Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13492 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Ked som napr. zacinajuci polovnik, doma mam iba zdenenu brokovu dvojku to mi hospodar nenapise povolenku? Ved je tu aj moznost ze si zbran poziciam...zoberiem otcovu a pod....sa zamyslite nad tym co napisete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13493 od kopa
Odpoveď od kopa na tému Akú zbran si vybrat?
A čo takto prečítať si Zákon o zbraniach a strelive?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13494 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Akú zbran si vybrat?
dusab si robis prdel sem pisat ze si poziciavas otcovu flintu :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13496 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Ja som nenapisal ze si poziciavam. Nie som na to odkazany, mam svoju. Zakon o zbraniach zakazuje poziciavat zbran komukolvek??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13497 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Dusan ak si zoberies otcovu gulovnicu a pride vam na kontrolu policajt tak ste obaja dopolovali ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13498 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Akú zbran si vybrat?
citujem ta : " Ved je tu aj moznost ze si zbran poziciam...zoberiem otcovu a pod....sa zamyslite nad tym co napisete. " koniec citatu 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13501 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Tak je mozne si zbran LEGALNE pozicat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13506 od saris
Odpoveď od saris na tému Akú zbran si vybrat?
ak sa nemylim /ked to nezmenila nova vyhlaska/ tak zbran sa poziciat da....musi to ale byt nahlasene na policii a k tomu dostanes papier..... je to na prestne stanovenu dobu.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13507 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Ano, ale majitel musi ist na PZ kde je registrovana a tam zapozicku nahlasit, dostane do ruky papier v dvoch vytlackoch, jeden si nechava a druhy aj s kartickou zbrane dava tomu, komu poziciava zbran ... zapozicka je len na cas urcity. Ja som minuly rok takto pozical svoju IZ kamosovi co bol momentálne bez zbrane

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13508 od saris
Odpoveď od saris na tému Akú zbran si vybrat?
tak som to nasiel v zakone :]
<br/>
<br/>&quot;
<br/>(7) Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie môže vypožičať alebo prenajať zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C inému držiteľovi príslušnej skupiny zbrojného preukazu len spolu s preukazom zbrane a potvrdením o vypožičaní alebo prenájme zbrane, ktoré potvrdí policajný útvar, ktorý zbraň eviduje; túto zbraň je možné vypožičať alebo prenajať len za účelom výkonu práva poľovníctva alebo na športovú streľbu. Potvrdenie sa nevyžaduje v prípade vypožičania alebo prenájmu zbrane od prevádzkovateľa strelnice, na ktorej sa streľba zároveň vykonáva. Držiteľ zbrojného preukazu, ktorému je zbraň vypožičaná alebo prenajatá, je povinný mať pri manipulácii so zbraňou okrem zbrojného preukazu aj preukaz zbrane a potvrdenie o vypožičaní alebo prenajatí zbrane. Držiteľ zbrane, ktorý vypožičal alebo prenajal zbraň, odovzdá po vrátení zbrane potvrdenie na policajný útvar, ktorý zbraň eviduje.
<br/>
<br/>(8) Držiteľ zbrane kategórie D nesmie vypožičať alebo prenajať zbraň osobe mladšej ako 18 rokov; zveriť zbraň kategórie D takejto osobe možno iba pod dohľadom osoby staršej ako 18 rokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13510 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Pokial ja viem, zbran je mozne zapozicat. Samozrejme aj otcovu, kamaratovu, dedovu...za predpokladu ze su dodrzane vsetky zakonne predpisy. To tu vsetko treba napisat doslovne aby ma kadekto netahal za slovicka???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13511 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Napisal som, ze si ju POZICIAM (legalne), nie ze si ju zoberiem len tak...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13512 od kopa
Odpoveď od kopa na tému Akú zbran si vybrat?
Takto to znie už inak. Ale v tom prípade môžeš dostať povolenku len na ten istý čas, ako máš zbraň. Môžeš, nie musíš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13513 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Akú zbran si vybrat?
podla mna hospodara nemusi zaujmat ci mam a aku mam pusku ked si splnim vsetky povinnosti a da mi povolenku je uz na mne ci mam daku tu flintu alebo si ju pozicam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13514 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Akú zbran si vybrat?
Dusab vieme ako sa to robi ja som ta chcel len upozornit na to ze sem chodi kadekto a ked si to precita tak z toho moze byt kadeco . To ze sa flinty (ne)poziciavaju .... vieme kazdy svoje ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13515 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Samozrejme, suhlasim s tebou, ale netreba tu zasa robit ako sa vravi &quot;z komara somara&quot;.
<br/>Zaujimalo by ma co by mohlo byt z toho mojho prispevku ohladom pozicania zbrane na ktory ste tolki reagovali... Urcite NIC ani keby si to neviem kto precital...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13518 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Akú zbran si vybrat?
u nas kto nevlasni gulovu zbran povolenku na srnca nedostane
<br/>moj otec poloval uz desat rokov gulovu zbran nevlasnil a tym padom
<br/>nedostal povolenku ani jednu sezonu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13540 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Akú zbran si vybrat?
Podla mna hospodára musí zaujímať čím budeš strielať. Aspoň u nás to tak bolo nemáš guľovnicu namáš povolenku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13544 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Akú zbran si vybrat?
Nevím přesně jak je to u vás legislativně, ale půkčování kulovnice je asi problematické. U nás e zbraň půjčuje jako auto. Když mám na ten druh zbraně oprávnění, mohu držet zbraň té příslušné skupiny, tak mi půjčující strčí do ruky Průkaz zbraně...takovej techničák..... a ende. Policajtům se to hlásit nemusí.
<br/>Takže u nás bych tvrzení...Nemáš kulovnici nedostneš povolenku....nebral ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13547 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Ono to je trochu široká problematika. Ak nevlastníš dlhodobo guľovú zbraň, neabsolvuješ ani povinné kontrolné streľby z gule a potom to už čosi môže pri rozhodovaní hospodára znamenať. Avšak zákonné normy ak splníš, po právnej stránke nevydanie povolenky je neopodstatnené. Sú tu však aj iné aspekty, ako som naznačil. Ak je táto vec sanovaná napr. v domácom poriadku PZ, tak ani splnenie právnych predpokladov nemusí zakladať nárok na povolenku. Ale fakt, je to len a len vec samotného PZ, zásad, ktoré sa tam uplatňujú ako uzus atď. Myslím, že to tu práve preto jednoznačne neporiešime;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.167 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 163 návštevníkov a žiadni členovia on-line