Slovensky hrubosrsty stavac

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47706 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky hrubosrsty stavac
LEON dakujem Ti, dobre si to veru napisal!!! Majitelov, ktori budu vediet k comu bol stavac alebo vystavovaci pes stvoreny!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47744 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
dovolte mi napisat moj pohlad SHS, dratak, fusek, kratas neboli len ako vystavovaci psy. keby islo len o vystavovanie a pracu v poli tak maju vsetci pointrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47745 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Slovensky hrubosrsty stavac
dám ti otázku už jsi nějakého ohaře měl vychoval nebo předvedl? pokuď ohař nedokáže pořádně předvést na zkouškách své vlohy na poli tak to není ohař ale ale jenom nosič a na to nepotřebuji ohaře toho zajíce si donesu sám a vyjde mě to levněji:D:D:D:D anebo si pořídím přinašeče který to má jako hlavní poslání a nebudu kurvit ohaře pod flintou unás si už někteří s tvými názory vymohli úpravu zkoušek aby měli loveckou upotřebitelnost i když nesloží zkoušky protože někteří nejsou schopni naučit ohaře pracovat tak jak by měl aby kvalitně makal před výstřelem což je jeho hlavní poslání a na to by jsme v chovu ohařů neměli zapomínat a je jedno o jaké plemeno ohaře se jedná ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47746 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
leon pocuj asi si nerozumieme, ja som nepovedal, ze niektore z plemien stavacov nevedia pracovat pred vystrelom, alebo ze nepotrebuju skusky, ja len tvrdim, ze shs vznikol za urcitym ucelom, pracuje pred vystrelom aj po nom a fyz. dispozicie mu dovolia co to viac ako napr vyzle. na otazku ci som urobil nejakeho stavaca tak nie, hram sa teraz s pointrou. ale chodim sa pozriet na skusky, memorialy a vidim. v irsku kde som parkrat poloval maju stavace len na pracu pred vystrelom a nic ine. pointer je kral v poli lepsi ako ostatny ak porovnavame spickove jedince, nemec sa asi najviac blizi vsestrannemu psovi.
<br/>dobry slovak ma pracovat v poli pred vystrelom a j po nom, aj dohladavat, aj tlmit skodnu, pripadne dohladat v poli prasiatko, stavat ho, robit vodu tusim taky bol zamer tvorcov plemena, pri nevycerpatelnej energii odolnosti a pracovitosti.
<br/>
<br/>moj kamarat chovatel vyziel povedal vies co je madarova vyhoda, moze byt v byte a ked uz na polovke nevladze tak ho jednoducho vylozis na karu.
<br/>
<br/>Kazdy pes ma zlozit co najviac skusok vramci svojho oboru a upotrebenia.
<br/>
<br/>unás si už někteří s tvými názory vymohli úpravu zkoušek aby měli loveckou upotřebitelnost a toto my vysvetli

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47748 od maxiM
Odpoveď od maxiM na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Leon tym chcel povedat, ze aby pes mal polovnu upotrebitelnost (v CR) nemusi spravit cele Jesenne skusky, ale iba obstat v niektorych disciplynach. Paradoxom je ze stavac nemusi preukazat ziadne vystavenie,postupovanie, nemusi hladat moze sa bat vystrelu a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47749 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
ale to snad nie vdaka mne,:] nemate kontakt, bohuzial, a co ja s tym?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47750 od maxiM
Odpoveď od maxiM na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Trosku som sa v tvojej odpovedi stratil.
<br/>Som ti iba vysvetlil to na co si sa pytal a to &#039;unás si už někteří s tvými názory vymohli úpravu zkoušek aby měli loveckou upotřebitelnost a toto my vysvetli&#039;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47751 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Tak to dúfam, že tu u nás sa nič také neudeje, lebo to by bolo hanbou a fiaskom poľovníckej kynológie na slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47752 od abba
Odpoveď od abba na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Podľa teba:&quot; dobry slovak ma pracovat v poli pred vystrelom&quot;, čo si pod týmto predstavuješ, ak nie vystavovanie? Stavača, stavačom robí vystavovaie t. j. práca pred výstrelom, prinášanie je robota navyše, že to slovák robí dobre je jeho plus. Zámer bol pes na spoločné poľovačky a preto má kratšie hľadanie, verím, že sa to podarí Ÿlepšiť, tak ako sa to podarilo aj pri vyžle.
<br/> K dohľadávaniu prasiatka, dohľadal som aj s angličanom, ale radšej s brlohárom, ktorý má byť v každom revíri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47753 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky hrubosrsty stavac
U nas? Pes,ktory nevystavi, aj ked zjavne prisiel do zveri a mal sancu tuto najpodstatnejsiu vlastnost pre stavaca preukazat, by mal dostat 0 a neuspiet. Zvycajne mu tam podla noveho skus. poriadku ale napisu - (pomlcku, akoze neprisiel do zveri a vystavovanie nebolo preukazane) Konci v III. cene,je polovne upotrebitelny, ale do chovu mu to zvacsa nestaci. Pokial chyta vylozeneho komoraka a chyti, tak tam moze byt este 0 z kludu pred pernatou. Prave preto ma byt pre stavaca kralovskou disciplinou Velke pole( solo hladacka), a nie napriklad drezerska ohradka, pofarbena stopa, ci nebodaj ostrost na skodnu. Kto sleduje skusky vidi, ze mnozstvo jedincov ma s vystavenim problemy,a to nemam na mysli len toho nestastneho komoraka, casto aj na divej zveri a s dobrym vetrom. Toto su tie najpodstatnejsie veci a som rada, ze sa tato filozofia posudzovania presadzuje coraz viac i u nas. Lepsej cesty niet...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47754 od abba
Odpoveď od abba na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Neplašte sa, stavač, ktorý na skú škach nepreukáže vystavovanie získa, len poľovnú upotrebiteľnosť, nie do chovu. Každý stavač sa nevydarí a jednoducho nevystavuje, ale poslúži ako prinášač. Od sliediča tiež nikto nechce, aby vystavoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47755 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Od sliedica to ani nikdy nikto chciet nebude!!! Ak stavac nevystavuje, je to asi taky pruser, ako ked sliedic nehlasi teplu stopu. Alebo, ak terier nejavi zaujem o skodnu! Cize velky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47760 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Odbocim sice troska ale len taka pikoska: v anglicku sa hlasitost na teplej stope u spanielov berie za chybu.
<br/>
<br/>Iny kraj iny mrav.
<br/>
<br/>Uz tyzden mam moznost robit s mladym 11mes SHS. Zatial by som to mohol zhrnut do par viet. Psik hlada na mensom priestore, pomalicky sa nam rozbehava a je vidno ako ho praca zacina bavit. Hned na prvej vychadzke sa mu zadarilo vystavit bazanta. Ovladatelnost je uplne bezproblemova, zver ci uz pernatu alebo srstnatu nema vobec tendenciu prehanat nebodaj po nej skocit. Je to vasnivy aporter bude treba maximalne dopilovat odovzdavku. Do vody sa mu zatial moc nechce ale tiez to nevidim ako problem. Co ma vcera prekvapilo, psik sa vybral do hustin a odtial nam doaportoval uhynuteho zajaca. Povahovo je to maksi pes, ktory za pochvalu pre vas urobi prve aj posledne. Strelba mu nerobi ziadny problem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47761 od abba
Odpoveď od abba na tému Slovensky hrubosrsty stavac
To malo byť prirovnanie, že aj taký pes, ktorý nevystavuje je použiteľný a niekedy to má aj výhodu, vystavovanie vo vysokom poraste, keď stavača nikto nevidí a on si stojí aj 5 - 10 min, keď je pohon dávno ukončený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47764 od Carouse
Odpoveď od Carouse na tému Slovensky hrubosrsty stavac
My, ako zaciatocnici so stavacom, sme urobili skusky vloh, jesenky a farbiarky v I.cene. Aj napriek malym, vlastne takmer ziadnym skusenostiam s vycvikom stavaca - mali sme urcitu skusenost s vycvikom dobermana - sme v relativne kratkom case so SHS uspeli. Nemal nam kto poradit! Vela veci sme urcite pokazili! Nie je to ziadna priprava na vsestranky alebo memorialy, ale sme presvedceni, ze keby sme mali tolko skusenosti so stavacmi ako vy vsetci co tu pisete, s nasou sukou by sme urcite uspeli aj na vyssich sutaziach. Skuste to so Slovakom aj Vy! Tu nejde o prestiz jednotlivych plemien, ale o zachovanie a zachranu SHS ako plemena. Kto sa trosku vyzna musi uznat, ze situacia je kriticka. Podla nasich skusenosti je to vsestranny pes a zasluzi si nasu pozornost! Na spolocnych polovackach je dosledny! Nasa suka bola nasadena na tazko dohladatelne kusy, kde neuspel dratak a ani sliedice. V ziadnom pripade to nie je rychly pes - ani nema byt preco, dozrieva pozdejsie ako ostatne stavace, vystavuje pevne, aportuje spolahlivo a nos ma neskutocny!!! Este chcem dodat, ze dufam, ze nebude pravdou, co povedal nemenovany hlavny rozhodca na jednych skuskach, ze ked „zavrie oci dedko Slimak, je iba otazkou casu, kedy zavrie oci SHS“!!! Slovenski polovnici porozmyslajte o Slovenskom hrubosrstom stavacovi!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47770 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
praca pred vystrelom je snad jasna, je to vystavovnie, priznavanie, postupovanie. Maxim mna nerad do kategorie ludi co by chceli ziskat upotrebitelnost sposobom fungujucim u Vas. moje psy robia skusky a som absolutne proti vytycovaniu si hranicnych disciplin a na zaklade nich ziskania upotrebytlnosti. Stavac ma vystvovat a potopm vsetko ostatne, tak ako terrier najprv brloh a potom vsetko ostatne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47774 od maxiM
Odpoveď od maxiM na tému Slovensky hrubosrsty stavac
Trosku ta opravim, lebo mozno z kontextu celej diskusie si to zle pochopil. Nikde som ta ja nekategorizoval. Dovolil som si ti iba odpovedat za Leona co inkriminovanou vetou myslel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47776 od zolo64
Odpoveď od zolo64 na tému Slovensky hrubosrsty stavac
na otazku ci som urobil nejakeho stavaca tak nie, hram sa teraz s pointrou.
<br/>
<br/>
<br/>mam jednu otazocku:
<br/>
<br/>ake hry sa toho casu hraju s pointrou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47778 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
aha, tak sorac :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47779 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Slovensky hrubosrsty stavac
toho casu ked ma sucka okolo roku a maju ju ludia v byte nepolovnici, co si nevedia rady s temperamentom, tak zakladna poslusnost, sadni, lahni, zostan, vodenie na remeni, privolavacka, skusame niekedy vodu, aby si na nu zvykla a postupne zacala do nej chodit, je to take velke stena este, neskor zacneme postupne pripravu na jesenky ale to asi pod drobnohldom skuseneho stavaciara. takze tak sa hrame. a este sa hram so svojimi psami na farbu a brloh, po sobote som sa hral v prvej cene tak je spokojnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.160 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 172 návštevníkov a žiadni členovia on-line