co si myslite o skuskach polovnej upotrebitelnosti

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4833 od DKo
Jaro, ako sa k tomu stavia Kynologická rada SPZ ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4835 od matulkoh
oni sa nestavaju nijak rozhodne o tom stefik, kynologicka rada len nieco doporuci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4836 od DKo
Máš pravdu, mal by rozhodnúť pán Štefík a spolu s ním ostatní členovia Predsedníctva KR SPZ. Do toho predsedníctva sa dostali voľbou z členov KR a do KR sa jej členovia dostali voľbou na členských schôdzach chovateľských klubov. Inými slovami, čo si chovatelia zvolili to majú a ak sa voľbu slušne povedané vyignorovali, tak nech skúsia voliť nabudúce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4838 od matulkoh
mas uplnu pravdu, ja osobne proti stefikovi nic nemam, pocul som dokonca ze chce presadit ovce ako pracovne psy a aj na medzinar. vystavach. tak ak sa mu to podari tak klobuk dole a vzdy sa ho zastanem. co si robia u jazvecikov ma moc nezaujima, to je ich vnutorna vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4839 od Jaro
Dko asi som nenapisal ze sa jedna o cesky klub svajciarskych duricov . takze v cesku je to pracovne plemeno z moznostou vykonania vsetkych skusok pre durice a male plemena .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4840 od Jaro
toto je jedna z veci co publikovala ta pani "Osobně zastávám názor, že možnosti původního uplatnění loveckých psů jsou dávno za zenitem. Nyní záleží především na tom, jak je povaha toho kterého plemene slučitelná se způsobem života lidí v třetím tisíciletí. Lov již dnes není způsobem opatřování potravy, nýbrž činností zájmovou, a pokud se týká počtu jejích vyznavačů, nebude-li se do budoucna snižovat, zvyšovat se bude sotva. Snaha o zachování co největšího počtu druhů zvěře a nutnost zlepšování životních podmínek zvěře má „na svědomí“ řadu omezení a zákazů obsažených v zákoně o myslivosti a v jeho prováděcích vyhláškách. Pokud by dnešní lovečtí psi měli být odkázáni výhradně na spolupráci s těmi, kteří se tomuto koníčku věnují, jistě by dále rozmnožovali seznamy plemen vyhynulých.
<br/>Škodou nedozírného rozsahu by bylo, kdyby se nepodařilo úbytek loveckých plemen psů zastavit, či alespoň zpomalit. Rozmanitost v psí říši je třeba zachovat, a to v co největším rozsahu. Mějme na paměti, že původně byl zájem o stopu zvěře vrozený všem psům (a podle některých pramenů neexistuje plemeno, které by nelovilo); i u psích plemen, jež v zásadě neloví, se stále ještě objevují jedinci s loveckou vášní a na druhé straně u loveckých plemen nacházíme jedince bez špetky zájmu o stopu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4842 od DKo
Jaro, mňa zaujíma ako sa stavia KR SPZ k našim švajčiarskym duričom a kritériám pre ich zaradenie do chovu. K metodike skúšok pre ne a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4843 od Jaro
inak ja som na margo tejto temy publikoval kratky clanok v nasom polovnictve . ked si vezmete napr. bigla tak je to v poslednej dobe asi najpok....e plemeno medzi duricmi . Tak malo jedincov z dobrymi vlohami pri takom mnozstve vrhov je az na zaplakanie . keby urobil orange reklamu radsej z jagosmi a nie z biglami . minuly rok som cvicil 6 tich a jeden z nich by bol mozno vyuzitelny na polovanie . inak vlohy uuuplne niekde v zabudnuti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4844 od Jaro
Dko : svajciari spadaju pod klub duricov z moznostou absolvovania vsetkych skusok pre male plemena a durice okrem SD lebo ich kohutikova vyska sa pohybuje od 49cm do 59cm . a ako vies u nas mozu na SDcky ist psi len do 50cm . U nas nie je povinna skuska do chovu ? ale svajciara na slovensku maju len polovnici takze kazdy pes ci suka nejaku skusku ma .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4845 od Jaro
ten otaznik tam nemal byt to mi utieklo.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4848 od Akela
Je to ako píšeš. Z bígla sa stal módny pes a je stále obľúbený, tým pádom sa jeho bývalé určenie spolu aj s vlohami takmer úplne stratilo a teraz je z neho spoločenský pes. To sa teraz deje aj s maďar. stavačom len zatiaľ v menšom merítku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4849 od DKo
Jaro, u nám máme temer na všetko výnimky. Nedá sa nejaká vybaviť ohľadom SD pre švajčiarske duriče? Napr. pre nejakú disciplínu v SD pridať alebo ubrať s poznámkou, že platí len pre ne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4850 od Jaro
No ono musim zacat tlacit na predsedu a uvidi sa . on ma tiez svajciara .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4851 od DKo
Máte to zatiaľ v rukách = všetci ste poľovníci, tak nečakajte, kým medzi vás zavíte niekto podobný tej pani z Čiech.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4852 od Jaro
Dko tu ludia este nezistili ani ze take plemeno existuje . Okrem polovnikov su tu medzi obyc. ludmi mozno dva jedince . Ale najviac sa mi pacila reakcia nedavno v Brne . kopa ludi zaujem neskutocny ale nasli sa odbornici : citujem - hele prerostlej bigl . som sa dobre zasmial:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4853 od DKo
Hele neváhaj a rob s tým niečo kým je čas. Veď vieš, že i ja som iba obyčajný človek a nie nimrod ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4854 od LEON
a já si myslel že to je kříženec baseta:P:P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4855 od Jenda
Pěkně napsáno:[ To je jasný, &quot;málopočetná plemena&quot; většinou bývají vzhledem pro nemyslivce atraktivní (viz. bígl, maďar, výmarák,irský setr,labrador, retrívr). Založíš chovnou stanici,fenu (psa) Ti na povinných zkouškách někdo předvede a pak jen &quot;vyrábět&quot; štěňata - výhodnej byznys. A proč dělat nějaký zkoušky, posuzovat lovecké vlohy, s tím je moc práce a zbytečně to brzdí výrobu štěňat. A myslivci ať se zblázní, jestli chtějí mít psy, hlídat lovecký vlohy a lítat s nima po lesích, po polích ať si je chovají a kříží mezi sebou, mezi myslivcema my si budeme chovat gaučáky.:liar: Z toho je mě osobně zle.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4856 od Jaro
Jenda kapol si na to . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4857 od DKo
Jenda a Jaro, v čomsi máte pravdu, ale zelená kamizova ešte z nikoho poctivého a slušného chovateľa neurobila. Tým nechcem povedať, že medzi poľovníkmi takí nie sú, ale máte tam i v tomto smere dosť škodnej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 405 návštevníkov a žiadni členovia on-line