CZ 550 cal. 8x57 JS

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57322 od lanus
Odpoveď od lanus na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
mirek - nárast priemeru z ø8,09 na ø8,22 mm deklaruje písmeno "S" !
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57323 od belson
Odpoveď od belson na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Tie mirekove dostupné informácie netreba brať vážne, lebo sa zamoceme:
<br/>
<br/>1. Aj hrubší aj tenší kaliber, obidva majú v C.I.P. norme značenie I, resp. sa zvyknú označovať aj písmenom J. Tieto dve písmena priemer strely nerozlišujú!
<br/>
<br/>2. Priemer strely je odlíšený písmenom S (stark).
<br/>
<br/>3. U kalibru s menším priemerom má strela normalizovaný rozmer 8,09mm nie 7,9mm. U tej hrubšej (S) to je 8,22mm. Tých 8,2mm je nominálny priemer vývrtu v drážkach, čo nie je presne to isté.
<br/>
<br/>Na záver zopakujem:
<br/>U osmičkových kalibrov označujú písmená I a J to isté a sú plne zámenné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57324 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
IS označujú nemecky hovoriace gubernie, je to v pohode. A citujem Belsona: tie informácie netreba brať vážne, lebo sa zamoceme. Zamoceme mi pripadá veľmi vhodné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57326 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
mam len taky dotaz ,niesom odbornik na strelivo ,len tak z počutia,ale prečo napr odsudzuju strelivo SB 8x57 JS 12.7 g,ked ja s nim strielam dlhodobo a zatial žiaden problem od 50 do 200 m,je to fakt tak strašne strelivo a niesom sam čo s nim striela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57327 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Nemáš problém, lebo osmička je dobrý kaliber haha, inak je to strelivo, ktoré Ti zmagnetizuje hlaveň a sem tam nejaký náboj uletí, lebo navážka je iná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57328 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
prosim ta vysvetli ako uleti ,ešte sa mi to nestalo a ked počujem pepiesa ako je to na prd strelivo tak neviem prečo s tym ešte strielam:):):):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57331 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Každý poľuje čím chce, ak Tebe sedí SB je to v pohode. Ja ho už roky nepoužívam a tiež som spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57332 od lanus
Odpoveď od lanus na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
lubenko - so strelivom 12,7g SPCE poľuješ jednoducho preto,že patrí v rámci produkcie SB medzi naj-vydarenejšie ! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57333 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
dakujem chlapci ,že ste ma aspon nezniesli pod čiernu zem ako to niektori urobia na Lovu zdar ked sa spomenie strelivo SB do 8mičky :):):):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57334 od mirek
Odpoveď od mirek na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Lanus, Belson- máte pravdu, zle som to napísal S malo byť namiesto písmena J.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57407 od pepik
Odpoveď od pepik na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Krásne a šťastné Vianoce všetkým.
<br/>
<br/> Prosím o radu. Nedávno cca pred dvoma rokmi som si kúpil veľmi zachovalú a peknú mauserovku 8x57 JS od poľovníka, ktorý už dnes nie je medzi nami. Od samého začiatku odkedy tú pušku mám mi pri zasúvaní náboja do nábojovej komory záverom, hrot strely naráža na ľavú, resp. pravú stranu hrany nábojovej komory /podľa toho z akej strany v zásobníku zasúvam náboj. čím sa mi znehodnocujú strely. Pokiaľ som používal len české SB, mrzelo ma to, ale nie až tak veľmi ako teraz, keď používam kvalitnejšie strely od iných výrobcov. Dal som to robiť aj puškárovi, ale nejako sa mu to nepodarilo odstrániť. Mal niekto z Vás taký, alebo podobný problém, prípadne poraďte zbrojára. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57408 od saris
Odpoveď od saris na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Mám s tým podobný problém ale u Brno 98 ráž 308 W. Puškár mi to nevyriešil.........musel by robiť zásadný zásah do zbrane. Tieto mauserovky sú robené na dlhšie náboje... 64. Vyriešil som to zmenou munície :-) Používam náboje so strelou SST a u SB strely HPC. Strely sú viac špicaté a tým sa narážanie do ľavej strany nábojovej komory obmedzilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57409 od pepik
Odpoveď od pepik na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Vďaka za radu. Ja som to tiež skúšal s nabojmi od fi Hornady SST, ale viac mi sedia strely od Normy /Vulkán a Oryx, a to je už niečo iné, tam je to poškodenie vážnejšie. Aký by to mal byť vážny zásah do zbrane?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57411 od saris
Odpoveď od saris na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
musel by zbrúsiť nábeh do nábojovej komory........... a to nieje nic moc. Skúšali sme to aj s vyplnením schránky tak aby sa zmenšil nábeh náboja do komory ale nejako to velmi nepomohlo. S Hornadmy ale aj s SB - HPC som spokojný a tak ostávam pri tom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57466 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Tak to je problém asi u každej zbrane typu Brno 98, mám ten istý problém s vulkanom, ten patrík tým kratším nábojom. Ak by si na skúšku použil náboj napr. 7x64(alebo vojenský špicatý 8x57IS) tak by si videl že už pri prvom zatlačení záverom sa špička náboja dostáva do priestoru nábojovej komory a tak už nemôže minúť smer a je správne navedená, oproti tomu vulkan je kratší snáď aj o 5mm a tak sa pri zasúvaní začne dvíhať na nábehu ale nie je smerovaný špičkou náboja v komore a tak ju podľa toho z ktorej strany je náboj uložený v schránke minie a narazí na hranu, u vulkanu skoro 100%-tne, k tomu prispieva aj tá jeho otvorená tupá špička. Vyriešil som to jednoducho, dal som si nalaborovať a prebiť 50ks striel nosler partition na dåžku 80mm a je po probléme. (8x57IS má podľa normy tuším až do 82mm) Ani jeden krát sa nestane že by to narážalo o hranu nábojovej komory. Mohol by to snáď vyriešiť nový náboj od SB osadený práve strelou Nosler Partition

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.171 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 288 návštevníkov a žiadni členovia on-line