Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13000 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Keď som mal prvú flintu - pred vyše 30 rokmi, zdedil som po otcovi aj zvyk vždy pred sezónou vytiahnuť frajerky na strelnicu a odkontrolovať pár ranami každú jednu. Veď ak nemám dôveru k flinte, nemám ani právo dať ranu na zver!!! Za jeden RWS pritom dám cca 100,-Sk! Tento rok som raz chybil na jelenča a na druhý deň som už bol na strelnici. Chyba bola samozrejme u mňa :-o , flinta šibe na 1*. Ale mám čisté svedomie a pri mierení pohodu a to stojí za všetky prachy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13105 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Trošku odbočím od témy. Neviete či sa chystá nejaká legislatívna zmena v ohľade použitia nábojníc pod 40mm? Je u nás ňou stále dovolený len lov škodnej? Pretože v Čechách ak sa nemýlim sú v tomto pred nami...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13106 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Akú zbran si vybrat?
Prosim Vas ma tu niekto prakticke skusenosti so zbranou Zastava M70 myslim tym kvalita opracovania pazby, hlavne, chod uzaveru popripade aky typ uzaveru je tam pouzity, napinacik, celkovy vzhlad alebo to porovnat napr. s CZ 550.
<br/>Vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13161 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Akú zbran si vybrat?
Stále to platí. Zmeniť by sa to malo novým zákonom o poľovníctve. Údajne by sa mal dostať do parlamentu do konca roku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13167 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Vďaka;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13272 od boom
Odpoveď od boom na tému Akú zbran si vybrat?
v literature píšu ,ze do 100m 100kg kanec ide k zemy...moc tomu teda neverím
<br/>už sme s tym niaku zver strelili...ked nezostane v rane je zle...pretoze po rane gulka ranu uzavre a teda zver nafarbi...222rem je vhodny na srnciu ,je na nu jak stvoreny..srnecie vacsinou zostane v rane je jedno na aku dalku...lisky..trochu rozbija..
<br/>strelily sme s nou aj niake prasce....kazde padlo v rane..iba jedno odbehlo ale po 20metrocho padlo...malo chytene rebro....dancie...my ho vacsinou strelame na krk..ale raz sme strielali na komoru lebo to bolo daleko...bolo chytene pod lopatku a da sa povedat,ze zostalo v rane iba spadlo dole do jamy...lebo stalo na kopci....lezalo ale este stale zilo bolo to vacsie danca...vysoku sme s tym strelili len jeden kus a ten padol v rane...na hlavu....daniel....slabsi vareskar visiel na zasip na 40m,ktory je na policku...po rane zaznacil na makko a utekal prec v strede pola sa zastavil a zacal cuvat spadol znovu sa postavilpodisiel do predu do zadu a spadol..zostal lezat ale hlavu mal hore tak sme ho dostrelili na krk.....mal chytene pluca z jatrammi zverina nebola poskodene ....rana na krku bola akasi cudna..mala a na podiv vobec nebola podliata..akby bolo strelene z celoplastu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13311 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Akú zbran si vybrat?
Mohol by si ešte spomenúť koľko zveri ste nedohľadali.Podľa mňa strielať na 100 kg kanca s remingtonu 222, ale aj inú zver ktorú tu spomínaš ja prinajmenšom hazard,keď som však tomu dobre rozumel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13313 od majod
Odpoveď od majod na tému Akú zbran si vybrat?
neni to hazard ale nedostatok skuseností a malo rozumu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13338 od boom
Odpoveď od boom na tému Akú zbran si vybrat?
nikdo netvrdi,ze sme strilali 100kg kanca...len taku zver u ktorej predpoklad,ze padne a mi holu strielame na hlavu popripade na krk....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13340 od boom
Odpoveď od boom na tému Akú zbran si vybrat?
ked ti uteka..ked ho zasiahnes mas problme lebo sanca toho,ze ho najdes je mala..ziadna farba nic.....raz sa nam stalo...ze sme strielali na danci holu ale na komoru po rane to spadlo zdvihlo a utieklo a nenasli sme to

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13341 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
Poznam par polovnych hospodarov,ktorí by poloivnika ani nepustili do hory,keby povedal,že ide na diviaky s 222 alebo 223 remington.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13367 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Akú zbran si vybrat?
Ja poznám takých hospodárov , že by mu ani povolenku nevystavili - okrem škodnej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13368 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
Velmi mudri hospodari.Tak to ma byt.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13439 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
Chlapci na čo sa to tu hrajete, máte kanony a myslíte si že to je v poriadku???
<br/>Prečo by mu hospodár nemal vypísať povolenku, ved je to guľovnica vyhovujúca platným predpisom. To by som chcel vedieť ako by mi to pán hospodár vysvetlil. Na poľovnícku vzdialenosť je .222 alebo .223 úplne postačujúca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13463 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Akú zbran si vybrat?
Preto by mi ju nedal,aby to nedopadlo tak, ako 4 príspevok pod tvojim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13465 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Akú zbran si vybrat?
ono podle zakona je dostacujici, je tady ale jiste moralni hledisko a sice ze na srnci zver budu strilat na takovu vzdalenost aby dopadova energie byla minimalne 1000 J a na ostatni sparkatu 2000 J, s tim souvisi i dalsi veci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #13466 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Akú zbran si vybrat?
dobre si to napisal, len nedokoncil, ze na lisku, tulavu macku.......
<br/>ked sa budes nudit a aj dalsi s podobnym zmyslanim tak si pustite biatlon, kde chlapci strielaju na 50m na 5cm a 10cm terce, maju insie pusky a su to nejaky strelci a pozri si uspesnost, najlepsi okolo 90%. terc porovnatelny velkostou s krkom, hlavou, komorou, miestom za uchom.....
<br/>kedze asi nieste ani niekolkonasob. olymp. v. ani vitazi svetoveho pohara alebo najlepsi strelci ruskej armady tak ta uspesnost asi bude mensia a polovna vzdialenost je aj viac ako 50m, cize presnost a uspesnost nadalej klesa... takze kolko kusov padne z 10? a kolko ich niekde skapina alebo si odnesie trvale nasledky?
<br/>
<br/>ako to ze sme vytiahli diviakovi z pleca projektil 6,5 ktory sa zdeformoval o lopatku, a 6,5 ma ine predpoklady ako spominane kalibre. viem asi tolko, ze keby nakupil zo 7,8..... tak lahne, po mojej 8 urcite. polovnictvo je aj o zodpovednosti a laske k zveri...takze STRELCI spomente na to ked budete strielat na diviaka, vysoku...na polovnu vzdialenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13468 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Akú zbran si vybrat?
Matej pekne napisane;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13478 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Akú zbran si vybrat?
S biatlonom by som to neporovnával, jedine že by si chcel zver naháňať a keď dobehneš na 50m tak strieľať.;):P Inak súhlas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13488 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
ja ani .222 ani 223 neobhajujem, je pravda že som kedysi uvažoval nad 223 ale nakoniec som to zavrhol kôli obrovskej rýchlosti strely.
<br/>Len mi je to čudné prečo by mi hospodár nemal napísať povolenku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.087 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 466 návštevníkov a žiadni členovia on-line