CZ 550 cal. 8x57 JS

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49213 od riso11
Odpoveď od riso11 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
fíha no dikes za radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49381 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
tak v tomto s tebou plne súhlasím,ešte mu aj dobrého pažbára poradím .ja som si dal prerobiť pažbu a je to super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49389 od army9
Odpoveď od army9 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Toho pazbara by som aj ja potreboval takze budem rad ak das kontakt . Pravda najlepsie Zilina a okolie ale moze byt aj dalej ak nic ine nebude . Ak nechces dat kontakt na stranku tak mozes na meil Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , vopred vdaka .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52003 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Stojim pred dilemou ci si kupit 1-rocnu CZ 550 LUX bez znamok nosenia za 650 E alebo staru ale zachovalu a presnu ZKK 600 za 500 E, obe su cal. 8x57IS so starou ruskou optikou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56516 od lubos2
Odpoveď od lubos2 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Zdar kolegovia, nedávno som si zakúpil Tikku T3 Hunter v kal. 8x57 JS a kamarát ma veľmi sklamal :-o resp. Povedal mi, že horší kaliber som si už nemohol kúpiť, lebo on ho má tiež len v Mennlicher a..., že mu všetko odchádza veľmi ďaleko, aj keď sú to všetko komorové strely. Doteraz mu ani kus nezostal na nástrele(strelivo RWS vyskúšal už si všetky druhy naposledy ID). Predtým poľoval 7x64 a s tým bol veľmi spokojný... Potešte ma niekto. Poprípade poraďte strelivo. Rozmýšľal som nad Sako Hammerhead

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56517 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Tak ja len za seba, lebo mi to nedá. mal som 12 kalibrov a všetky som fakt poctivo vyskúšal a ostal som pri 8x57JS - natrvalo ako hlavnej guľovnici doma. Do našich podmienok - strieľam do 150m optimum, ktoré je pre každého iné. Na čo kamoš menil kaliber keď bol spokojný, inak ešte som nepočul že by po osmičke odbiehala zver viac ako po 7x64. Sedmičku aj 7x57 som mal 10 rokov. Vybral si si dobre a nepočúvaj vtákoviny. To, že Ti zver odbehne nič neznamená, kamoš Ti závidí Tikku. Strieľal som doposiľ RWS ID - to ma nepresvedčilo, potom Norma Oryx - veľmi dobre a teraz testujem RWS H mantel - zatiaľ veľmi dobre. Občas sa Ti stane, že zver Ti ostane v ohni, čo je veľmi pôsobivé, ale inak do 50 až 100m že Ti odbehne je normal, závisí to od veľa vecí. Zatiaľ jediný kaliber po ktorom nám - mne a synovi nikdy nič neodbehlo je 450 Marlin - možno sme mali stále šťastie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56518 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
"Kamarát mal naozaj pravdu, ponúkni, ihneď odkúpim, aby som Ťa oslobodil od tej darobniny!!!"
<br/>Ale nie naozaj. Ako píše Akela, je to do našich podmienok naozaj vynikajúci kaliber a výber Tikky bol podľa mňa tiež vynikajúci.
<br/>Ja používam H mantel a Oryxa a v podstate do tých 140 m je s nimi identický nástrel a pri striedaní streliva nemusím pušku ani prestreľovať!!! Ča sa týka ranivosti, ani niet o čom debatovať.
<br/>Ten &quot;najhorší kaliber&quot;, si užívaj dlho v zdraví a uvidíš, že budeš maximálne spokojný!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56519 od 857jrs
Odpoveď od 857jrs na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Ja mam 8x57jrs a som velmi spokojny.použivam v nej SB 12,7g SPCE a diviaky počuvaju naslovo.vysoka až na male vynimky(asi 2ks) v ohni.Mam aj 9,3x62 a tam to beha aj po dobrom zasahu bežne do 100m a viac.mal som 308w šla z domu,dost podlievala zly zastavovaci učinok a ešte aj minimum farby na nastrele ako aj na stope.A zase ja osobne mam radšej ked si zver pobehne aspon sa nemusim divat ako zhasina a aj psik si pride na svoje a je to taky predlženy pocit z lovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56520 od lubos2
Odpoveď od lubos2 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Chalani, ďakujem veľmi pekne, ste ma potešili :D. Tikku som kupoval hlavne pre jej ľavé prevedenie. Chcem pracovníčku, či do pohonu, pirš a aj posed. Veľmi ma oslovila, teda keď som si ju &quot;opáčil&quot; v predajni, vedel som, že to je &quot;ona&quot;. Doteraz som poľoval .308 Win. a celkom spokojnosť. S Tikkou som ešte na strelnici nebol, čakám na montáž Luepold nízku. Optilok nízke montáže nemajú, len stredné-chcem mať puškohľad čo najnižšie pri hlavni. Potom daváááj na strelnicu. Už sa neviem dočkať. Ztiaľ som zobral 2 krabičky Geco na zžitie sa zo zbraňou. Možno aj na spoločné sa ujmú... Ešte raz vďaka Lesu lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56528 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Nech Ti to dobre lieta. Inak prakticky všetky kalibre u mňa od 243WIN hore sú vhodné, je to len otázka sympatií k značke, ku konkrétnemu kalibru a hlavne financií čo si zvolíš. Aj ja poznám kalibre, ktoré by som nechcel z nejakých často mne neznámych dôvodov - jednoducho mi nesedia, ale, aby som narozprával kamošovi, ktorý kúpil novú guľovnicu, že je nanič, tak na to treba silný žalúdok. Tikka je poctivé železo, jeden čas som po nej pásol, ale dodacia doba bola pre trestanca, tak som to vzdal, mne dobre sedela aj v ruke. To Geco veľmi na posed nebude, skôr na tú spoločnú. Napíš čo si prvé ulovil, nech sa aj my čo nemáme čas ísť von potešíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56531 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Ešte by som Ťa rád upozornil na jednu vec v súvislosti s montážou. Tiež som chcel nízku Leupold, a keď sme skúsili (teda nie ja, ale p. Fraňo st.) celú súpravu skombinovať (nízka Leupold a puškohľad 2,5-10x50) zistil, že musí tam ísť stredná, lebo sa objektív opieral o hlaveň!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56532 od lanus
Odpoveď od lanus na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
lubos2 - nešpekuluj s montážou &quot;stredný Optilok&quot; je super !!!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56533 od lubos2
Odpoveď od lubos2 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Puškohľad mám Meostar R1r 3-12x56RD o čom p. Fraňo vie. Krúžky má, len základne musel objednať. Keď prídu základne, beriem tam pušku aj puškohľad. Takže tam to už doladíme ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56556 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Podobný problém som riešil pred trištvrte rokom. Mám W270, ale som ľavák a chcel som niečo ľavoruké - výber bol obmedzený. Voľba padla na sauer 202. Tá puška mi sadla do oka aj do ruky. Vo výbere kalibra, značky a predajcu mi čiastočne pomohol Akela. Strelivo som kúpil geco - to ma na strelnici nepresvedčilo a RWS DK. Líšky od 80 do 140m padajú jedna radosť. Vstrel výstrel dierka dierka. Stalo sa mi v daždi som strelil líšku na 85 metrov - predné nohy a hlava vyzerali ako keby zjedla granát. Keď zlyhá subjekt za pažbou, tak treba dohľadať. Ale potom by sme nepotrebovai psy. Lanštiak v ohni, srnčie do 20m. Keď som si myslel, aký som dobrý strelec, tak mi prišla líška rovno pod posed a netrafil som. Následne na strelnici a potom skúšobne z posedu na blízko som zistil, že chyba bola za pažbou. Prajem Ti, aby si sa zblížil s puškou najprv na strelnici, aby si mal istotu v lese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56589 od pepco
Odpoveď od pepco na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
vstrel a vystrel dierka dierka? to s tym DK?
<br/>ked som ja kupoval sauera u frana, doporucoval mi vrele DK.nastrelili sme flintu, prvy srnec rana na komoru, prehodilo ho o 270°.podliatie ziadne, vstrel dierka, vystrel 2eurac.
<br/>druhy srnec lopatka, strela sa rozbila, jeden fragment cez chrbticu hore, druhy cez bachor medzi behy..nechci vidiet tu zmes ked sme to vyvrhovali.
<br/>a ceresnicka, posledny DK srnec na 70m asi 10cm za lopatku, bez znacenia odbehol...
<br/>s DK som okrem srncej treskol zopar maciek a lisok, ale ciste fasirky, diery 15cm, ako po vybuchu granatom.
<br/>na odporucanie dobreho kamarata som zacal normu oryx 11,7g a toto je kladivo.
<br/>aspon z mojej 8x57JS Sauer202.zver po zasahu pada, krasne farbi, aj pri horsom zasahu ostava v ohni al odbieha par metrov.
<br/>a ano, najprv treba natrenovat strelnicu, a ked potom netrafis, vies, ze puska je ok, a to je castokrat na nezaplatenie.
<br/>mozno trosku dlhsi prispevok, ale to ,,dierka dierka&quot; mi nejak nesedi s DK :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56597 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Mne zver po Oryx veľmi nefarbila, ale účinok super, vždy som ju dohľadal aj bez psa, krátka úniková vzdialenosť. Väčšina poľovníkov DK od RWS veľmi nechváli, ja mám kamošov čo ho neuznávajú, ale aj takých čo ho chvália, závisí to od miery sklamania, alebo naopak radosti po dobrom zásahu. Ak odstrieľam HM od RWS, chystám sa na Normu Vulkan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56613 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Ďakujem za príspevok ohľado RWS DK. Lanštiak, ktorého som strelil bol strelený za lopatku hore, jadro zasiahlo okraj pľúc, preletelo dierka dierka, ale plášť zasiahol chrbticu. Diviak zostal na mieste a zhasínal asi 20 minút. Ani kvapka farby. Včera líška na 40m, vstrel dierka a výstrel tiež dierka plus pri výstrele prasknutá koža 5cm, predná noha pri výstrele sa hompáľala. Neotváral som ju, lebo bola prašivá. Keď dostrieľam RWS DK, tak uvažujem o norme. S oryxom vo W270 mám zlé skúsenosti, ale s vulkanom výborné. V kalibri 8x57 JS Vaše hodnotenia vychádzajú v prospech oryxu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56630 od mikkko
Odpoveď od mikkko na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
do oryxa by som moc nesiel, zver po nom malo farbí,ak normu tak jednoznacne Vulkan :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56631 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Mám otázku, prestrelí Vulkan na 100m 100kg diviaka v osmičke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56643 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Z vlastnej skusenosti prestreli, vstrel dierka, vystrel cca 3cm,bohate farbenie,ale mne moc vulkan nesadol teraz pouzivam accubound zatial iba jeden kus ale max spokojnost,DK od RWS pouzivam v 6,5x57R,vstrel dierka a vystrel o nieco vacsi,min poskodenie diviny,zver odbieha cca 30 az 50 metrov.Akela ako si dopadol s HMK od RWS v osmicke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 200 návštevníkov a žiadni členovia on-line