Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52230 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
O mňa sa neboj. Poznám to miečko. Smotankou bolo napr., že najprv musel umrieť starý otec, aby sa vnuk mohol stať poľovníkom na pozemkoch, ktoré starý otec zdedil alebo pracne nadobudol a potom "dobrovolne" odovzdal štábu, napr. aby jeho deti mohli študoval.
<br/>
<br/>Nezdá sa mi však správne nahradiť kuktúru &quot;všetko je naše&quot; kultúrou &quot;ja som pán Boh nad všetkým, lebo som vlastník pozemku&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52233 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
1. kde vidíš súvislosť kolenovho príspevku s témou?
<br/>2. pouč ma, za feudalizmu, alebo po 1918 pokiaľ niekto vlastnil kúsok poľa, alebo lúky, mal automaticky právo výkonu poľovného práva?
<br/>3. poznáš krajinu.... nebude to tá krajina, kde sa ani neodvážia hovoriť o reštitúcii, to jest navrátenia pôdy a práv pôvodným vlastníkom? V týchto intenciách by si rád aj tu niečo ako gun?
<br/>4. a aj tvoj príspevok je od témy, neviem, či sa s tým dokážeš vyrovnať
<br/>5. ty máš tiež kopu rečí, ako koleno, ale angažuješ sa akurát v prázdnom rečnení. On sa aspoň snaží domôcť sa svojich nárokov, hoci tu len zabŕda. Čo sa dalo, poradili sme mu, aj ja, ale čo ešte po nás chce? Nie sme ani súd, ani zákonodarcovia.....
<br/> Čo my tu narobíme s tým, že nie si spokojný s touto krajinou, že je ti tu každý boľševik, kto si nedá tebou kydať....jasne, predsa si slobodný človek, len nezabúdaj, že aj každý iný... alebo sa pričiň aspoň svojim málom ku zmene.
<br/> Pre istotu: téma sa nazýva: Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
<br/>
<br/>A vôbec nie som proti tomu, aby sa to tu zas zmazalo, tentokrár včetne kolenovho príspevku, alebo presunulo inam!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52234 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
To si tak nazval ty, /ja som pán Boh..../
<br/> Myslím, že, keď zákonnou cestou nadobudnem nejaký nehnuteľný majetok /pozemok, dom, či záhradu/, tak mi ústava a občiansky zákonník zaručujú ochranu tohto majetku a slobodné užívanie, keď navyše platím za to aj dane. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52235 od belson
Odpoveď od belson na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
:)
<br/>No nie &quot;pán Boh nad všetkým&quot;, ale nad tým mojim poctivo nadobudnutým pozemkom snáď áno.
<br/>
<br/>Kalachovi som tu kedysi sľúbil (už je to &quot;zneviditeľnené&quot;), že možno opíšem poľovníctvo v Kanade. Neviem, či to dodržím, lebo je toho dosť veľa a keďže by som to samozrejme nenechal bez vyjadrenia osobných postojov, komentárov a porovnávaní, asi by to moje kacírstvo neprešlo kvôli provokovaniu niektorých typov. Ale to hlavné je, že tá kultúra je nám dosť vzdialená, narozdiel od ostatných štátov Európy. Už som tu raz bezvýsledne vyzýval. Neverím, že by sa tu nenašiel niekto kto to ovláda a dokáže opísať.
<br/>
<br/>Takže páni ako je to u našich západných (teraz nemyslím českých) najnovších bratov? Organizácia poľovníctva, vzťahy k súkromne vlastneným pozemkom, využívanie štátnych pozemkov... Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Holandsko, Španielsko, Británia. Ale nepoznám (a asi nie som sám) ako veci fungujú ani v Poľsku, či Maďarsku. Hoďte niečo do pľacu. Keďže printové poľovnícke média už od určitej doby nesledujem, ak tam niečo bolo uverejnené, sypem si popol na hlavu a prosím link.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52236 od belson
Odpoveď od belson na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
A ešte otázka:
<br/>Vie niekto potvrdiť alebo vyvrátiť informáciu, že v Maďarsku sa uvažuje po pár rokoch (myslím troch) (ne)fungovania komoru zrušiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52237 od belson
Odpoveď od belson na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Upozornenie pre admina:
<br/>Po Takiho napomenutí z 1.2. a krátkej prestávke, sa tu dnes rozbehla diskusia, v ktorej sa zúčastnili zatiaľ štyria účastníci. Z nich traja si tu vecne vymieňajú názory, kým štvrtý je opäť agresívny a osobne útočný. Admin, pozor na míny....zatiaľ sa ich darí obchádzať..... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52238 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
ústavný súd komoru zrušil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52254 od Taki
Odpoveď od Taki na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Páni!
<br/>
<br/>Systém poľovníctva je aj u maďarov podobný ako u nás, len u nich je v tom trochu väčší bordel.
<br/> V maďarskom poľovníctve sa pri všetkom jedná iba o peniaze. Majú omnoho väčšie revíry, na ktorých hospodária a na každých 3000 ha sú povinní zamestnať jedného profesionálneho poľovníka so stredným odborným vzdelaním a pri revíroch nad 10 000 ha vedúceho poľovníka z povolania s vysokoškolským vzdelaním. A nie iba zamestnať, ale aj zaplatiť - so všetkými odvodmi! Nehovoriac o nechutných procesoch, kde poľno - a lesohospodári vymáhajú niekedy skutočné, ale väčšinou vymyslené škody spôsobené zverou. Na to všetko doplatia športoví poľovníci - a následne aj zver. Vo väčšine prípadov obyčajný člen PZ má právo strieľať iba na škodnú, na holú a z diviačej zveri na prasatá a na lanštiaky.
<br/>Na trofejovú zver väčšinou môžu poľovať iba komerčným spôsobom a u tých najlepších a najbohatších PZ pri odlove trofejovej zveri platí člen iba 50 % poplatku. A to všetko pre to, lebo ináč nedokážu zaplatiť poľovníka z povolania, škody spôsobené so zverou, nájomné atď.
<br/>Poznám viac takých združení, kde novoprijatí členovia - poľnohospodári okrem toho, že tam poľujú pre vlastné združenie účtujú náhrady škôd spôsobené zo zverou.
<br/>Nemusíme mať príliš bujnú fantáziu k tomu, aby sme si domysleli, že až kam to môže viesť ....
<br/>A pozor! Maďarský ústavný súd nezrušil Maďarskú poľovnícku komoru! Zrušil iba povinné členstvo v komore a vyhlásil ho ako protiústavné ...
<br/>U poliakov je celkom iný režim v poľovníctva ale o tom nech napíšu kolegovia zo severu, ktorí ktorí majú o tom viac vedomostí
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52255 od stovka
Odpoveď od stovka na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
súd nezrušil Maďarskú poľovnícku komoru! Zrušil iba povinné členstvo v komore . !!!
<br/> A to samé je potrebné u nás na Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52267 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Predpokladám, že pod slobodným užívaním domu nemáš na mysli prenájom niekomu kto ho premení na ruinu, tzn. pri prenájme nebudeš hľadieť len sumu, ktorú za prenájom utŕžiš ale aj na povesť toho komu to prenajmeš resp. na páky, ktorými mu zabrániš, aby zruinoval tvoj dom. Myslím si, že i ty si radšej za ZODPOVEDNÝ prístup, než za BEZPRÍZORNÝ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52269 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Presne tak. Minimálne treba zrusit povinne clenstvo v komore i u nas!!! Je to diskriminacne! Vsetci sme tam dobrovolne- nasilu, bez ohladu na to, ci sa nas na to vobec niekto opytal...Jednoducho strana rozhodla a drzte hubu a krok! A platte nas byrokraticky aparat! A ak sa Vam nepaci, mame palicu na Vas vsetkych- volame to clenska disciplina. Kludne Vas mozeme vypoklonkovat vo vykonstruovanom procese za,, konanie proti zaujmom SPK&quot; !!! Preboha, uz nech si ta Slovac konecne uvedomi, o co tu ide!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52272 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Nie je pravdou, že všetci sme v SPK. Teda podľa názoru niektorých právnikov. Pozrite si právnu poradňu:
<br/>
<br/>PZ ani Oko (RgO) nemôže byť členom SPK, nakoľko sú organizačnou zložkou SPZ, ktorá je členom SPK.
<br/>
<br/>Trochu to nadľahčím, aby som poukázal na súčasný právny stav. Keby všetky poľovnícke organizácie vstúpili do SPZ, teda by sa stali jeho členmi, tak SPK by malo iba jedného jediného člena - SPZ !!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52273 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
O komore rozhodol štát prosterdeníctvom zákonodarcov so zreteľom na posilnenie poľovníckej samosprávy a orgány komory si volia poľovníci. Komora je ešte stále v štádiu zrodu, ale mnohí už vedia aká bude na hovno. No hovno bude práve vtedy, ak to dopustíme tým, že budeme držať hubu a krok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52278 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Jomarko, trafil si to presne. Nevyriesenim pravneho postavenia PZ,ktore su v SPZ je cely zakon aj komora jeden zmätok. Ja naozaj dodnes neviem, ci sa tymto vobec niekto zaobera. Nikdy som sa nezaoberal &quot;spekulativnymi&quot; teoriami, ale zacinam sa zamyslat, ci to cele dielo je len neschpnost zakonodarcu alebo dobre premysleny tah!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52281 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Je to zle premyslený ťah vyplývajúci z neschopnosti zákonodarcu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52285 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Nemyslím si, že zriadením SPK sa posilnila poľovnícka samospráva. Tá bola dosť silná ak nie silnejšia. Zriadením SPK by sa mal urobiť poriadok v organizovaní a využívaní (zjednotiť a z efektívniť) práva poľovníctva, odstrániť príčiny, prečo boli poľovníci so starým zákonom nespokojní. Žiaľ nový zákon nevyriešil ani jedno ani druhé. neviem, či niečo SPK svojím Organizačným a rokovacím poriadkom nejako napraví, alebo bude treba a to veľmi rýchle zmena zákona. Zákonodarci nebrali (niečo sa zmenilo) do úvahy zásadné zmeny navrhované obyčajnými poľovníkmi a vlastníkmi poľovných pozemkov počas pripomienkovania nového zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52286 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
PZ má možnosť stať sa PO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52289 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Samozrejme,ze moze. Ak bol zmysel noveho zakona aj to, ze z PZ sa maju stat samostatne PO, tak je to OK. Staci vystupit z SPZ a urobit kroky podla §32-34. Len potom nechapem, preco to zakonodarca nespomenul napriklad v dovodovej sprave.Dovodova sprava pre mna znamena,ze su tam dovody napriklad, preco nie PZ ale PO.Kvoli mne to nemusel. Ale kvoli 55 tis. polovnikom z ktorych je mozno 95% v SPZ to mohol.Mohol im aspon vysvetlit,ze teraz su ich PZ vlastne nic a ak sa nespätaju,tak aj budu nic(ked budu chciet podpisat napr. novu zmluvu o uzivani reviru).A dalej potom nechapem, ak ma byt zmyslom &quot;prerodu&quot; polovnictva vznik samostatnych PO v zmysle zakona, preco sa stale poveruje nejaka,jedna z mnohych PO, plnenim uloh komory. Co SPZ vyhralo nejaku verejnu sutaz na to? Ked sa mal prerobit zakon, tak sa mal a poriadne so vsetkym. Preto som napisal,ze tento zakon ma zvadza k spekulaciam... pre kvantum nedotiahnutych veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52293 od PeterBeles
Odpoveď od PeterBeles na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Myslim si, ze je to dobre premysleny tah, ale z deformaciami, na ktore je potrebne poukazat a vyvinut tlak na ich odstranenie. Hlavnym dovodom vzniku komory je mat pod kontrolou vsetky polovnicke organizacie, ktore vznikli podla zakona o zdruzovani a tych nie je malo a po druhe ziskat financne prostriedky z Europskej unie a to nebudu male sumy na podporu trvalo udrzatelneho polovnictva. V decembrovom Vestniku MP SR bol uz novelizovany Vynos MP SR, kde bol doplneny clanok na moznost ziskania dotacie (to su ale prostriedky nasho statu) a spomenuta je Slovenska polovnicka komora. Ta bude prioritne dostavat prostriedky a nasledne ich bude rozdelovat podla svojho kluca. Ten ,,zlaty&quot; kluc si domyslite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52294 od PeterBeles
Odpoveď od PeterBeles na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Precitajte si na fore ministrestva prispevok o najomnych zmluvach postupenych na vykon prava polovnictva organizacnymi zlozkami SPZ. Odpoved MP SR bude urcite zaujimava. A este jedna vec nenechajme sa zastrasit, hovorme priamo o tom co sa nas bezprostredne dotyka a nenechajme sa uz nikym riadit ako keby sme boli negramotni a nesvojpravni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 238 návštevníkov a žiadni členovia on-line