co si myslite o skuskach polovnej upotrebitelnosti

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5020 od LEON
matulkoh nám doma vždy psi leželi na gauči a bylo to v pohodě vlohy se u nich neztráceli a podívej se na všestraných zkouškách na velikost terieru malej terier nemůže aportovat protože na zemi o bažanta zakopává a ve vodě ho kachna utopí a to že si noru v lese musí prohrabat to už nikoho nezajímá P.S. proto mě se líbí pes pro pracháče parsson a nebo borderterier

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5021 od Jaro
Takze ked to tak zhrnieme zakladom by boli skusky vloh ! ale museli by byt upravene taky aby boli usite namieru jednotlivym plemenam a aby sa preverilo to co sa preverit ma . Nie skusat na vlohach retrivra spolu s terierom to je o nicom . Ked sa to tak vezme mozeme skusat jazveciky z teriermi , farbiare samostatsne , durice tiez , sliedice samostaten , retrivre tak isto a + zvlast stavace co sa vlastne aj robi . Ked to tak vezmem skusky vloh npr.pre durice by sa od zaciatku mali odohravat v reviri na diviaciu zver atd. ak sa mylim kludne ma opravte . Znamkovanie by potom bolo jendnoduchsie lebo porovnat teriera a teriera v ostrosti sa da lepsie ako porovnavat teriera a kokra .Ono to vyzera ako dobry napad ale asi tazsie sa to zrealizuje .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5022 od LEON
Jendo to jsi pěkně klepnul hřebík na hlavičku:P:P:P:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5023 od matulkoh
aj mne lezi pes na gauci, border nie je aporter a aj maly fox odnese bazanta ci kacku, to vsak nie je ich uloha;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5025 od LEON
a neměl by si dělat zkoušky vloh klub daného plemene podle mě by to bylo nejschůdnější

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5026 od Jenda
Správně jste mě chlapi pochopili. To by ale potřebovalo jinej přístup vysokých kynologických funkcionářů, zástupců jednotlivých chovatelských klubů atd. A mám pocit, že i těch klubech teď začíná vládnout "chovatelství" - viz. článek té paní (to je můj názor)
<br/>
<br/>Jaro. Nejsem si jist, jestli by bylo dobře posuzovat jezevčíky s teriéry. Myslím tím hlavně hlasitost, stopa zvěře ...... Na druhou stranu u obou by se měla posuzovat ostrost na škodnou(jak to bývávalo). Myslím tím kočku ať už v kleci, nebo na volno. A to jsou detaily, kterých se možná nikdy nedožijeme
<br/>
<br/>Ještě abych byl upřímnej. Nejsem žádnej velkej kynolog, nejsem rozhodčí ani funkcionář klubu. Mám jezevčíka a maďarku. Co tu píšu jsou mé názory, mé dojmy, tak to prostě vidím já.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5027 od DKo
Leon, som si predstavil, že by sme mohli mať pre plemeno 2 klubu a oni by si skúšky vlôh navzájom posudzovali 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5029 od Jaro
Jendo ako som napisal mozem sa mylit . Jazveciky nie su moja krvna skupina ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5031 od Jenda
To neřeš, to je fakt detail ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5032 od Jenda
A má pravdu o honičích(ďuričích po vašom). Pro nezkoušet jak pes reaguje na černou ve volné přírodě? Nehledě na to, že by se i podařilo narazit na lišku, zajíce atd. a prokázat práci na stopě této zvěře (Teď zase musím říct já, že honiči jdou mimo mě) ale logicky to tak vidím. Podle toho co za vlohy mají jednotlivá plemena prokázat by to tak mělo být. To je to samé jako s norováním u nás. Pes který byl v přírodní noře ještě před zkouškama nejeví takový zájem o tu kovovou mříž :]. Pes,kterej lítá v umělé bezkontaktní noře jako šílenec v první zatáčce v přírodní noře dostane takovou nakládačku od lišky(nebo v horším případě jezevce), že by se z toho nemusel vylízat :( Samozřejmě, že oba příklady nenastávají vždy, ale stanou se.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5104 od Jaro
matulkoh : dost casto spominas vycvik na kontakt ( brloh , oplotok , ostrost na macku a pod.) ono je asi lepsie cvicit tych nasich bundasov v tichosti ako to vytrubovat do sveta aby sme nedopadli ako bratia Cesi . lebo zatial ti nasi &quot; ochrancovia &quot; maju zatial ine starosti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5107 od matulkoh
jaro k tomu ti poviem len jedno, uz ma raz za to p....... na klubovej akcii, ale ked predstavitelia klubu maju zabery z oplotkov tych svojich na pracu slabuckych psov na svojich weboch, spravodaji a polovnickych + CASOPISOV tak sa nic nedeje a vsetko je v najlepsom poriadku, chod na nasu stranku alebo stranku spz a dozvies sa kde bude aky memorial, ake brloharky ake durcske skusky pracovnici ti ochotne povedia kto ma umely brloh a oplotok tak neviem o co ide. dokonca tam najdes aj zoznam disciplin a hodnotenie, dostanes k tomu aj mapku a propozicie. tak o co ide.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5109 od vjedator
Píšem Ti mail, tak na to o chvíľu mrkni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5110 od Jaro
co uz k tomu dodat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5111 od Jaro
inak ked vsetko dobre pojde tak coskoro bude oplotok aj v Blave ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5113 od matulkoh
jaro mas pravdu, treba byt ticho ale zacat treba niekde uplne inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5114 od Jaro
no najlepsie je asi sa moc nechvalit ako trenujes a kde pred nespravnymi ludmi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5115 od matulkoh
suhlas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5471 od matulkoh
no mal som celkom uzitocny a poucny rozhovor, s jednou dlhodobou chovatelkou, a znovu som si presiel clanok od docenta Dostala( dost zle a nevhodne som formuloval to co som chcel povedat), s genetikou to naozaj funguje ako ma, problemom ak to mozno tak nazvat je moznost volneho vyberu, takze jedine co sa da urobit je, ze ak chceme pracovneho psa musime hladat, a spoznat rodicov a potomstvo a podla toho vyberat. je dost najivne vyberat podla skusok, a ja som bol naivny ked som si myslel, ze aspon sa priblizime starym casom. najlepsie je si chovat vlastne psy o nic a nikoho sa nestarat.
<br/>
<br/>este sa tu ospravedlnim chovatelom roznych terierskych plemien, ktorych som urazil prekladom a posunutim myslienok anglickych chovatelov a zakladatelov roznych plemien. snazil som sa priniest nove myslienky a pohlady zahranicnych vyznamnych chovatelov vsak taky Brian Plummer napisal len asi 20 publikacii, vytvoril plemeno, clovek, ktory vychadzal z genetiky a tvrdej selekcie, Sid Wilkinson dlhorocny chovatel a rozhodca,.....
<br/>ich nazory su vsak prilis tvrde, a oni ako osoby malo zname resp. nezname v nasich koncinach takze aj irelevantne.
<br/>
<br/>spominany prelozeny text, ktory mal byt uverejneny v spravodaji nakoniec nebude, narobil by viac skody ako osohu.
<br/>
<br/>ESTE RAZ SA OSPRAVEDLNUJEM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5519 od kurt
Tak to hoď Jarovi na stránku ten ti to určite uverejní.:x Možno to bude čítať menej ľudí, ale čo už. Vieš že v tejto veci sa nezhodneme, ale právo vyjadriť svoj názor má každý. Život ide ďalej.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 366 návštevníkov a žiadni členovia on-line