IŽ 94 Tajga guľobrok

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21352 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
tak je to ako u ceskych vyrobcov, co zbrojovka to ine prevedenie ine modely ine mechanizmy, ine ceny ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25705 od Basky
Odpoveď od Basky na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
pre rob-a..:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25709 od Rob
Odpoveď od Rob na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Vdaka basky ; Tiez som pozeral po: CZ 802 , ale tie sa zacnu dovazat sem do Canady az zaciatkom buduceho roka ............. a cena dude asi 2 X ceny Baikalu. Tak ze to asi budem musiet riesit dvoma rozdielnimy flintami GULA a BROK.
<br/> Vis nieco o SAVAGE huner series 270 Win. (opakovacka) ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25791 od Basky
Odpoveď od Basky na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
No, no... bohužiaľ. :( Som zdedil ZHčky, a aj dve dokupil, iné druhy flínt sa mi dostávajú do rúk iba sporadicky a na krátky čas na to, aby som ich vedel zodpovedne posúdiť. Tú, na ktorú sa pýtaš, som v ruke nemal vôbec. Ale snáď sa na fóre ktosi taký nájde.. Držím palce, aby si od dakoho čím skôr dostal informácie, ktoré Ťa zaujímajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25978 od canadier
Odpoveď od canadier na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Zdravím Páni!
<br/>
<br/>Som začiatočník, a nechal by som poradiť od skusených ( napr. BASKY ) že akú gulovnicu by som mal kúpiť. Revír je dolniacký - líška, jazvec, srna. Občas niekde na diviaky a na vysokú.
<br/>Páči sa mi CZ 555 7x64. Váš názor?
<br/>Vopred ďakujem.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26000 od Basky
Odpoveď od Basky na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
..hm, privádzaš ma do rozpakov :-o za až takého skúseného sa veľmi nepokladám.. nakoľko niektorým iným na tomto fóre už prešlo rukami zbraní omnoho viacej..
<br/>Vieš, na túto tému sa vo FÓRE popísalo už naozaj hodne, skús si prelistovať aj stránky - témy dozadu, jednu som Ti posunul už hore.. - téma : Akú zbraň si vybrať.. Nájdi si trošku času na čítanie, často krát sa tu už popísali zásady podľa čoho vyberať - a nikto lepšie nepozná Tvoju fin. situáciu ako Ty - kde máš strop investícií. A hlavne nezabudni - K dobrej puške patrí dobrý zameriavací ďalekohľad na dobrej montáži.. Veľa šťastia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26176 od canadier
Odpoveď od canadier na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ďakujem BASKY:)
<br/>
<br/>Si moc skromný........;)
<br/>Prečítal som si to skoro celé, pravdu povediac mám v tom guláš. Asi každý chváli to svoje.
<br/>Nušš teraz zase môžem lamentovať medzi CZ a Rösslerom. Podúmam.
<br/>Každopádne ešte raz ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26518 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
nerád skáčem do takýchto rozhovorov nakoľko ako si sám povedal každý chváli svoje no Rossler som mal doma rozobratý na stole veľmi pekná zbraň ale plecharina.Byť tebou priklonil by som sa k CZ.Už len preto že mechanická časť je vyrobená s masívneho materiálu nieje problém s náhradnými dielami a ak máš financie ako basky povedal dajú sa s ňou porobiť veci že by si nikdy nepovedal ze pochádza s Brodu...Otázka čo spravíš ak sa ti niečo pokazí na Rosslerovi odpoveď :na pol roka si dopoloval...Už len fakt že základne doštičky pre montáž sa lepia.asi som technicky zastaralí zbrojár ale ja výlučne ich letujem na Rosslera ich nenaletuješ je to titanová zliatina.Ako Basky povedal kvalitná optika,montáž ale toto musí byt aj kvalitne uchytené nie...?CZ - to ma s jedného kusu s puzdrom záveru tam môžeš naložiť aj 5kg ďalekohľad.no ale to ja len tak aby som ta usmernil nebudem to tu rozoberať lebo hneď sa tu nájdu odborníci čo veľa čítajú a málo robia a budú ma kritizovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26533 od canadier
Odpoveď od canadier na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ďakujem tajfi za tvoj príspevok.
<br/>
<br/>Zase som o krok ďalej. Konkrétne asi už pred cieľom. Mám možnosť si kúpiť CZ 550 FS. Teda
<br/>celopažbu v kalibri 7x64 a s optikou Meopta 3 - 12 x 50. Podľa Teba?.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26563 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Podľa mňa je to v poriadku len treba zistit co má odstrieľané či je funkčnosť a záverová vôľa v poriadku..Inak rozhodnutie je dobré ak ti sedí kaliber nieje o čom hovoriť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26630 od canadier
Odpoveď od canadier na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ďakujem;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26633 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Rösslerom je veslo radsej vsad na CZ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29073 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Páni mal som donedávna gulobrok IZH 94 v 7,62x53R/12 3&quot; a predal som ho, pretoze mal nadmernu zamkovu volu pri zalomenej zbrani, co sposobilo, ze jeho druhy majitel ( ja som bol az treti, rok vyroby 04) z nej vystrielal behom troch mesiacov nieco vyse 100 ks tvrdych vojenskych gulometnych celoplastov. Dokopy som zratal, ze bolo zo zbrane vystrelene nech cca 200 gulovych nabojov, z coho drviva vacsina vojenske. Uvazujem, nakolko som bol inak so zbranou velmi spokojny (hrube opracovanie dreva povazujem skor za vyhodu) , strelba z brokovej hlavne s pouzitim Full choke bola uspesna aj na 40m bezne. Zbran mala zamkovu volu iba v zalomenom stave, pri zavretom stave vykazovala &quot;amatersky zmeranu&quot; tesnost ( do zámku medzi hlavne a puzdro som zavrel jeden list novinoveho papiera tak, aby jedine co ho drzalo bol horny okraj zaciatku brokovej komory a zamok zbrane. Papier po zavreti nebolo mozne vytiahnut). Chcel by som sa opytat na vase skusenosti, &quot;vyhega&quot; sa zbran aj po pouziti klasickych loveckych nabojoch po vystrielani 200 ran ? vdaka za skusenosti !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29076 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Či sa vyhegá neviem ani neviem či to bolo vďaka tomu vojenskému strelivu ale strieľať vojenské strelivo so zbraní na poľovné účely môže len ten čo nemá svoju zbraň rád vojenské strelivo ma totiž oceľové streli a tie nepôsobia moc blahodárne na hlaveň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29078 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
ja viem, mam dokonale prestudovane aj tie konkretne strely. ked som tu pusku skusal, dal mi strelit s tym vojenskym, ze on teraz ine nema. Predtym som si ale skusil svoje vlastne od PrviPartizan a poviem ti, ze tie vojenske to je trosku ina supa, citelne vacsi spatny naraz, uhlusujuci vystrel, plamen, &quot;detonacia&quot; bola silenjsia ako z 30-06. Tusim, ze tieto vyssie tlaky prave sposobili rozheganie zbrane po mnozstve vystrelov, predsa len ani ten zamok nieje stavany donekonecna sa spravat ako novy, najma ked z tej pusky mlatis taketo vojenske priebojniaky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29086 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Používam vojenské strelivo,ale mením oceľové strely za tombakové.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29090 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
To je už iné kde ich kupuješ a po koľko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29093 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Zháňajú sa ťažko.Cena 25 Kč.Je to spod ruky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29137 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
neviem, ale ak je to za kus tak to absolutne nema vyznam. V cene 19,5 za kus bezne dostanes strelivo prvi partizan, co je vyhovujuce na vsetko co u nas zije na rozumnu vzdialenost, ale nevadi, kazdemu chuti nieco ine ;). opytam sa ta ale - kolko si z toho vystrielal gulovych nabojov? mal si ju od nova- teda vies porovnat nakolko sa ti &quot;uvolnil&quot; zamok. Ide mi hlavne o toto. od nova mam kozlicu IZH 27 EM a tu aj po cca 300 vystreloch ked zalomim tak zostane zalomena tak, ze bez problemov a pridrziavania hlavni zasuniem naboj do spodnej hlavne. Pri tom mojom rozheganom ex- gulobroku som po zalomeni musel pridrziavat zalomene hlavne, pretoze zamkova vola mi bez pridrzania hlavni nedovolila zasunut gulovy naboj do spodnej hlavne - teda o toto mi ide. ty mas rovnako pevny zamok ako ked bola nova? strielal si z toho aj magnumy brokove naboje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29179 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ale keď máš náboje tak čo s nima.Ja používam celoplášte iba na srnčiu,škodnú na večšie vzdilenosti.Magnum som z toho nestrieľal.Viac používam aj tak 8x57JS solovku,veľmi dobrá zbraň, ale to je už o inom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 174 návštevníkov a žiadni členovia on-line