co si myslite o skuskach polovnej upotrebitelnosti

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6229 od matulkoh
neda mi sa este raz vratit k teme polovnych skusok, tato tema bola zevraj rozoberana clenmi klubu, sposobila mozno trochu rozruchu a protichodnych nazorov, ja som bol tiez zastancom aspon jednej povinnej pracovnej skusky pre pracovne plemena. po prestudovani vyvoja v celej europe a hlavne okolitych krajinach som dospel k nazoru, ze povinnost pracovnej skusky je zbytocna, a to vzhladom na vyvoj skusok v okolitych krajinach, kde je uz zakazane kontaktne brlohovanie ako aj skuska ostrosti na ciernu s kontaktom. bolo by teda zbytocne taketo pravidlo zavadzat ked ho mozno o par mesiacov nebude moct splnit ziaden pes. o tom ci to je dobry alebo zly vyvoj, si moze kazdy urobit vlastny nazor . S ohladom na tieto skutocnosti treba dat za pravdu ludom, ktori tvrdia, ze povinost pr. skusky nie a treba byt vdacny, ze ich este mozeme robit a nikto nam nebrani.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6231 od eso
V tých okolitých krajinách aj líšky robia brlohy s barierami - tzv. bezkontaktné. Diviaci chodia v brnení. Len tak naokraj.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6233 od matulkoh
vsak to ale zmysel tejto skusky sa straca, aj maly pudel civava, yoro,.... naucis ich chodit tunelom a na konci budu stekat, ale pre realne pouzitie nie su, takze ak napr. ma mat fox povinnu skusku z bl a bezkontaktnu tak potom radsej nie, to moj nazor. povinnost skusky v dnesnej dobe bude asi skor kontraproduktivna, treba sa potom orientovat na psi z praxe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6244 od Jaro
Matej ked na to tak pozries ten co bude chcet mat psa na robotu tak ten kontakt musi absolvovat ci uz v brlohu alebo v oplotku alebo v ostrosti u stavacov . Ti co budu mat psa na robotu na 99% si najdu prilezitost si to natrenovat no nie ?! Ci bude zakon taky alebo onaky , chces mat dobreho psa budes si trenovat po svojom . Ked to tak vezmes , nepotrebujes glejt . Potrebujes psa co si zastane svoju robotu . A prilezitost si clovek vzdy najde ak chce ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6257 od matulkoh
presne ako hovoris, ja som myslel hlavne tu formalnu cast, vsak su psiky a osobne som take videl co maju BL v prvej cene a v prirode su na dve veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 401 návštevníkov a žiadni členovia on-line