Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2343 od Michal003
Akú zbran si vybrat? bolo vytvorené Michal003
Zdravim vsetkych, ktorý by mi svojimi skusenosťami pomohli vybrať druh polovnej zbrane.
<br/> Mojim snom je gulobroková kozlica, ale ci je vhodná do nasich Tatranských podmienok? Niektorý, Tí co ju majú môžeš streliť čo Ti vynde od Líšky až po Jeleňa.
<br/> Tí druhí zasa že je to u nás zbytočné, že si radsej kúpim solo brokovnicu aj gulovnicu. Ked pojdem na ruju s gulobrokom že zbytocne nosim 2 flinty.
<br/>
<br/> Tak Vás chcem vsetkých poprosiť aby ste napísali svoj názor.
<br/> Ďakujem
<br/>
<br/> LOVU ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2344 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Hneď na úvod ti musím povedať, že súhlasím s tymi, ktorí ti navrhujú dve zbrane. Argument, že s guľobrokom strieľam na to, čo mi vyjde je absurdný. Vaď strieľať na líšku, počas ruje je v mojich očiach barbarstvom. Jelenia ruja je sviatok a tak k nej musíme aj pristupovať. Osobne na individuálnu poľovačku uprednostňujem celopažbený štuc 6,5x55SE (ale kaliber nech si vyberie každý podľa chuti a gusta) a ver mi, že streľba na líšku, keď na to príde, u mňa je to väčšinou po skinčení hlavnej poľovníckej sezóny, t.j. január a február na snehu, priam pasia. So streľbou z brokovnice sa to nedá ani porovnať. Zásadná je otázka výberu vhodnej optiky, montáže a streliva.Bohužiaľ, v našich podmienkach je pre väčšinu limitujúca cena. Moja rada každému začínajúcemu poľovníkovi znie: radšej lacnejšiu pušku (ale ani tu by som nešiel pod úroveň ČZ 550) a čo uštrím tu, to zainvestujem do optiky a montáže. Mnohí podceňujú úlohu montáže a často vidím popri kvalitnej optike mimoriadne nekvalitnú montáž. V našich podmienkach, ja poľujem na strednom Slovensku, je brokovnica druhoradá. Tu by som odporúčal ruskú (alebo aj staršiu sovietsku), s tvrdochrómovanou hlavňou, ktorá síce nie je prestížna, ale o to vďačnejšia na údržbu, lepšie povedané na neúdržbu a cenovo viac ako prijateľná. Osobne som tiež onoho času vlastnil guľobrok, ktorý som si kúpil pod tiahou argumentov starších kolegov, ale po relatívne krátkom používaní ako zamestnanec lesov a viac menej aj profesionálny poľovník, som prišiel na to, že ten guľobrok v podstate vôbec nevyužívam!!! A nosiť celý deň na pleci guľobrok, alebo krátky štuc, je ako sa hovorí &quot;nebe a dudy&quot;!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2345 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
ohledně kulobroku s tebou souhlasím je to zbytečná váha a nikdy nebude tak přesný jako kulovnice která má volně loženou hlaveň a k brokové hlavni ta nikdy se svoji délkou kvůli které má velmi slabé krytí nemuže rovnat brokovnici která má někdy až o 20cm delší hlaveň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2346 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
ještě k té délce hlavně české kulobroky mají délku hlavní 60cm to je délka hlavně u brokovnice která je doporučena do bažantnice a nebo do lesa kde se loví na krátke vzdáleností

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2347 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
Chlapi a akú golovnicu by ste mi oporucili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2349 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Napíš, na akú zver prevažne poľuješ, prevládajúci spôsob poľovania, terén, lesnatosť, ale aj ako dlho poľuješ, pretože to sú všetko faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú ako výber kalibru, tak aj zbrane a streliva ale aj optiky. A veľmi dôležité je, koľko do toho chceš investovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2351 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
No ja práve zacínam polovat a preto si chcem vybrat zbran.Som student SLŠ v LH.U nás sa poluje na Srnciu-nie vela, Jeleniu a Diviaciu zver to tak viac.Terén je Tatranský ak poznáš podbanské tak asi tak,lesnatosť je výsoká lúčky sú len kde tu.No a s tou investíciou som s takej priemer rodiny no ja neviem nieco nie moc drahé

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2352 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Vzhľadom na podmienky, ktoré si uviedol, potreboval by si univerzálnejšiu zbraň. Taká však neexistuje. Do týchto podmienok, ja osobne, nemusíte so mnou súhlasiť, by som odporúčal guľovnicu hrubšieho kalibru, tak od 7,5mm vyššie s pomalšou a stabilnou strelou. Na výber by boli .308 Win, 8x57 JS s využitím tých najťažších striel, alebo 9,3x62 so strelami stredne ťažkými a na diviaky aj ťažkými. Optiku s menším zväčšením 1,5-6x, aby bola využiteľná aj na spoločných poľovačkách, alebo s lepšou svetelnosťou 2-10x a osadiť svetlovodnú mušku na spoločné poľovačky. Montáž v každom prípade otočnú ERA Recknagel (o českých rýchloupínacích nemám dobre referencie). Strelivo v ešte tej prijateľnej cenovej relácii, ale veľmi kvalitné,Lapua alebo Norma, drahšie RWS. V kalibri .308 Win by som mohol byť aj konkrétny, mám to odskúšané, 9,3 ešte len teraz skúšam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2353 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
Kolko by ma to vsetko asi vyslo ja by som bral asi tú 8x57 js s upravenou pažbou lebo neprekvitám vzrastom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2355 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
To ťažko povedať, záleží to od toho, čo si vyberieš. Rady by som ti nerád dával cez fórum, aby to nevyznelo ako reklama, ale daj mi adresu tvojej schránky a môžem ti dať kontakty, alebo rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2356 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/> Vopred Ti chcem podakovat za vsedko co robís.
<br/> Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2357 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
Michal jestli nejseš moc velkej tak kup 308 jak ti radí cimbalik nejtěší střely važí pomalu stejně jako 8-57js a hlavně je daleko větší výběr zbrani za rozumnou cenu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2358 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
A aky puskohlad na to a montáž?Kolko priblizne taká 308 stojí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2359 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
já bych pořídil CZ 550308 winchester Meoptu 3-9*42 a pevnou nízkou montáž to je zhruba 35 000 kč protože neznám nikoho kdo by optiku sundával a rychleji se s ní míří ale je to pouze můj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2360 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
a nebo jednoranou kulovnici BAIKAL IŽ 18 7.62-54R jinou ráži ne protože zlamovací kulovnice mívají problém s náboji s drážkou a nechat si doladit spoušť protože nemá napínáček

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2361 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Ten Baikal IŽ 18, je podľa môjho názoru, i keď je veľmi lacný, nie veľmi vhodný pre začínajúceho poľovníka. Tých dolaďovačiek je tam trochu viac a nie každý zbrojár je to ochotný kvalitne spraviť, ak si to nerobí pre seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2363 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
to máš pravdu ale záleží na který narazíš ty co se dovážej přes Rakousko tak jsou v lepší výrobní kvalitě a pažby jsou z ořechu s rybinou kolega ji má do 150m bez problemu loví srnčí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2365 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
7,62x54R mám, je super na vysokú a diviačiu, ale na srnčiu ju veľmi neodporúčam(len ako núdzové riešenie), tam si beriem 6,5x54 M.Sch.. Tá 8x57 sa mi vidí optimálna...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2366 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
steyr jaké střelivo 7.62-54r používáš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2367 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Akú zbran si vybrat?
Servus Michal...asi polujeme v tom istom prostredi :D Reviri? A myslim ze ta 8*57 by ti bola dobra....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 194 návštevníkov a žiadni členovia on-line