IŽ 94 Tajga guľobrok

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29829 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Nastreľoval som to cez optiku, Meopta 7x50, 100m mäkká podložka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29830 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Je to stará karabína vz.24, 8x57JS, nová pažba s rezbou, novo počiernená, osadené kamene na montáž, skrátená hlaveň o 4cm. Lovec01 bol v piatok u mňa, videl ju, je to celkom pekné. Ako vravím, chcem to vymeniť, alebo si objednám z Frankonie novú hlaveň a zase budem šomrať, že mám doma dve osmičky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29846 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
S tou kratkou hlavnou je to taka sikovna flinticka na prechadzky po lese.Fakt pekna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29867 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Páni , vaše príspevky sa trocha odkláňajú od témy. Myslím že tema 8x57 JS je už založená a tieto príspevky patria tam.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29872 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
j znamena jagd,teda polovny.oznacenie sa zmenilo ked sa 8x57IS vyradil ako vojensky a zacal sa pouzivat len eko sportovy a polovnicky kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29917 od steyr
Odpoveď od steyr na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Pošli foto, a predstavu o cene, možno ... Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30471 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ludia podarilo s aniekomu z vas, co ste prisli do styku s ruskym gulobrokom naladit sustrel hlavni ? lebo ja som principu ladenia pomocou toho srobiku na gulobroku..no nejako neprisiel mu na princip :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30587 od 8peter8
Odpoveď od 8peter8 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Aký je rozdiel medzi 8x57S a 8x57js

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30595 od Akela
Odpoveď od Akela na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ked¡vidím na konci dvoch "rúr" šróbik, ktorým sa akože dá štelovať sústrel hlavní, tak ma to dosť desí. A ešte má potom ten sústrel vydržať istý počet rán, alebo to treba znova doladiť? Pri guľabroku by som pod ZH rozhodne nešiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30607 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
No musíš si pri šróbiku urobiť zárez aby si vedel kam ho máš najbližšie potočiť :D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30612 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
gratulujem k dobremu umiestnenie otazky:[ ale je to v podstate ten isty naboj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30614 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
ak si si dobre vsimol, rusky gulobrok nema nijaky srobik na konci hlavni, akurat tak musku. Podla teba je IZH94 nizsia trieda ako ZH ? no dovol? na tej ruskej zbrani stym sustrelom mozes aj nieco robit, kdezto (ako dopadol moj kamarat) kupil si ZHcku , vyskusal sustrel, a mohol len konstatovat, ze rozdiel jednodtnych, voci gulovym strelam je 40cm....co teraz ? Ale ajtak vdaka za trefny prispevok na moju otazku ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30617 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Jednak je chyba v otazke samotnej - su to 8x57J a 8x57JS.Za dalsie je tam jeden podstatny rozdiel - prvy ma vyvrt .318" a druhy .323",co v podstate "ten isty naboj" rozhodne nie je...;)
<br/>
<br/>Ale s hladanim vhodnejsej temy si mohol dat fakt viac namahy....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30621 od Akela
Odpoveď od Akela na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Zbraň je každá iná, niekedy aj pri drahej zbrani je ten sústrel nie najlepší. Nepísal som o ruskom goľobroku, ale o kombinovaných zbraniach všeobecne. Na tej ZH trvám a platí stále že jedna hlaveň je jedna hlaveň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30622 od Akela
Odpoveď od Akela na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Ešte ma napadol kamoš čo kúpil nový Merkel, guľa/guľa v 8x57JRS - na konci šróbik a strávil 1/2 dňa na strelnici. Stále nie je spokojný a za komplet s optikou dal 170 000,-. Inak krásna zbraň optika Zeiss. Ešte k tým guľobrokom - myslím, že broková hlaveň je určená prednostne na streľbu brokom a nejako špeci ten sústrel vo výrobe na jednotnú strelu neladia. Ak máš sústrel po kúpe zbrane, kde si ju nemôžeš vyskúšať dobrý, je to len vec náhody a jednoducho si mal šťastie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30631 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
aaaale je to ten isty naboj ! citaj znova : 8x57S vs. 8x57JS (akurat ze prvemu chyba oznacenie jagd/infanterie), oba maju zvacseny priemer strely(stark)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30633 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
zial sustrel vopred matematicky nevypocitas, ani fyzikalne, nijako. Cize kamaratovi zostava prestahovat sa na strelnicu, ak chce mat uspech. co som sa ja stretol, tak jednotna strela ide priblizne do stredu brokoveho zhluku (z tej istej brokovej hlavne) a ked ti ide &quot;bokem&quot; jednotna, tak aj zhluk pojde fuč. Výrobca samozrejme ze sa s tym nehra, gulobrok je urceny na kratke vzdialenosti, jeho vyhodou ma byt rychlo brokova hlaven po ruke, kde presnost nikoho nezaujima, pardon skoro nikoho. Ja tu pusku nechcem na paradu,a le cisto na robotu. keby som ju chcel na paradu, tak si kupim nejakeho sabattiho,a lebo merkel, nakupim tonu nabojov a dam to puskarovi Krutemu nech to rozoberie a nastavi sutrel, zletuje a mam pokoj.
<br/>Suhlasim stebou, ze pod ZH neklesnem. sice je krajsie opracovana, ma aj gravir....ale lamu sa uderniky pri cvakani naprazdno, odsuvny zamok sa mi absolutne nepaci, nechcem si pricviknut prsty pri zalamovani zbrane a nechcem len tak konstatovat, ze namiesto gulobroku som si kupil presnu jednohlavnovu brokovnicu, ktora ma aj &quot;granatomet&quot; ktory hadze uplne bokem ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30635 od Akela
Odpoveď od Akela na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Aj ja som uvažoval nad Guľabrokom Rizziny, ale potom som si to rozmyslel. K tým ZH. Netvrdím že sú super ale sú to takmer nezničiteľné flinty. Na strelnici máme brokovnice roky rokúce 3-4 ks a neviem ani odhadnúť koľko nábojov bolo vystrelených určite tisíce, už na vzhľad ktovieako nevyzerajú, ale stále v pohode fungujú. A zámky ako má ZH nájdeš aj na naj. svetových značkách. Inak tá jednohlavňová brokovnica je dobrá na nosenie, ale do pohonu by som to neriskol. Taký nasratý kanec vie byť kua rýchly!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30638 od iboo
Odpoveď od iboo na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
pardon, zle som sa vyjadril...greener je bezny, zo uznavam, ja som mal ny mysli sposob napinania bicieho mechanizmu (odsuvna cast zamku). Bezpochyby vydrzia strielat svoju zarucenu dobu, aj viac. Lenze vies, mne ide viac o funkcnost ako o eleganciu. Preto radsej stravim dva dni na strelnici strielanim a nastavovanim,ako by som dva dni nadaval, ze striela zle a nemozes stym nic robit. je to dobra masinka na vyhranie sa. Informoval som sa kadetade, keby som do tej zbrane fukol ja neviem 25 tisic (teda dokoby by to bolo cca 40 tisic) tak by to bola zarucene spickova zbran. drevo s inou politurou podla zelania, nastaveny sustrel pre moje typy streliva, vynikajuci kaliber (308,7,62x54R-najvhodnejsi kvoli okraju, alebo 30-06,8x57JRS) brok magnum, vymenitelne coky, odstranene tie hrube nakruzky na hlavniach, zletovane hlavne po celej dlzke, bez medzery, jendoduchy strojovy gravir, ejektory. POvedz mi ktory vyrobca ti doda za 40 tisic gulobrok tychto vlastnosti ? pozn. cena je orientacna, zalezi na tom, ktory puskar a drevar ti to bude robit. ideal je, keby som si to robil sam doma ;-))):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30640 od Akela
Odpoveď od Akela na tému IŽ 94 Tajga guľobrok
Kamošovi som vybavil u Fraňa veľmi pekný guľabrok Fair 6,5x57R/20/76 stál rovných 40 000. Skvelé drevo a nenáročný gravír jeleň, diviak a spodok nápis Fair. Meopta 1,5-6x42 - samozrejme nebola v cene. Výborná kombinácia a strieľa - zbraň skvele - guľou. Jednotnú ani neskúšal. Na spoločnej všetko prvou ranou. Ale to nie je zbraň do pohonu. Ja by som vzal určite 8x57JRS. Zbraň aj s optikou neuveriteľne ľahká oproti bežnej klas. guľovnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 886 návštevníkov a žiadni členovia on-line