ČZ 527 7,62x39

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35423 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému ČZ 527 7,62x39
Pane kolego, nechci ti kazit tvoje nadšení, ale střely .308" mají skutečný průměr 7,69mm a 7,62*39 odpovídá v palcích dle CIP rozměr .311" a to je průměr 7,97 mm (je to téměř čistá osmička !). Závěr si udělej sám. Je pravdou, že střela z .308" ti hlavní .311" projde lehce a téměř bez zářezu v drážkách, ale co ti s hlavní po pár stech výstřelů udělá, se přesvědčíš brzy sám. Pokud by chtěl někdo do nábojnice 7,62*39 laborovat jinou střelu, pak lze použít bez problému jen střely z ráže 7,62x54, nebo 7,62x54R, což je shodně .311". TAKŽE POZOR NA ZÁMĚNY ! Pokud se týká samotné délky střely, pak dlouhé střely nevadí jen u CZ 527 Carbine a Rössler Titan ve stejné ráži, neboť obě mají twist 1:9 který je bez problému ustabilizuje, naopak např. z IŽ 18 a z ruských samonabíječek Simonov, Sajga apod. s twistem 1:12 budou létat ve 100m už naplocho (tam lze použít jen originál krátké střely!). :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35427 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému ČZ 527 7,62x39
zdar, ja to len upresnim: 308W je 308=7,823mm a 7,62x39 je 311=7,899

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35448 od pepies
Odpoveď od pepies na tému ČZ 527 7,62x39
Zdravím pán kolega ja som možno s porovnaní s Vami laik ale náboje prebíjam s človekom ktorý to robí vyše 10 rokov a je fakt dobry.To že sa opotrebuvava hlaven je podla mna hlúpost lebo strela sa do nej rovnako zareze ako do.311.Používame 165gr.Strely hornady SST,prach 110,a ešte zopár vlastných vylepšení a môžem zodpovedne vyhlasit ze na 100m vystrielam 5 korunu a zver padne lepšie ako po 30-06!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35449 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému ČZ 527 7,62x39
Pokud jsi to přepočítal prostou aritmetikou (25,4mmx0,307....atd.), pak máš pravdu, ale rozměry pro ráže střelných zbraní se stanoví s ohledem na specifiky vývrtu poněkud jinak. Ale nic to nemění na podstatě nezaměnitelnosti 7,62 Russian za ,308".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35450 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému ČZ 527 7,62x39
Já nevyvracím, že ti to bude chvíli lítat v určité toleranci a že navážkou slože si výkon nalaboruješ podle libosti (doufám, že máš k tomu aspoň zbraň se závěrem uzamykaným přímo do hlavně a ne jen do pouzdra závěru) .... ale proč varuju, na to přijdeš časem sám. Konečně "Každý je strůjcem svého osudu"...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35469 od pepies
Odpoveď od pepies na tému ČZ 527 7,62x39
Zdravím sto ludí,sto názorov.U mna s ČZ 527 v cal.7,62x39 poluje vetšina známich vyše 8 rokov a zatial nikto nemal problém s našim prebíjaným strelivom.A to sú medzi nimi aj renomovany puškári.Dost by ma zaujímalo čo by sa mi malo časom stat lebo dávate len varovania ale žiadne logická vysvetlenie.Načrtnite problém a ja sa pokúsim zistit či máte pravdu.Veď človek sa učí celý život a nikdo z neba učený nespadol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35516 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému ČZ 527 7,62x39
Vážený pane kolego, měl jsem určité vazby na zkušebny vojenských zbraní, kde se záměny střeliva také ověřovaly, ale na těchto stránkách se nelze zabývat technickými detaily, navíc u jinak konstruovaných loveckých kulovnic (např. o postupném vypalování náběhového kužele nábojové komory a následné postupné destrukci v drážkách, apod.), lépe by bylo se přímo obrátit např. na tech. úsek CZUB a.s., kde vám to konstruktéři a OTK vysvětlí (mimochodem vaše informace, že CZ 527 v ráži 7,62*39 se už více než 8 let používá na Slovensku pro ně bude jistě překvapující - neboť vývoj a zkoušky ráže 7,62 do "malého Maserova závěru" byl v CZUB ukončen o hodně let později !). Kdyby vaše doměnky platily v praxi, pak by neexistoval pojem "vystřílená hlaveň", a tolerance vývrtu + 0,2-0,3 mm by pro výrobce neznamenala vůbec nic. Ovšem jak pravil klasik " všechno je jinak".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35526 od pepies
Odpoveď od pepies na tému ČZ 527 7,62x39
Zdravím ČZ 527 7,62x39 vlastním od roku 2003 dovezena priamo zo zbrojovky a vyše 8 rokov vlastním sa.58.Zatial žiadny problém nemám a vami popísaný problém sa zatial nevyskytol/snád sa ani nevyskytne/a vystrielal som tisíce nábojov aspon zo sa 58.Robím len overené laborácie podla tabuliek a používam len original komponenty ktoré umožnujú prebíjanie 7.62x39 s 308w strelami.A zdá sa mi ost nemožné že by renomovaný výrobca dával do predaja komponenty ktoré by mohli spôsobiť poškodenie zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37017 od marrko
Odpoveď od marrko na tému ČZ 527 7,62x39
Zdravím všetkých majiteľov tejto zbrane, zaujímalo by ma akú optiku máte na tejto flinte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37245 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému ČZ 527 7,62x39
Pod twistom zrajme myslíš stúpanie.Máš aj konkrétne skúsenosti?Mne 11.7g strelu SaB
<br/>ustabilizuje.Laborovaním som sa však obával dostať až na rýchlosť udávanú v materiáloch MFS.Dokonca ani z programu Quick load niečo podobného nevylezie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37256 od drovnak
Odpoveď od drovnak na tému ČZ 527 7,62x39
Pan kolega,rad by som-cisto v akademickej rovine- porosil o par odpovedi:ad1-u vojenskych hlavni byv.Varsavskej zvluvy sa pouziva stupanie 240 mm.Ma to sluzit na &quot;prestabilizovanie &quot;strely aby sa obisla dohoda o zakaze pouzivania fragmentacnych striel?
<br/> -ad2:CZ 527 Carbine 7.62 ma stupanie 340 mm?
<br/> ad 3:zapalky na baze azidov alebo tetrazenu -teda vojenske zapalky-vytvaraju pary a soli ktore sa podielaju na odere a vypalovani hlavni .Dodava CZ k tymto puskam aj hlavne chromovane s patricnym stupanim vyvrtu?
<br/> Ak mate odpoved na tieto otazky,budem poteseny. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. -pre alternativnu odpoved.Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37264 od belson
Odpoveď od belson na tému ČZ 527 7,62x39
V čase keď to bolo aktuálne som odolal a nemienil som reagovať napriek tomu, že mi to zvykne nedať, ak niekto hlása technicky nekorektné „pravdy“ a uvádza tým do omylu menej zbehlých čitateľov. Ale keď ste túto tému s odstupom času zase oživili, tak sa pridám.
<br/>FortuneHunter tu s noblesou odkazuje na konzultácie na konštruktérov a OTK Českej zbrojovky a prezentuje „určité vazby na zkušebny vojenských zbraní“, ale s ohľadom na svoje nepresnosti a demagogické výroky by to všetko mal využiť predovšetkým na vlastné dovzdelanie sa.
<br/>
<br/>10. mája tvrdí:
<br/>
<br/>...střely .308&quot; mají skutečný průměr 7,69mm...
<br/>Nie je to pravda, norma C.I.P. hovorí, že je to max. 7,85mm. Ked som začínal prebíjať, premeral som si niekoľko typov striel od rôznych svetových výrobcov a všetky mali 0.308“, t.j. 7,82mm. To je totiž zároveň aj normalizovaný minimálny priemer vývrtu známych tristovkových zbraní v drážkach (v poliach to je 0,300“, t.j. 7,62mm). Keby mal autor pravdu, pri nominálnom priemere vývrtu v drážkach by vznikala väčšia &quot;fuga&quot; ako pri použití strely 0,308&quot; v náboji 7,62x39.
<br/>
<br/>...7,62*39 odpovídá v palcích dle CIP rozměr .311&quot; a to je průměr 7,97 mm (je to téměř čistá osmička !)
<br/>Opäť mystifikácia. Nepoznám palcový variant C.I.P. normy (asi nejaký existuje, keď máme v C.I.P. aj člena z britských ostrovov), ale v európskych implementáciách ktoré sú v metrickej sústave, sa hovorí o priemere strely 7,92mm, čo je matematicky takmer 0,312“. Svetoví výrobcovia robia pre túto kategóriu kalibrov (patrí tam napr. aj 303 British) strely s menovitým priemerom 0,310“, 0,311“ a 0,312“. A tých autorových 7,97mm predstavuje až takmer 0,314“. V označovaní kalibrov (najmä vojenských) je síce neporiadok, ale myslím, že sa mu tentoraz podarilo zájsť ďaleko... V sortimentnej ponuke dodávateľov striel je najbližší väčší ponúkaný priemer až 0,318“ určený pre osmičku (nie tú S-kovú).
<br/>
<br/>Je pravdou, že střela z .308&quot; ti hlavní .311&quot; projde lehce a téměř bez zářezu v drážkách...
<br/>Norma hovorí, že kaliber 7,62x39 má v poliach priemer oných 7,62mm, ktoré má v označení a tristovkové kalibre (30-06 Spring., 308 Win, 300 Win. Mag a ďalšie) ho majú rovnako tiež 7,62mm. Rozdiel je ten, že kým v drážkach majú tristovkové kalibre priemer 7,82mm, diskutovaný vojenský kaliber ho má 7,92mm. Znamená to, že polia sa zarezávajú do originálnej strely do håbky 0,15mm a do „náhradnej“ tristoosmičkovej do håbky 0,1mm. Rozdiel (a obvodová vôľa 0,05mm) tam síce je, ale za daných okolností výraz „lehce a téměř bez zárezu“ nepokladám za adekvátny.
<br/>
<br/>K jeho príspevku z 18. mája:
<br/>Nie je mi známy dôvod, prečo pri poučovaní o označovaní kalibrov pri „prostej aritmetike“ používa autor číslo 0,307, keď je celý čas reč o tristoosmičkovom priemere (ešte aj kaliber 307 Win. má priemer strely 0,308“ :) ).
<br/>
<br/>Podstata nezameniteľnosti diskutovaných kalibrov spočíva v tom, že pokiaľ by som nikdy nepoužil strelu určenú pre kaliber 7,62x39 do napr. 308 Win, pokojne by som to robil opačne.
<br/>Na rozdiel od Fortuna to zdôvodním:
<br/>Z čias, keď som sedel v učňovských laviciach v Uherskom Brode (nebolo to tak dávno, robil som to externe už ako „chlap v rokoch“) si pamätám, že za mieru života hlavne sa pokladá zväčšenie priemeru jej vývrtu o 0,05mm a že u nechrómovaných vývrtov to zodpovedá cca 10.000 výstrelom. Možno tie čísla spochybňovať, ale toto je od lektora, ktorý bol dlhoročným pracovníkom v technickom úseku ČZUB. Vieme, že opotrebenie hlavne začína od ústia, kde pri „odzátkovaní“ vývrtu dochádza k reakcii plameňa so vzdušným kyslíkom a tým nadmernému vplyvu na materiál hlavne (častým puškárskym receptom na zvýšenie presnosti starej hlavne je jej skrátenie o niekoľko priemerov vývrtu).
<br/>Bez veľkého ďalšieho rozboru chcem uvedeným poukázať na to, že pri bežnom poľovníckom používaní zbrane, kedy väčšina poľovníkov nevystrelí ročne viac než pár desiatok nábojov, opotrebenie vývrtu z dôvodu obvodovej netesnosti používanej strely o 0,05mm a tým možnej zvýšenej reakcii plynov so vzdušným kyslíkom nehrá podstatnú rolu pre životnosť hlavne. Tento môj názor sa týka aj účinkov na prechodový kužeľ v hlavni (mimochodom, aj česká názvoslovná norma definuje „nábehový kužel“ ako „vstupní kužel hlavně revolveru“).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37265 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ČZ 527 7,62x39
8-L....chyba mi tu tlieskaci smajlik.Super,Janko!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37274 od pepies
Odpoveď od pepies na tému ČZ 527 7,62x39
Belson dakujem ti za odborny výklad ani sam by som to nenapisal lepsie.som rad ze existuju ludia ktory mi dali za pravdu nakolko FortuneHunter bol moj velky kritik.aproppo vcera som pozeral originalne naboje od firmy Lapua cal.7,62x54R a bola v nich nabita 12 gr.Mega .308!!!!A Lapua je renomovana firma čo sa týka streliva...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37370 od belson
Odpoveď od belson na tému ČZ 527 7,62x39
Ešte dodatok k stabilizácii strely (až včera som sa dostal k premeraniu stúpania u IŽ-18 v kalibri 7,62x39).
<br/>
<br/>1. IŽ-18, ktorú som mal v rukách, nemá stúpanie 1:12&quot; ako tvrdí FortuneHunter, ale nameral som 248mm, čo je niečo pod 10&quot;. Keďže norma C.I.P. hovorí o 240mm, môj názor je že Rusi rešpektujú uvedenú normu a odchýlka 8mm je len ich tolerančný folklór. Napokon, nameral som len o niečo cez 3% viac ako hovorí norma.
<br/>
<br/>2. Urobil som prepočet stability pre strelu 11,7g s dåžkou 32mm (žiadnu S&amp;B nemám k dispozícii, takže som do výpočtu vzal dåžku nejakej americkej strely). V širokom rozmedzí rýchlostí (pre istotu som robil tolerančný rozbor aj na dåžku strely) vychádza faktor stability nad hodnotu 2,5 pričom strela je maximálne stabilizovaná už pri hodnote nad 1,5.
<br/>
<br/>3. Prepočet som robil aj pre uvedenú strelu a stúpanie 12&quot;. Všetko vychádza OK. Prečo aj nie, keď pár rokov prebíjam strely s váhou 180grs pre kaliber 308Win a pri skúškach som zatiaľ nezaznamenal na papieri iný otvor než kruhový?
<br/>
<br/>Takže jediná pravda na príspevkoch z dielne FortuneHuntera je, že ...všechno je jinak...
<br/>Ale aj to povedal klasik a nie on.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37491 od majod
Odpoveď od majod na tému ČZ 527 7,62x39
čosi ,kdesi,niekto v pralese Vietnamu,vymyslel otočiť strelu v nábojnici dnom dopredu,všetko v sulade so ženevskými konvenciami...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37573 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému ČZ 527 7,62x39
Úplne sa stotožňujem s Tvojimi tvrdeniami stran stability tejto strely.Ako som písal so stabilitou som problém nemal.Skorej by ma zaujíma ten problém s rýchlosťou dosiahnutou
<br/>Maďarmi s nábojom 7,62x39.Aký prach použiť aby mi nerozkvitla hlaveň?:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37575 od belson
Odpoveď od belson na tému ČZ 527 7,62x39
Na toto ti ja neviem odpovedať. Prebíjam síce, ale nie tento kaliber. A pri prebíjaní svojich kalibrov sa zameriavam na optimalizáciu rozptylu a nie rýchlosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37583 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ČZ 527 7,62x39
Skusim do vecera zistit,ak ma niekto nepredbehne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38365 od marrko
Odpoveď od marrko na tému ČZ 527 7,62x39
Chlapi stále sa tu bavíte o prebíjaní nábojov, ale nie každý si prebíja náboje. Viem že náboje ráže 7,62x39 vyrába SB, Federal, Wolf, Barnaul, Prvi partizan, Lapua, Sako, a možno aj niekto iný. Ak má niekto skúsenosti tak mi poradte, ktorá značka sa Vám osvedčila najlepšie, hlavne čo sa týka rozptylu a ranivosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 211 návštevníkov a žiadni členovia on-line