Srnčia zver

pred 18 rokmi 2 týždnami #7273 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému Srnčia zver
jenda diky ze mi drzis palce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7411 od brigo
Odpoveď od brigo na tému Srnčia zver
minuly tyzden vo stvrtok som sa bol prejst a videl som krasnych 4 srncov uz bez lyka,dvoch baranov ktory uz castejsie chodia bok po boku vek.tr.3 obidvaja nadhera a este 12 ks dancieho z toho dvaja mlady chuligani(tak 10 cm spice)8o8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7446 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Srnčia zver
PaR č.5 - mám pocit že foto 6 a 7 ročného je prehodené? 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 dňami #7485 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Srnčia zver
To neviem, ale ja by som toho "6ročného" pokladal asi za mladsieho ale k vacsej istote by som potreboval vidieť celu postavu. A chcel by som ešte upozorniť, že hrúbka krku ako pomocné kritérium pre posúdenie veku značne kolísa v závislosti na dlhodobo zdravotnom stave zveri, resp. na jej kondícii. Aj 6-8 ročné kusy ak dlhodobejsie strádajú (napr. z titulu väčšej napadnutosti strečkami - napr. v predchádzajúcom roku), môžu mať tenký, vyziabnutý krk a chudšiu, kostrbatejšiu postavu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 dňami #7506 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Srnčia zver
BASKY-mám aj ja pár skúseností, saúhlasím s Tvojím článkom. Je skutočne problematické zodpovedne posúdiť vek srnca podľa stavby tela, podľa držania krku a hrúbky krku alebo podľa tvárovej masky. Stalo sa mi, že podľa stavby tela, držania krku, jeho hrúbky sa jedná o srnca II. V.T. , podľa parožkov bol však lovný, srnca som ulovil a bol to srnec podľa opotrebovania zubov 7-8 ročný. Moja skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7549 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Srnčia zver
Tiež mám podobné zážitky ;) Jeden srnec väčšinou znakov ukazoval na II.vt, no jeho maximálna ostražitosť a opatrné spôsoby mi k tomu nepasovali, ale som si povedal, že aj v dvojke nespåňa o trošku kritériá chovnosti, tak som ho ulovil - a vek na chovateľskej prehliadke mu stanovili na 8-10 rokov.. (To je tá jediná trojka, ktorú mám.)
<br/>Kolega videl ihličiačika, tenučkého v postave, tenký krk, jednoliata tmavšia maska, hlava vysoko nosená - aspoň tých pár minút čo ho sledoval.. ale kedže tiež o málo nespåňal kritériá chovnosti a aj správanie mal nie detské, hravé (vyzeralo to, že nie je zdravotne v poriadku), tak sa rozhodol uloviť ho. Výsledok? - prestarnutá III.vt.! Kolega sa vyjadril, že keby ten srnec mal nasadeného vidláčika, alebo o 2-3cm dlhšie ihlice, považoval by ho za chovnú, resp. alebo aspoň priemernú jednotku, na akú už on, ani väčšina kolegov by nestrelila. Ja som toho srnca už ako uloveného, predtým než som pozrel na chrup, zhodnotil podobne ako kolega. Našťastie takých výnimiek nie je veľa, ale predsa sú. Preto, najmä neskúsenejším kolegom, radím pred zodpovednou streľbou dať si &quot;na čas&quot;, odsledovať čím viac znakov, nespoľahnúť sa výhradne na jeden, ale posudzovať komplexne a v prípade neistoty sa radšej zdržať.. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7945 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému Srnčia zver
podla mna je najlepsia metoda urcovania veku vyzor tvare a stavbe tela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7965 od eso
Odpoveď od eso na tému Srnčia zver
Súhlasím, a môže sa to používať aj na určenie veku ženy.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35292 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Srnčia zver
Zdar chlapi chcel by som vás poprosiť o určenie veku srnca ktorého som dal do galerie zalesak sobotna vychadzka, za vaše názory vopred ďakujem.
<br/>
<br/>Viktor ;)
<br/>
<br/>Ja som ho posúdil ale chcem počuť aj nazor iných ľudí, ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35294 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Srnčia zver
vid tento srnec
<br/>
<br/>[img]www.polovnictvo.com/userimages/thumbs/1210748085.324924.800.JPG [/img]
<br/>
<br/>
<br/>[img]www.polovnictvo.com/userimages/thumbs/1210747800.339240.800.JPG [/img]
<br/>
<br/>
<br/>[img]www.polovnictvo.com/userimages/thumbs/1210747799.422185.800.JPG [/img]
<br/>
<br/>
<br/>[img]www.polovnictvo.com/userimages/thumbs/1210747798.528854.800.JPG[/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35295 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Srnčia zver
Ja osobne by som mu dal max. 2 roky... aj keď som iba zelenáč ale skúsiť môžem ;)
<br/>Síce sfarbenie masky tomu moc nenasvedcuje ale typicky mladicky vyraz tvare, dalej pučnice tiež nevyzerajú nejak hrubo, skôr sú dlhšie podla tretej fotky zhora...
<br/>
<br/>Toť môj názor, samozrejme sa rád nechám poučit ak sa mýlim ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35297 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Srnčia zver
moj tip bol presne taky isty ako som videl to foto - 2r srncek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35302 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému Srnčia zver
dobry den chcel by som sa vas opytat ako sa da rozoznat u srncov alebo odhadnut kolko maju rokov, kolko rocny srnec patri do prvej a druhej vekovej kategorie ak by ste vedeli prosim vas pomozte mi za odpovede vopred Ďakujem;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35308 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Srnčia zver
No keby to tu clovek chcel rozpisat vsetko tak by tu sedel do noci... Skus si radsej zohnat nejaku literaturu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35315 od petob
Odpoveď od petob na tému Srnčia zver
Tohto srnca len pozdrav.Skôr rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35316 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému Srnčia zver
waldo no uz som si objednal knihu srncia zver nevies este nejaku dobru poradit? s ktorou mas skusenosti ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35320 od miros
Odpoveď od miros na tému Srnčia zver
2 roky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35327 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Srnčia zver
Ja ti poradim takto....Ta knizka je dobra na teoriu ktoru si potom mozes v praxi overovat pri pozorovani srncov. Knizka Ti napovie co vsetko si mas vsimat pri urcovani veku srncov a prax Ti potom vela krat povie ze to nie je uplne ako v knizke totiz matka priroda sa neriadi podla toho. Pripadne je dobre mat po boku skuseneho polovnika.Chce to vytrvalost a nenechat sa odradit neuspechom... Tak prajem hodne uspechov a Lovu Zdar ! ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35329 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Srnčia zver
Ak to bolo fotené poslednú sobotu tak 2r.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35332 od man
Odpoveď od man na tému Srnčia zver
Podľa mňa prvé parožie, takže rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 287 návštevníkov a žiadni členovia on-line