ďalekohlad

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18581 od eso
Odpoveď od eso na tému ďalekohlad
Majod, tie trubky z toaleťáku dúfam boli zo značkového za 15-20Sk, nie z takého za 3,5.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18587 od theCat
Odpoveď od theCat na tému ďalekohlad
Pani, ja mam Minoltu 7x50 a zatial som s nou velmi spokojny.Kupoval som ju podla pomeru cena-vykon.Nasiel som ju na stranke dalekohlady.sk. Vyberal som si spomedzi viac druhov, ale po konzultacii s obchodnym zastupcom (p. Vlnka ) som sa nakoniec rozhodol pre nu. Ten clovek mi velmi ochotne a detailne opisal vyhody a nevyhody jednotlivych druhov. Stoji to za pokus poradit sa s nim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18609 od asa_thor
Odpoveď od asa_thor na tému ďalekohlad
ja mam Bushnell NatureView 8x42 a zatial sluzi dobre, nemozem povedat jedno zle slovo. Aj za sera dobra viditelnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18613 od luki
Odpoveď od luki na tému ďalekohlad
Vážne je ten Bushnell dobrý?Mne ide hlavne o viditeľnosť za šera.Čo stojí?Ktoré parametre sú najlepšie za šera?8krat42?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18614 od asa_thor
Odpoveď od asa_thor na tému ďalekohlad
no ja som spokojny, to je len moj subjektivny nazor, ale aj otec tvrdi ze je dobry.......stal ma nieco okolo 8 tis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18615 od luki
Odpoveď od luki na tému ďalekohlad
Dík asi si dám povedať, lebo už som počul viacej chvály na tento model

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18628 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému ďalekohlad
Daj si pozor na lacné modely. Ak môžem poradiť, vyberaj si len z tých najvyšších.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18649 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému ďalekohlad
Nejlepší parametry na dívání za šera jsou u dalekohledů 7x50 nebo 7x56. Žádné 8x 42 se jim nevyrovná. Než si bude někdo kupovat dalekohled měl by si uvědomit na co ho vůbec chce a v jakých podmínkách s ním bude zacházet. Měl jsem Bresser Cobra nebo Minolta rukama mi prošel Vanguard , Bushnell. Jestliže chcete dalekohled na den stačí jakýkoli , ale za šera se poznají vlastnosti dalekohledu. U výše jmenovaných jsem měl problém , že za šera nebyl obraz ostrý až po okraj obrazu. Stává se to u všech levných modelů. Ale vyloženě mi vadilo jemné ostření , dalekohledy nedržely ostrost a později jsem viděl obraz dvakrát.Také jsem byl překvapen jak výrobci dalekohledů lžou. Každý výrobek je plněn dusíkem ??? Na výstavě jsem si prohlížel dalekohled Vanguard plněný dusíkem. Povedlo se mi vyšroubovat okulár.Takže jsem dusík vypustil.... Ne žádný tam nebyl. U výrobců Swarovsky, Zeiss , Meopta a dalších lepších a dražších se do nich prostě nedostanete. Shodou okolností je distributorem dalekohledů Vanguard pro ČR stejná firma která distribuuje i Bresser. Bresser má úplně stejný problém. Když jsem milým pánům řekl že vyloženě klamou zákazníky tak se pouze smáli a říkali že nerozumím obchodu. Tady je vidět že jim jde o obchod , ale mě šlo o dalekohled. Veškerou anabázi jsem ukončil koupí Meopty Meostar R1 7x50. Nádherná optika. Najednou jsem přišel na to že na několik desítek metrů poznám srnce , všechny jeho vísady a vidím i perlení. Při soumraku vidím dlouho a obraz je stále ostrý až po okraj. Meoptu doporučuji. Je sice hodně drahá , ale oproti ostatním je záruka 15 let a i když se s ním něco stane tak ho v Meoptě opraví. Kdo na něj nemá, doporučuji počkat a našetřit nebo splátky. S levnými dalekohledy je jen potíž

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18650 od michal
Odpoveď od michal na tému ďalekohlad
Zeby som s tebou súhlasil???;) Problém je totiž ten, ze kto sa nepozrel cez takýto dalekohlad, nevie kde su hranice možností optiky...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18689 od asa_thor
Odpoveď od asa_thor na tému ďalekohlad
Som napisal, ze je to len moj nazor. Ale mne to zatial staci, este nesom polovnik a netreba mi v noci vediet, kolko ma srnec vysad a jake perlovanie. Michal suhlasim. A este by som sa chcel spytat, co u vas znamena lacny dalekohlad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18691 od luki
Odpoveď od luki na tému ďalekohlad
Diky za radu,budem nad tým určite uvažovať.Ja mám teraz Bresser Prismatic a akonáhle sa zotmie nevidím nič.Potom sa už musím spoľahnúť na puškohľad značky Meopta a vidím oveľa viac.Je to super optika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18693 od nugy
Odpoveď od nugy na tému ďalekohlad
Chlapi neviete v akej cenovej relácii sa pohybuje meopta meostar? trebarz 7x50 Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18697 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Suhlas.Ale este lepsi je Meostar 8x56.:xCez to sa pozera fakt nadherne.Ale mal som c rukach aj LEICU a to je už naozaj ina kava.Ale 60tis?Aj Steiner Night-Hunter.cca 30tis. je o.k.!!!Ked budeme zarabat aspon 80litrikov mesacne ine ako Zeiss a Swar. nosit nebudeme.?...!....:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18698 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému ďalekohlad
už skoro 10 rokov používam Bushnell 10x50 a zatiaľ som s ním nemal problém. Viditeľnosť dobrá, obraz ostrý, pogumovanie sa nepoškodilo. A ako tu niekto spomínal (tuším miso) keď nevidíš v puškohľade ani najlepší pozorovací ďalekohľad ti nepomôže. Takže by som odporučil, keď kupuješ ďalekohľad tak primeraný vlastnosťami k tvojmu puškohľadu. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18721 od leica
Odpoveď od leica na tému ďalekohlad
Ak chcete ďalekohľad do šera tak Vám odporúčam značku Leica..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18743 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému ďalekohlad
No ale preco:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18748 od mirek
Odpoveď od mirek na tému ďalekohlad
Marceliusko - základný rozdiel je už len v tom z akého materiálu sú tvorené šošovky či je to sklo alebo plast. Aké straty vznikajú pri prechode svetla cez šošovky ďalekohľadu atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18770 od majod
Odpoveď od majod na tému ďalekohlad
Kurnik chlapi čo to melete ,ja nevidim žiadny suvis prečo by mal dalekohlad mať podobne kvality ako puskohlad .Dalekohlad máš na pozorovanie ,a to aj vtedy ked nemáš zbran alebo nemieniš loviť,alebo to mám chápať tak ,že akonahle nieco vidíš v dalekohlade ,tak hned ťahaš po zbrani?Takže môj názor je že dalekohlad podla- možnosti- čo najlepší a puškohlad v prvom rade spolahlivý a ak nam to zase dovolia ekon. podmienky primeraných optických kvalít.Zámerne nespominam značky a typy.Este jedno si dovolim pripomenuť,v obchode su vsetky dalekohlady vynikajuce,este som sa nestretol s obchodnikom ,ktorí by povedal nekupuj to je to na hovno.Takisto ber s rezervou referencie ,ktoré tu pišeme sami,lebo tiež si nevieme priznať že sme kupili sprostosť a sami sa presviedčame ,že je to v poriadku.Ak chceš porovnávať ,musiš porovnavať niečo ,s niečim skutočne dobrým a nie mám bushnel a vidim s ním dobre.S pozdravom a prianim ušetrite peniaze za ko..tiny, na poriadnu vec Lovu ,lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18774 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému ďalekohlad
1. podporil som názor iného prispievateľa o kombinácii vhodného puškohľadu a ďalekohľadu, takže skús si prečítať aj príspevky dozadu, nielen posledný.
<br/> 2. vyjadrujem len svoj vlastný názor na vec ktorú vlastním, nie som odborná organizácia ani testovací ústav, aby som tu fyzikálne hodnotil a skúšal jednotlivé typy ďalekohľadu. Keď sa niekomu pozerá dobre ruským ďalekohľadom kúpeným na trhu za 1000 je to jeho názor, takisto ho môže vysloviť ako ten čo má pozorovací ďalekohľad za 50 tis. (pričom mnohých zaujíma skôr pomer výkon a CENA, nie vždy čo je značkové a najdrahšie musí vyhovovať špecifickým požiadavkám).
<br/> 3. Určite si sa stretol s tézou: Je to tak dobré až je to nepredajné. Samozrejme, že môžme tu diskutovať o najkvalitnejších ďalekohľadoch v najvyššej triede, ale keby si si urobil štatistický prieskum tak neviem koľko z tých čo tu prispievajú si to môžu dovoliť.
<br/> 4. Súhlasím s tebou o tom že všetky ďalekohľady v obchode sú pre predávajúceho super, pretože ich predáva, jeho to živí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18786 od miso
Odpoveď od miso na tému ďalekohlad
To porovnanie puškohľadu a ďalekohľadu sa vzťahovalo na použitie v noci, pri love na diviaky,treba kuknúť ten príspevok v súvislosti,troška sme sa tam nepochopili... Jedná sa o to, že v noci málokedy lezeš na posed,aby si šiel zver len pozorovať(no možno keď za tebou po rebríku leze aj priateľka :D), lebo ani optika za 30 000 nemá také kvality, aby si si to pozorovanie krásne užil a zver bez problémov prečítal(nehovorím o pozorovaní za mesačného splnu, vtedy obstojne vidím aj ja s mojím lacným triedrom).
<br/>Ináč sa tvoje tvrdenie zhoduje s mojím a súhlasím s ním, ďalekohľad podľa možností, puškohľad čo najlepší aký ti tvoje možnosti dovolia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.087 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 376 návštevníkov a žiadni členovia on-line