LOV VLKOV

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57315 od muflon82
Odpoveď od muflon82 na tému LOV VLKOV
skonzumuju dokopy menej ako ty ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57383 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému LOV VLKOV
Prumerny vlk asi sezere 10 kg masa na posezeni a pak nemusi asi 9 dni nic zrat.
<br/>Za leta takova vlcice jde treba nekolik km na potkany do predmesti lisky mohou stravi t cast rostline potravy vlci jsou okazani pouze na maso ,do lesa si jasne nosime nejakou tu bouchacku, ale kdyz nakoupime nejake ty kosti urcite vlci se budou zajimat vyse o kosti, nez o mne :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57755 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému LOV VLKOV
Pre zaujímavosť -
<br/>
<br/>3. Vlci pohov, kvóta naplnená!
<br/>(25.01.2011; Pravda; s. 47; Šikulová Veronika)
<br/>Logom tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji sa stal dosť nepodarený obrázok vlka v drese slovenského mančaftu. Najväčším naším konkurentom, keď sa rozhodovalo o mieste konania majstrovstiev, bolo Švédsko. Tomu by vlk v logu pristal viac. Keď pred časom ohrozovalo asi dvadsať chlpáčov jednu z tamojších dedín a svorku chceli vystrieľať, zasiahla Európska komisia. My si svojich vlkov vystrieľame...
<br/>Ročná kvóta lovu na Slovensku je 150 &quot;kusov&quot;. Vlkov býva u nás v marci okolo 150, potom sa ich narodí a do jesene prežije 120 až 150, takže v septembri je ich tu zo 270 300. Z nich teraz poľovníci zastrelili 150! To je mimoriadne ohrozenie zvierat, ktoré človeku nič nerobia, nenapádajú ho. Pravdaže, ak nerátame Červenú čiapočku a jej babku. Prípadov nepozorných poľovníkov, ktorým padne každoročne za obeť niekoľko ľudí, poznáme určite viac.
<br/>Vlk loví najmä slabú a chorú zver. Najlepšie poľovnícke trofeje sa nachádzajú v revíroch, kde &quot;poľujú&quot; vlky. Premnožená raticová zver pácha veľké škody aj mor ošípaných sa vyskytuje iba tam, kde niet tohto prírodného lovca, ktorý udržiava i stav jelenej zveri na úrovni neohrozujúcej zmladzovanie a samoobnovu lesa. Kedysi ľudia takéto veci vedeli. Aj starí Slovania usporadúvali trojdňové sviatky Vlčie dni, kde sa na počesť tohto posvätného zvieraťa pilo, jedlo a hodovalo.
<br/>Človek prirodzený les nevytvoril, dostal iba šancu mu porozumieť, chrániť ho, aj tých, čo v ňom žijú. Ministerstvo pôdohospodárstva oficiálne zastavilo 24. januára 2011 lov vlka dravého vo všetkých poľovných revíroch &quot;z dôvodu naplnenia ročnej kvóty&quot; odstrelu. Ešteže tak. A ešteže sme si stihli jedného nepodareného vlka nakresliť na logo a vycapíme ho i na poštové známky. Ak sa nestaneme majstrami sveta v hokeji, budeme si nad filatelistickými albumami raz spomínať, že kedysi u nás žili krásne zvieratá, čo sa volali vlky, vtáky, býky, psy... Alebo si pustíme kreslenku o vlkovi a zajacovi a &quot;uzabávame sa k smrti&quot;. Nič iné nám totiž nezostane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57756 od eso
Odpoveď od eso na tému LOV VLKOV
To som nevedel. Bodaj by Slovensko malo viacej takých Šikulových Veroník... Ja sa pohybujem v prírode a poľovníctve od detského veku a stále sa mám čo učiť. Možno sme tých starých Slovanov mali lepšie počúvať:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57761 od kurt
Odpoveď od kurt na tému LOV VLKOV
Je to síce tendenčne napísané, ale bodaj by mala pravdu a tie stavy troška klesli. Vystrieľania sa nikto báť nemusí, ale to by jej jeden asi zbytočne vysvetľoval. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57762 od astronom
Odpoveď od astronom na tému LOV VLKOV
Som včera v správach zachytil, že pólo na štrbskom plese nebude. Že sa VLCI odvolali a rozhodnutie nestihne nadobudnúť platnosť. Niekto stúpil na otlak majetným, možno niekto stúpi na otlak hlavnému VLKOVI...........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57765 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému LOV VLKOV
Já bych na Vlka pil a hodoval taky nekolko dní :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57976 od igman
Odpoveď od igman na tému LOV VLKOV
Pekne píšeš, len keby si vedel o čom. Kto chodí do hory aj v nečase vidí že vlci u nás sa vyhynutia báť nemusia, /a ani pseudoochranári/. Nikdy sa nepodarilo naplniť odstrel skôr ak tej zveri niet. U tak opatrnej zveri ako sú vlci to platí dvojnásobne. Pred chvíľkou som sa vrátil z revíru a opäť som mal to šťastie ich počuť, nie vidieť zdalo sa mi že niečo duria.. Ráno idem obzrieť tam, čo som ich počul vyť. Poviem vám krásne a aj hrôzostrašné, ešte ich aj zazrieť ajajaj, to by bolo. No dnes nič hádam nabudúce.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57977 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Fakt Ti závidím, že si ich počul, musí to byť zážitok aj keď v revíri ich mať asi veľká radosť nie je. A ešte ho tak vidieť cez optiku, musí to byť adrenalín.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60899 od astronom
Odpoveď od astronom na tému LOV VLKOV
Tak, a opäť máme vo veľkom predstihu splnený plán lovu vlkov. Fakt ich je strašne málo .............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.235 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 799 návštevníkov a jeden člen on-line