30 - 30 Winchester

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16329 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30 - 30 Winchester
Ja stručný návod mám, lebo som ju kupoval novú. Odkiaľ si? Ja som z Kriváňa, môžem urobiť fotokópiu a ak by si mal (alebo niekto z tvojho okolia) cestu okolo, mohol by ti ho zobrať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16330 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
no ja som z BB a v piatok alebo v sobotu pôjdem cez kriváň, tak sa môžme dohodnúť, ozaj prečo si sa pýtal či bola v LC? mal si ju v rukách?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16346 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30 - 30 Winchester
Dobre, zavolaj mi potom na 0905409265. Nemal som ju v rukách, len majiteľ predajne je tiež kopoviar a môj kamarát a spomínal mi ju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16348 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
OK ak sa nič nezmení mal by som ísť v piatok podvečer ak ti to vyhovuje môžme dať tam v motoreste kávu, pozývam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16414 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
Johny nerozmýšľal si nad prehodením poistky na opačnú stranu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16483 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30 - 30 Winchester
Chceš odfotiť aj anglický návod alebo Ti stačí len slovenský.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16487 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
no ak nie je slovenský iba jednoduchá verzia na jednu stranu tak stačí aj slovenský, kľudne vynechaj zásady bezpečnosti a podobné, stačí iba rozobratie a nákres rozoberateľných častí, údržba díky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16708 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
nazdar cimbalik chcem sa ťa opýtať, nosíš ten kolimátor celoročne? Rozmýšľal som aj ja nad nejakým ale bojím sa takéhoto otvoreného aby som ho v hone nezničil. Uvažujem nad tubusovým bushnell sportman 1x23.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16774 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30 - 30 Winchester
Áno nosím ho celoročne, len krytku dávam okamžite na začiatku pohonu alebo dohľadávky dole, lebo som už dve stratil a sú pomerne drahé. Poškodenia sa nemusíš obávať, vzhľadom na jeho kompaktnosť je to takmer vylúčené. Moja šesťročná prax s touto kombináciou to len potvrdzuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16784 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
ja sa bojím, že pri prvom páde bude po ňom (pády nie sú v hone nič neobvyklé). Husté mladiny spolu s malinčím robia nepriechodnú džunglu a tak som uvažoval nad tubusovým kolimátorom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17102 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
Ešte mám jednu otázku, mechanické mieridlá ti zavadzali? Zložil si ich kvôli kolimátoru? Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17143 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30 - 30 Winchester
Nezavadzali mi pri mierení, ak myslíš na to, ale sa zachytávali o kadečo (pri manipulácii v aute, v hustom podrate, o šatstvo atď...). Teraz je to pohoda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17306 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
ja rozmýšľam nad kolimátorom bushnell 1x23 sportman, nevieš o niekom kto s tým má skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23671 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému 30 - 30 Winchester
Nazdar johny.
<br/>
<br/>Mohol by si mi napísať viac info príp. aj skúsenosti ohľadom Marlin 30AS .30-30 Win? Uvažujem o jej zakúpení, tak zháňam všetky info o tejto zbrani. Ako sa chová zver po výstrele? Dobre farbí? Ešte by ma zaujímalo ako poškodzuje kožu líšky. Nevieš ako sa chová celoplášť? Ako sa chová zbraň pri streľbe? Prípadne mi vieš poradiť kde ju kúpiť a za koľko? Ďakujem všetkým za poskytnutie poznatko a skúseností v praxi.
<br/>
<br/>Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23682 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
Ahoj,
<br/>Ja som si túto zbraň zariadil ako dočasnú do pohonu, kým nebudem mať dvoják. Jeden z dôvodov bol, že som ľavák a vyhovovalo mi nabíjanie. V kalibri 30 - 30 win som vyskúšal strelivo prvy partizan, SB a hornady, všetko 150grain SP. Hornady má miesto olova plastovú špičku, čo oceníš pri opakovanom nabíjaní nábojov. SB s olovenou špičkou sa opakovaním deformuje (ale nemá to nejaký vplyv na presnosť). Strelivom SB som strelil dva jelene, jelenicu, srnca a 5 líšok. Kaliber má výborný hydrodynamický šok, čiže zver neodchádza ďaleko ani po komorovej rane, ktorá nezasiahne srdce. Znehodnotenie diviny je ešte priaznivejšie ako u 8x57JS a to je čo povedať. Z piatich líšok 4 boli v pohode, len dierka na vstrele aj na výstrele, jednej som trafil lopatkovú kosť takže ju na výstrele roztrhlo, ale aj tak je už úspešne na kožuchu ... Srnec zasiahnutý na krížovec - myslel som si že stehná môžem vyhodiť - a odpad bol na moje prekvapenie minimálny, ešte aj z krížovcov som varil polievku ... Dal som za tú zbraň 22 000,- ale to je s novou vyrezávanou pažbou a novou anatomickou nabíjacou pákou. Ak sa chceš ešte niečo spýtať, napíš mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23905 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 30 - 30 Winchester
Neprehnal si to s tým výborným hydrodynamickým šokom? U 30-30?. Inač tie lever action zbrane som zaznával do doby, pokým som nevidel na spoločnej poľovačke čo sa s tým dá urobiť, keď to niekto ovláda. Keď som videl na takej zbrani videl namontovaného Swarovského tak som začal veriť, že to je použiteľné.
<br/>Otázka: &quot;úprimne, nie je ten kaliber prislabý, nebol by vhodnejší .308W? Veď aj v tom to robia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23907 od miso
Odpoveď od miso na tému 30 - 30 Winchester
Johny ako je to so spätným rázom pri tomto kalibri a type zbrane? Skús to k niečomu prirovnať, lebo tento kaliber ešte nie je u nás zabehaný a stále je troška &quot;netradičný.&quot; Ako je to s rozptylom pri rýchlom opakovaní? A ešte otázka v ohľade montáže. Treba na to niečo špeciálne, alebo na to sedí klasický typ montáži?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23916 od LEON
Odpoveď od LEON na tému 30 - 30 Winchester
trošku se pleteš kulovnice marlin se dělá se 308 MARLIN EXPRESS se střelou LEVERevolution 308 winchester se nedá použít v trubicovém zásobníku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24190 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 30 - 30 Winchester
Asi máš pravdu. V zásade ale je na mieste otázka, či to(30-30) nie je prislabý kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24201 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
Spätný ráz je slabý, na úrovni 7,62x39. Čo sa týka montáže, existujú originálne montáže, ale ja som to riešil kúpou montáže pre IŽ jej rozšírením aby sa vošla na šínku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 541 návštevníkov a žiadni členovia on-line