OPAKOVACIA vs. JEDNORANOVÁ ZLAMOVACIA GUĽOVNICA

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30076 od miso
Presne taký postoj mám k zlamovačkám aj ja. Proste klasika,vychutnanie si jednej rany(horšie keď sa nepodarí a potrebuješ bleskovo zopakovať),ľahká a pekná poľovná zbraň najmä na potulky za srnčou zverou(takú by som niekedy chcel)
<br/>Každopádne je to poľovnícka klasika...aj keď ako som už niekde písal, opakovačky so systémom mauser sú zase moja srdcovka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30097 od Castor
:D.....fuuuuuu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30099 od Castor
prepac miso...ja som sa len zabavil na majodovom poslednom prispevku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30100 od karasek
Majod, pripájam sa k titulovaniu..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30101 od karasek
Presne toto ma zaujíma. Ďakujem všetkým za názory..a to boli na začiatku okolo taho také obštrukcie..:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30103 od karasek
Mne osobne sa velmi páči ZK99 a taktiež Brno Effekt. Tie sú pre mňa zatiaľ určite reálnejšie ako Merkel či Blaser. Ale raz na niečo také určite pošetrím..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30113 od lacika85
Ja ti hneď nevynadám ako ty mne,lebo mám v sebe asi viacej inteligencie ako ty.Ale takto sa tu chváliť ,že skôr prebiješ opakovačku ako ....................Možno uverí 10 ročný chlapec.Dúfam že je tu nás viacej dospelých,ktorí ti určite neuveria.A nie som sám.Téma nie je o chválení,ale posudiť dve rozličné zbrane.Ja si myslím,že je to len na každom z nás,akú zbraň si vyberie.Každá zbraň,každý kaliber má svoju výhodu a nevyhodu.Najlepšie by bolo,keby sme obidve zbrane mali doma.Lenže po finančnej stranke to pre každého nie je možné.Zbraň je každá dobrá,pokiaľ s ňou človek dokáže dobré trafiť.Väčšinou je chýba v samotnom strelcovi.Toto je môj názor ale nemusí každý s ním súhlasiť.Ani ty Majod.Urážať dokáže každý blb.
<br/>:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30120 od majod
Lacika nemusel si zdôrazňovať tvoju inteligenciu ,ja ju vidim,predpokladam že pána Karaska si chcel nazvať kolegom, len sa ti 3 bodky lepsie píšu za KO.To je vsak mimo tému.Ja si všímam tvoje príspevky a mám pocit že máš ruky rýchlejšie -niekedy -ako myšlienky, že som ťa nazval somárom -zvažoval som aj debila ale niektore veci od teba sa daju čítať.Teraz napíš niečo technicke k veci a téme ale pre istotu dobre a pozorne čitaj predchádzajuce state.Nazdar .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30121 od miso
Jasné, určite je to lepšia voľba ako ruské IŽ a pod. Naozaj nie každý sa môže pýšiť Merkelom a zbraň z teba lepšieho poľovníka nespraví.Ja tiež uvažujem napr. nad marlinom, už som začal odkladať, chcem to na škodnú,srnčiu,obdobie mimo hlavnej sezóny a spoločné. A tiež som pripravený na to,že nie každý môj výber pochopí a určite si niektorí poznámku neodpustia..
<br/>Castor:to je v pohode;)
<br/>
<br/>Páni, nezbehnite prosím do vzájomného urážania sa, majod napísal svoj názor, možno to síce troška prehnal,ale akceptujem to, naozaj môže prebíjať rýchlo(aj keď porovnávať rýchlosť prebitia s opakovačkou-no neviem:) )A reagovať na názor druhej strany urážkou..čítajú to aj mladí ľudia a nepoľovníci tak zachovajme akú takú kultúru prejavu..
<br/>Téma sa celkom rozbehla,tak to nepokazme;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30126 od Vyr
Karasek: Výber medzi opakovačkou a zlamovačkou bude vždy vec vkusu. Mám obe. Keby som si musel nechať iba jednu - nechám si určite zlamovačku.
<br/>Prebíjať zlamovačku možno naozaj dosť rýchle - ale rýchlejšie ako opakovačku nie.
<br/>Kto chce rýchle strieľať...nech si kúpy automat....a ten by som ja nechcel ani zadarmo -ani guľový ani brokový.
<br/>Na individuálnu poľovačku -hlavne dlhú pochôdzku (ktorú považujem za najkrajšiu) je lepšia jednoznačne zlamovačka. Zlamovačka ma naučila na spoločnej poľovačke viacej vážiť ranu - a aj sa mi to prevažne oplatilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30143 od majod
Michal ,táto debata nieje založená na rýchlom prebíjaní,ja oponujem tým ,že to prebitie ked treba sa da urobiť dosť rýchlo a pritom potichu.Určite sa rýchlosť neda ani zdaleka porovnať s priamoťažným záverom ale v porovnaní s mauserovým ked na zlamovačke je vyhadzovák to nemusí býť až tak pozadu,druhá vec ,že zase vyhadzovák pleskne ako záver.Tolkoto asi k prebitiu.Co sa týka výhod opakovačky ja by som vyzdvihol robustnosť ,presnosť a odolnosť,filozofiu druhej rýchlej rany považujem- ja skôr za jej nevýhodu -ked to má v rukach neskusený lovec,lenže ako tak čítam toto a podobne fora ,prave výhoda -repeatirovania sa najviac vyzdvihuje. Dalšia výhoda opakovačky je väčší výber kalibrov.Zatial asi tolko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30144 od foksi25
Podla mojho nazoru je zlamovacia gulovnica rovnako plnohodnotna polovna zbran ako opakovacka. Aj co sa tyka presnosti. Pri vybere pusky by mal kazdy polovnik dbat na to, na co, tu ktoru zbran chce pouzivat. A idealne je mat ich viacej. Ja osobne som privrzencom zlamovacich zbrani. Ak budes strielat rozvazne tak druhu ranu nebudes mozno vobec potrebovat. A su spravidla lahsie, takze aj vyhodnejsie na potulky a posliedku. Dalsia vyhoda je ze niektori vyrobcovia ponukaju aj vymenne hlavne, takze mas v jednej zbrani viac kalibrov. A aj do pohonu by som skor volil gulovy dvojak alebo trojak ako opakovacku. Ale kolko ludi, tolko chuti. Musis si ty sam vyskusat aka zbran ti bude pasovat. Ale ani jednym ani druhym nic nepokazis, naozaj zalezi len od vlastneho pocitu, nazoru, toho co sa ti viac paci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30153 od miso
Súhlasím, napísal si to dobre. Pre mňa je zlamovačka symbolom ľahkej zbrane na posliedku ak si nejakú niekedy zadovážim tak v nejakom &quot;srnčom&quot; kalibri. Na hlavnú sezónu budem veriť radšej svojej osvedčenej .270win. Bodaj by som druhú ranu potreboval čo najmenej. Ale už sa mi stalo,najmä na spoločných, že prvou ranou som aj stojaceho diviaka ako stodola minul(najmä ak sa objavil nečakane),ale druhou ranou som pokazené napravil,prípadne ak som prvou ranou trafil zle(nie len na spoločnej) a nebyť rýchleho prebitia,tak by zver odbehla a nemusela by byť dohľadaná, prípadne by dlho trpela...na druhej strane veľa takýchto &quot;druhých&quot; rán,najmä na zver v pohybe nie je ideálnych(stalo sa aj mne-väčšinou rana vzadu,ale kus som vždy dohľadal),čo je nevýhoda...
<br/>Čo sa týka zodpovednosti k rane-ja sa na druhú nespolieham. Snažím sa každý výstrel previesť čo najviac zodpovedne, tu je zbrklosť zlým pomocníkom. Keď som si nie istý výstrelom-nepotiahnem, nechám radšej zver odísť.(už viac krát mi starší kolegovia poľovníci vyčítali-a čo si neskúsil a pod...)Ale každému z nás sa stalo,že aj keď si bol 100% istý ranou-proste uletela,strhol som alebo nejakým spôsobom nebol zásah ideálny.A vtedy mi rýchla &quot;dupľa&quot; pomohla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30161 od hogy
Miso,
<br/>pekne si ukoncil tuto temu ale pouzil si vela slov, s ktorymi sa neda nesuhlasit, alen ich je vela. ja by som to zjednodusil takto - zalamovacka je na eticku polovacku, kedy davam vacsiu sancu zveri. Vsetko ostatne je navyse a upevnuje nasu nadvladu.
<br/>
<br/>Ja osobne mam 8x57JS r.v. 33 CZ znama ako zetka - je vyborna lahka zbran(skoro ako vzduchovka, zachoval som aj optiku v tom case znacky OPTIKOTECHNA) a ma velmi dobru ranivost. To len ako tip na lahku zbran na posliedku. A ak nemate nazvys penazi ako ja nedavno som videl taku istu v bazari za 18000.
<br/>
<br/>Vel;a polovnickeho stastia pri polovackach. Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30167 od vajlo
zdravim vas vsetkych chlapi ja uz par rokov pouzivam len zalamovacky a ziadny problem samozrejme ze som aj ja par krat z prvej netrafil ale na moj dusu z druhej som to vzdy napravil neviem kolko sekund alebo vterin to trvalo ale vzdy to stacilo a myslim si ze to ani nema zmysel casovo porovnavat treba v klude strelit a je pokoj a ked dakoho vidim ze mu z flinty trci zasobnk par centimetrov hned sa mi tlak zvysi a este ked sa pochvali kolko a ake druhy streliva tam ma napaskovane tak uz mam upne dost!!! ale verte mi ze to tiche prebijanie zlamovacky ja ku nezaplateniu lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30170 od Stefan49
...vatsiu sancu zveri.... - zalamovacka je na eticku polovacku, kedy davam vacsiu sancu zveri. Vsetko ostatne je navyse a upevnuje nasu nadvladu. ...
<br/>
<br/>Moze mi niekto vysvetlit AKU VACSIU SANCU ta zver ma?:[:[:[ Jedine tak ked ten ktory to ma v rukr nrvie s tym narabat!:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30171 od Stefan49
...vatsiu sancu zveri.... - zalamovacka je na eticku polovacku, kedy davam vacsiu sancu zveri. Vsetko ostatne je navyse a upevnuje nasu nadvladu. ...
<br/>
<br/>Moze mi niekto vysvetlit AKU VACSIU SANCU ta zver ma?:[:[:[ Jedine tak ked ten ktory to ma v rukr nrvie s tym narabat!:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30172 od vajlo
pripajam sa ku stefanovi skutocne tu ziadna sanca nie je! je to gulovnica ako kazda ina tiez je siroky vyber kalibrov takze az do tych nejsilnejsich kal. len je to taka klasika to je vsetko lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30179 od karasek
Tak potom si asi blb, lebo mňa si urazil včera hneď obratom..:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30180 od karasek
Máš recht!!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 311 návštevníkov a žiadni členovia on-line