Slovensky hrubosrsty stavac

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47129 od RadoKriek
Odpoveď od RadoKriek na tému Slovensky hrubosrsty stavac
To čo by Slovák teraz potreboval je prezentácia na vrcholových výcvikových podujatiach .Každoročne sú 1-2 jedinci čo nato určite majú , len by bolo potrebné ,aby ich do rúk dostali naozaj skúsený výcvikári.Najsmutnejšie na tom je , že taký sedia aj vo výbore klubu SHS , ale napriek svojim naozaj bohatím skúsenostiam nechovajú ,nevlasnia ,nepreddvádzajú Slováky už roky.Nuž ale funkcia je funkcia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47130 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Tak naco tam potom sedia, hmm? Mozno inak pomahaju klubu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47137 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Slovensky hrubosrsty stavac
kurňa Matěji co ty všechno o psech nevíš 8o8o8o8o:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47152 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
je pravda, ze na vrcholovych skuskach ich nevidno, no mal som moznost vidiet Bonu Ivana luciaka a to bola profesorka, Lorda to je parada na poli aj vo vode, Michalova mladsia suka ked som ju videl skoro pred dvoma rokmi nadhera, super robota, chutovy pes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47155 od Carouse
Odpoveď od Carouse na tému Slovensky hrubosrsty stavac
zuzanka, z tvojho prispevku je naozaj citit, ze nie si fanusickou SHS. Preto by si nemala sudit toto plemeno len podla ucasti psov na memorialoch a sutiaziach. P.Koloman Slimak slachtil toto plemeno pre prakticke vyuzitie v reviri. A kratsie hladanie je prave ta vlastnost, ktora je pre slovaka typicka. Koriguje to vsak doslednostou a na rozdiel od inych vyuziva nos, ak vies o com hovorim. Je to nase narodne plemeno a zasluzi si pozornost. Ak si ho nebudeme vsimat, pride cas, a nebude to tak dlho trvat, ked nebudeme mat co kritizovat. Ak mas moznost, pozri si Polovnoctvo a rybarstvo, rocnik XXXVII, 1986, c. 10, clanok: Preco sme vyslachtili SHS, autor Koloman Slimak. Potom pochopis o com SHS je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47157 od Carouse
Odpoveď od Carouse na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Vdaka za zaujem, cenime si kazde informacie. Ak mas moznost posli nejake veci na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47179 od cechurik
Odpoveď od cechurik na tému Slovensky hrubosrsty stavac
ahoj, poslala som nieco v dvoch castiach...snad preslo a nieco si vyberies.
<br/>pekny den
<br/>danka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47214 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Slovensky hrubosrsty stavac
:]Myslim si že tam sedia preto len aby sa zviditelnovali a boli videny a nie preto aby sa trapili s nejakym slovakom ktoreho nemožu klofnut za velké prachy, a pomoc sa dnes nenosí .Ty ktory to vedia robiť,,LUCIAK PEKAR A možno DVAJA SA OD tých dočkaju že ím budu klasť len velke polena pod nohy.Ved Janko Pekar by vedel rozpravať oich pomoci ale určite nie je sam kamarati su len dovtedy ak čosi potrebuju a potom kopnu do papule, len aby ktosi nebol lepší.:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47218 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Beriem, je pravda co si napisal, je to pes skor do praxe ako na sutaz, to si treba priznat. Je ale aj pravdou, ze z TOP drezerov ho nikto nevodi a s tymi, kt. som sa rozpravala sa ani nechysta, preco? Nad otazkou preco nevodia Slovakov, sa zvycajne pousmeju, niektori prihodia aj co- to, zvacsa negativne. Ten najslavnejsi mi povedal, ze by ho nechcel ani zadarmo...Co s tym?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47219 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Ak mas na mysli toho hnedeho Lorda, nazabudaj, ze ten so slovakom nama nic spolocne, je to krizenec. Ked ho vyrabali SHS ani nesiel okolo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47221 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
vies ako slovak vznikol je to krizenec a lord je 0 generacia a super zaklad. Michalova cema je super. a najvacsi drezeri vodia co? dratak, kratas a koniec. to vobec nevadi tie plemena im sedia, otazka je kolko krat vyhrali na ake mnozstvo jedincov. ked som sa osobne pytal kolko coho im preslo cez ruky tak ti povem, ze pri takom mnozstve slovakov, ktorych tolko ani nebolo ani po svete dokopy by urcite aj nejaky z nich vyhral. SHS je super plemeno a malo by sa rozsirit u nas. Ludia vsak radsej kupia nemca to je klasika alebo madara z toho sa daju vytrieskat peniaze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47225 od Carouse
Odpoveď od Carouse na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Toto forum nie je o TOP &quot;drezeroch&quot; s pochybnymi praktikami vycviku a ich nazormi na jednotlive plemena. Ked niekto nechce slovaka, tak nech ho nema, ale nech ani nekritizuje. To mozeme robit my, co ho drzime a robime s nim! Zuzanka, naco mas ty psa? Aby si sutazila a behala memorialy alebo aby si si s nim vysla v pohodicke von, sledovala jeho prirodzene vlohy a naplno ho vyuzivala pri vykone prava polovnictva? Jasne, ze musis psa pripravit na skusky, kazdy vieme co to obnasa. Ale ved kazdy pes nemusi byt genius! Ved ani kazdy clovek nema akademicky titul. A ani to este nic nezarucuje. Rocne sa do plemennej knihy zapisuje cca 700 steniat stavacov. Kolko z nich zvladne vrcholove skusky? A ostatní co? Maju byt utrateni? Slimak a spol. nechceli vyslachtit &quot;noveho kratasa, pointra, weimarana atd.&quot;, ale vsestranneho psa vhodneho do nasich podmienok. Im sa to podarilo. V 1980 bolo v plemennej knihe zapisanch 342 steniat, co bol druhy najvyssi pocet medzi stavacami! Dnes mame v chove 12 psov a 19 suk, z coho su niektori jedinci F1 generacia - ako Lord Kaicul a takmer vsetky su uzko pribuzne. Najprv sa musi plemeno stabilizovat, upevnit jeho vlastnosti a potom mozno raz bude behat aj memorialy. A vrcholovi drezeri nech si drezuruju svoje cvicene opice aj nadalej!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47233 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky hrubosrsty stavac
E šte si mohol napísať, že zobrať niečo hotové a dodrbať robotu šlachtiteľov nie je žiadne umenie a v dnešnej dobe kto robí opak je úplny hlupák.
<br/>Kua, ale takýmto &quot;hlupákom&quot; treba držať palce, veď ide o národné dedičstvo :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47238 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Behať na vrcholové súťaže je sen každého chovateľa!!!:):[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47278 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Slovensky hrubosrsty stavac
cituje: &quot; SHS je značne ostrý na škodnú zver, niektoré jedince sú vzhľadom na túto vlastnosť veľmi dobre zapracované aj na
<br/>
<br/> diviačiu zver, ktorá sa v posledných rokoch často vyskytuje aj v nížinných revíroch.&quot;
<br/>
<br/>Co si o tom myslite? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47346 od buksi
Odpoveď od buksi na tému Slovensky hrubosrsty stavac
mam doma slovaka,je pravda,ze to nieje pes na vrcholove podujatia...urcite by som ho nepustil ani na diviakov:D:].ale mozem povedat,ze na spolocnych polovackach strcil do vacku nemcakov,madarov atd.ak pes na polovacky-tak slovak(ja mam tento nazor).nato su tam povolanejsi ludia aby riesily otazku co stym...aj ked to tam maju asi niektory jak som si vsimol na ...!!!bohu zial...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47351 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Je urcite dobre, ze Slovak sa vyborne osvedcuje v praxi, ale zelala by som mu aj ak nie hned vysledky, tak aspon pravidelnu ucast aj na vrcholovych podujatiach- tam sa totiz plemeno tiez predava a vyrazne, je to obrovska reklama...Su to akcie sledovane mnozstvom odbornej, ale i neodbornej verejnosti, mnozstvom potencionalnych kynologov a buducich cvicitelov, ktori sa pridu takpovediac- inspirovat. A z prveho zazitku sa moze stat srdcovka na cely zivot! Takisto vystavy, vraj bolo v nedelu Slovakov na klubovke zalostne malo. Kolko? Je to aj o narodnej hrdosti- vsimli ste si, ako nasi zapadni susedia nedaju na svojho lisaveho fuzka ani za svet dopustit? Ani keby bol akokolvek na...! A ako Madari lipnu na vyzli? Aj ti nasi!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47354 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Slovensky hrubosrsty stavac
A čo máš doma ty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47359 od cechurik
Odpoveď od cechurik na tému Slovensky hrubosrsty stavac
buksi,
<br/>mozes mi prosim napisat, v com spociva strcenie ostatnych plemien do vacku na spolocnych polovkach tvojim SHS? Mna pravdupovediac toto plemeno tiez velmi neoslovilo, jednak som videla nejakeho na skuskach (tym nechcem v ziadnom pripade hodnotit cele plemeno) a jednak kazdy mame iny vkus, ja celkovo drotakov nemusim. My mame madara a ja zase na polovackach nedam dopustit na neho, preto by ma zaujimala tvoja odpoved.
<br/>pekny den

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47360 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Slovensky hrubosrsty stavac
danka ty na neho nedas dopustit ani ked chatuje na skypre :D:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 173 návštevníkov a žiadni členovia on-line