Lov slúk

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58354 od buksi
Odpoveď od buksi na tému Lov slúk
dúúúúfajme :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58355 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov slúk
Slovensko je typická ukážka skanzenu v rámci EÚ. Nielen čo sa týka medvedej populácie - to isté je odstrel sluky. V iných krajinách EÚ sa strieľajú desattisíce kusov, ale u nás sa samozrejme odstrel zakáže. Popritom aspoň u nás je, resp. bola taká situácia, že pri 45 členoch nášho PZ sa strelili každú jar možno jeden - dva kusy. Poznámka: poľujem 20 rokov a sluku som ešte nestrelil, ale ide o princíp.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58378 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Podľa počtu príspevkov nás lovcov slúk asi veľa nieje... Kôli trom-štyrom sa neoplatí na ministerstve papier míňať.;/
<br/>Keď je debata s absolventami pomocnej školy, tak je príspevkov neúrekom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58384 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Lov slúk
Esíčko, táto téma má 24 strán. O tom, čo si myslíme o zrušení jarného lovu sluky sa tu už napísalo hodne. Nejde o nezáujem o tému, je to asi skôr o únave.... Mňa už unavuje niektoré veci opakovať dokoola. A nemyslím si, že tí, ktorí o povolení lovu sluky rozhodujú, toto fórum čítajú. SPZ a Komora evidentne nerobia nič extra pre zachovanie tejto tradície, takže je to viac menej hádzanie hrachu na stenu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58385 od papo
Odpoveď od papo na tému Lov slúk
myslím, že si to vystihol. pýtal som sa skúseného poľnohospodára, čo spraviť v takomto prípade - hádzanie hrachu o stenu. tvrdí, že treba odstrániť stenu, aby hrach padol na úrodnú pôdu. a že aj kúkoľ treba dať preč, potom sa mu bude dariť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58386 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Nejde o počet strán a o opakovanie sa... tému som otvoril aj preto, aby sme sa navzájom informovali ohľadne prípadných zmien u kompetentných fešákov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58402 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Lov slúk
Keď sme už pri tom vzájomnom informovaní sa - odporúčam prečítať článok o sluke v poslednom Hubetrlove. Nechcem týmto robiť Hubertlovu reklamu. V podstate už druhý rok neodoberám Hubertlov, ale teraz mi nejakým záhadným spôsobom jeden došiel :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58415 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
no blíži sa možný termín výnimky...ale výnimka sa vzďaľuje...;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58451 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Lov slúk
Nejaké nové informácie ako to vyzerá z výnimkou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58458 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
nikto nič, nepíše sa, nehovorí...na stránke ministerstva ani zmienky...:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58468 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Aj rakušani mali problémy so zavázdaním vtáčej smernice. A to iná právnička obhajovala eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62004C0507:SK:HTML[/]pozri :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58497 od papo
Odpoveď od papo na tému Lov slúk
no ty si mi dal!:{... takééé veľkééé na čítanie. no klobúk dole, že si to vyštrachal. argumentácia veru závažná a poučná. toto by si mali povinne čítať hlavne najlepší z najlepších. a ich prisluhovační spolutvorcovia na mp sr. mám silný dojem, že ani tvorcovia predpisu celkom nevedia, čo popísali. no čo už.... hlavná vec, že všetkým postačuje drístanie úradníkov a ,,aktivita,, spk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61918 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Lov slúk
Ako sluky? Zazrel už niekto tento rok dlhozobku na ťahu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61930 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
A čo tak výnimka z luvu na tento rok??? Zrovna dnes by bolo pekné, keby sa niekto vyjadril z kompetentných. Ale tak ako sme pred rokom konštatovali. Tento rok sa už o to nikto ani neobzrie. Hlavne, že by sme mali pri voľbách prihliadať, kto stojí za nami, poľovníkmi;/. Podľa mňa, nikto už tento rok z našich riadiacich orgánov túto problematiku neriešil. Či sa mýlim??? Bodaj by som sa. No čo páni...nerád sa miešam do internetových diskusií...ale rovnica pána...je čistá, priezračná...či zle som načrel?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61936 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Lov slúk
Zabudni! V lov na jarnom ťahu neverí už nikto. Aspoň si zahlásme, či už lietajú- na birdlife SK bola prvá zahlásená- Veselé okr. PN.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61947 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Lov slúk
Dostávam z Vás taký pocit p. poľovníci, že keď sa na tú sluku už nedá práve búchať, tak Vás teda- už ani bohvieko tá sluka nezaujíma...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61948 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Lov slúk
p.zuzanka vaše pocity su tu dost nepodstatne ,skuste hodnotit sam seba a nie druhych podla vašich pocitou,apropo u nas je ešte kopa snehu ,takže po slukach ani chyru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61952 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Lov slúk
tak Lubo lopatu a hurá do lesa odhazovat :) u nás mi fena vystavila sluku už v únoru tak jsem jí jenom pozdravil a šel dál;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61953 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lov slúk
Pane vtipálku, kam odhazovat 8-) www.lovuzdar.sk/userfiles/foto/16679/158...317_struharov_fb.jpg[/]Takto to vyzeralo u nás minulú sobotu a u Lubenka to isto lepšie nebude 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #61954 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Lov slúk
Dušan asi tak nejak,by som potreboval riden bager a nie lopatu:):):):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 229 návštevníkov a žiadni členovia on-line