Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12852 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
6,5x55 SE je uplne v pohode.Aj na diviaciu aj jeleniu zver.Zalezi aj od streliva.Vo Svedsku s tymto kalibrom v pohode poluju na Losov.Ale aj ja by som sa priklonil ku 7x64.Pomerne siroky vyber streliva.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12854 od ptl
Odpoveď od ptl na tému Akú zbran si vybrat?
a co říkáte na Baikal 7,62x54R?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12855 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Akú zbran si vybrat?
basky nemylis sa presne tu flinticku som myslel ale tu knihu som este necital

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12856 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Akú zbran si vybrat?
Cilan - od prof. Komárka sú aj knižne spracovania, Milovanie v prírode, Lovy v Karpatech, a k posudzovaniu srncov vydal brožúru.. / neviem či to správne v češtine napíšem / Posudzovanie veku a stáří srncú..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12857 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Akú zbran si vybrat?
ja mam z polovnej lit precitene zazne munimum a ste menej z odbornej ale chcel by som cosi k tej puske co sa da od toho cakat a tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12860 od pavel_bohac
Odpoveď od pavel_bohac na tému Akú zbran si vybrat?
Bubi, tieýž mám 7x64. Aké strelivo používaš, resp. doporučuješ Ty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12862 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
6,5x54 M.SCh. je krásny kaliber, dobrý rozvážny strelec nemá s ním žiaden problém na čokoľvek pri rešpektovaní primeranej vzdialenosti. V revíroch s prevahou srnčej, danielej zveri nemá chybu, ale v súčasnosti trochu problémy s výberom streliva ( RWS to vyrába určite). Myslím však, že po mnohoročných skúsenostiach s týmto kalibrom by som dnes volil 6,5x57, resp. 6,5x55SE, ktoré majú výkonovo navrch a uspokoja aj komfortom streľby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12864 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Ak by to mala byť tvoja jediná zbraň, šiel by som asi inou cestou, rozhodne 7 a viac, ale to tu už bolo rozoberané. Veľa šťastia v novej sezóne....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12865 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Akú zbran si vybrat?
Miro ty jsi čehuň jako já slovák :P Píše se to Posuzování věku a stáří srnců ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12866 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Akú zbran si vybrat?
Nevie mi niekto poradiť kde by som mohol nájsť fotografie historických palných zbraní, vrátane detailov. Vďaka!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12871 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Akú zbran si vybrat?
no zatial to vyzera na moju jedinu zbran som to zdedil po starkom
<br/>som len kandidat a nemal som moc moznosti strelby na zver raz som strilal na diviaka
<br/>po rane spadol a skotulal sa asi 100m dole kopcom ale potom sa postavil a bezal dalej nenasi sme ho som ho asi len skrabol triaska podla vsetkeho urobila svoje
<br/>ale starky ze nemal problem s tym na vysoku aj na vecsie vzdialenosti aj ked sa cudujem lebo povodne tam bol puskohlad co skor vzdaloval:D
<br/>
<br/>mam RX naboje 10,3g tie maju na 100m +4cm ana 150 -2cm
<br/> RWS 10,3g tia maju na 100m presne ale na 150 -9cm
<br/>aj ked na 150 m by som si asi netrufol strielat nie je to na tych RWS velke spadnutie?
<br/>aj ked je to maly kaliber

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12876 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
koukni se na odkaz a zjistíš že maj dost podobnou balistiku když to nastřelíš na ONV tak má RWS propad na 150 m 1,7 cm a ten propad je díky větší váze střel než se normálně u ráže 6,5 používá kamarád má kulobrok 6,5-57R používá náboje RWS se střelou KS a s ůspěchem sním loví černou i jelena siku který je dost tvrdý na ránu www.rws-munition.de/de/jagd_geschoss/ges...d=0&geschoss=TMS [/]www.rws-munition.de/de/jagd_geschoss/ges...d=0&geschoss=TMS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12877 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Akú zbran si vybrat?
diky:);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12879 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Akú zbran si vybrat?
Zbraň si musíš nastreliť na konkrétny typ streliva ktoré si sa rozhodol používať.. Aj použitie iného typu strely od toho istého výrobcu v tom istom kalibri, resp. v tej istej zbrani môže byť už nástrelkou významne rozdielne; a ´ostrostrelcom´ aj iná výrobná séria toho istého druhu nábojov je už dôvodom k prenastreleniu zbrane.. Najprv pochop čo je to ONV, všetky príslušné pojmy... námerná, výstrelná, balistická krivka, atď... V knižkách o strelectve a balistike si to isto nájdeš..:liar::x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12880 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Akú zbran si vybrat?
V Leonovom linku - ONV /optimálna nástrelná vzdialenosť/ je v uvádzaných materiáloch GEE /to vieš, cudzia reč - iné skratky../...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12882 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Zaujímalo by ma akú guľovnicu, resp. kaliber by ste odporučili(resp.používate) ako druhú zbraň, takz. guľovnicu pre radosť. Hovorím o období najmä od konca decembra do konca mája-júna, teda mimo hlavnej sezóny. Použitie najmä škodná,srnčia,prasa,lanštiak. Mne osobne sa veľmi páči .223rem, ale vraj nie je veľmi šetrný k divine a neviem ako vyzerá aj napr. koža z líšky po zásahu. Sympatický mi je presnosťou, nízkou váhou zbrane a veľmi príjemnou streľbou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12883 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Akú zbran si vybrat?
osobne ti odporucam .22 Hornet najlepsie solo gulovnicka, len ma tu nevyhodu, ze ju u nas zakon nedovoluje pouzivat na odstrel raticovej zveri, ale na skodnu je ako usita na mieru. mam s nou vela skusenosti a som maximalne spokojny. lahka, presna, ticha a spätny naraz ani nespozorujes. a poskodzovanie trofeje, teda koze je skoro ziadne, az na malu dierku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12884 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím s tebou,že Hornet je veľmi sympatický, ako vravíš šitý na škodnú. Problém však nastane potom ako čakáš na posede a príde ti prasa alebo 50kg lanštiak....:) Škoda, že jeho použitie je obmedzené našou legislatívnou len na zver škodnú..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12885 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím s tebou,že Hornet je veľmi sympatický, ako vravíš šitý na škodnú. Problém však nastane potom ako čakáš na posede a príde ti prasa alebo 50kg lanštiak....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12892 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
martinbb ake strelivo pouzivas ja som si ho zohnal pred rokom ako nahradu za malorazku nakolko som sem tam nedohladal lisku ked bola dalej ako 80m a teraz je po problemoch na zaciatku som pouzival RWS teraz mam 3 mesiace PP a na strelnici to bolo dokonca presnejsie a pred sviatkami liska namerana vzdialenost 152 m ostala na mieste a bola prestrelena je to parada

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.114 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 150 návštevníkov a žiadni členovia on-line