OPAKOVACIA vs. JEDNORANOVÁ ZLAMOVACIA GUĽOVNICA

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30182 od karasek
Ten Marlin je dobrá voľba. Osobne poznám jedného "spolupisateľa", kt. na tú svoju nedá dopustiť..je to pekná a spoľahlivá zbraň..Dúfam, že sa s ňou neskôr aj pochváliš..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30189 od hogy
Stefan,
<br/>
<br/>myslel som tym, ze polujem na jednu ranu, to je etika, co som mal na mysli. Mozno iba nechces rozumiet alebo sme kazdy iny. Ale to je v poriadku tak to ma byt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30200 od foksi25
Mam pocit ze so Stefanom pisete o tom istom. Tu sa neda hovorit vacsej ci mensej sanci. Gula ked raz leti tak uz je bez sance. Ak trafis dobre na prvykrat, mas jedno ci mas jedoranovu ci opakovacku, ak netrafis vobec, tiez to mas jedno a vtedy mozno ma zver vacsiu sancu, lebo pokial prebijes stiha unikat. A ak trafis zle, tak vtedy ocenis vyhodu rychleho duplovania opakovacky, alebo este lepsie dvojaku, :) a ukoncis skor trapenie zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30204 od Akela
Hogy to pravdepodobne myslel tak, že keď na diviaka z posedu vystrelíš na 150m a netrafíš ho a on sa tou lúkou rozbehne k lesu, tak v prípade, že máš opakovačku nebudeš po ňom páliť ďaľšie 4 rany s malým predpokladom úspechu - najskôr ho postrieľaš. Takže ak ho netrafíš - nebudeš v rýchlosti ládovať ďaľšie náboje a necháš ho odbehnúť. Preto hovoril o jednej rane - samozrejme myslel dobrú ranu. O tom je tá šanca pre zver. Aspoň ja si to tak predstavujem a aj keď mám opakovačku na 3 náboje z posedu strieľam jednu ranu. Na spoločných je to samozrejme iné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30206 od hogy
foksi,
<br/>ak mas dvojak skor riskujes pri prvej rane ako so zalamovackou a spoliehas sa na rychlu duplu. To je tvoja vacsia vyhoda. Ak mam jednu ranu musim mat v hlave a ovladat polovnicke remeslo aby som isiel na najvacsiu istotu ktoru si vypracujem este raz podciarkujem hlavou a nie opakovanym strielanim.
<br/>Inak asi vsetci so vsetkymi suhlasime len mame na to iny pohlad. Uple obrazne: ak budem mat 4ranovy poloautomat tak mam 4 velmi rychle rany oproti jednej, ci z rozne velkym omeskanim opakovanej co je statisticky jasne kedy mam vacsiu sancu ale nie preto ze som dobry polovnik ale preto ze mam dobru zbran.
<br/>Su aj taki fanatici co chodia s chladnymi zbranami ci predovkami. Tym nas nechcem samozrejme vratit do roku 3 :)
<br/>Kazdy vie co robi a vie co je prenho zazitok. Su polovnici co sa chvalia odstrelom na 250m a viac metrov. To tiez povazujem za neeticke, nakolko ta zver naozaj nema sancu predatora/cloveka spozorovat. A tak sa polovnicke umenie zmeni na cisto strelecke potom uz je len otazka ci chces byt dobry ostrelovac alebo polovnik.
<br/>Prosim neberte to nikto osobne, verim ze sa bavime vo vseobecnej rovine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30207 od hogy
Rozumieme si. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30210 od dusab
O com tu pisete. Kazda prva rana musi byt rovnako zodpovedna ci je vystrelena z opakovacky, zlamovacky, gulobroku, trojaku a neviem z coho...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30211 od hogy
dusan,
<br/>ale si pohol rozumom.:x Ved ja nehovorim o zodpovednosti, asi sa kazdy snazi strielat zodpovedne, ale pochybi, lebo je clovek. Ide o to, aku ma sancu strelec pri pochybeni a zviera. Pri gulovej dvojke taha zviera kratsi koniec ako pri zalamovacke.
<br/>Ale inak suhlasim, prva musi byt ta spravna a smrtelna aby zviera netrpelo a to je skutocna etika.
<br/>Etika v polovnictve je asi tazka tema a nie je to tema tohoto Fora, tak to asi radsej ukoncime, lebo kazdy mame svoj pohlad. Vsak?
<br/>
<br/>Vsetkym Vam prajem vela uspesnych prvych ran, malo dupli a este menej dohladavania. S uctou a pozdravom Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30215 od steyr
Dovolím si nesúhlasiť celkom s tvojou prvou vetou. Prvá rana je takmer vždy najlepšia a najzodpovednejšia z akejkoľvek flinty, lebo nie si ešte v strese s nabudeným adrenalínom. Druhá spravidla býva viac-menej &quot;zúfalka&quot; a nehovoriac o tretej. Mám pár zážitkov a úspechov aj z opakovaných rán, ale najčastejšie po rane sledujem zver, jej pohyb, zaznamenávam do hlavy nástrel, smer odbehu a pod. Málokedy si vôbec na repetírovanie spomeniem, pričom vždy okamžite podvedome nabijem, ale to je mimo mňa, pozornosť je na zveri. Áno, v hone na diviaky zrepetujem jedna radosť úplne automaticky, ale pri ostatných spôsoboch lovu málokedy, najskôr tak dostrel. Je mi jedno, či mám opakovačku, alebo zlamovačku. Nie od druhu flinty závisí etickosť a kvalita, to je vždy v poľovníkovi. Páni poľovníci kedysi obľubovali trojaky, trojačiky a pod.,ale nie pre pohotovosť. To bolo preto, aby mal možnosť rýchlo sa zodpovedne a eticky rozhodnúť, čo vystreliť v daný okamih na danú zver. Tam kdesi treba hľadať pravdu o výhodách a nevýhodách predmetu tejto témy.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30217 od hogy
Co som povedal plati, kazdy vidi inak tuto temu. Ja nie celkom suhlasim s Tvojou poslednou vetou/vetami.
<br/>citujem &quot;Páni poľovníci kedysi obľubovali trojaky, trojačiky a pod.,ale nie pre pohotovosť. To bolo preto, aby mal možnosť rýchlo sa zodpovedne a eticky rozhodnúť, čo vystreliť v daný okamih na danú zver. Tam kdesi treba hľadať pravdu o výhodách a nevýhodách predmetu tejto témy.&quot;
<br/>Typ zbrane nema vplyv na rychle a eticke rozhodovanie. Eticke je a hlavne spravne - zastrelit prvou ranou. A to je to, na com by sme sa mali zhodnut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30251 od Stefan49
... podla mna to je trochu ine! Polovnik si kupi (alebo by si mal kupit) zbran ktora sa mu paci a mu vyhovuje, samozrejme vacsie percenta kupy zalezia aj na financiach! zlamovacia gulovnica ma svoje caro, a historiu! Niektore su krasne a velmi presne, niektore su crepy bez ziadnej krasy.
<br/>tak isto je to aj s opakovackou! Vyberal by som radsej napr. Mannlicher Scho. opakovacku ke by som mal druhu moznost vyberat rusku zlomovacku! Je to vsetko relativne!
<br/>
<br/>.....Osobne tomu navrhnem iny pristup:
<br/>V minulosti som bol clenom privatneho pol. zdruzenia ktore vyzadovalo jedno-a len jedno: Pod heslom a nazvom klubu&quot;One Shot Group&quot; (cize klub strelcov na jednu ranu) bol ukol strielat obmedzenim jednej rany, s predpokladom uspechu.
<br/>V tejto organizacii nezalezalo nikomu na tom aku zbran clen vlastni (opakovacku alebo zlom. jednosku), ale vam zarucim ze akonahle sa zver stretla z hociktorym clenom tohto zdruzenia ( ci uz mal opakovacku alebo jednosku) stratila sancu na prezitie tejto schodzi-99% zostala naplnou do mrazaka!
<br/>Tuna nezalezalo absolutne aky druh zbrane polovnik ma v ruke---avsak to ze ma len 1 naboj, na tom ze vedel vyuzit ten naboj to uz je ina muzika! Sanca dana zveri ?....jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiis, silvestrovsku estradu uz mame za sebou!
<br/>
<br/>....treba trochu pouvazovat na slove &quot;etika&quot; a pod! Pozor na plane vyuzitie (dokonca prazdnych slov!)......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30264 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému OPAKOVACIA vs. JEDNORANOVÁ ZLAMOVACIA GUĽOVNICA
:) nejaku dobu som zil v Bavorsku v dedine, kde mali 2 najomcovia prenajaty pekny revir a podla ich zasad bola uz i repetirka len vojenskym kverom. Prisne dodrziavali vsetky tradicie a od hosti tvrdo vyzadovali to iste, za x rokov sa tam sformovala velmi zaujimava skupina ludi, vacsinou polujuci intelektuali z Mnichova .... co sa tyka polovania a vsetkeho okolo, este som sa nikde lepsie necitil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30289 od karasek
mico, pozri na www.sweb.cz/lepic.jan/komiszbrane.htm, je tam nejaky Marlin..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30298 od steyr
Akceptujem snáď tvoje posledné dve vety, inak absolútne trvám na prvej rane ako na rane s percentuálne najvyššou pravdepodobnosťou presnosti (tým aj etickosti). Psychika bazálne popri trénovanosti ovplyvňuje výsledok, tam neobabre nik, ani profesionálny strelec. Spýtame sa Goncziho? O tom nebudem diskutovať, to sú fakty!
<br/> Aby sme to však ďalej nehnali niekam od témy, rešpektujem tvoj názor.Nemá tu význam rozpitvávať min. 4 ďalšie súviasiace veci. Navrhujem dať si symbolicky virtuálne myslivca a dialóg nehnať týmto smerom. Nechcem, aby tu bolo ako na pokeci, myslím, že ani ostatní chlapi tu prítomní. Ja ti prajem, aby ti vždy sadla tá p r v á rana, nech už z takej, či onakej flinty! Ver mi, bude to lepšie, etickejšie a krajšie ;) .
<br/> Peknému a slušnému lovu zdar!
<br/> Steyr

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30299 od karasek
ZDAR! Plne sa z tebou stotožňujem a prajem ti vždy presnú mušku..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30302 od steyr
Aj ja tebe, v podstate všetkým fajn chlapom z fóra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30311 od karasek
Presne tak..myslim, že ich je tu viac..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30318 od papo
ahoj štefan;), myslím, že obaja hovoríte o tej istej veci, aj prístupe, rozdiel je v hodnotách, motivácii, s akou sa k veci pristupuje. aj ja som vyznávačom jednej rany. tá jedna rana je u mňa vyjadrením vzťahu k zveri, ale aj streleckej zručnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30321 od hogy
Stayer
<br/>ved ja sa s Tebou nehadam o prvej rane a ani nechcem a ani som ju nespochybnil. Prajem aj Tebe len jednu ranu a to tu pravu.
<br/>Hogy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30400 od steyr
Ale jasné, ja tu tiež chodím relaxovať8-L;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 360 návštevníkov a žiadni členovia on-line