bedlington terrier

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4451 od piticom
Odpoveď od piticom na tému bedlington terrier
ja neviem, niekde z blízkosti Žiliny, aby som to mal dostatočne blízko, ísť pozrieť chovateľa.... [/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4453 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
No, práve ZA je dosť hluché miesto, čo sa Borderov týka, aspoň ja si veľmi nevybavujem nejakého chovateľaz tejto oblasti. Takže budeš musieť zájsť asi ďalej. Najlepšie je na tom juhozápad Slovenska a potom východ. Ja sem tam prechádzam cez ZA, tak sa možme stretnúť. Vozím psov so sebou v aute, tak budeš mať možnosť ich vidieť.Ak chceš, ovšem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4456 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
@MTULKOH -Ty si odkiaľ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4457 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
tak to si asi nepojdeme spolu zapolovat na listicky. najlepsie bude ak pojdes na vystavu do nitri alebo este lepsie na specialku do bratislavy, ps ak polujes hlavne na diviaciu a v okoli ZA neviem ci border je stastne riesenie, su super do zeme ale nie tak ako patterdali dokonca ani nemaju taku kondiciu na durenie aj ked su rovnaka velkost, sposobene je to aj kratsim nosom, ja by som radsej nieco na vyssich nohach napr hladkeho foxa a ak to budes mat v byde a ide ti o to aby neplzol tak bedlingtona. vela polovnikov vsak hovori ze do takeho terenu kopova alebo daxla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4459 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
BA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4460 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Prepáč Matulkoh, ale budem Ti trochu oponovať. Keď už doporučuješ Daxla, tak čo sa týka kondície a pohybových schpností, Border ho strčí do vrecka. Neviem, ale takisto som nemal pocit, že by bol nejako znevýhodnený v pohybe, alebo kondícii voči Foxovi. Tento pes bol šľachtený tak, aby bol pri love schpný bez problémov následovať koňa a to po celý deň pri Anglických parforsných honoch. Krátky nos nie je nevýhodou-dokaz výsledky na farbiarskych skúškach. A do bytu z loveckých psov nepoznám lepšieho psa, ako Bordera.
<br/>Inak biele chlpy od foxa v byte, to je na slučku!
<br/>Na špeciálke v Blave budem, tak sa možme strenúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4462 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Inak, je dosť možné, že sa budem sťahovať do BA čoskoro, tak tie líštičky... .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4463 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
urcite ma spoznas budem vystavovat psa v pracovnej triede, ps kup si dalsieho spravodaja, bude tam super clanok o terieroch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4464 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Odoberám spravodaj, akočlen klubu, tak by mi mal prísť. Už sa teším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4465 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
super, tak to urcite pojdeme, ps dlzka nosa nema vplyv na kvalitu nosa, v porovna s foxom ma kratsie nohy, a hlavne ten nos, border bol vyslachteny do brlohov, mozno ho povazovat za urcitu odrodu lakelanda a pattera. ako brlohar vsak ziadne plemeno nedosiahlo uspesnosti a pouzivanosi ako patter, fell, ci lakeland a urcite russell

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4466 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
No ja som hovoril o tom s Angličanmi a na otázku, ktorý pes je u nich nalepší na norovanie a zhodli sa na Borderovi. Potom dlho nič a tak Patterdal. Ideálni a často používaní vraj sú a kríženci Paťošov a Borderov.
<br/>Pretože Paťoš, je šľachtený na vyháňanie-ten sa pokusí o vyhnanie a ak to nejde až poto ide do chvatu.
<br/>Border väčšinou ide rovno do chvatu. Vyháňači sú zriedkavejší, ako u Paťošov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4467 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
tak to ti musim absolutne oponovat, pattos je najtvrdsi pes v brlohu, cisty chmatak, mam kamosa co chova borderov aj pattosov a hovoril ze sa to neda zrovnat v ostrosti. ps posielam ti linku na spiskovu stranku anglicku kde je snad cez 50000 prispevkov, pozri fotky pracovnich psov v priecinku working terrier a uvidis ako to v skutocnosti je, ps anglicania sa ma pytali na boderov ze u nich ich je malo.
<br/> co si myslis o lokatore.
<br/>www.thehuntinglife.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4468 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4471 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Zrejme sa naše názory rozchádzajú. Paťoši boli šľachtený a tvrdo selektovaní vyháňači a to by im malo zostať.
<br/>Z výsledkov súťaží aj u nás je jasné že špičkou v norovaní sú Paťoši a Borderi. Ostatné plemená v priemere zaostávajú.
<br/>Paťoš je možno ešte tvrdší, to pripúšťam, ale je to tiež aj na úkor ovládateľnosti a agresivity voči iným psom, ktorá je u Bordera neprípustná.
<br/>
<br/>Lokátor je podľa mňa výborná vec, aj keď dosť nákladná. Dúfam, že ho raz budem mať.
<br/>Može tam nastať problém s uviaznutím kvoli tomu obojku, ale inak na tom nevidím chybu. Hlavne keď Ti pomože zachrániť špičkového psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4473 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
tak teraz s tebou suhlasim do botky, ja lokator mam a je to super vec, a ze sa to zachyti, mala pavdepodobnost, je to tak na fest a cez srst ze by to najskor prepychlo psa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4475 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Pozrel som zbežne to fórum, na ktoré si hodil link a Paťoši sú tam jednoznačne v kurze. Kámoši majú paťošov a videl som tie šteňatá. Žerú sa medzi sebou ako vlci.Každú chvíľu je medzi nimi nejaký konflikt. Je to sila.Použitie jednotlivých plemien je dosť závislé aj od oblastí si myslím. Sever Anglicka smer Škótsko, tam na Borderov nedajú dopustiť.
<br/>
<br/>Keď možem vedieť, čo si dal za ten lokátor? Nemohol by si ho doniesť na klubovku do BA, aby som to obzrel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4476 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
nie je problem a vysiel ma na 16 ale mam to najlepsie resp. ekvivalent anglickeho B&amp;F ktory stoji 313libier ale da sa postavit aj za 12 hovorim pravdaze o digitalnom, ja mam kombinaciu oboch aj analogue aj digital. aj ti vysvetlim ako to postavit za co najmenej. posli mail a poslem ti fotky a moje cislo aby si mi to pripomenul pred vystavou. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4477 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Moj mail je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , keď budeš mať hocičo zaujímavé o terrieroch tak mi to tam takisto možeš hodiť.
<br/>Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4478 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému bedlington terrier
mam obrovsku kopu fotiek pri vykone, ako aj plno textov, ktore prekladam ale este nemaju spravnu formu je tam toho dost aj o borderoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4479 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému bedlington terrier
Za každú podobnú vec o Terrieroch budem vďačný.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 299 návštevníkov a žiadni členovia on-line