsimi, neviem uz presny pocet, niekedy pred dvoma rokmi, rovnako sa nachadzaju aj vo fotogalerii PID.Ci sa tam dostala preto, ze je to pes naozaj taky ktory splna standard exterieru, alebo uz z &quot;ineho&quot;dovodu necham na posudenie inych.Nasiel som ju aj inde na Tvojich strankach, co ma tiez prekvapilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31495 od jager
Odpoveď od jager na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Ano eros, je to tak ako píšeš. Je to Tvoja fotka a naša pôvodná Slovenská krvná línia &quot;Z PRALESA&quot;. Tvoj pes je typickým predstaviteľom plemena HF a predstaviteľom môjho dlhoročného snaženia. Pretože ak si pozrieš rodokmen tak Baška zo Starej hajnice je potomok po Hexe z Pralesa po Aide z Buchtálu, a tak sa stalo, že Chovateľská stanica Vidov Vrch je pokračovaním Tejto krvnej linie. To znamená, že aj Ty si mal to šťastie byť jedným z vlastníkov na čo máš právo byť pišný . Ak ťa môžem poprosiť napíš mi aj niečo o jeho pracovných výsledkoch a o celkovej Tvojej spokojnosti. Budem Ti vďačný. Inak je to fakt prekrásny pes a preto je v rubrike Štandard plemena. Tiež som písal Marekovi Krausovi, že by som rád do plemennej knihy tejto stránky zaradil aj jeho Jumba.
<br/>Prajem Ti veľa vzrušujúcich dohľadávok s tvojím psíkom.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31503 od eros
Odpoveď od eros na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Eros bol lahsi typ farbiara. Meral 55cm, vazil 34kg. Na vysoku, dancie a srncie bol na stope spolahlivy. Diviaciu zver uplne ignoroval, na jej stopu reagoval minimalne.Nevyhodou bolo to, ze pri dureni bol &quot;nemy&quot;. Na zivu postrelenu zver pri stavani hlasil,pri zhasnutej nie.Celkovo by som ho zhodnotil ako velmi spolahliveho psa, az na to hlasenie.Ked mal 4,5 roka zacal chudnut, prestal zrat, pri vysetreni krvi mu veterinari zistili, ze mu zle pracuje pecen a slezina, stracal neviem teraz ci biele alebo cervene krvinky. Nepomohla mu ani transfuzia krvi na vet. klinike v Ziline, takze po dvoch mesiacoch trapenia som ho v decemri 2005 musel dat veterinarovi utratit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31513 od jager
Odpoveď od jager na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Eros, to mi je ľúto. Bohužiaľ i takto môže byť kinolog skúšaný. Tebe prajem aby ti to neubralo nič na nadšení viesť farbiara na dlhom farbiarskom remeni za novými poľovníckymi zážitkami.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31537 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Hannoverský farbiar v Poľovníckej praxi
Ahoj Miro. Přidal jsem pár fotek Jumba. Moc ho nebaví fotit když musí stát na místě , takže většinou sedí , když už se postavil tak stál jak &quot; vandrák &quot; a pak si raději lehl a nikdo s ním nehnul.
<br/>Fotky Erosa jsem našel i na několika českých stránkách o Hannoverských barvářích.
<br/>Je mi líto že lovecký pes musí skončit takto jako Eros.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 230 návštevníkov a žiadni členovia on-line