Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39052 od vp
Jasne, ja som sa zle vyjadril, resp. to zle vyznelo. Ja som za parforzny vycvik len pri vycviku aportu. A aj to nie je bitie psa hlava-nehlava ako si niektori ludia predstavuju. Kazdy parforz ma tiez svoju metodiku. A ako hovorim, to je jediny priklad kde si myslim ze parforz je, pre mna, prijatelny.
<br/>A ako hovoris, potrestat psa je velmi zlozity ukon, aby si to spravil presne tak aby to malo svoj ucinok na psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39053 od ondrej
teraz s tebou suhlasim ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39054 od ondrej
este podotknem ze ten aport parforzne je lepsie si dat urobit niekomu inemu ........ myslim tym hruby aport a potom doladovacky si urobis uz sam .....ak by sa aj stalo ze sa pes nahodov pretoci mas este sancu ho dat do poriadku ty ako clovek ktory mu dava lasku a zrat .......tot moja vlastna skusenost :D :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39068 od Jenda
No franz nezmínil jak starý je pes, podle toho se těžko radí.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39105 od pedro
No zobrať kraťasa ako prvého psa to je slovo do bitky. Tak ako píše viktor (vp) aj ja by som volil parforzný výcvik (nie kanadskú výchovu). Tieto psy sú vo všeobecnosti dosť tvrdé, takže pozor na to keď si z teba začne pes robiť srandu a bude sa tváriť, že ťa nepočuje. Alebo sa ti môže stať to, že bude až taký snaživý a rýchly, že bude prebiehávať zver, alebo zálomy na vlečkách prípadne stopách. ale stále je lepšie a ľahšie psa brzdiť ako ho poháňať. V podstate je pri výcviku najdôležitejšia dôslednosť - tzn, že keď raz začneš niečo od psa vyžadovať tak to budeš vyžadovať stále. Napr.-keď má pes zákaz vyskočiť na gauč tak ho má stále a nie - dnes môžeš lebo dnes ide dobrý film popozeráme spolu.:D Rovnako keď už začneš učiť aport tak sa nenecháš psa s ním hrať, ale budeš vyžadovať aby ti ho priniesol. Včera si nosil kozlík, dnes ideme na prechádzku hodím ti drieko a rob si s ním čo chceš. Keď bude nosiť niečo sám - hoci papuče stále od neho vyžaduj aby ti to poriniesol a odovzdal.
<br/>Ale myslím, že najväčším problémom budú kľudy - preto ho nauč spoľahlivo daunovať na diaľku - to je základ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39106 od pedro
Myslím, že to závisí od intenzity toho nátlaku na psa. Ja som si robil parforz sám a nemal som s tým problém. Pokiaľ chceš &quot;zlomiť&quot; starého tvrdého tvrdohlavého psa tak to radšej kamarátovi, čo vie ako na to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39107 od ondrej
je to kus od kusa ;) nastastie kazdy pes je iny takze ta caka velke prekvapenie az skoncis z vicvikom ako to dopadne :D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39116 od franz
Dik za vsetky rady.
<br/>No najvacsi problem je:Nedokaze alebo nechce pochopit ze povel plati viac ako 3-4 sekundy.
<br/> A hlavne ked sa tvari ze nepocuje alebo &quot;preboha tento povel som v zivote nepocul
<br/>:[
<br/>Tu sa mi jedna o to ako a ci vobec trestat psa.
<br/>Pes ma 8mesiacov.Neni to moj prvy pes mam este MKS 8 rocneho vyborne vycviceny+skusky.
<br/>Problem je v tom ze psa som v podstate ako sa povie &quot;vyzenil&quot;Nepocuval,nechcelo sa mu atd.
<br/>Az neskor som zistil ze ma skusky ale to bolo az v dobe kedy som ho mal uplne pod kontolou.Teraz urobi co mi na ociach vidi.Takze ajtak vlastne som to iba v nom prebral spat k zivotu.
<br/>Velky rozdiel je tvrdohlavost
<br/>MKS bol urcite makksi
<br/>Miro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39117 od Jaro
Miro dam ti radu bud tvrdohlavejsi ako tvoj pes a hlavne zachovaj si pevne nervy. Akonahle pes vyciti ze stracas nervy bude ti akoby napriek robit. Pes z teba nesmie citi ze si podrazdeny v momente sa to odzrkadli na jeho chovani. Radsej narataj do 10 ak to nepomaha aj do 100 len to chce kludne nervy a potom mozes pokracovat vo vycviku. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39118 od franz
No je sice pravda ze ocas stratim nervy:]
<br/>No a stym cvicenim u niekoho ineho.Siel by k panovi od ktoreho som ho kupil a pozna povahu svojich psov.
<br/>Problem je aj v tom ze som z Oravy a neviem ze by tu mal niekto stavaca a mohol mi ukazat alebo poradit.
<br/>Lepsie raz vidiet ako sto krat citat na fore.
<br/>Ale asi mi nic ine nezostav:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41593 od andy8
Zdravim panove,dlho nikto nicim neprispel.Moj kamarat sa rozhodol pre stavaca,no nie je rozhodnuty ci kratasa alebo drotaka.Ja myslim,vzhladom na to ze ho chce na vodu a do lesa ,menej na pole,ze by bol vhodnejsi drotak.Skusenejsi odo mna co vy nato,dedukujem spravne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41597 od Akela
Drôťák je dobrý aj v zime tak netrpí a v lete ho neštípu tak komáre a netrápia muchy a ak sa rád kúpe aj v januári medzi ľadovými kryhami ako môj, tak je tých pár chlpov navyše dobrých. Kraťas je lepší na &quot;údržbu&quot; a skorej zbadáš na ňom kliešťa, resp. nejaký problém na koži. Závisí to aj od podmienok, kde bude poľovať aj v tŕňoch môže byť pár chlpov naviac dobrých. Je to ale len vec vkusu. Ja mám drotáka a som spokojný. Šťastnú ruku pri výbere psíka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41613 od Jaro
Akela chcem sa spytat , co je na tom pravdy ze drataci sa v lete strasne rychlo prehrievaju ak su v terene?
<br/>
<br/>vdaka za odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41615 od Akela
Čiastočne je to pravda, ale je to aj tým, že ak behá pes cez obed na slnku, tak sa prehreje takmer každý to je jasné. ja s mojím cez obed v lete chodím ešte tak k Ipľu, okúpať ho. Inak v podstate na horúčave so psom nepracuješ a ak ide von v lete, tak najlepšie skoro ráno. Teraz sú jeho obľúbené dni. Skoro sa mi utopil v Ipli. Prelomil sa mu ľad, syn ho musel ťahať z ľadu von. Bolo to len len. Krásne a pevne vystavuje ja mám českého fouska. Je to rodinný miláčik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41617 od Jaro
Dik ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41777 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Nemecky hrubosrsty/kratkosrsty/drotosrsty stavac
ja keby sa mám rozhodnúť medzi kraťasom a droťakom tak berem kraťasa, už len kôli údžbe ako povedal Akela. je mi lúto kolegov polovníkov ked po každom kole na poľovke ked sa im vrátia psy z liciónu, musia vyťiahnuť hrebene a česať a psy iba skučia... a ja si zapnem suku na vodítko a o nič sa nestarám... mám šťastie že má rada vodu je ohromná vodárka a zima jej nebola aj ked mi pred 2 týždňami vytiahla bažanta z rybníka a smelo hladala dalej. závisý od povahy psa ...kolega má dróťaka a druhý weimara ale tým bola voda studená...a to s tým potením v lete to je pravda...radšej treba chodiť skoro ráno alebo večer...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43360 od franz
Zdravim Vas
<br/>Nevie prosim Vas niekto o niekom kto by mi vzal NKS na vycvik.
<br/>Mal som dohodnute dva a padlo to tak to je teraz asi trochu na rychlo:(
<br/>Za akykolvek kontakt dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43395 od pytliak
Zalezi na tom, na ake skusky chces pripravit, ako dlho ho chces mat na vycviku a kolko si ochotny za to zaplatit. Podrobnosti mozes aj na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Viem o cloveku co ti to spravi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 týždnami #45139 od rocky
nevedeli by ste mi doporučiť niejaké šteniatko fenku drôtaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 týždnami #45239 od Akela
Nemám momentálne také kontakty, ale tu na stránke Ti určite niekto poradí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 459 návštevníkov a žiadni členovia on-line