IŽ 94 Tajga guľobrok

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29228 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
nooo to hej, vtedy chapem, ja len ze nema vyznam kupovat po 25 sk/ks a este prebijat. Lkolko si z toho uz asi tak vystrielal ? lahsie ti ide zalomovanie zbrane, ako pri novej ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29294 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Asi tak 40x + -.Nevšimol som si že by išla volnejše.Uvidíme časom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29436 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
vďaka! JE totižto mojim kritériom, aby otváranie šlo tažšie a aby sa zalomená zbraň nedala len tak lahko zavrieť, napr "myknutím" za hlavne, podobne ako je to bežné u kozlíc ZH, prste je to moje kritérium. Mal som pred asi 4 mesiacmi tento gulobrok, v takej istej ráži ako máš ty, ale postupom času, keď som si posťahoval katalógové obrázky zisťujem, že moja pušku predchádzajúci majitelia riadne dokatovali. Muška bola vymenená za iný šrób, ktorý bol podla potreby opilníkovaný. Na cielnikubolo zase trojhranným pilníkom vyrobená tzv. Vcková jamka pre rýchle, na vacsie vzdialenosti nepresné mierenie. Zámok ZHcky bl proti tomu mojmu ako zhrdzavený(tak lahko sa s tou ruskou dalo manipulovať). Teraz chcem kúpiť novú, ale v 308, kvoli strelivu, cene,a hlavne kvoli nižším komorvým tlakom. Na inom fóre sa do mňa obuli nepolovníci, pretože používam podla nich nezmyselné slovné spojenia. Skúsim tu a pri tebe- skúšal si sústrel na cojaviem napr. 50m ? (gula voci jendotnej strele)aký si mal výsledok? ja na tej mojej bývalej rozdiel 40cm na 30 m (Slug pod gulou!)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29559 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ja som bol šťastným majiteľom tohto guľobroku asi 1,5roka. Pravdu povediac, za ten peniaz to bolo celkom presné. Skúšal som z toho strieľat Normy, myslím Oryx, už si nepamatám. Toto strelivo jej nechutilo. Rozptyl 15-20cm. Najlepšie to išlo s českým. Ak je vydarený kus, so SB to natlačíš do 4cm. Opakujem, za ten peniaz, aspoň to nehrdzavie, a nemrzí ťa, keď to niekde na spoločnej, a po konároch otlčieš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29566 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
keď si s tým bol spokojný, prečo si bol jeho majiteľ iba 1,5 roka?????? ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29571 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Lebo som ho vymenil za Mauser 8x60S, to sa neodmieta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29593 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
jaaaaj no tak smaozrejme, je to zaujimavy artikel, v lete minuleho roka som tiez po podobnom poksuloval, no uz bol predany. Nakolko sa radi medzi magnum kalibre (skor tej starsej generacie) a ked si vezmes problem so strelivom (tusim len 2 vyrobcovia a to drahi alebo prebijanie) ajtak to stoji za to . Mam jeden naboj v zbierke, je to proste kus. Nech ti sluzi k plnej spokojnosti !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29613 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Mám ešte doma 8x57IS, a jednu z nich chcem vymeniť za niečo v kalibri 6,5x54,55,57.Ale asi radšej tú 8x57, lebo tá 8x60 je to original Mauser, skoro vôbec nestrielaná, asi by ma mrzelo. Ak máš niečo také, určite sa dohodneme.Už dlho poškulujem po takomto niečom stiplavom, lebo najslabšiu ráž mám doma v OPu vz.54.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29623 od steyr
Odpoveď od steyr na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Tá 5x58 - čo je to za flintu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29624 od steyr
Odpoveď od steyr na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Preklep! 8x57 som myslel!!!! :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29634 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Nazdar.Čítam a vidím že lacco Ti už čiastočne odpovedal,že záleží aj náboji aký použiješ.Ja by som chcel vedieť či to bolo cez optiku alebo mechanické mieridlá.Podľa mňa dosť podstatné.Ako si ju nastreľoval?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29635 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Čo je to za značenie?Poznám S,JS.JRS ale IS som ešte nepočul.Rád sa s ním zoznámim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29637 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
IS je to iste ako JS. Je to nejake strasie oznacenie, nakolko tento naboj bol povobne pouzivany ako vojensky a aj to "I" je odvodene od "infanterie" - myslim ze to pechota. Neskor sa to neviem preco transformovalo na "J".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29638 od axon
Odpoveď od axon na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
KOPOV70, označenie IS sa niekedy používa ako označenie JS. Napr. kal. 8x57 IS je totožný s kal. 8x57 JS. I=infaterie, či ako to je. Ak sa mýlim, opravte ma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29645 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Presne tak ako hovoríš, Mišo, 8x57 IS je to iste ako 8x57 JS, a to s tou I=infanterie je pechota, to bolo kvoli tomu pomenované, lebo ho nemci používali vo vojne, preto je to I, a IS=infanterie stark, to znamená pechotný silný, a to S= je len kvoli priemeru strely, s S kom je to 8,22 mm, a bez S ka- 8x57 J je to myslim len 8,01 alebo 7,98, to presne nevem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29676 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Áno I je infanterie.Mám pred sebou zopar údajov o tejto munícií ale IS tu nemám.Mám tu iba IVa1 P151 14 39 dnové razidlo nábojnice.Ide o voj.náboj 7.92 P151-kód výr-Rheinisch-Westfälische Sprengstoff AG./RWS/,14.dodávka roku1939.IVa1-mat.a tech. znaky.Náboj 8x57,8x57S.8x57IVa1-7.92mmMauser.Bol aj 7.9mm PatroneSS294.A ešte DWM5618.2x57.Poprosím Ťa ak máš ničo o raznici IS popíš, dík.Zaujimavá téma8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29685 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
OK. tak 8x57JS. Tento naboj sa pouzival pred prvou svetovou vojnou nemeckou armadou, konkretne pechotou (infanterie - od toho je odvodene to "I") v opakovacke MAUSER, pricom po vojne sa tento naboj zacal pouzivat aj na polovne ucely a oznacenie sa zmenilo u 8x57I na 8x57J. Kvoli zlepseni balistickych vlastnosti a presnosti kalibru rozni vyrobcovia zuzovali vyvrt hlavne a tym aj priemer strely. Az vznikol naboj, s priemerom strely 8,07 mm. ktory sa oznacoval 8x57J. Aby bol povodny naboj odlisitelny pridalo sa k oznaceniu pismenko "S" odvodene od slova "stark" cize silny a nove oznacenie bolo 8x57JS a na nabojnici je zapalka oznacena cervenou farbou. Tento naboj ma priemer strely 8,22 mm. Takto to charakterizuje p.Krivjansky v knihe Polovnicke strelectvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29692 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ďakujem tú knihu si zoženiem.:)Presne ako píšeš.Priemer vývrtu v poliach bol ponechaný 7.92mm a priemer v drážkach bol zvečšený na 8.22.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29694 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
dosť podstatné? áno-ale nie pri tej vzdialenosti, pri ktorej som to testoval ja. ked strielas cez mechanicke mieridla na 25 m, tak to mas cert ako diabol, vsetko to slo rovnako, ja nehovorim, ze puska striela inak cez mechanicke ako cez puskohlad! keby strielala, tak si to nastavim aj na optike, aj na mieridlach. Nemal som problem zasahovat kruh priemeru 10cm cez optiku na 50, 100m, a rovnako cez mechanicke na kratku vzdialenost (25,40m) pri tychto testoch (kde padla kopa streliva) som dosiel k zaveru, ze jednotna strela pada pod gulovy zasah tych spominanych cca 40cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29700 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
jaaaj a ešte ma napadlo, k tomu nastrelovaniu. normalka cielnikom som posunul troška doprava, a mušku trochu nižšie, a bolo to už OK. A ešte som skúsil vybrať ten klin, ktorým sa akože dajú nastavovať hlavne, ale nedajú sa. proste som ho vybral a zásah sa mi posunul z polemtrovej hodnoty na tych cca 40cm. čiže riešením v mojom bývalom prípade by bolo vložiť vhodnú podložku istej hrúbky medzi tie styčné plochy, hlavne stiahnuť a spájkovať a skúsiť sústrel tak. čo do smeru L/P to bolo (slug voči guli) od seba na cca 2-3cm, čiže s tým sa netreba hrať. Jedno, čo soma le enskúšal, je použiť pre jednotnú strelu 1/4 a 1/2 čok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.159 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 575 návštevníkov a žiadni členovia on-line