ČZ 527 7,62x39

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20159 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Možno... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20284 od marrko
Odpoveď od marrko na tému ČZ 527 7,62x39
Ked ja zavadzam ostatnych tak si Vazeny igor stiahni Navrh zakona o polovnictve a precitaj si paragraf 77 a 78 a potom sa mi ozvi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20296 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému ČZ 527 7,62x39
Si ty vobec polovnik,ci iba polovnik amater?Ved ty nevies co je zakon a co je navrh zakona!U nas platia zakony a nie navrhy.Ale to uz vedia aj male deti.-

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20316 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému ČZ 527 7,62x39
V prípade, že by tento kaliber prešiel v novom zákone , akú strelu by ste odporúčali na lov raticovej zveri a aká zver by sa podľa vás dala loviť s týmto kalibrom. Myslím tým o strelbe na poľovnícku vzdialenosť max. do 150m a nie na sniperstvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20318 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ČZ 527 7,62x39
Tento kal.ani na sniperstvo nie je.Jedina vyhoda na ktoru ,,zrejme caka" kvantum polovnikov je nenormalna dostupnost vojeskeho streliva.A to ma desi.Tie karbidove celoplaste.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20323 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému ČZ 527 7,62x39
ja mám tento kaliber ale celoplášťom ktorý uvádzaš by som nestrieľal ani na prasa ktoré by bolo vzdialené na 50m. Verím že takto zmýšľa drvivá väčšina poľovníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20329 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ČZ 527 7,62x39
Ze tak zmysla vacsina nepochybujem,avsak sa obavam,ze aj ta "mensina" bude neprijemne pocetna....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20336 od navi
Odpoveď od navi na tému ČZ 527 7,62x39
Ak sa tu bavíme o CZ 527 Carbine,vojenské strelivo neodporúčam nielen preto,že je zakázané ale aj preto, lebo pravdepodobne viacej ničí hlaveň .Z vlastnej skúsenosti viem a už som o tom písal, že tie náboje idú aj ťažko do komory.Na zver by som s tým určite nevystrelil a už ani na terč.Bežne dostupné legálne strelivo zas nie je tak cenovo nedostupné, a preto nevidím dôvod komplikovať si život.Samotná zbraň je šikovná, dobre sa nosí, neťaží na ramene, ideálna na posliedku ,prípadne i na spolučnú poľovačku a spätný ráz ustojí aj dorastenec.Legalizácia použiteľnosti kalibru na raticovú zver u nás,si myslím, je len otázkou času.Môj osobný názor: na spoločnej poľovačke by som na lanštiaka , alebo prasa ,ktoré často prídu na pár desiatok metrov,radšej strieľlal 7,62x39 ako SPRG.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20341 od miso
Odpoveď od miso na tému ČZ 527 7,62x39
Vojenské strelivo,resp. splodiny z neho sú na bežné poľovnícke hlavne príliš agresívne, pretože obsahujú ortuť, ktorá,pokým sa zbraň rýchlo nevyčistí, dokáže narobiť paseku...
<br/>Hlavne vojenských zbraní sú tvrdochrómované,takže tento neduh dokážu zniesť...
<br/>Veď celkovo aj poľovné strelivo do 7,62x39 je veľmi lacné a najmä použiteľnejšie na lov ako vojenské celoplášte...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20346 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ČZ 527 7,62x39
Ved prave.Ta mensina ako si napisal.:{8-L:]:x:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20354 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému ČZ 527 7,62x39
Keby som mal prachy tak by som ju bral, u nás sa striela len do 100m a z časti hustý porast pre mňa by bola ideálna ale zatiaľ na spoločné poľovačky by som ju nebral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20356 od lovecW27O
Odpoveď od lovecW27O na tému ČZ 527 7,62x39
... este stastie ze tie IZ su jednoranove, keby mali zasobnik, nech nas ochranuju vsetci sv... na spolocnych...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20357 od zoran
Odpoveď od zoran na tému ČZ 527 7,62x39
okrem toho,vojenské strelivo má oceľové jadro strely t.j.je oveľa tvrdšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20358 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému ČZ 527 7,62x39
strely s oelovym jadrom nie su v polovnictve povolene, uz sme to tu rozoberali v minulosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20359 od zoran
Odpoveď od zoran na tému ČZ 527 7,62x39
samozrejme,preto som mu to pripomenul

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20360 od miso
Odpoveď od miso na tému ČZ 527 7,62x39
To je samozrejmé...kto nechápe prečo sú vojenské strely zakázané nech si skúsi spraviť test prieraznosti rôznych materiálov...jeden som videl a čítal v Streleckej revue a bol som veľmi prekvapený cez čo všetko to bez problémov preletelo...pričom poľovné poloplášte sa deformovali skoro na každom type materiálu a neprenikli takmer cez nič... Preto si myslím,že použitie vojenského streliva je v poľovníctve nereálne aj prakticky(pokým to nechytí kosť musí to preletieť ako cez papier), nielen teoreticky t.j. pretože to zákon zakazuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20361 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému ČZ 527 7,62x39
Ja som na vojne s 58-čkou prestrelil krk koľajnice z 2m ako nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20367 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ČZ 527 7,62x39
Netrep.To sa dalo s modelom tzv.Ceskoslovenskej utocnej pusky tusim kal.5,56. .Ale tu si asi nevidel.3radovy zasobnik,o cca 7cm kratsia ako 58cka a niektore casti nahradene plastom.Pekne dokazala plavat vo vode.Teraz je nieco podobne cesky system LADA.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20368 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ČZ 527 7,62x39
Hlavne sa taketo strelivo kadejako odraza.Lieta to ako besne.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20369 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ČZ 527 7,62x39
Ked sa da do toho normalne lovecke strelivo tak to moze byt dostatocna alternativa.Ako tzv,flinta na kazdy den.Len tym IZ-kam moc neverim.Za cenu zbrane nekupis ani len cesku hlaven.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 753 návštevníkov a žiadni členovia on-line