bedlington terrier

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3667 od matulkoh
bedlington terrier bolo vytvorené matulkoh
pocul som, ze tu padla rec na plemeno bedlington terier, neviete v ktorom fore, resp. co sa tam pisalo? videl to plemeno niekto robit?poznate nejakeho pracovneho psa? co si myslite o tom plemene. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3669 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému bedlington terrier
kukni www.polovnik.com tam mi jeden chlapcisko pisal veci ohladom tohoto plemena . tusim skoncil s nim v I.cene na SD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3676 od Akela
Odpoveď od Akela na tému bedlington terrier
Niekto tuším písal na fóre Poľovníctvo-MN, časť Univerzálny kaliber pod nickom "ovca" - zrejme vzhľadom k výzoru tohto plemena. Veľmi toto plemeno chválil. Určite to tam najdeš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3679 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému bedlington terrier
Maťo, predpokladám, že si to ty . Pred tvojím Akelom skladám dolu klobúk. V sobotu si nám u nás na tej poľovačke predviedol, ako ho máš perfektne ovladatelného. Ten psík
<br/>ťa musí zbožňovať. Podla reakcie na tvoje povely je vidieť, že by ti urobil čo ti vidí na očiach. Určite budeme ešte o Akelovi počuť. Aj keď je jediný svojho plemena u nás čo je schopný byť upotrebitelný aj po pracovnej stránke pevne ti držím palce a prajem veľa úspechov. Nikdy by som neveril, s akou ľahkosťou vie vkåznuť do nory. Snáď sme sa v sobotu nevideli na nejakej akcii posledný krát. S pozdravom Vlado, čo ťa viezol v tom Mitsubishi Pajere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3689 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
som to ja, len som pocul, ze sa tu pisalo o mojom psikovi alebo niekde na nete, urcite mozno aj o dva tyzdne ak pojdete na to kalne, vsak mi daj vediet, ze ako aj by som siel a na jar mozete so mnou pocitat na brlohy, alebo mozme vybehnut aj individualne ak chces.
<br/>jaro ano skoncil som na KSD 1cene CACT8-L
<br/>
<br/>lovu zdar a ak by niekto chcel stena po mojom psovi tak dajte vediet

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4297 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
No najlepší terrier v kategórii výkon v Česku za rok 2004 -myslím je Bedlington terrier. Jedného som videl na MSBLT vo Vinohradoch, ale nechcel do nory. Oni tam totiž ku vsuku dali, taký deravý peň cez ktorý trebalo prejsť a to niektoré psi odradilo. Inak vraj výborná práca, ale trošku menej hlasu. V Anglicku to vraj bol pes pytliakov, lebo robil dobre, ale ticho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4379 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
tak ten pes vo vinohradoch bol moj od vtedy lezie uplne vsade co uz aj to sa stava.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4382 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Tak to ma teší, že som Ťa našiel. Mohol, by si ešte bližšie popísať jeho prácu ? Hľadanie, durenie, farba a tak. Zaujímalo by ma to. Ja chovám Borderov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4395 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
ja tvrdim, ze je neprekonatelny, takeho psa uz nebudem mat a to je nazor aj tych co ho videli, durenie - nie je diviak, ktoreho by nezdvihol, na skuskach drapol velku bachynu ta ho pripucila o strom, spadol, zatriasol hlavou a uz bol v nej, male prasa tak do 40kg zlozi sam, velke doraza , steka, kuse ale uz sa nevesa, v oplotku mal 4 a rozhodcovia hovorili, ze taku robotu nevideli davno, ani u jagosov a kopovov.
<br/>hladanie ak je v hore diviak najde ho, na skuskach sice dostal trojku, ale ja to berem ako omyl rozhodcov, bol prvy pri diviakoch a dokonca ked bezal po stope s ostatnymi psami ako jediny sa zvrtol a vyhnal z razdia. na poslednej polovacke okrem toho, ze strhol dancie, uz pri konci pohonu sam sa rozbehol uplne nezmyselne, opacnym smerom ako ostatne psy, zachvilu padli vystreli a pes sa vratil, strelci povedali, ze sam dotlacil loncacku a prasa a drzal ich na mieste pred strelcami kym ich nezlozili.
<br/>SD ma 1CACT
<br/>farbu ma urobenu ako hlasic, vzdy dohladal ked sa nieco postrelilo, niekolko diviakov, jedneho na viac ako 1km a posledne muflonku.
<br/>
<br/>s osobnych skusenosti z polovaciek a zo skusok, border sa mu nemoze rovnat pri dureni, nie je tak tvrdy, hlasity a uz vobec nestaci kondicne, trochu kopcovy teren, hlboky sneh a koniec - to je moja osobna skusenost tak sa neuraz.
<br/>a na stope je hlasity, vzdy ci uz ide o ciernu, zajaca .....
<br/>
<br/>podobne skusenosti mam aj s mladou fenkou zo zvolena, ktoru bude kryt.
<br/>
<br/>ak by si chcel nejake foto posli mail.
<br/>
<br/>ich jediny problem je v case dospievania radi poluju sami a maju obrovsky akcny radius, mne odbehol cez 10km na polovacke a zostal s ludmi co stretol, ale uz sa to nestava. je schopny ako kopov operovat na obrovskom priestore.
<br/>su to kludne psy, ktore nevyhladavaju konflikt, ale ked sa pobyju idu az do konca, tiez neznasa ostatne zivocichy, macky, kozy, prasce, sliepky dokonca aj kone, vsetko je pre neho lovnou zvero a okrem kona a velkej svine vsetko zvladne aj sam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4403 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Neboj, neurážam sa. Ja len mám na mysli individuálne rozdiely v rámci jedného plemena. Ten Tvoj Bedlington je hlasitý, ako píšeš, ale väčšina čo som počul tvrdí, že hlas nie je ich silnou stránkou.
<br/>Takisto si videl možno všelijakých Borderov, ja som videl zopár takých, čo zložili lanštiaka na zem len taký fukot(dokonca aj sučky). Veľa Borderov je slabších v hlase-napr. moja sučka-hlas 2, ale videl som dosť Borderov aj so 4-kovým hlasom. Výhodou Bedlingtona oproti Borderovi sú dlhé nohy-v snehu. To je určite pravda. Ale v našich bežných podmienkach Borderovi bohato stačia.Zase to bude jeho výhodou pri práci pod zemou.
<br/>Takže ono je ťažké povedať, že sú takí, alebo takí a dávať ich všetkých dokopy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4404 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Inak, aby som nezabudol, gratulujem ku CACT aj k tomu, že máš takého úžasného psa. Nech sa Ti darí aj naďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4405 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
dakujem a plne s tebou suhlasim, o kratkych nohach v nore a ich vyhodou je to diskutabilne, mam zopar kamosov vo velkej britanii kde brlohovanie bolo a este stale je narodnym polnym sportom, dolezity je obvod hrudnika, silna celust velke a silne zuby, pevny krk a ramena, jasne ze psik nemoze mat 50cm ale ci ma 41 alebo 36 tak na tom moc nezalezi, podla mna neprekonatelny brlohari su patterdali, aj ked na niekoho mozno trochu pritvrdy vela z nich ide hned na chvat, dalej russeli, lakelandi a borderi a ich krizence. co sa tyka hlasitosti bedlingtonov tak to co si pocul budu asi bludy lebo ja poznam vsetkych bedlingtonov co s nimi skusali ich vlohy a vsetky mali hlasitost 4, testovali 6 bedlingtonov co poznam, dotycny mozno myslel, ze nestekaju v byte.
<br/>Inac je velka skoda, ze u nas sa nepouzivaju na lov, mozno raz budu a ja k tomu prispejem, idem si doviest dalsiu suku, a mozno na jesen uz budu potomkovia po suke zo Zvolena, a robit budu na 99 %.
<br/>
<br/>nech sa ti dari s bordermi su to super psiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4415 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
ozaj odkial si? co tak niekedy vybehnut von so psami, napr lisky potrapit trochu, co si myslis o lokatore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4417 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Ak nevadí, tak pokecáme zajtra, lebo dnes už na to nebudem mať čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4418 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
ok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4444 od piticom
Odpoveď od piticom na tému bedlington terrier
ahoj, vjedator...
<br/>nemáš nejaký kontakt na chovnú stanicu borderov na SR?
<br/>diky moc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4445 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
ozaj odkial si? co tak niekedy vybehnut von so psami, napr lisky potrapit trochu, co si myslis o lokatore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4446 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
zavolaj si do klubu chovatelov terierov a foxterierov a vypytaj si kontakt na karola ostrozanskeho, pripadne aj kamos ma vynikajuceho bordera 4mes na predaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4447 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Koľko adries chceš? Ja mám tiež chovateľskú stanicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4448 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
No ja som z Prešova, momentálne som v Prostějove v Česku, ale skoro každý víkend som na Slovensku-hlavne okolie NR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 374 návštevníkov a žiadni členovia on-line