ďalekohlad

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35884 od bubu
Odpoveď od bubu na tému ďalekohlad
Aj podľa mňa Meopta už má nereálne vysokú cenu.Trvalo mi desaťročia kým v optike som sa vypracoval na slušnú úroveň,ja totíž infráky neuznávam a kúpil by som len to čo som už odskúšal.Na postriežke večer alebo v noci musíš zver najprv zbadať a nájsť a potom cez puškohľad obzerať,ale to vieš aj Ty.A keď človek chce, a má nato aj trocha času môže vychitiť aj kvalitnú pozorovaciu optiku za slušnú cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35885 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Každý nejako musí začať. Ja som začínal so zdedenou 7x64 a optikou Artemis 4x32. A všetci by sme si kúpili tú špicu ak by sme na to mali. Takto sa máme aspoň ešte na čo tešiť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35886 od axon
Odpoveď od axon na tému ďalekohlad
Zdravim Vás. Ten Nikon Monarch dosť chvália a na jednom českom fóre. Ja nad ním vážne uvažujem iba ma trocha odrádza jeho váha - 1140 g. Máte niekto skúsenosti s týmto ďalekohladom www.moty.cz/index.php?show=zbozi_detail&...;odkaz_modely_id=105[/]link www.dalekohlady.sk/8x50.php[/]link2 Hľadám univerzálny ďalekohlad, nie iba na posed. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35887 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Váha je dôležitá veličina ak to chceš aj na posliedky. Ja mám čínsky Vivitar 9x60 na postriežku a mám čo robiť, aby som ho v ruksaku vyniesol na posed. Taký stred je 7x50ka, ale chcelo by to kvalitu. Od Kahles sa mi páči ten 8x42. Večer s ním to čo s čínskym uvidím a na posliedku bude super. Škoda, že nerobia 50ku ale tá by bola aj drahšia. Ten Nikkon moc na krk a dlhú prechádzku asi nebude - skôr posed.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35893 od Dunaj
Odpoveď od Dunaj na tému ďalekohlad
Pozdravujem .rozhodujem sa o kúpe dalekohladu Nikon Monarch , 8.5 x 56poprosil by som o skusenosti s používaním tohoto dalekohladu na pr.voči Meostaru 8x56. Bubiho,v poronaní s cenami oboch dalekohladov. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35895 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Nevahaj.Ten NIKON je fakt velmi velmi dobry.prijemne ta prekvapi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35904 od miso
Odpoveď od miso na tému ďalekohlad
Nemáš skúsenosti s Nikon Monarch ATB 10x42? Zdá sa mi ako dobrý "stred" medzi použitím na posliedku(váha) a využitím za šera na posede...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35910 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
10x42 asi za sera velmi nevyuzijes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35919 od miso
Odpoveď od miso na tému ďalekohlad
Musel by som cez to kuknúť. Pozeral som cez zopár 42, ktoré mali v šere lepšie vlastnosti ako 50tka. Záleží teda aj od optiky. Akurát boli cenou niekde inde...Jedná sa mi o podvečerné šero, nie nočné použitie na posede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35924 od axon
Odpoveď od axon na tému ďalekohlad
Práve že ho chcem aj na posliedku, tak preto s ním váham kvôli jeho váhe. 1140 g vlážiť na krku už je celkom dosť... Bubi nevadí ti vyššia váha Monarchu? Iba kvôli váhe ma láka aj Vortex Vulture 8,5x50. Má niekto s touto značkou skúsenosti?? Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35925 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému ďalekohlad
axon: Vláčim 1100g a nie je to také hrozné. Navyše keď sa sústredíš na okolie tak ti to ani tak nepríde. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35926 od mirek
Odpoveď od mirek na tému ďalekohlad
Axon - ja mám pozorovák o váhe 1150 g, swar. 7x50 SLC . Jeho váhu a zároveň záťaž pre krčné stavce som riešil tak, že som si kúpil popruhy od f. Bushnell, ktoré pripomínajú traky. Váha pozorováka sa Ti rozloží na ramená. Pre ilustráciu ponuka inej f. ako Bushnell, www.comseco.sk/cold_valley/comfort.html . Tento popruh mám od r. 2004.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35931 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému ďalekohlad
Prosím Ťa,na koľko vyjde tá zásielka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35932 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému ďalekohlad
Nevie mi nikto povedať koľko by vyšla tá zásielka z www.pkhuntingstore.com/index.php
<br/>????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35934 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Cena + cca 50 USD posta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35967 od Dunaj
Odpoveď od Dunaj na tému ďalekohlad
Bubi ,veľmi pekne ďakujem za stanovisko,asi si ma prevedčil .Neviem akej farby je a či je pogumovaný .Srdečne zdravím Dunaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35971 od bubu
Odpoveď od bubu na tému ďalekohlad
Vie niekto,kto dováža alebo predáva na Slovensku ďalekohľady Steiner?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35972 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Pekny olivovo zeleny pogumovany a vodotesny-viem to,lebo som ho poriadne osprchoval.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35981 od Dunaj
Odpoveď od Dunaj na tému ďalekohlad
Pekne dakujem,prepáč že otravujem,ale rád sa poradím šte predpokladám že má dalekohlad potrebný výkon hlavne za šera,a prosím ta či nevieš kto tieto dalekohlady ponúka a ak to nieje tajomstvo tak v akých cenách sa ponúka Nikon Monarch 8.5x 56 Srdečne zrdaví Dunaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35991 od axon
Odpoveď od axon na tému ďalekohlad
Zdravím ťa Dunaj, ja tiež uvažujem nad týmto ďalekohladom. Pozri si moje predchádzajúce príspevky, je tam aj link na 1 predajcu. Inak tento ďalekohlad predáva firma PROOPT v BA, ponúkajú ho aj na hej.sk a mal by byť aj v Zelenči. Ceny od cca 12 tis. do cca 15 tis. Sk. Za koľko ho predáva v Zelenči neviem, dúfam že nám Bubi prezradí aspoň približnú cenu. Maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.161 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 234 návštevníkov a žiadni členovia on-line