ďalekohlad

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17938 od tomm
ďalekohlad bolo vytvorené tomm
Neviete o nejakých dobrých pozorovacích ďalekohľadoch, najlepšie ruských? Parametre do tých 10x50, prípadne menej. Mám doma Tento 7x35 a pomaly mi dosluhuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17982 od zachi
Odpoveď od zachi na tému ďalekohlad
Ja som sa akurát dnes trochu hrabal v rakúskom katalogu a boli tam nejaké bushnel a swarovski cenovo od 5 000 až po 55 000 Sk. Ja mám osobne ruský 7x50 a tiež by som ho rád vymenil. Ale to sa asi nedá vybrať z katalogu podla mna to treba vyskušať a hlavne za šera ay sme si potom nebuchali hlavu o mur. Ale toho swarovskeho si určite odpustím 50 000 Sk je vážne strašne moc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18002 od johny
Odpoveď od johny na tému ďalekohlad
Ja tiež uvažujem nad silnejšou optikou. Hlavne na ruji keď pozerám z grúňa do grúňa je môj ďalekohľad slabý. Aký je váš názor na ďalekohľad so zoomom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18009 od Rado
Odpoveď od Rado na tému ďalekohlad
Ak už je tu takáto téma, tak chcem požiadať o radu. Tento týžden som bol vonku a zastihla ma silná búrka, ako to už býva premokol som do nitky a neodniesol som to len ja ale aj dalekohlad. Mám ho vnútry zatečený a zarosený čo sa s tým dá robiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18017 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému ďalekohlad
Mě když se to stalo , tak jsem ho rozebral a nechal na kamnech vyschnout , ale
<br/>od té doby mě hrozně zlobil. Teď jsem si koupil Meoptu Meostar M1 7x50 a mám klid.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18019 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému ďalekohlad
Zoom vždy znamená zložitejšiu optickú konštrukciu ďalekohľadu a tým aj horšie optické vlastnosti. Ak máš rád &quot;ostrý&quot; obraz, zostaň radšej pri pevnom ohnisku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18249 od zachi
Odpoveď od zachi na tému ďalekohlad
Zdravím paní hovrí Vám niečo značka SOLIGOR videl som od tejto firmy 7 x 50 za 5200SK. Cen a sa mi zdá v celku dobrá len by som chcel vedieť či má niekto aj skusenosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18251 od astronom
Odpoveď od astronom na tému ďalekohlad
Mám dalekohľad značky SOLIGOR a to variabil 8-20x50. Slúži mi už tuším zo desať rokov. Môžem povedať, že to nie je zlý ďalekohľad - cena je úmerná kvalite.
<br/>Nakoľko tento už má čo to odslúžené, uvažujem o kúpe nového a bude to znovu SOLIGOR 8-20x50.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18275 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému ďalekohlad
Lebo sa ti to ešte nestalo ako s tým prvým.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18491 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému ďalekohlad
Ja mam 7x50 stary rusky dalekohlad a max.spokojnost.Je u nich optika Zeiss akurat ze to rusi skladali.Da sa tazko zohnat aj na Ukrajine,lebo ich uz nevyrabaju.A tie nove nestoja za nic.Za sera mozno naj.dalekohlad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18501 od zachi
Odpoveď od zachi na tému ďalekohlad
Ja mám tiež ten starý ruský ale teraz som si zohnal BRESSER 8x56 SUPER JAGD a viditeľnosť za šera je lepšia. a mal aj jasnejší obraz. Nemáte niekto skusenosti s touto optikou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18517 od miso
Odpoveď od miso na tému ďalekohlad
Mám Bresser 7x50, model Cobra.Mám ho asi 4 rok. Viditeľnosť za šera dostatočná, zatiaľ nemám dovôd meniť. Je to optika nižšej cenovej triedy,ale pomer cena-kvalita-výkon je primeraná, skôr by som povedaľ, že za málo peňazí dostatok muziky8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18541 od pohodiiicka
Odpoveď od pohodiiicka na tému ďalekohlad
Mam Bushnell Marine 7x50. Kupoval som ho kvoli svetelnosti. Som maximalne spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18565 od macek
Odpoveď od macek na tému ďalekohlad
Ja som si zaobstaral FOMEI HUNTER II 7x50 plnený dusíkom..... vyborná svetlosť...... maximálna spokojnosť, čo sa týka kvality a ceny.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18572 od majod
Odpoveď od majod na tému ďalekohlad
Ja som si zaobstaral dve trubky s toaletneho papiera cez den vynikajuca svetelnosť a v noci sa nerosi ,velmi dobrý pomer cena -výkon.Teraz vážne ,vačšina z vas ,čo píšete a odporučate rôzne bushnely a podobne braky ako napr soligor na ktoreho som sa isteho času tiež ulakomil,by urobila dobre keby poprosila nejakeho človeka ,ktorý ma serioznu optiku,a pozrite sa do toho vecer na splne .Nechcem robiť reklamu,ale skutocne kvalitný dalekohlad sa neda kupiť za 5tis sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18573 od miso
Odpoveď od miso na tému ďalekohlad
niekto nedostatok optiky vyváži očami;):D
<br/>Keď nevidím cez pozorovák za 5tis, kuknem cez puškohľad za 30tis..a je to;)
<br/>Jasné, že sa nedá porovnávať optika za 40 000sk a 5 000sk. Ale, vačšina poľovníkov nemá toľko prostriedkov, aby popri inom vrazila 30tis aj do pozorováka. Preto je táto diskusia o tom ako nájsť ten najlepší medzi &quot;najlacnejšími.&quot; Môj stál okolo 4tis, cez deň mi poslúži ako 30tisícový a v noci či zníženej svetelnosti mi je to prd platné, pokiaľ by som zver bezpečne a isto nerozoznal aj v puškohľade..cez pozorovák môžeš vidieť, že je to diviak, ale medzitým sa otočí a strieľať do machule, pričom nevieš kde to má hlavu a kde zadok..nuž to ja nemusím..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18577 od astronom
Odpoveď od astronom na tému ďalekohlad
Majod neútoč na môj soligor :) . Už dávnejšie som spomínal, že Soligor čo mám je celkom dobrý na denné pozorovanie, prípadne súmrak. Nie je to však špička medzi ďalekohľadmi. Viem o jeho chybách, ale na takéto bežné poľovanie bohate stačí. Na noc používam zeiss-ku 10x50 a je to iná káva :).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18578 od muno21
Odpoveď od muno21 na tému ďalekohlad
Prosím Vás, nemáte niekto skúsenosti s optikou Tactical vytábanou na Slovensku, alebo aspoň nejaké rady, referencie....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18579 od muno21
Odpoveď od muno21 na tému ďalekohlad
Náhodou ešte nejaké info o norconia, referencie sa nenájdu???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18580 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému ďalekohlad
Ja som mal Norconiu puskohlad aj pozorovaci dalekohlad,a ak mam povedat pravdu bol som maximalne nespokojny.Puskohlad som musel vratit spät do predajne,a dalekohlad ,kedze uz nebol v zaruke sa opravit nepodarilo.Norconiu nedoporucujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 790 návštevníkov a žiadni členovia on-line