co si myslite o skuskach polovnej upotrebitelnosti

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4911 od vjedator
Len tak na okraj, nezmenil si túto tému náhodou Ty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4912 od DKo
Tak fajn. Priveď aj kamošku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4913 od LEON
nechcete přibrzdit DÍK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4915 od vjedator
Maš pravdu. Treba to nechať tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4916 od LEON
DKO v Česku trvalo hodně dlouho než pro retrívry zavedli speciální zkoušky a když si vzpomenu na řeči někteých rozhodčích když byl nějaký retrívr na zkouškách a řeči množitelů jiných loveckých plemen kamarád má labradora a ten má všechny zkoušky kterých se mohl zůčastnit dnes je to už dědek ale dřív nebyl problém ani s kočkama a liškama několikrát lišku dorazil sám při dohledávce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4919 od DKo
Leon, okrem SRK som členom aj KCHLS. Nie je ťažké uhádnuť prečo. Nebudem tu smútiť za spoločnou republikou ani plakať nad včerajším hokejom, viem kam patrím a som na to aj patrične hrdý, ale som rád, že máme za susedov práve vás :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4921 od Jenda
Ale jak jsem předtím psal. U nás se zkoušky ostrosti na škodnou nedělají ani u ohařů. Můj děda dělával svého času rozhodčího. Byla doba, kdy byla k uchovnění německých dráťáků nutná u ostrost(jestli ještě náhodou není).Šel tedy posuzovat on , ještě jeden rozhodčí a psovod a za pár týdnů měl za dveřma policajty. U nás takovou zkoušku legislativa nepřipouští viz. norovačky:[
<br/>O LR a GR nebudu mluvit. Nikdy mi nepřirostly k srdci a já říkám, že bych ho nechtěl ani zadarmo. Kamarád má chovnou stanici LR, GR, FCR a sám říká, že se chovu GR zbaví. Lovecké geny pomalu ustupují, displazie v řiti....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4929 od DKo
Jendo, na tvoj kritický príspevek sa ťažko dopovedá, ale možno je na tomto svete preto tak pekne, lebo nemáme všetci rovnaký vkus a okrem ľudí idúcich cestou menšieho odporu nájdu sa i tvrdohlavci, ktorým by bolo ľúto, ak by sa GR vytratil spomedzi loveckých psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4930 od matulkoh
do labrikov a retrieverov sa nevyznam ale urcite niet lepsich aporterov, vychadzam z ich povahy a fyzickych predpokladov, a vodny pes cislo jedna, zima leto, velkost vtaka vsetko jedno, skratka parada.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4932 od Jenda
To nebyla kritika. Já je neodsuzuji, to vůbec ne.Jen k nim prostě nemám vztah. Pro mě je ohař, ohař. To je můj názor, nikomu ho nevnucuju. ;)
<br/>Vím, že myslivci-tím myslim MYSLIVCI mají jistě zásluhy v plemenitbě, výcviku atd. labradorů, Gr atd., ale zase jsme u příspěvku té paní.:( Takhle sprznit(jestli tím urážím, tak se omlouvám) lovecké plemeno je dílem chovatelů psů, ne chovatelů LOVECKÝCH PSŮ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4936 od LEON
Jendo taky se podívej do našich řad snahou o všestraného psa se zničilo dost plemen kolik ohařu dnes dokáže pracovat v poli kolik norníku se dnes vejde bez problému do nory atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4938 od DKo
Jendo, ja to neberiem ako hanu, ale ako výzvu ;) A každému kto brojí proti povinným skúškam a dual-purpose = do voza i do koča = práca i krása sa pokúšam vysvetliť, že tupá krása môže uspokojiť, ale nedá sa z nej tešiť dlhodobo. Ak si obyčajní ľudia = nepoľovníci ctia na loveckých plemenách ich milé ksichty = duševnú krásu, tak tá je získaná a zakliata práve v ich pracovitosti a bez nej to proste nie je ono. Myslel som obyčajných ľudí, a nie snobov, ktorí potrebujú bytový doplnok alebo záhradnú dekoráciu.
<br/>Takže, povinné skúšky do chovu rozhodne treba, ale treba i to, aby to bolo skúšky zohľadnijúce špecifiká plemena. Aby to boli skúšky, na ktoré ľudia so psami prídu, lebo budú vidieť ich zmysel a nemohli sa vyhovárať, že pre ich plemeno sú o ničom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4939 od DKo
Jendo, ja to neberiem ako hanu, ale ako výzvu ;) A každému kto brojí proti povinným skúškam a dual-purpose = do voza i do koča = práca i krása sa pokúšam vysvetliť, že tupá krása môže uspokojiť, ale nedá sa z nej tešiť dlhodobo. Ak si obyčajní ľudia = nepoľovníci ctia na loveckých plemenách ich milé ksichty = duševnú krásu, tak tá je získaná a zakliata práve v ich pracovitosti a bez nej to proste nie je ono. Myslel som obyčajných ľudí, a nie snobov, ktorí potrebujú bytový doplnok alebo záhradnú dekoráciu.
<br/>Takže, povinné skúšky do chovu rozhodne treba, ale treba i to, aby to bolo skúšky zohľadnijúce špecifiká plemena. Aby to boli skúšky, na ktoré ľudia so psami prídu, lebo budú vidieť ich zmysel a nemohli sa vyhovárať, že pre ich plemeno sú o ničom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4940 od Jenda
Tak to jsem tedy opravdu přehnal. :-o Ta plemenitba asi nikdy nebude taková jaká by měla být. Ale když si bereš štěně(myslím jako aktivní myslivec) na co koukáš? Na vlohy nos, vystavování, hlasitost....... Když budeš vybírat psa na výstavy a na gauč, tak budeš koukat na exterier CAC, BOB a já nevím co. Nikomu neubírám, že chce mít psa jak na chov a zároveň na lovecké využití, když je pes k tomu.....
<br/>A k práci ohařů v poli. Podle mě je to o tom, jak psa vedeš a cvičíš. Pak-li že ho budeš cvičit pouze na hledání a vystavování, tak ten pes bude fungovat v poli dobře(samozřejmě je to o vlohách) Jakmile mu necháš chytit postřelenýho zajíce, tak víš jak to dopadne. Myslím, že každá z částí vycvičeného všestanného ohaře je na úkor jiné. Myslím tím např. dobrý les-horší pole.
<br/>Znám jednoho vysloužilého hajného a ten míval jezevčíky. Ty psy si za život prohnaly tolik zvěře, co má člověk prstů na rukou(trochu přeháním), do nory vůbec ne. Měl je jen na barvu a podle vyprávění nebyl problém 48 hodin stará barva. Ti psy neznali nic jiného, ale vypracovávali barvu jedna báseň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5001 od cimbalik
Priatelia, zásadne som proti takýmto príspevkom na tomto fóre!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5004 od DKo
Tiež to ma mňa zapôsobilo ako červené trenky na bujaka ešte šťastie, že si popri našich potvorách cibrím kľud na stanovišti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5010 od kurt
Nuž čo sa týka zachovania povahových vlastností plemena, vrele s tebou súhlasím. Ja však tvrdím, že skúšky upotrebiteľnosti tieto vlastnosti objektívne nepreveria a ako také sú kontraproduktívne. Som pripravený počúvať aj iné názory, ale čoho som sa zatiaľ dočkal je vydávanie tvrdenia, že ak plemeno nemá povinné skúšky pre chovnosť tak sa vlohy strácajú. Vydávanie svojich tvrdení za nezvratné fakty je štýlom boja práve pseudochranárov, ktorých tak strašne milujeme.:P Skúste mi niekto vysvetliť PREČO by sa mali vytrácať vlohy ak nie sú povinné skúšky z výkonu. Som ochotný nechať sa presvedčiť, ale musia to byť pádne a nezvratné argumenty. Totižto ak chcem niekoho nútiť aby niečo robil, tak musím vedieť jednoznačne dokázať že to má zmysel. Bez toho sa jedná len o presadzovanie si vlastných záujmov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5013 od DKo
Kurt, v tomto smere som ti pritakal už 21. Februára, 08:40. Skúšky poľovnej upotrebiteľnosti = skúšky z výkonu by mali byť nadstavbou skúšok vlôh. Skúšky vlôh = chovné skúšky by mali byť povinné pre uchovnenie, aby do chovu neprechádzali psie dyliná. Možno by stálo za uvahu ich vekovo ohaničiť z dola, prípadne obmedziť počet reparátov alebo niečo pod. Skúšky vlôh, nech vychádzajú z disciplín pre vyššie skúšky vhodné pre dané plemeno, ale nech sa na nich posudzujú hlavne vlohy a nie precíznosť. A dovolím si doplniť, že sebelepšia metodika nám bude na figu a jej odporcovia budú mať vždy dôvod na ich zatratenie, ak bude platiť to očom písal tuším Akela = nerovnaký meter = nedostatok prísnych, ale spravodlivých rozhodcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5014 od matulkoh
takze mozem zacat, mas skveleho foxa, ktory by duril, noroval, ale cely zivot lezi na gauci a panicka ho mlati ked steka na ine zviera, oblieka ho do zupanceku......., po nom generacie ziju stale tak isto, vlohy su potlacana a tak sa pomaly z generacie na generaciu vytracaju.....potom si kupi niekto stena na polovacku a ako tak nieco urobi ale uz nie tak ako by to urobil jeho prapra.....dedo
<br/>co ale ak sa narodi prekrasny fox so ziadnymi vlohami, vyhrava sutaz za sutazou, ma desiatky bobou cacibou, ..... ale vlohy ziadne je to typicky predstavitel plemena vsetci ho ospevuju, kryje vsetko co sa da, potomkov po nom je neurekom, kupis si takeho psa das za neho plno penazi vsak je najlepsi zo svojho plemena a pritom je to MACKA. skratka kazdy terier by mal dokazat svoju ostrost, schopnost ist pod zem, a durit a nie ze na vystave vyhra welsh 43CM a rozhodca povie typicky predstavitel plemena, silne samci typ, standarty su nam potom na dve veci, fox si neporadi s malou mackou, welsh sa boji prasata, pod zem ani za svet. aby si zistil ci nieco v psovi je musis to vyskusat a ani treningom to nenacvicis mozes drilovat korculovanie a strelbu a gaborik, jager, oveckin z teba nebude, tak isto to mas u psov bud to v tebe je alebo nie a tie keci o genetike si mozu nechat, to ako ze zoberem vzorku a zistim ci ma pes predpoklady, vsak to sa ani neda, potom na zaklade coho chces vyberat psov, vsak chceme zachovat vlastnosti polovnych plemien.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5019 od Jenda
Myslím, že zkoušky vloh by měly být přísnější v posuzování, Nemělo by jít o to, kdo má víc bodů, ale objektivně posoudit pracovní vlohy, na kterých se nechá stavět další chov. Tyto zkoušky by měly být konány zvlášť pro jednotlivá plemena, připadně podobná plemena. Takhle se posuzují např. malá plemena a posuzují se jezevčíci, LR, s teriéři atd. dohromady, přitom jsou to tak odlišná plemena.... Pak by se z těchto zkoušek mohlo vycházet při vyhledávání vhodných jedinců pro spojení. Např. když je fena méně hlasitá sehnat hlasitého psa, málo ostrosti sehnat ostřejšího atd. Vlohy by ale musely být posuzovány opravdu objektivně a ne ve stylu že pes jednou vyštěkne na stopě a je z toho pěkná trojka a první krok k uchovnění. Toho se ale asi těžko dočkáme. Plemena posuzují kynologové, kteří mají chovné stanice a když na tom mají nějaký zájem, tak vždycky nějak &quot;podrží&quot; ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.120 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 192 návštevníkov a žiadni členovia on-line