co si myslite o skuskach polovnej upotrebitelnosti

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4760 od vjedator
Čiastočne s Tebou súhlasím a to v tom, že skúšky z poľovného výkonu by mali byť viac zamerané na výkon a schopnosti psa a nie na jeho cvičiteľa.
<br/>Čosa týka tých dobrých cvičiteľov, ktorí uspejú so slabými psami-to je veľmi diskutabilné. Väčšinou sa dobrí cvičitelia s takými psami nese.. , ale zbavia sa ich, aby ich neokrádali o čas, ktorý možu venovať schpnejšiemu jedincovi. Doležité je včas odhdnúť na čo pes má a na čo nie. To je základ umenia cvičiteľstva.(je to moj subjektívny názor)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4764 od DKo
Kurt, v niektorom našom staršom Spravodaji bolo uvedené 10-toro chovateľa a jedným z prikázaní bolo, že psa do chovu treba hľadať na skúškach vlôh, a nie na memoriáloch.
<br/>Chce to určitú námahu vypracovať metodiku posudzovania vlôh konkrétneho plemena a dokázať ju aplikovať tak, aby slúžila hlavne psom a nie ich majiteľom.
<br/>Akela, držím palce, aby sa to darilo u vášho plemena a ty drž palce nášmu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4765 od matulkoh
sevas kurt pokecame zas na vystave v nitre aj v ba, v niecom mas pravdu aj ja som za selekciu a genetiku, pracuje ide do chovu, nepracuje moze ist...., to co si povedal o vodicovi plati mozno na farbiarkach, dufam ze nechces tvrdit, ze pustis psa do oplotku a budes mu ukazovat ako sa ma postarat o diviaka, alebo ako vliezt do nory a potom ked riadne nakupi od lisky, macky , jazveca neustupit. to je uplna blbost. zober jedneho zo svojich psov zavri ho do oplotku s diviakom a uvidime ci si ho prasa vsimne a ak hej a vystartuje po nom ako sa zachova psik, ja uz som videl plno nasich klubovych psov stopercentnych dravcov co urobili ked zbadali diviaka, niektory sa po.... druhy blafli z 20m a isli si po svojom 3 stali za to, jeden z nich nakupil a bol mimo. a to su ty sampioni typicky predstavitelia plemena. mne s mojim psom, ktoremu sa rehotali do vtedy kym im nevytrel zrak idu radit ako chovat psa a ze povinna prac. skuska je blbost, nech sa staraju o svoje plemena a ak ja ziskam podpisy nadpolovicnej vacsiny chovatelov oviec za prac. skusku tak nech sa do toho... preco do toho maju kecat yorksiraci, westaci.....
<br/>
<br/>
<br/>jager mam jedneho psa zatial KSD 1cena CACT, BL. 2cena hlasic s pokusmi o chvat, FARBU ma ako hlasic, nikdy nesklamal v terene - myslim, ze to mi dava aspon trosku pravo mudrovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4766 od LEON
mohl bys napsat jak chceš určit který pes může do chovu protože když se nebude nic dělat tak se do chovu dostane všechno a následky si už u některých plemen můžeme prohlédnout

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4767 od matulkoh
leon tpo bolo pre kurta?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4768 od vjedator
Pre Jagera-Moja sučka má-BL-II cena hlasič s pokusmi o chvat, FSMP-I.cena, FSD-III cena, -vyváľala sa mi v záľahu a nešlo jej to do hlavy že vidí čudne roztiahnutého diviaka, opretého o strom. Predtým ich už zopár dohľadala, ale takéhoto ešte nie.
<br/>Dúfam že stačí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4769 od kurt
Do Nitri nejdem, ale v Ba pokecáme:D Netvrdím, že bude psovy v oplôtku ukazovať čo ná robiť:-p Vieš rovnako dobre ako ja, že keď treba často stačí psa povzbudiť spoza plota, prípadne sa mu tam pustí skúsenejší pes a som si istý, že dobrý výcvikári ovládajú aj ďaľšie finty. To isté aj pri brlohu, aj keď tam sú možnosti ešte obmedzenejšie, ale trocha pomôcť sa dá vždy. Vjedator: Len som napísal, že že skúsený cvičiteľ dokáže pripraviť aj slabšieho psa. Verím tomu, že sa im s tým nechce strácať čas, ale keby chceli...8o Samozrejme kde nič nie je... Podľa mňa však veľa psov ktorý neuspejú majú vlohy len sa neprejavia. Možno preto, že nie sú v správnych rukách, možno že sú ich prejavy cielene potláčané. Treba si uvedomiť, že potláčanie prejavov vlôh nepotláča vlohy samotné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4770 od vjedator
Samozrejme, máš pravdu. Skúsený cvičiteľ dokáže zo psa dostať viac. A pravda je aj že väčšinou má na výkony psa vplyv jeho vedenie. Vlohy tam spravidla sú-viď skúšky vloh.
<br/>Ďalej už to je len o príležitostiach. Ak ich pes dostane, tak ich spravidla aj využije.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4772 od matulkoh
Jasne v tomto mas pravdu ale vytrvalosti a bojovnosti a ochote bojovat az do konca psa nenaucis, ziaden west, CT, norfolk.... ti nezdvihne diviaka ani nevytlaci, lebo neboli na to chovany, nie je to v nich, to ze si zablafe z 20m nic neznamena, mozno sa najde niekde nejaky jedinec co bu to zvladol ale nie plemeno, mam dvoch westov a ked zbadaju prasa su mimo, ta druha nie je schopna ani vybavit mladu skodnu. ziaden CT nevliazol do BL a nebojoval a ani nepotlacil prasa, ten jeden v B.Slatinach blafol spoza stromu z 20m na prasa, ktore si ho nevsimalo a uz sa bude hovorit o vlohach, tragediou bolo ze welshi boli o nicom, jeden asi z 8 vliezol do brlohu, toto je vysledok novych metod, ked sa vlohy nebudu vyuzivat a rozvijat postupne z gen na gen slabnu, to je genetika, border tam bol len jeden co za nieco stal a aj tak skoncil na skuskach z dvojkou v oplotku, toto je problem, dojdem trenovat na noru dojde slecna s parsonami a jeden je trosku skrbnuty a ona leti k veterinarovi s tym ze uz budu len doma na foteli, robme to ako jagosari, jazvecikari, a kto chce psa pre radost nech ma ale nie do chovu, absolvovanie par skusok nikoho nezabije a ani financne nezrujnuje. skratka foxi, welshi, borderi, bedlingtoni, patteri, plummeri, lakelandi, jack russelli ako aj parson jack russeli, cesky t. by mali mat povinnu skusku.
<br/>
<br/>manchaster, airdel, ir( v dnesnej podobe, kedy si brlohar s kohutikovou vyskou do 40cm max), kerry blue, wheaton, west, CT, sealyham, skot, glen of imaal, norfolk, norwich... ju nemusia mat lebo nikdy neboli pracovnymi psami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sluzili na strazenie fariem, nicenie hlodavcov pripadne odstrasenie predatora pred vstupom na farmu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4773 od vjedator
Skrátka navrhujem založiť samostatný klub pracovných plemien terrierov. Problém by sa vriešil. Len realizácia by už nebola taká jednoduchá.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4774 od matulkoh
bohuzial to nikdy nebude fungovat lebo kluby zivia yorkovia, west.... kolko je prac terierov? ake by muselo byt clenske a aj tak by sa nevyriesilo prznenie plemien.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4775 od vjedator
Keď sa uživia samostatne Jagoši a jazvečíci, možno ostané terriery spolu sa uživia tiež.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4776 od Jaro
Dko dik za radu ! skusim s nej aj tak nieco vytrieskat .
<br/>
<br/>Chlapi : skuseny ci neskuseny cvicitel , dobry ci slabsi pes . Da sa polemizovat podla mna . Verim ze na skuskach skuseny cvicitel predvedie dobre aj priemerneho psa , ale su discipliny kde je to len o psovi . Za dalsie hoci ma pes v I cene napr. PF ky neznamena to ze je to hotovy pes . Prax , prax , prax a trenovanie . Su ludia napr. pri plemene rodezky ridzbek , ktori absolvovali FSD v I cene a myslia si ze ich pes je hned polovne upotrebitelny . sice na to maju glejt ale v praxi by ten pes sotva nieco dohladal , cest vynimkam . ( inak aby ma niekto nenapadol ze RR skusky nema tak sa daju absolvovat v cesku ) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4782 od tibo
Pripojím sa k Jarovi a trošku pozmením.Samozrejme skúšky sú potrebné,no podľa mňa
<br/>je rozdiel pripraviť psa na skúšky a pre prax.Konkrétne spomeniem FSMP,psík na stope
<br/>ide po hovädzej krvi(koľko farby sa ujde z malého srnčiatka pre 8-12 psov ?)na konci
<br/>stopovej dráhy namiesto zvieraťa ktoré stopoval najde iné (podla losu) rozžuvané malé
<br/>s..-zvieratko.Všetci sú nadšený pes ukončil stopu úspešne,len môj jagoš(aj ostatné psi)
<br/>nechápe prečo ho chvália--stopoval jedno zviera,našiel iné=stopu nespravil . Dostane
<br/>na to glejt,je polovne upotrebitelný.Doma je donútený na všetko zabudnúť a zviera ktoré
<br/>stopoval aj dohladať .
<br/>Na druhej strane cudzí človek-rozhodca nemá šancu inak posúdiť prácu psa na farbe.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4800 od jager
Prepáč welsh, nechcel som sa ťa dotknúť. Občas ma rozhodia neochvejné postoje tzv. odborníkov, ktorý všetko vedia a všade boli dvakrát a kde neboli tak sa tam akurát chystajú. Za ich vyhláseniami mi chýba jedna vetička a síce: Toto je môj názor, ale môžem sa mýliť. Príspevky čítajú aj začínajúci nadšenci kynológie a niektoré z uverejnených názorov dlhoročná prax nepotvrdila.
<br/>Ešte raz sa ospravedlňujem a prajem veľa trpezlivosti, dôslednosti a spravodlivosti pri výcviku Vaších psíkov, ktorí vždy boli ozdobou ľavej nohy ozajstného poľovníka a zároveň druhými očami a druhými ušami. Poľovníctvu zdar a kynológií zvlášť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4802 od welsh
jager, prepáč aj ty, príspevok som písal s horkou hlavou, ale ďakujem za vysvetlenie. s tvojim názorom súhlasím, ale všetko a všetkých treba brať s rezervou - veď vieš.
<br/>ale zaujímal by mňa aj tvoj názor na uvedenú tému.
<br/>ďakujem a prajem aj ja všetko dobré a veľa nezabudnuteľných zážitkov s druhou polovicou poľovníka - psom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4811 od kurt
Maťo ty by si to mal vedieť, ale pre informáciu aj ostatných Welsh teriér má povinné BL do chovu. Teraz si to daj do kopy s tým čo si napísal a vyjde ti to čo mne. To čo mi dáva zmysel je to čo sa momentálne robí so SHS. Každý jedinec by mal byť pod dohľadom od malička, v rukách skúseného cvičiteľa a sledovať jeho prejavy. Tam sa naozaj sledujú vlohy jedinca na rozdiel od jednorázových skúšok. Toto je však možné len v krízovom režime, keď bolo do chovu vytipovaných 10 jedincov. Neviem si to predstaviť pri welshoch, foxoch, borderoch, jagošoch. Ostatné pracovné plemená niesú až tak početné, lae aj tak by to stálo strašné peniaze o čase ani nehovoriac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4821 od matulkoh
ano welsh ma povinnu skusku a je to dobre, to ze ich popularita klesa je aj vplyvom modnych trendov, novodoby polovnik ak ma psa tak kupi jagosa a za chvilu budu kupovat jack russela lebo budu chciet ukazat na to, ze maju na to aby dali 1000eur za stena, vsak uz na polovackach byva viac bmw ako normalnych aut, to je trend bude to zabava bohatych,
<br/>pracovnych plemien je naozaj malo u terierov, nizsie som ich vymenoval, a pre mna nech mam jedinych chovnych bedlingtonov u nas aspon clovek co si odomna kupi stena bude vediet ze ho nesklame. skratka polovne plemena su hlavne na polovacku, tu je citat z FCI
<br/>
<br/>Breeding and development of dog breeds must be based on long-term objectives and sound principles so that the breeding does not result in diseases, bad temperament and lack of working skills. ...že chov psov by nemal ústiť do chorôb, zlej povahy, ani straty pracovitosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4828 od Jaro
matulkoh ten koniec si vystihol z citaciou FCI . ako vies mam svajciara co je v uvodzovkach povedane malopocetne plemeno . hoci je ho plna severna europa + krajina povodu . V cesku ma toto plemeno povinnu skusku do chovu hoci len FSD ale ma ! Neveril by si kolko trulov sa najde co su proti skuske nastastie vedenie klubu si ide tvrdo za svojim . Jedna pani buduca chovatelka zbroji proti skuske , vypisuje clanky kade tade . dam si tu namahu a dam sem linky na jej clanky na nete ohladom plemena svajciarsky duric a jeho ohrozenia , lebo majitelia psov sa tazko presadzuju lebo nie kazdy je polovnik , bla bla bla . atd . ak budes mat chvilu casu tak si to kukni co dokaze clovek vyplodit kvoli chovu a prachom . totiz dotycna chce zachranovat plemeno na ukor vlastnosti , lebo najprv treba namnozit jedince a potom sa sustredit na povahu . ha ha ha Na margo duricov z krajiny povodu tvrdi a este par jedincov jej blizkych ze jedince z krajiny povodu stoja v uvodzovkach za prd . Tak to by som sa pozrel na reakcie nasich kopoviarov keby im niekto z inej krajiny zacal diktovat ako ma spravny kopov vyzerat . tie linky uverejnim neskor .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4829 od matulkoh
TERAZ TROSKU MIMO TEMY bol som v Svetom Antone pri stiavnici, prekrasny zamok a trofeje skratka super, zaujimava je expozicia kynologie, pozri velkost foxa v tom obdoby, skratka uplne nieco ine o tretinu mensi. poserme si vsetkych psov a budeme chodit polovat so psami od Sony.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 611 návštevníkov a žiadni členovia on-line