Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12893 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Ahoj, Leon, 65x57 a 6,5x54 - tam je obrovský výkonový nárast! Mal som možnosť čosi odpoľovať s oboma a s 54 som sa síce ťažko (kvôli sentimentom a cit. viazanosti), ale predsa po 20 rokoch rozlúčil.Obe patria k "šľachte", ale nie vždy musí dohľadávka priniesť naplnenie očakávaní. S vekom pribúdajú skúsenosti a ubúdajú sily a ak syn nezdedil zelenú krv, čo už narobíš? Cilan zrejme zdedil peknú mannlicherku, čo sa mu páči, len sa bojí nižšieho výkonu. Preto som mu odporúčal nechať si ju (RWS-ky nie sú žiadne šmejdy a mne to padalo po nich celkom slušne) a časom dokúpiť čosi vážnejšie, výkonovo vyššie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12894 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ako druhý kaliber, resp. guľu pre radosť Ti odporúčam CZ 527 v kal. 222 rem. Je to skvelá ľahká zbraň super na škodnú aj na srnčiu, hoď na to štvorku puškohľad a na to obdobie ako píšeš nič lepšie napr. na posliedku nenájdeš. Poľoval som aj 223 ale skutočne hodne zničí divinu i keď s 223 som si dovolil podstatne viac ako s 222. Práve uvažujem, že sak 222 vrátim. Sme srnčia oblasť a tých diviakov a vysokej nie je ako kedysi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12895 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ešte ma napadlo že UB začal robiť 527 v novom prevedení pod označením CZ 527 M1 Lux. Robia ju len v kal. 223 Rem. Má veľmi pekne robenú pažbu, a zásobník na 3 náboje, ktorý tak viditeľne netrčí zo zbrane. Ostatné veci ako záver a spúšťový mechanizmus sú asi pôvodné. Neviem či má krúžkovaný záver. A to hlavné - je drahšia asi o 5 000,- Sk od povodného modelu. Dá sa pozrieť na stránke UNION CS Martin - dovozcu do SR. Ak viete niečo o tomto vynovenom prevedení CZ 527 napíšte.
<br/>
<br/> Na dvoch CZ 527, ktoré som mal sa mi nepáčilo len veľmi ťažké zasúvanie náboja do nábojovej komory, to ma fakt štvalo. Inak poistka a napináčik v pohode a presnosť bola aj u 222 a 223 výborná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12896 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
Ja osobne by som sa na rozdiel od Akelu skôr priklonil k 223 Rem.(je podľa mňa balisticky dokonalejší), jednak si ňou dovolíš viac a druhý nezanedbateľný faktor je podstatne širšie váhové spektrum streliva.
<br/>Iná vec už je poškodzovanie diviny. Dôležité sú strelcove priority.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12899 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Akú zbran si vybrat?
ja mam SB a nemam s tym problem tiez strielat na väcsie vzdialenosti. tiez som s tym strielal na 130 m na lisiaka a ostal v ohni nespravil ani krok. ale pouzivas poloplast alebo celoplast?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12900 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Akú zbran si vybrat?
pred casom som tu rozoberal kaliber 8x60s, v novembri som si zadovazil steyr mannlicher v tomto kalibri a som nadseny, minimalny spatny raz, velmi presna, ladujem to rws h mantel, strelba z nej je pre mna prijemnejsia ako z 3006 7x57 7x64 aj 223 rem, kedze mi este nevyschol atrament na zbrojaku a na listku nemam tolko skusenosti a ani kal som vela nevyskusal, ale hladat uz nebudem dalej, nemenil by som na nej nic, nehlucna poistka, vynikajuci napinacik, tah spuste vyrovnany. zatial mam s nou strelenu len danielku na cca 40m na krk, mal som ju na stich takze vyberat som moc nemohol, ked sklonila hlavu, uz ju nezdvihla.
<br/>
<br/>ma niekto aj ine skusenosti z 8 kal? zda sa mi uplne univerzalny na vsetky nase podmienky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12901 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Akú zbran si vybrat?
no s osmickou nemam vela skusenosti ja mam trosku tazsi kaliber,ale poznam par ludi co ma 8x60s a su s tym a chvalia si ho, no kazdenu sedi nieco ine,jej vyhoda oproti tazsim kalibrom je väcsia vzdialenost strelby s dostatocnou dopadovou energiu. kamarat co ju ma s nou uz toho nastrielal celkom dost a aj ked bol neaky zly zasah tak nebol problem dohladavat a hlavne nie daleko. vlani strelil diviaka (120 kg) na mäkko asi na 50m v pohone a ten nepresiel viac ako 500 m a zalahol. a farbenie bolo vinikajuce. strelivo mal NORMU ale neviem aku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12902 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
cau len poloplast a zatial sa to zda ze to prejde bez deformacie strelil som krizenca asi vlciak a doberman uz sa nepamätam presne kamos ho vazil mal nieco cez 30 kg a preslo ho to na komore ako celoplast bolo to okolo 90 m presiel 3 metre a padol liska ostava zatial na nastrele macka a kuna ani netreba hovorit na skodnu je to parada a drzane straky su totalne v depke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12903 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Akú zbran si vybrat?
no ja zvyknem na vtaky pouzivat celoplast, ale na vsetko ostatne poloplast a mozem iba potvrdit spravanie sa zveri po rane. skoda len,ze sa u nas nesmie pouzivat aj na inu zver, lebo si myslim,ze by nebol problem s tym strelit aj prasa do 100 m. a ty mas solo alebo zlamovacku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12904 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
miso píšeš že to chceš zbraň i na lončáka tak koukej aby měla výkon ve 100 mertech 1500 J protože tato podmínka bude i uvás na 100% v novým zákoně tak spíš se koukni na 243 win. nebo nějakou 6,5

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12913 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbran si vybrat?
Ja osobne mám ako druhú zbraň .223..je to v pohode (môj názor)..mam zbraň CZ 527 Florian LH...dobrá zbraň (trochu treba vybehať záver a bude to ok)...inak konrétne tento model má perfektnú sériovú pažbu (s pažbami som mal stále problém-teraz už nie..)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12915 od dusan
Odpoveď od dusan na tému Akú zbran si vybrat?
Akú zbraň? Ja by som rád vlastnil LEGENDU.Čiže originál MAUSER M 98.Len tých 8000 euro je problém. Ale možno raz...............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12917 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Neviem síce, či taká úprava bude aj u nás, ale máš pravdu je dobre uvažovať dopredu.
<br/>Aj .243win vyzerá veľmi zaujímavo, ale vzhľadom na to, že vlastním .270win, pri použití ľahšieho streliva je celkom podobná .243win. Aj keď na druhej strane pri použití dobrých striel môže byť .243 vskutku zaujímavá voľba.
<br/>Čítal som aj o kalibri .222 rem mag. Nie je to vhodný kompromis medzi .222 a .223 rem? Bude mať pravdepodobne o dosť menší výber streliva a neviem aké sú jeho vlastnosti, ranivosť a poškodzovanie diviny. Ak teda máte niekto nejaké skúsenosti, napíšte.
<br/>Mirob-LH na modeli florian, ktorý spomínaš znamená úpravu pre ľaváka? Tiež som ľavák, preto aj pušku budem chcieť mať v tejto úprave. dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12918 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbran si vybrat?
ano LH je pre ľaváka...inak celý život som mal pravoruké zbrane a toto je prvá ľavá...bolo to najprv velmi ale veľmi divné..ale potom fakt paráda..(naozaj)...je to dobrá zbraň...a vinikájúca pažba...akurát ju mám mesiac (vystrelené asi 30 rán len na strelnici)a z osobných dôvodov ju budem predávať...(škoda)....cena bude o 25% nižšia ako ofi cena..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12931 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
solo gula CZ 527 beham casto na strelnicu len tak pre radost, ohladom toho zakona po jeho zmene to bude este horsie aspon co pocuvam ta predchadzajuca vladna garnitura to mala navrhnute od priemeru v EU a to raticova mala zacat na 6,5 mm a vaha 9,0 g nesli cez dop. energiu. A Hornet na nieco ine ako skodnu neviem ale ked zoberem kolko sa toho poflaka k de cim silnejsim len posledna polovacka 27 ran 1 liska 3 prasce 1 loncak a 2 ks nedohladane a totalna nechu potrenovat na strelnici snad len pre hodne nadpriemerneho strelca ale kolko je takych ? Zazil som na jesen Finsko a bola to parada polovacka na losa bola tam taka zmeska 7 ks Slovak 8 ks Cech Nemcuri Rakusaci a Belgani prve co bolo po oficialitach bol presun na strelnicu (prekvapko ) strelba na terc losa na 80 M priemer terca pre povolenie na odstrel bol 20 cm posuvalo sa to po kolajnici okrem 1 Nemca Europania v pohode Slovaci sme presli 2 a Cechuni 3 chlapci to chceli ukecat ale bohuzial bol tam chlapek co daval povolenia bolo to bez sance zopaknut sa to ten den nedalo a bolo treba zacvakat 100 EUR na hlavu strelnica + toho skusobneko komisara po dvoch dnoch to aj tak nestrelil 1 Cech a 2 Slovaci co dodat . Ak taketo nieco bude platit u nas a bude sa to aj dodrzovat tak zver nas uslape ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12951 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Akú zbran si vybrat?
A čo tak 5,6x50 r mag dobrá balistika a dobré schopnosti. Chlapi ale treba pozerať na to kto ako vie strielať. padne aj lončák aj líška. Treba sa trafiť a keď už strielať niečo väčšie tak na krk a keď to dostane tak neodíde a keď sa netrafím nič sa nedeje aj zver musí mať nejakú šancu. Samozrejme nehovorím o strelbe za behu na spoločnej polovačke na diviaky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12952 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Akú zbran si vybrat?
ZACHI - a zabudol si jednu vec. Keď s tým postrieľaš tak zver .... Neviem o tom že je len úspešná raná - zver ulovená a netrafená, zver odchádza zdravá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12954 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Poraďte nejakú stránku, kde by som si mohol pozrieť jednoranovú zlamovačku, polopažbu Brno Effect. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12956 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Akú zbran si vybrat?
Bojím sa že už aj nikde lebo BRNO je v konkurze a pravdepodobne sa k tej zbrani žiadny predajca nedostane. Aj ja mám o nu záujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12966 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
....prve co bolo po oficialitach bol presun na strelnicu (prekvapko ) strelba na terc losa na 80 M priemer terca pre povolenie na odstrel bol 20 cm posuvalo sa to po kolajnici okrem 1 Nemca Europania v pohode Slovaci sme presli 2 a Cechuni 3 chlapci to chceli ukecat ale bohuzial bol tam chlapek co daval povolenia bolo to bez sance zopaknut sa to ten den nedalo a bolo treba zacvakat 100 EUR na hlavu strelnica + toho skusobneko komisara po dvoch dnoch to aj tak nestrelil 1 Cech a 2 Slovaci co dodat . Ak taketo nieco bude platit u nas a bude sa to aj dodrzovat tak zver nas uslape.....
<br/>
<br/>Pri znalosti povahovych crt slovenskeho cloviecika je to pomerne usmevna predstava....hned sa mi vybavi,ako by sa kto v krcme chvalil,ze ako to dokazal &quot;on&quot; oklamat....Inak by to odrovnalo cca. kolko % polovnikov? :D Ked drviva vacsina nepride ani na kontrolne strelby....ak nahodou ano (cest vynimkam),tak sa spekuluje ako to obist &quot;za pivo a poldeci&quot;.Ci uz preto,ze strielat nevie,alebo je pivo lacnejsie ako naboj....je jedno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 469 návštevníkov a žiadni členovia on-line