Lov slúk

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53837 od ZK
Odpoveď od ZK na tému Lov slúk
Lovu zdar ! ja som už dnes večer prvú toho ročnú dlhozobku pekne pozdravil ako sa patrí !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #53848 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
No to len dokumentuje príspevok nižšie, mimovládky majú väčšiu váhu ako tí, čo sú v teréne a robia niečo pre zver. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #53849 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Zbytočne platení ľudia na ministerstve. Tam stačí len pár ľudí na polovičný úväzok, ktorí budú preposielať požiadavky do Bruselu, a ten im dá odpoveď a návod čo robiť!!!!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53948 od medard
Odpoveď od medard na tému Lov slúk
Tak dnes som pozdravil prvú tohtoročnú dlhozobku... Javorníky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53954 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Cez víkend som si prečítal článok Boj o dlhozobku v novom čísle PaR. Musím konštatovať, že som veľmi, zdôrazňujem veľmi sklamaný s konania, resp. nekonania Ministerstva pôdohospodárstva, keďže je v jeho právomoci schváliť výnimku na lov sluky lesnej. Veľmi by ma zaujmalo, čo ich viedlo k tomu, aby túto výnimku nevydali????? Je to neochota??? Poľovnícka organizácia s členskou základňou 50 tis. členov ich požiada o výnimku. Vykašlú sa na to, lebo im ochranári poslali nejaký list???? To je 10 halabuchov viac ako 50 tis???? Keby jarný lov ohrozoval jej stavy tak nepoviem ani slovo. Ak mi to niekto vysvetlí ich konanie tak mu budem vďačný. Keď zoberieme do úvahy všetky relevantné informácie, že lov na Slovensku neohrozuje početnosť sluky lesnej, že 85% ulovených kusov je samčekov, že odlov predstavuje cca 3% celkového počtu u nás, tak fakt neviem o čo im ide. Vo Francúzku sa loví ročne 2mil. kusov?!?!?!?!? A ani toto neohrozuje stavy sluky lesnej vo Francúzku, tak fakt nechápem v čom to je.
<br/>
<br/>A ešte mám zásadnú otázku k lovu sluky lesnej od 01.10. do 30.11. resp. 31.11. podľa kompetentných. Akým spôsobom ju budeme loviť??? Spoločnými poľovačkami so psami??? Alebo individuálne z posedov alebo posliedkou??? To je lepšie realizovať lov so psami, vyrušovať ich na hniezdiskách ako lov pri jarnom ťahu, kde ich hniezdiská sú nedotnuté????
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53969 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Lov slúk
No ja si myslim, ze pani na ministerstve nemali odvahu pustit sa do boja proti ekoteroristom (SOS, RPS, Vlk a i.) vyhrazajucim sa Bruselom a to najma v suvislosti s nadchadzajucimi volbami. Takze pricinou su volby, lebo kazda kauza sa zide v predvolebnom boji. Buduci rok bude po volbach a v pohode bude vynimka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53971 od kuzmican
Odpoveď od kuzmican na tému Lov slúk
never tomu ,prešiel nový zákon ,taký aký je , prešla vykonávacia vyhláška a jej zmeny lovu a o rok ti garantujem ,že na sluku na jar si ministerstvo ani len nespomenie lebo na Slovensku je to tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53972 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Myslím, že poľovníkov je viac ako ekotáčov. Ale čo sa týka volieb, tak za neochotu ohľadne výnimiek, skvelý nový zákon (o nás...bez nás)a vyhlášku odomňa podporu vo voľbách nedostatnú určite!!!
<br/>Len je smutné, že väčšina poľovníkov s konaním ministerstva a poľovníckych organizácií nesúhlasí, ale ozvú sa koľkí??? max. 10-15 ľudí. Ostatní tichúčko šomrú pod nos......a to je horšie akoby súhlasili..... To je slovenský model demokracie:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53973 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
A treba si všímať hlavnú pointu tejto neochoty spolupráce medzi ministerstvom a poľovníkmi. Najskôr zákaz lovu veľkých šeliem, potom pernatých dravcov, teraz zmena doby lovu sluky (na jeseň v čase jelenej ruje ju nikto nebude loviť), čo predstavuje jej dovolím si povedať ukončenie lovu na Slovensku. A čo bude ďalej, aký druh bude ďalší, ktorý sa nebude loviť?????!!!!! Porozmýšlajte, ekáčom to vychádza postupne po malých krokoch a my sme tlačený do úzadia s veľkou podporov našich kompetentných orgánov......................................:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53998 od maty
Odpoveď od maty na tému Lov slúk
ja viem ako docieliť aby nabudúci rok na jar povolili jej lov. treba nahlásiť na jeseň do odstrelu aspon 10 000 ks a to potom zhrozený ochranári sami navrhnú aby sa radšej strieľala na jar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54003 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému Lov slúk
nechapem ako je mozne, ze ste smutni z toho, ze nemozete ZABIT ZIVEHO TVORA..
<br/>
<br/>ved to je chore.. normalne ste hodni zatvorit na psychiatriu a 19 hodin denne bez prestavky precvicovat logickw uvazovanie..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54012 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
este chvilku pokracuj s urazanim a sa ti postarame aby si si zavrel usta na tomto fore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54017 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Lov slúk
jaro daj mu na budku zavres mu usta uplne :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54018 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Hovorí sa tomu medvedia služba.Sluka bola darom pre poľovníka,darom ktorí si každý vážil.Pozvanie na lov slúk bola skôr spoločenská udalosť a nie lov.Nie nadarmo sa hovorilo,, -jedna a dosť-&quot;každý si vážil a dodržoval túto tradíciu.Žiaľ tento rok sa stal z daru,z trofeje len kus mäsa = BROJLER.Vykrmené sluky sa budú loviť po vzore EU.vo väčšom počte a bez rozdielu pohlavia! Podľa môjho názoru neznalé nesčítané ochranárske spolky prostredníctvom smernice EU.rozbehli likvidáciu sluky.
<br/>
<br/>PS: ruja nie je všade v rovnakom čase
<br/> :a možno na spoločnej na diviaky budeme loviť aj sluku;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54023 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
ja mu ublizim a zavru ma akoby som ublizil dusevne zdravemu, to nie. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54326 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Takže žiadne odozvy, čo bolo jasné hneď na začiatku roka. Môžu odborníci písať do časopisov, PaR, NP, LZ,...všetko jedno. Vyjadrenie sekretára európskej federácie združení na lov a ochranu zveri FACE Lecocq Yves-a. Všetko jedno. Ticho ako v hrobe. Len aby naši kompetentní sa náhodou neukázali akí sú zdatní a čo všetko robia pre slovenské poľovníctvo.
<br/>Len buďte tichúčko, hlava do piesku, nejako bolo, nejako bude..... Doba sa mení, zákony sa menia, dokonca niektorí lámali aj Svätoplukove prúty, a skutek utek... Veď načo robiť poľovníctvo pre nadšencov poľovníkov...stačí pre vyvolených, že.... :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 21 hodinami #54413 od javorina
Odpoveď od javorina na tému Lov slúk
Lov sluky som vždy považoval ako dôvod na stretnutie s kamarátmi poľovníkmi.
<br/>Navyše som si na tejto poľovačke vychutnával príchod jari a prebúdzanie sa prírody
<br/>po zimných mesiacoch. Nedočkavo som vyzeral prvú vychádzajúcu hviezdu
<br/>na zmrákajúcej sa oblohe a stíchnutie posledného drozda. Až keď doznel jeho
<br/>trilkot v kroví a nastalo ticho ako v hrobe, to bol ten správny čas, kedy som sa
<br/>s nedočkavosťou obzeral a vychutnal si pohľad na posla jari, keď sa zjavil na oblohe.
<br/>Na prvú sluku, ktorú som videl v sezóne som nikdy nevystrelil. Tak ma to naučili starí
<br/>poľovníci. A za tých vyše dvadsať rokov čo poľujem som ulovil tri sluky.
<br/>A ako celé združenie sme v sezóne ulovili max. dve, ale po väčšine rokov ani jednu.
<br/>Takže chápať ohrozenie sluky poľovníckou, respektíve loveckou činnosťou vidím
<br/>ako zbytočné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58331 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Nedá mi, aby som nenačrel do tejto témy, keďže sa blíži obdobie jari a za 2-3 týždne tu máme dlhozobky. Žeby tento rok ministerstvo dostalo rozum a povolí výnimku na lov sluky na jarnom ťahu??? Čo vy na to?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58340 od jager
Odpoveď od jager na tému Lov slúk
Posledný Hubertlov uverejnil článok a tak sa mi zdá, že sa blíská na lepšie časy. Odborníci prišli konečne na to, že mi celkový stav dlhozobky neovplivňujeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58344 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Podobný článok bol minulý rok o tomto čase v PaR...boj o dlhozobku... a nejaký valný úspech u kompetentných to nemalo. Dúfam, že tento rok sa ich prístup zlepší:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.263 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 221 návštevníkov a žiadni členovia on-line