CZ 550 cal. 8x57 JS

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56644 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Zatiaľ veľmi dobre. Všetko - vysoká aj 150 kg diviak - vysoká do 30m a diviaky v ohni, všetko priestrel okrem jedného diviaka, kde som sa unáhlil a strelil som ho šikmo spredu na lopatku, guľa preletela po celej dåžke a ostala v stehne v kåbe, kde som ju aj našiel, tohoto diviaka dohľadali kamoši na druhý deň za čo im patrí poďakovanie. Ani v jednom prípade som nestrieľal ďalej ako 100m. Divina poškodená bežne, zásah som vždy veľmi dobre počul. Zo strely sa oddelí špic a valec zadná časť pretlačí aj kosti. Je to tvrdšia strela, ale mne sedí, preferujem priestrel zveri pred 100% odovzdaním energie a len vstrelom. Prečo Ti Vulkan nesadol, všetci ho tu chvália.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56648 od pepco
Odpoveď od pepco na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
to by som netvrdil ze zver po nom malo farbi.v nedelu srnča 5cm za lopatku, asi na 80m, po rane cuvlo dozadu, a padlo dole, nato skok a bolo v kukurici.na nastrele striekance farby, a srnca meter v kukurici zhasnute.priestrel, vstrel dierka, vystrel ten 2eurac:D.
<br/>co som strelil v lete diviaka, cca 80kg, strela sla pred stehnom krizom a vyletela tesne za lopatkou, spravil mi krok ako som potiahol, bolo pocut naraz, diviak odbehol asi 30m, vbehol do kukurice a na kraji zhasol.strela ho prestrelila.
<br/>cize oryx aj po zlej rane odovzdava dostatok energie,a hlavne zver farbi.
<br/>nemam odskusany vulkan, podla mna je makky, a mam radsej ked zver prestreli a dostatocne farbi.
<br/>kazdopadne oryx, vulkan, stale lepsie ako DK alebo blato S&amp;B.aj ked stare seliery....ale to je iny pribeh ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56662 od miso
Odpoveď od miso na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Ako som to tu už spomenul viac krát, mne sa v .270win osvedčil RWS KS, 9,7g, po DK mi to slabo farbilo a odbiehalo približne tak ako pri KS...pri KS su to niekedy krhle farby, veľmi dobre sa zver hľadá...Zásahy mám vačšinou dobré, 95% komora, ale boli už aj horšie a strelivo nesklamalo, skôr naopak. V ohni mi ostáva len srnčie, vysoká a diviaky do 50-70m v závislosti od x faktorov, ktoré sa pri poľovačke vyskytnú---
<br/>
<br/>PS: tiež som ľavoruký a verný rovnakej značke zbrane....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56666 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Akela,
<br/>ktoré strelivo by si uprednostnil HMK od RWS alebo oryx od normy?
<br/>Miso, vo W270 strela RWS KS rovnaké skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56673 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Doposiaľ som roky strieľal Normu a bez problémov, HMK sa mi zdá o trošku lepší, ale cena je dvojnásobná. Po HMK mi lepšie padá zver. Chystám sa na KJG v osmičke. Mám ešte asi 6 ks HMK a potom to nastrelím na KJG.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56674 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
A ešte som zabudol, mnohé strely sa v závislosti od kalibru sa niekedy správajú úplne rozdielne, sedliackym rozumom, je to vec rýchlosti, priemeru a váhy strely. Môže sa stať, že tu niekto vychváli strelu a zistíš, že v Tvojom kal. je úplne nevhodná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56675 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Vidíš to na príklade Pepca, ktorý tvrdí, že jemu zver po Oryxe veľmi dobre farbí. Ja naopak túto skúsenosť nemám, aj keď ja ak píšem o zásahu, vždy mám na mysli diviak a vysoká, u srnčej to veľmi neriešim, je subtílna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56740 od pepco
Odpoveď od pepco na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
akela pravda, mne do 8cky sadol ten oryx, mozno v 308win by som nebol spokojny...
<br/>ale suhlas, u nas lovime srncie a diviaka, s tymto mam skusenost a som spokojny.
<br/>na vysokej to odskusane nemam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56741 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Strieľal som ho aj v 308smičke v pohode, ako naj čo som skúsil. Nebolo toho nejak strašne veľa, ale po skúsenostiach v 7x57 som ho používal aj v 308 a nesklamal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56742 od pepco
Odpoveď od pepco na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
a co ta primelo menit ho ked si s tym bol spokojny?
<br/>ci skusit nieco nove?al?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56743 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Teraz hovorím o osmičke, poľoval som TIG - neprestreľoval som diviaky ako bežne v 308 Oryxom, tak som sa vrátil k Oryxu a v pohode, ale nakoľko v každej zbrani rád skúšam viac druhov streliva, strieľam teraz HMantel od RWS s ktorým som zatiaľ max. spokojný a po doterajších skúsenostiach s ním nebudem spokojný, len ak to sám pos...m, ako to už býva v našich kruhoch - na vine je optika, alebo zlá strela, ja nikdy! Čakám na Nosler od SB, aj keď som si jedného času povedal, že české už nikdy, ale treba skúsiť aj novinky. aj keď nosler sa už robí roky. Škoda, že ho v osmičke bežne nerobí napr. Federal alebo Hornady, ktorým sa ani nedivím, majú to svoje, ale RWS by mohli, resp. Norma by mohla aspoň Swift a Frame, ktorý je dosť podobný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56768 od pepies
Odpoveď od pepies na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Akela ked prestreliš na KJG v 8x57JS určite to neolutuješ.U mna maximalna spokojnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56769 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Čakám na 2 balenia KJG 8x57JS a v 243win bolo KJG ako elektrika. Diviaky v ohni, len ich trošku klepalo na mieste. Divina menej znehodnotená ako po &quot;bežnom&quot; poloplášti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56819 od Budos
Odpoveď od Budos na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Akela prosím ťa odkial si mal KJG do 243win? Akú má gramáž?
<br/>V mam posledných 5 nábojov od SB tak zvažujem, že by som skúsil niečo nové do kozlice.
<br/>:) Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56820 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Zohnal mi to Bubi a j do 8smičky budem mať od neho. Daj mail, pošlem Ti balistiku a orientačné ceny. Váha 5,0 gr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56826 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Rakuske strelivo Schnetz so strelou KJG dovaza Jedlicka v Zelenci pri TT. (0905 248 478). KJGecko som strielal v tristovke,parada. Skusim urcite aj do 243W.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56836 od Budos
Odpoveď od Budos na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Akela moj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Ďakujm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56850 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Ako vychádzajú cenovo v porovnaní s Normou, alebo RWS ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56854 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
Presne neviem, ja si vsetko prebijam, aj KJG kupujem len samostatne strely. Brnkni tam.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56857 od jand
Odpoveď od jand na tému CZ 550 cal. 8x57 JS
zdravím.Ja som si dal strelivo so strelou KJG vyrobiť, hlavne do 8x64s pretože Schnetz tento kal.nevyrába ,ale mám aj 8x57 JS pričom tie ma vyšli lacnejšie ako predáva Jedlička

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.152 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 549 návštevníkov a žiadni členovia on-line