ČZ 527 7,62x39

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19603 od marrko
Odpoveď od marrko na tému ČZ 527 7,62x39
Zdravim navi. Uvazujem ze kupim CZ 527 Carabine ale neviem ako je to teraz v zakone o zbraniach a strelive lebo dlzka nabojnice 39mm nepostacuje podla zakona na lov raticovej zveri a neviem ci sa to uz zmenilo. Viem ze v cechach je kriteriom dopadova energia 1500J. Ak vies nieco viac daj vediet. Zatial vdaka. Cau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19669 od Borsuk
Odpoveď od Borsuk na tému ČZ 527 7,62x39
Pozdravujem pan kolega,aj u nas to uz preslo na dopadovu energiu len neviem aka je tam hranica skuste sa informovat v polovnicej predajni alebo na Oko SPZ tam by to mali vediet najlepsie...Lesu a Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19671 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému ČZ 527 7,62x39
Prosim ta ,to si kde vycital ,ze u nas uz neplati dlzka nabojnice?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19703 od navi
Odpoveď od navi na tému ČZ 527 7,62x39
Zdravím marrko !zatiaľ ,podľa mojich poznatov,u nás platí pôvodný zákon , t.j. nábojnica musí mať 40mm/pre lov raticovej zveri/, verím ,že čoskoro sa to zmení a bude to určené podľa dopadovej energie.Carbine je šikovná zbraň a aj kaliber.O dopadovej energii som už niečo písal - pozri str.7-Kaliber 7,62x39 z 05.06.2006
<br/>Veľa zdaru!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19704 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Platí zákon 99/1993, ktorým sa mení a dopåňa zákon č. 23/1962 Zb. o poåovníctve v znení neskorších predpisov, kde v § 30 :
<br/>(1) Poľovať na zver sa smie len spôsobom zodpovedajúcim zásadám riadneho výkonu práva poľovníctva, ochrany zvere a ochrany prírody. Najmä sa zakazuje:
<br/>
<br/>a) poľovať na zver spôsobom, ktorým sa zbytočne trýzni, trávi zver jedom alebo ju usmrcovať plynom; poľovnícky hospodár a poľovnícka stráž však môžu, ak dodržia predpisy o používaní jedov, tráviť vrany, straky a líšky fosforovým cestom alebo strychnínom v uzavretých vajciach, prípadne iným jedom;
<br/>
<br/>b) strieľať na raticovú zver brokmi, behúnkami (postmi) a sekaným olovom alebo používať pri streľbe na ňu nábojnice s okrajovým zápalom alebo nábojnice kratšie ako 40 mm, aj keď ide o ranu dostrelnú;
<br/>
<br/>c) strieľať raticovú zver v čase núdze vo vzdialenosti do 200 m od krmelcov a solísk;
<br/>d) poľovať na zver okrem divých svíň, hlucháňov, tetrovov a slúk za noci t.j. hodinu po západe slnka až do hodiny pred východom slnka;
<br/>e) poľovať na raticovú zver na postriežke vo vzdialenosti do 100 m od hraníc poľovného revíru a poľovať na bažanty vo vzdialenosti do 200 m od hraníc cudzej bažantnice;
<br/>f) chytať zver do ôk alebo na lep;
<br/>g) používať pri naháňaní a poľovačke zvere umele svetelné zdroje;
<br/>h) používať psy, okrem nízkonohých psov, na štvanie zvere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19705 od kurt
Odpoveď od kurt na tému ČZ 527 7,62x39
Aké máte skúsenosti s touto flintou čo sa týka spätného rázu? Pýtam sa najmä kvôli pomerne veľkej energii V0 a nízkej hmotnosti zbrane a krátkej hlavni pri verzii carbine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19722 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Spätný ráz zbrane je malý, je to príjemná streľba. Napr. SB 8,0 g SP, v0 = 743 m/s, E0=2208 J - zas až taká energia to nie je - čo sa týka krátkej hlavňe, videl som už 527 z dlhšími hlavňami, kedy puškár pôvodnú vymenil za dlhšiu guľometnú (samozrejme uspôsobenú a dopasovanú).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19767 od kurt
Odpoveď od kurt na tému ČZ 527 7,62x39
Práve že tá krátka hlaveň je super. Podľa mňa dobrá flinta na posliedku, prípadne posed na kratšie vzdialenosti do 150m. Vzhľadom na moje strelecké schopnosti si ani netrúfam strieľať na ďalej. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19780 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Je to šikovná guľovnica v tom s tebou súhlasím, aj vzhľadom sa mi veľmi pozdáva. V príspevku predtým som chcel len poznamenať, že som videl aj spomenutú úpravu, nechcel som tým vravieť, že s originál hlavňou nie je presná. Jej hlavnou nevýhodou je však práve kaliber - podľa zákona ho na raticovú zver nemôžeš používať ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19980 od kurt
Odpoveď od kurt na tému ČZ 527 7,62x39
To sa zmení. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20126 od marrko
Odpoveď od marrko na tému ČZ 527 7,62x39
Ako vies ze sa to zmeni. Pripravuje sa novela zakona?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20127 od marrko
Odpoveď od marrko na tému ČZ 527 7,62x39
Uz sa to zmenilo, prave teraz som si stiahol Zakon o polovnictve a paragraf 45 ods. 3c to vsetko dokazuje. 7.62x39 ma na 100m dopadovu enrgiu vyssiu ako 1500J takze uz to nie je dlzka nabojnice, co platilo niekedy pre odstrel raticovej zveri. Takze uz som rozhodnuty ze si kupim 527 Carabine 7.62x39

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20133 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Vážený marrko, odporúčam ty aby si si predtým ako niečo vypustíš do sveta riadne overil a nezavádzal tu ostatných. To čo si si stiahol je len NÁVRH !!! Zákona o poľovníctve, ktorý ešte doposiaľ nebol schválený! Zatiaľ platí zákon č. 99/1993 Z.z., ktorým sa dopåňa zákon č. 23/1962 Z.z.
<br/>527 v kal. 7,62x39 mm si kúpiť môžeš, ale ak s ňou v súčasnosti budeš loviť raticovú zver tak sa dopúšťaš TČ pytliactva. Bohužial zákon je zákon aj ked v tomto prípade riadne nezmyselný. Zatiaľ ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20137 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému ČZ 527 7,62x39
Tak TČ pytliactva to určite nebude ale disciplinárny postih a priestupok v správe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20145 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému ČZ 527 7,62x39
Máte niekto s týmto kalibrom skúsenosti pri love zvery ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20148 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
To je na posúdenie - patrí to medzi zakázané spôsoby lovu - v zmysle § 310 ods. 1 TZ 300/2005 Z.z (TČ pytliactva) - kto neoprávnene zasiahne do výkonu práva poľovníctva alebo do výkonu rybárskeho práva, tým že bez povolenia loví zver alebo ryby v čase ich ochrany alebo ZAKÁZANÝM SPOSOBOM ... atd. Takže všetko je na tom, kto ťa prichytí a ako sa to posúdi a nie vždy to musí skončiť len priestupkom. Napr. ak si mal už niečo &quot;predtým&quot; určiťe to len ako priestupok nemusí skončiť.
<br/>Veľa krát je právne povedomie niektorých našich poľovníkov veľmi mizivé, niečo ako poľovný zákon, zákon o zbraniach a strelive, alebo také pojmy ako nutná obrana a krajná núdza počuli možno tak na skúške z poľovníctva a na skúške na ZP a vešmi rýchlo to zabudli...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20152 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
A ešte ako dovetok ak je niečo klasifikované ako TČ priestupkom sa to vyriešiť nedá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20154 od michal
Odpoveď od michal na tému ČZ 527 7,62x39
ale dá...tzv. materiálna stránka trestného činu (dnes už len pri prečinoch) sa berie do úvahy, a síce nebezpečnosť činu pre spoločnosť musí byť vyššia než nepatrná. Ak tuto hranicu nedosahuje, automaticky sa to palkuje na priestupkové konanie.
<br/>Proste i ta še da i tak še da...záleží, kto to chytí do ruky. Každopadne adios zbrojak, adios polovačka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20155 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému ČZ 527 7,62x39
Presne tak u nás v čase dovoleniek by to prokurátor odpálkoval na priestupok len taký hukot. A možno aj mimo nich.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20158 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ČZ 527 7,62x39
Isto súhlasím s tebou. Ako som písal nižšie v oboch príspevkoch je to vecou posúdenia, všetko sa dá ak je vôla...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 184 návštevníkov a žiadni členovia on-line