30 - 30 Winchester

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30024 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
V kolonke caliber/gauge vyber 30-30 win a tam si potom vyber 300 grain strelivo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30025 od janura
Odpoveď od janura na tému 30 - 30 Winchester
Zdravim priatelia, nerad menim temu vyrusujem ale nikde sa na nete nemozem dopatrat k literature o kriteriach chovnosti raticovej a diviacej zveri. nemate nahodou nejaky link? diky moc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30026 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 30 - 30 Winchester
nazdar marlinaci chcem sa opytat ked sa prebija roby to velky rachot??? alebo da sa ta paka dat hore dole aj pomaly??? a este aka je na tom spust? diky moc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30062 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
www.polovnictvo.sk/predpisy.php?site=3 [/]Tu si v sekcii Plánovanie .... klikni na pol2.doc a stiahneš si vyhlášku o kritériách selektívneho lovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30063 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
Hluk je porovnateľný s prebíjaním opakovacej guľovnice, tak ako pri nej platí, že najlepšie je prebiť ešte kým znie hluk výstrelu. A prebiješ omnoho rýchlejšie ako klasickú opakovačku. Dá sa samozrejme prebíjať aj pomaly ale kovovému zvuku sa pravdepodobne nevyhneš. Spúšť je na úrovni spúšte na ZH bez napináčika, rozhodne nie jemná ale zas ani tragicky trvdá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30066 od miso
Odpoveď od miso na tému 30 - 30 Winchester
Dá sa odpor spúšte nastaviť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30077 od johny
Odpoveď od johny na tému 30 - 30 Winchester
To je otázka pre puškára, mal som to rozobraté ale nejak som sa na to nedíval či sa tam dá niečo prerobiť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30078 od miso
Odpoveď od miso na tému 30 - 30 Winchester
Jasné, skôr som myslel či tam nie je nejaká regulačná skrutka, ktorou sa dá odpor spúšte troška upraviť. Ale puškár by takúto vec zvládnuť mal...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30322 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému 30 - 30 Winchester
Serus Johny.
<br/>
<br/>Nevieš mi poradiť kde by som mohol získať balistické údaje .30-30 od firmy PMC (170gr. FNSP) ???
<br/>Vďaka Johny. Čau.
<br/>
<br/>Prípadne ak niekto vie, nech poradí. Budem mu vďačný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30324 od jumbo
Odpoveď od jumbo na tému 30 - 30 Winchester
Johnyho už také vzduchovky nezaújmajú on má svoj troják od Tajfiho.Diviaky traste sa.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30771 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému 30 - 30 Winchester
Nazdar BabrosX.
<br/>
<br/>Chcem sa Ťa spýtať, akú optiku máš na tom Marline? Lebo ja rozmýšľam že si dám na svojho Norconia 3-9x42 alebo 6x42, prípadne 3-9x40. Neviem sa rozhodnúť. Čo Ty na to? Čo by bolo najvhodnejšie? Malo by to byť hlavne cez deň z volnej ruky a na noc na diviaky. Samozrejme že mám aj kolimátor. Prípadne mi poraď aj niečo iné. Ozaj, nevieš kde by som zohnal tie Federaly FN? Ja som si zatiaľ kúpil Federal 170gr. RN. Uvidím čo to bude zač. Zatiaľ sa maj. A dik za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30914 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
čau mikiks, ja tam používam 4x32 bushnell je to vec zvyku, peňazí pre čo sa rozhodneš, ako si sa dočítal je to na strieľanie do tých 150 m takže skôr by som sa pri puškohľade rozhodoval podľa svetelnosti. Z voľnej ruky veľké zväčšenie ,,neudržíš,, takže myslím, že podmienky za šera bude pre teba najdôležitejší ukazovateľ. Strelivo Federal držia aj u nás v BB ale zatiaľ jen 150 gr. budem sa musieť poinformovať aj na to 170 gr. pretože ak nebude možné zohnať winchester budem to musieť prestreliť. O kolimátore som uvažoval, má to napríklad na marline aj cimbalik ale už je po sezóne takže asi to ešte odložím na budúcu sezónu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30920 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému 30 - 30 Winchester
Ahoj babrosX.
<br/>Dik za radu. Čo sa týka toho streliva Federal 170gr RN a tiež Winchester 170gr Silvertip, tak ho majú u nás v obchode. Myslím že aj cena je prijateľná. Ja som si ho pre istotu nakúpil do zásoby, nikdy nevieš. Ak by si mal záujem tak sa ozvi a dohodneme sa.
<br/>Zatiaľ sa maj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30959 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
urobíš dobre, pretože ako viem oni to strelivo nakúpia v amerike a potom ho dajú tu na trh. niektoré kalibre sa minú rýchlejšie, niektoré pomalšie ale oni čakajú kým budú môcť objednať trebárs celý kontajner. Preto sa môže stať tak ako mne, že budeš mať výpadok napríklad pol roka a budeš obvolávať poľovníctva, či náhodou niekde to tvoje strelivo nemajú. Ja som si kúpil prvé krabičky winchester v BB ale ďalšie som už kupoval v Nitre a v BB ho dodnes aj keď ho žiadajú nedostali, pretože dovozca ho už na sklade nemá. PS: z kade si?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30988 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému 30 - 30 Winchester
Nazdar.
<br/>Ja som z MT. A ty si odkial? Akurát dnes som strelil líšku asi tak na 80m, nábojom Winchester so strelou 170gr Silvertip. Vstrel v pohode a výstrel ako päsť. No nevadí na monitor bude dobrá. Ozaj, aké máš skúsenosti s týmto strelivom? Prípadne čo hovoríš na Hornady?
<br/>
<br/>Zatiaľ čau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31019 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
tak to si blízko ja som z BB. Strelivom som strelil 90 kg kus diviačik, na 38 krokov takže to je jediná skúsenosť. kukni príspevky nižšie tam som to opísal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31030 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému 30 - 30 Winchester
Nevieš kde by som zohnal do 30-30 Win. strelivo PP??? Johny písal že je lepšie pri nastreľovaní ako S&amp;B. Tak to by som vyskúšal. Prípadne nevieš kde majú dobrý výber streliva v tomto kalibri??
<br/>Diki, moc. Čau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31080 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
čo som mal možnosť vidieť aj mi ponúkali tak bol winchester, federal, sb, pp, a pmc no a hornady ale ja som sa zameral na prvé dva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31083 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému 30 - 30 Winchester
No dobre, ale nevieš kde je dobrý výber do tohoto kalibru? To Ti kde ponúkali, v BB?
<br/>
<br/>Prípadne mi daj adresu alebo kontakt. Čau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31347 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 30 - 30 Winchester
v BB poľovníctvo Lesona na Dolnej ulici

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.157 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 106 návštevníkov a žiadni členovia on-line