slovenský kopov

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29124 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
A mám tu prvú nepríjemnú správu o tohoročnej obeti. Kolegovi Jantovi z Valaskej vlci zabili sučku.
<br/>Ak máte niekto vedomosť o ďalšej obeti, napíšte, môžeme urobiť takú neoficiálnu štatistiku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29125 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému slovenský kopov
Ak je to mozne, daj prosim podrobnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29131 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Klasika, už som o takomto prípade počul. V pohone na diviaky boli aj vlci a kým psy poľovali na diviaky, vlci poľovali na psov. Suška mala jeden záhryz cez slabiny, stehno až na kríže, a druhý na hrdle cez lopatky. Chudera nemala šancu !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29142 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému slovenský kopov
Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29588 od minoC
Odpoveď od minoC na tému slovenský kopov
Zdravím Vás kopoviari. Dáko ste(sme)sa odmåklii !!! Aký máte názor na preskúšanie odvahy v diviačom oplôtku (mimo absolvosania SD v I.cene)ako na kritérium chovnosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29595 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
blbost, pes musi mat hladanie, nos, orientaciu a samostatnost a to v oplotku nepreskusas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29596 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
si ma matej predbehol ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29614 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Nestraš, pozri ako vyzerá väčšina teriérov, odvahu v oplotku, to urobí za 4+ a na poľovačke nič extra. Kopoviari, by mali pritvrdiť a ako podmienku chovnosti, zvoliť individuálnu skúšku. Na terajších DS sa pri pri dobrom psovi zvezú aj slabšie psy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29615 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému slovenský kopov
aji mě předběhl, takových už u nás bylo, co zlepšovali chov plemene zlechčením zkoušek a kritérií pro chovnost a jak to dopadlo. Jinak až uvidíte naše nové zkušební řády, tak se zblijete, tak jako každý, kterému jde o cílený chov loveckých, upozorňuji na slůvko loveckých psů.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29620 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
ked si to začal , čo je individuálna skuška? definuj nam to .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29621 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
teraz ma zas kettner predbehol :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29625 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Moja predstava: sólové hľadanie zamerané na čuch, hľadanie, odvahu, hlasitosť, orientáciu a preferovanie diviaka a škodlivej zveri. Robila, by sa po absolvovaní DS. len pre tých, ktorí by mali záujem získať chovnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29633 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
abba na to by si potreboval bud aspon 5ha oplotok s diviacou zverou lebo inak si to neviem predstavit . 12 psov na skuskach ak by chceli vsetci chovnost taky by si tam stravil asi vecnost . podla mna z praktickeho hladiska neuskutocnitelne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29641 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Oplotok nie, voľný revír, skúška, by sa robila ako špeciálna skúška chovnosti /nemecké stavače ju robia, možno aj iné/ nie v ten istý deň ako DS, to by bola podmienka účasti a dajme tomu min.ll. cena. Bolo, by to v réžii klubu - zohnať revír, prijať resp. vybrať psov, skúšobný čas dve hodiny, 1 pes, vodič, domáci poľovník, dvaja rozhodcovia, /kvôli objektivite/.
<br/> Dobrý pes s trochou šťastia, by mal skúšku hotovú do pol hodiny.
<br/> Vysvetlím, prečo ma to napadlo. Chcel som pripustiť suku s exteriérovo špičkovým psom, ale chcel som ho vidieť pri práci /DS l.c./. Stretli sme sa na spoločnej poľovačke a pes bojazlivý, bez hlasu a motal sa okolo majiteľa, pridal sa k dobrému psovi. Páril v tom konkrétnom roku 7 súk, 44 šteniat podľa spravodaja k tomuto netreba komentár. Na DS prešiel, ale individuálna skúška, by pre neho bola neprekonateľná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29642 od minoC
Odpoveď od minoC na tému slovenský kopov
Chlapi,ja som si to nevymyslel.Od 1,1,2008 je to ďalšie kritérium chovnosti.Pes po absolvovaní SD v I.cene výstavy s ocenením &quot;výborný&quot; a získaním &quot;kandidáta chovu&quot; na zvode bude skúšaný komisiou ktorú určí výbor klubu v diviačom oplôtku s výmerou min. 2 ha min. 10minút . -viď posledný klubový spravodaj. Chovnosť získa pes po absolvovaní týchto troch kritériíí.:D TOTO JE UŽ FAKT, chcel som vedieť Váš názoe na toto.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29646 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Abba viem presne kam tym smerujes aj ze to myslis pre dobro plemena . Pozri vsak na to takto : Mnozstvo PZ usporiadalo v minulom roku SD , neviem z akym umyslom ale v dost pripadoch v pohonoch ziadne diviaky . Skusalo sa na vsetkej moznej zveri od zajacov cez srnciu ,lisky az po vysoku . Takze si urobis obraz o organizatoroch skusok . Co sa tyka tvojej navrhovanej skusky by asi iba minimalne percento PZ ktore usporaduvaju SD bolo schopnych toto zabezpecit . Takze vsetci co by chceli chovat by sa nahrnuli na individualne skusky a to by asi bol strasny poradovnik .
<br/>Abba a s tym parenim ma to vobec neprekvapuje ak sa jedna o prachy vo vacsine pripadov ide kvalita bokom . Sam to vidis .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29647 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Mino ak to je hotova vec tak to bude zaujimave sledovat kolko psov prejde a kolko nie bude to pre nich fuska .
<br/>
<br/>Len tych 2ha oplotkov asi moc nie je .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29650 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
[img]www.slovenskykopov.cz/fotogalerie/bzh_bystrice_2005/fotobalerie_BH_Bystrice05_09.htm [/img]tak toto je coooo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29651 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
nenetiahlo mi to foto sorry

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29653 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Kopova už nemám, ale som fanúšik a toto mi uniklo, konečne ľady sa pohli, ale môj návrh je lepší. V oplôtku sa to dá natrénovať, prvý pes nabudí tie ostatné, budú mať jednoduchšiu prácu, bude to skúška o odvahe. Je to správne, treba sprísniť kritériá, je to naše národné plemeno a najlepší durič na diviaky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.198 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 941 návštevníkov a žiadni členovia on-line